Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Najlepszy prezent dla dziecka
Fb Susie Aldershof Van Metre
Aktualności

List z nieba - najwspanialszy prezent, jaki możemy dać dziecku. Nic nie kosztuje!

Żałujemy, że nie wpadłyśmy na ten pomysł wcześniej. Jeśli masz małe dziecko, to masz szanse sprawić mu najbardziej niezwykły prezent.

Dziewczyna, którą widzisz na zdjęciu, otrzymała w dniu swoich 18-tych urodzin prezent, który będzie wspominać i wracać do niego pewnie do końca życia. To coś, co nigdy się nie znudzi i w dodatku nic nie kosztuje. Co to takiego? 

Na pomysł tego prezentu wpadła jej mama, gdy dziewczynka miała roczek. Poprosiła, by jej bliscy napisali listy, które dziewczynka otworzy dopiero w dniu swoich 18-tych rodzin. Taka kapsuła czasu. Prezent stał się tym bardziej wyjątkową pamiątką, gdyż 7 z 25 nadawców (w tym dziadek) już nie żyją, stąd nazwa „list z nieba”. 

- Płakaliśmy i śmialiśmy się przez całą noc – opowiada mama dziewczynki. Prosi też: „Jeśli masz małe dziecko, proszę, podziel się tym pomysłem. To było niesamowite”.
 


Podoba wa się ten pomysł? Przygotowujecie dla dzieci podobne pamiątki? Napiszcie w komentarzach. 

Zobacz też: Dał żonie prezent – wziął udział w symulacji porodu
 

Kawa w ciąży: czy można ją pić i czy jest bezpieczna? Skutki przyjmowania kofeiny w ciąży

co, ucieszy, malucha, zabawki
Gry i zabawy
Co ucieszy malucha - pomysły na urodziny i Dzień Dziecka
Urodziny czy Dzień Dziecka to doskonała okazja, by spełnić choć jedno marzenie swojego kilkulatka. Jeżeli nie wiesz, co możesz podarować malcowi, przeczytaj nasze propozycje i się zainspiruj!

O czym marzą dzieci Zastanów się, o czym marzy twoje dziecko. Co zrobić, aby w dniu urodzin lub innego dziecięcego święta poczuło się wyjątkowo. Może marzy o jakiejś specjalnej zabawce? Wtedy sprawa jest prosta. A może ma ich już tak strasznie dużo, że lepiej, abyście ten dzień spędzili bardzo rodzinnie? Oto nasze podpowiedzi, które pomogą zabieganym rodzicom w wymyśleniu miłej niespodzianki na ten wyjątkowy dzień. Pomysł na prezent dla dziecka: zabawka Zabawki są na pierwszym miejscu wszystkich rankingów na prezent dla dziecka. Podpowiedzi, jakie zabawki kupić maluchowi znajdziesz poniżej: pomysły na prezent dla chłopca w wieku 2-3 lat pomysły na prezent dla dziewczynki w wieku 2-3 lat Pomysł na prezent dla dziecka: wspólny czas 1 czerwca lub dzień urodzin absolutnie należy się twojemu dziecku. Jeśli nie uda ci się wziąć tego dnia wolnego (zachęcamy!), może przełożysz huczne obchody na sobotę? Ważne, by spędzić ten dzień z dzieckiem, nigdzie się nie spieszyć, nie spoglądać ciągle na zegarek i nie myśleć o pracy. Możesz zafundować dziecku wyjście do teatru, kina, na koncert... a potem oczywiście zaprosisz malucha na ciastko lub lody! Pomysł na prezent dla dziecka: małe przyjęcie Bez dwunastu dań i kilku przystawek, ale może z pysznymi lodami z górą bitej śmietany albo własnej roboty pizzą i zakazaną na co dzień watą cukrową? Maluch wybiera sam! Możesz również urządzić wspaniały kinderbal albo piknik w parku. Jeżeli tylko jest ciepło, wystarczy, że weźmiesz ze sobą koc i jakieś przekąski - na pewno się uda.  Pomysł na prezent dla dziecka: superatrakcja Każde dziecko ma coś, co chciałby koniecznie obejrzeć albo doświadczyć. Dla jednego to będzie wybrany film w kinie, dla drugiego lot balonem, a dla trzeciego wycieczka do aquaparku. Z tej szczególnej okazji daj się namówić. Dobrej zabawy! Czytaj też: Mamo, kup...

dzień babci i dziadka
AdobeStock
Święta i uroczystości
Dzień Babci i Dziadka 2023 –​ kiedy obchodzimy, jaka jest historia tych świąt? [najważniejsze informacje]
Dzień Babci i Dziadka przypada w styczniu. To dwa osobne święta, które często obchodzi się tego samego dnia. Opisujemy historię Dnia Babci i Dziadka oraz związane z nim tradycje w Polsce i na świecie.

Dzień Babci i Dziadka... Co to za święto? To połączone ze sobą obchody dwóch świąt – Dnia Babci, przypadającego 21 stycznia i Dnia Dziadka, który wypada 22 stycznia. Babcie i dziadkowie najczęściej świętują razem, bo tak jest po prostu wygodnie. W przedszkolach, szkołach i wielu domach uroczystości z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka odbywają się w tym samym terminie. Sprawdź najważniejsze informacje na temat święta babć i dziadków. Spis treści: Kiedy przypada Dzień Babci i Dziadka – data Historia Dnia Babci i Dziadka Dzień Babci i Dziadka na świecie Pomysł na Dzień Babci i Dziadka Babcia i dziadek – bardzo ważne postacie Dzień Babci i Dziadka – data Dzień Dziadków wypada zwykle w terminie Dnia Babci lub Dnia Dziadka, czyli 21 lub 22 stycznia. Przedszkola, szkoły, a także wiele rodzin czci nestorów rodzin zazwyczaj 21 stycznia, czyli w Dniu Babci, który wypada w kalendarzu przed Dniem Dziadka. Tego dnia przedszkolaki i uczniowie zapraszają dziadków na specjalne występy, recytują dla nich wierszyki, składają życzenia i wręczają własnoręcznie wykonane laurki.  To, co wymyślą wnukowie w związku ze świętem swych babć i dziadków, zależy wyłącznie od inwencji dzieci. Im młodsze wnuczęta, tym bardziej na miejscu jest pomoc rodziców lub starszego rodzeństwa. W 2023 roku 21 stycznia przypada w sobotę, a 22 stycznia w niedzielę.  Dzień Babci i Dziadka na świecie Wspólne obchody Dnia Babci i Dziadka mają też swoją tradycję na świecie – w USA obchodzi się N ational Grandparents Day (Narodowe Święto Dziadków), podobnie jest w Kanadzie, Turcji, Włoszech i Wielkiej Brytanii.  W USA – National Grandparents Day, czyli Narodowy Dzień Dziadków, jest nawet świętem o charakterze państwowym – ma swój hymn i kwiatowy symbol w postaci niezapominajki....

dzień matki w Polsce, na świecie
AdobeStock
Święta i uroczystości
Dzień Matki w Polsce i na świecie: kiedy wypada to święto? (tradycja Dnia Matki)
Dzień Matki w Polsce i na świecie obchodzony jest w różnych terminach. Większość krajów świętuje Dzień Matki w maju, ale niektóre celebrują go nawet kilka miesięcy wcześniej. Sprawdź, datę Dnia Matki w różnych krajach, dowiedz się, jak świętują go inne państwa, a także od kiedy obchodzimy Dzień Matki w Polsce.

Dzień Matki w Polsce i na świecie to jedno z ważniejszych świąt w roku. W szczególny sposób myślimy wtedy o naszych mamach, dziękując im za trud wychowania. Często wręczamy im też z tej okazji drobne podarunki w postaci kwiatów i czekoladek albo dajemy inny, wyjątkowy prezent. Warto wiedzieć, że nie wszystkie mamy na świecie świętują tego samego dnia (np. Dzień Mamy w Niemczech obchodzony jest w drugą niedzielę maja). Sprawdziliśmy, kiedy to wyjątkowe święto celebrowane jest w różnych państwach naszego globu, bo o tym, kiedy jest Dzień Matki w Polsce chyba nikomu nie trzeba przypominać.  Spis treści: Kiedy Dzień Matki w Polsce? Kiedy Dzień Matki na świecie? Tradycja Dnia Matki Kiedy Dzień Matki w Polsce? Obecnie Dzień Matki obchodzony jest w niemal 140 krajach świata, natomiast tylko w Polsce przypada on 26 maja . Data ta obowiązuje już od 1914 roku. Prawdopodobnie wtedy właśnie po raz pierwszy świętowany był Dzień Matki – miało to miejsce w Krakowie. Również od tego roku Dzień Matki jest świętem państwowym w Stanach Zjednoczonych, obchodzony jest jednak innego dnia. Celebracja tego święta w jego obecnej formie wywodzi się właśnie z USA i sięga początku XX wieku. Kiedy Dzień Matki na świecie? Dzień Matki na świecie obchodzony jest w marcu, maju, a nawet w lutym. Nawet w krajach europejskich święto to ma różne daty. W niektórych państwach Dzień Matki obchodzony jest razem z Dniem Kobiet . 8 marca Dzień Matki obchodzi się w: Bułgarii, Armenii, Mołdawii, Rosji, Serbii, Słowenii, Wietnamie  Maroku, na Białorusi.  Kraje arabskie w większości świętują Dzień Matki 21 marca , czyli w pierwszy dzień wiosny . Z kolei w Norwegii mamy mają swoje święto wcześniej – wypada tam ono zawsze w drugą...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko
Aktualności
Kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko? Przepisy w 2023
Ewa Janczak-Cwil
rekrutacja do szkół podstawowych
Aktualności
Rekrutacja do szkoły podstawowej 2023: zasady, zapisy. Kiedy zaczyna się nabór?
Ewa Janczak-Cwil
przedszkole integracyjne
Edukacja
Przedszkole integracyjne: co to jest, dla kogo? Program
Magdalena Drab
Rekrutacja do szkół średnich: jak wygląda, ważne terminy, obliczanie punktów
Aktualności
Rekrutacja do szkół średnich: kiedy składa się papiery do liceum? Kalendarz 2023
Luiza Słuszniak
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi
Prawo i finanse
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi – aktualne przepisy
Ewa Janczak-Cwil
Wielki Post: co to jest, ile trwa, historia, symbole
Święta i uroczystości
Wielki Post: ile trwa, historia, symbole, jak się go obchodzi? Kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku?
Luiza Słuszniak
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu
Święta i uroczystości
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu i czy są obowiązkowe
Luiza Słuszniak
kiedy wakacje
Aktualności
Kiedy wakacje w 2023 roku – początek i zakończenie, jak planować letni wypoczynek?
Ewa Janczak-Cwil
Opieka nad żoną po porodzie
Prawo i finanse
Opieka nad żoną po porodzie 2023: kto ma prawo do zwolnienia i na jak długo?
Joanna Biegaj
Czy alimenty wlicza się do dochodu
Prawo i finanse
Czy alimenty wlicza się do dochodu: czy liczą się do zasiłku rodzinnego i do kredytu?
Milena Oszczepalińska
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Uczeń
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Luiza Słuszniak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
Pewniaki na egzamin ósmoklasisty z języka polskiego
Język polski
Pewniaki na egzaminie ósmoklasisty: co warto powtórzyć przed egzaminem z języka polskiego?
Luiza Słuszniak
AMR, schemat żywienia niemowląt
Dieta
Schemat żywienia niemowląt: aktualne zalecenia 2023
Magdalena Drab
olej z wiesiołka
Starania o dziecko
Olej z wiesiołka na płodność: czy pomaga zajść w ciążę?
Magdalena Drab
poród w szpitalu
Poród naturalny
Chwyt Kristellera – co to jest, jak wygląda, czym grozi i czy to legalne?
Luiza Słuszniak
Edukacja
Rodzaje przedszkoli: poznaj typy przedszkoli, by wiedzieć, które będzie najlepsze dla twojego dziecka
Luiza Słuszniak
Egzamin ósmoklasisty 2022  z języka polskiego. Zakres materiału
Uczeń
Egzamin ósmoklasisty 2023 z języka polskiego: co trzeba umieć, zakres materiału
Luiza Słuszniak