nauka pisania K po śladzie
Aktualności

Litera „K” do wydruku: szablon do pisania po śladzie

Czy nauka pisania liter może przyjemna? Oczywiście, że tak. W ramach treningu trudnej sztuki pisania literek, polecamy metodę pisania po śladzie. Przekonaj się, jak ten sposób sprawdzi się w przypadku nauki pisania małej oraz dużej litery „k”.

Literka „k” może okazać się ważna zwłaszcza dla wielbicieli zwierząt. Koń, kot, kaczka, krowa, kangur, koala, kret, krokodyl, koliber – te i wiele innych wyrazów zaczynają się właśnie na tę literę. Jeśli znasz grę w „państwa-miasta”, pamiętasz pewnie, że znalezienie słów (nie tylko nazw państw, miast czy zwierząt) na „k” było zdecydowanie prostsze niż w np. przypadku „a”, „b”, „o” i wielu innych.

Czy dziecko może nie chodzić do szkoły, tylko uczyć się w domu? - film

Litera do pisania: „k” jak księżniczka lub kajak

Dlatego, chcąc zachęcić dziecko na nauki pisania „k” z pewnością łatwo będzie znaleźć wyrazy zaczynające się od tej litery i związane z jego zainteresowaniami. Można też poszukać słów, w których „mieszka” litera „k” oraz inne, poznane już literki. Jeśli dziecko uczy się literek w kolejności alfabetycznej może spróbować napisać nawet taki długi wyraz jak „kijek” lub „kajak”… Przy okazji trenując nowopoznaną literę.

Pisanie litery „k” po śladzie: na co zwrócić uwagę?

Tak jak w przypadku nauki pisania innych liter – warto zwrócić uwagę na sposób, w jaki dziecko trzyma ołówek lub długopis. W przypadku, gdy maluch ma kłopot z właściwym chwytaniem długopisu, najłatwiej skorygować nieprawidłowości przy pomocy specjalnej nakładki (dostępnej w każdym sklepie papierniczym). 

Wydrukuj nasz szablon z literką „k”. Pokaż dziecku umieszczone na nim przykłady małej i dużej litery „k” oraz niebieskie strzałki, które obrazują, w jakim kierunku należy prowadzić ołówek podczas pisania. 

nauka pisania litery K


Zobacz także:

litera g do druku nauka pisania
Adobe Stock
Gry i zabawy
Litera „G” do druku: nauka pisania liter po śladzie
Litera „G” do druku to jeden z naszych szablonów do nauki pisania po śladzie. Dzięki niemu dziecko nauczy się prawidłowego kierunku i sposobu pisania litery „G”. Możesz też wydrukować dla malucha pomocne szlaczki – naukę pisania połączcie z zabawą i kolorowaniem gruszek.

Nauka pisania liter nie musi być nudna. Najpierw zachęć dziecko do pisania litery „G” po śladzie. To dobra i sprawdzona metoda utrwalania umiejętności pisania. Skorzystaj w tym celu z naszych szablonów do druku. Taki wydrukowany szablon posłuży dziecku jako pomoc do nauki pisania litery „G”. Gdy maluchowi uda się połączyć wszystkie kropki, w nagrodę czeka na niego kolorowanka.  Litera „G” do pisania Kliknij w szablon do nauki pisania, aby wydrukować literę „G” do pisania po śladzie. Zanim dziecko zacznie pisać, wytłumacz mu, jak pisze się dużą literę „G”, małą literę „g” oraz „G” drukowane. To ważne, aby od samego początku nauki pisania maluch prawidłowo prowadził ołówek i nie utrwalał błędów. Pokaż mu właściwy kierunek pisania oraz sposób umieszczania litery „G” pomiędzy trzema liniami. Nie zrażaj się początkowymi pomyłkami malca – są naturalne. Gdy dziecko skończy pisać literę „G” po śladzie, namów je do napisania literki z pamięci.     Prawidłowy chwyt i pisanie liter po śladzie Pisanie po śladzie ułatwia zapamiętanie właściwego kształtu i sposobu pisania liter. Ważne jednak, by malec wyrabiał sobie przy tym dobre nawyki, czyli m.in. przyzwyczajał się do prawidłowego chwytu pisarskiego. Dziecko powinno trzymać ołówek między opuszką palca wskazującego i kciuka, a palec środkowy powinien znajdować się pod ołówkiem i podtrzymywać go. Jeśli maluch ma z tym problem, koniecznie kup specjalne nakładki korygujące chwyt pisarski. Wdrukuj szablon do nauki pisania litery „G” zgodnie z kierunkiem strzałek. Zobacz też : Nauka literek: kiedy i jak uczyć dziecko alfabetu? Nauka pisania – litera „B” do druku...

litera h do druku
Adobe Stock
Gry i zabawy
Litera „H" do druku – nauka pisania liter po śladzie
Dzięki naszemu szablonowi z literą „H” nauka pisania będzie o wiele łatwiejsza! Dziecko nauczy się pisać wielką i małą literę „H”, a w nagrodę będzie mogło pokolorować obrazek.

Nauka pisania liter to dla dziecka nie lada wyzwanie – wymaga dużo wytrwałości, ale może być także dobrą zabawą. Skorzystaj z naszego owocnego szablonu do druku – dzięki niemu dziecko nauczy się pisać wielką i małą literę „H” po śladzie. Pisanie liter po śladzie: litera „H” Nauka pisania liter to długi proces. Na początku dziecko ćwiczy rączkę, trenując szlaczki , by potem było mu łatwiej zacząć ćwiczenie liter pisanych. Tak np. wszelkie pętelki i zawijasy ułatwią dziecku naukę pisania wielkiej litery „H”. Zanim jednak podejmie ono samodzielną próbę pisania, zachęć dziecko do rysowania po śladzie. Gdy uda mu się połączyć wszystkie kropki, w nagrodę czeka na niego kolorowanka z owocem na literkę „H”.  Może to również być okazja do zapoznania dziecka z nowym owocem. Owoc na rysunku to hurma, inaczej zwana kaki lub persymona. Szablon do nauki pisania „H” do druku Kliknij w szablon do nauki pisania i wydrukuj go.   Nauka pisania liter: „H” Zwróć uwagę, jak dziecko trzyma ołówek, gdyż prawidłowy chwyt ułatwia precyzyjne pisanie liter po śladzie. Aby ułatwić dziecku zadanie, warto kupić gruby trójkątny ołówek do nauki pisania lub specjalną nakładkę, która pomoże dziecku prawidłowo trzymać przybory do pisania. Poniżej obrazek, na którym pokazano kolejność kreślenia linii w literze „H”. Zobacz także:  Jak nauczyć dziecko pisać – co trzeba wiedzieć o nauce pisania? Jak przygotować dziecko do nauki pisania? Ćwiczenia grafomotoryczne dla dzieci: szlaczki, labirynty, litery i inne ćwiczenia na grafomotorykę

nauka pisania: litera I do druku
Adobe Stock
Edukacja
Litera „I” do druku – nauka pisania liter po śladzie
Dzięki naszemu szablonowi z literką „I” nauka pisania będzie świetną zabawą! Dziecko z łatwością nauczy się pisać wielką i małą literę „I”, a przy tym będzie miało mnóstwo zabawy.

Chcesz nauczyć dziecko pisać literkę „I”? To świetnie trafiłaś. Oprócz ćwiczenia szlaczków znakomitym sposobem na naukę pisania jest pisanie po śladzie. Litera „I”: szablon do druku Kliknij w poniższy obrazek i wdrukuj nasz szablon do nauki pisania litery po „I” śladzie. Wytłumacz dziecku, jak pisze się wielką literę „I”, a jak małą „i”. Pokaż, gdzie się zaczyna i w jakim kierunku wykonywać ruch ołówkiem. Pisanie po śladzie to pierwszy etap nauki samodzielnego pisania i rozpoznawania pisanych literek. Dzięki niemu dziecko utrwali sobie, jak wygląda litera „I”. Porozmawiaj z maluchem, żeby nie stresował się, jeśli pierwsze próby nie będą idealne – przecież nauka pisania ma być przyjemna! Na koniec powieście gotowe dzieło w widocznym miejscu, np. na lodówce. Pierwsze próby mogą być niedokładne, bo wiele zależy od sprawności rączki i cierpliwości dziecka. Koniecznie chwal malucha za wysiłek! Litera „I” do nauki pisania po śladzie Zwróć uwagę, jak dziecko trzyma ołówek. Warto na początek zakupić trójkątny ołówek do nauki pisania lub specjalną nakładkę, które ułatwia dziecku prawidłowy chwyt. Ołówek powinien znajdować się między opuszkami kciuka i palca wskazującego. Palec środkowy umieszczony ma być pod długopisem, a pozostałe palce dziecka za nim. Zobacz także: Nauka literek – Kiedy i jak uczyć dziecko alfabetu Nauka pisania – litera „B" do druku Szlaczki do druku – nauka pisania

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
mata na piknik
Pielęgnacja
Jedziecie na piknik? Oto 6 wskazówek, dzięki którym się uda
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Podróże z Marko BeSafe
Rozwój
Oto sposób na przewożenie dziecka 5 razy bezpieczniej niż dotąd!
Partner
Polecamy
Porady
jak ubierać noworodka latem
Noworodek
Jak ubierać noworodka latem, żeby go nie przegrzać?
Małgorzata Wódz
Nowe urlopy dla rodziców
Prawo i finanse
Nowe urlopy dla rodziców w 2022 roku: od kiedy więcej dni wolnych?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Rabarbar w ciąży
Dieta w ciąży
Czy w ciąży można jeść rabarbar? Tak, ale trzeba pamiętać o jednej rzeczy
Luiza Słuszniak
imiona unisex
Imiona
Imiona unisex – jak nazwać dziecko bez wskazywania na płeć? 168 propozycji!
Ewa Janczak-Cwil
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży
Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem
Ewa Janczak-Cwil
bon turystyczny do kiedy
Aktualności
Bon turystyczny 2022 – ważność bonu. Do kiedy można wykorzystać?
Małgorzata Wódz
zapłodnienie
Starania o dziecko
Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia
Magdalena Drab
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu
Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?
Joanna Biegaj
wyprawka noworodka
Niemowlę
Wyprawka dla noworodka na lato: ubranka i rzeczy do szpitala [LISTA ZAKUPÓW]
Małgorzata Wódz
uczulenie na jad pszczeli / uczulenie na jad osy
Zdrowie
Uczulenie na jad pszczeli i jad osy: objawy, co robić i jak przebiega leczenie
Katarzyna Pinkosz
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania
Dieta w ciąży
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania 
Luiza Słuszniak
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
domowe sposoby na komary
Aktualności
Domowe sposoby na komary: co robić, żeby komary nie gryzły?
Joanna Biegaj
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży
Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?
Ewa Cwil
plan porodu
Lekcja 2
Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku
Małgorzata Wódz
pozytywny test ciążowy
Ciąża
Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?
Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży
Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?
Małgorzata Wódz