Wyniki
Laureaci
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Dziecko w sklepie
AdobeStock
Aktualności

Lublin: 3-latka poszła na spacer, bo mama była u fryzjera

Każdy rodzic wie, że czasem wystarczy chwila nieuwagi, by stracić dziecko z oczu. Szczególnie powinniśmy uważać w zatłoczonych miejscach.

Choć w teorii wszyscy wiemy, że małe dziecko należy mieć zawsze w zasięgu wzroku, to niestety zdarza nam się popełniać błąd. W tym przypadku w poszukiwaniach dziecka musiała pomóc policja. Jak do tego doszło?

Do fryzjera z dzieckiem

Sama jako mama wiem, że czasem trzeba coś załatwić z dzieckiem. Jednak są miejsca, gdzie dziecka nie powinniśmy zbierać. Przekonała się o tym pewna mama z Lublina. Kobieta postanowiła się udać do fryzjera, najpewniej licząc, że córeczka grzecznie poczeka. Niestety dziecko wykorzystując chwilę nieuwagi, wyszło z salonu fryzjerskiego i zaczęło spacerować po centrum handlowym. Gdy kobieta nie mogła znaleźć dziecka, zgłosiła sprawę na policję, by funkcjonariusze pomogli w poszukiwaniach córeczki. W tym czasie zupełnie nieświadoma sytuacji 3-latka spokojnie oglądała sobie wystawy sklepowe. Dziewczynka cała i zdrowa wróciła pod opiekę mamy.

Sprawdźczy twoje dziecko wie, jak się zachować, gdy się zgubi

Oczy wokół głowy

W tym przypadku wszystko skończyło się dobrze. Jednak pamiętajmy, że małe dzieci nie są świadome czyhających zagrożeń. To do nas rodziców należy pilnowanie ich. Warto spróbować zostawić dziecko pod czyjąś opieką, gdy chcemy udać się do fryzjera lub kosmetyczki. Dzięki temu zarówno mama będzie mogła się zrelaksować, jak i maluch nie będzie się nudził. 

Pamiętaj także, że w centrach handlowych istnieje bardzo dużo zagrożeń, jak choćby automatyczne drzwi, windy, czy ruchome schody. Jeśli musisz dziecko zabrać do tak dużego sklepu, udajcie się na bardzo konkretne zakupy, a nie na spacer. Warto też malca zawsze trzymać za rękę lub w wózku na wypadek, gdyby chciał sobie uatrakcyjnić wycieczkę odchodząc od opiekuna. Wolno chodzące dziecko nigdy nie powinno być poza zasięgiem twoich oczu! Warto także od najmłodszych lat tłumaczyć dziecku, co ma zrobić jeśli się zgubi. 

Zdarzyło Wam się zgubić dziecko w centrum handlowym? Napiszcie w komentarzach.

Źródło: dziennikwschodni.pl

Zobacz także:

Dlaczego nie powinniśmy porównywać rozwoju naszych dzieci? Rady mamy 1,5-rocznej Michaliny

2-letnia dziewczynka zaginęła w lesie
Facebook/tvn24
Aktualności
2-letnia dziewczynka zgubiła się w lesie [WIDEO]
Maleństwo wiele wycierpiało, tęskniło za mamą, bało się, było głodne. Błąkało się po lesie całą noc i wiele godzin następnego dnia! Szukało swojej mamy, która trafiła do szpitala. Co robić, aby nie dopuścić do tak dramatycznej sytuacji?

Do dramatu doszło w amerykańskim stanie Georgia pod koniec czerwca. Dziewczynka wyszła z domu nocą, prawdopodobnie bardzo tęskniła za swoją mamą, która niedawno trafiła do szpitala . Jak to się stało, że nikt z dorosłych nie był przy dziecku i go nie upilnował? Moment odnalezienia dziecka zarejestrowała kamera, którą miał przy sobie jeden policjantów. Wielogodzinny stres i poszukiwania Policjanci od kilku godzin przeczesywali leśne gąszcza  w pobliżu domu. Zdawali sobie spraw, że tak małe dziecko nie mogło odejść zbyt daleko. Niebezpieczeństw czyhających na dziecko znajdujące się w tak traumatycznej sytuacji jest tak wiele, że była to walka z czasem . Na szczęście po godzinie 16 dotarli do dziewczynki. Na nagraniu słychać płacz dziecka. " To płacz dziecka, dziecko tam jest! " – krzyczy jeden z policjantów. W tle słychać, że łączy się z koordynatorem akcji i przekazuje informacje o odnalezieniu dziewczynki. Mundurowi biegną w stronę dziecka. Są zdenerwowani, ale i szczęśliwi, że udało się uniknąć tragedii. "O Boże, kocham Cię! Dzięki!" – mówi jeden z nich. Bierze malutką na ręce. Uspokaja ją. " Już jesteśmy z tobą " – mówi. Drugi z mundurowych podaje dziecku telefon, aby mogło usłyszeć głos mamy. Co zrobić, gdy dziecko zgubi się w lesie? Nie wiadomo jakie były okoliczności tego, że tak mała dziewczynka mogła nocą wyjść z domu i nikt z opiekujących się nią osób tego nie zauważył! Z pewnością sprawa będzie wyjaśniana przez policję . To dramatyczne wydarzenie to przede wszystkim przestroga, aby zawsze być w pobliżu dziecka i mieć tak zabezpieczone drzwi i okna, aby maleństwo nie było w stanie ich samo otworzyć. Warto też pamiętać o kilku zasadach bezpieczeństwa  przebywania lesie, które od najmłodszych lat dziecka można mu przekazywać. Zwłaszcza że mamy wakacje i z...

Wypadek na ruchomych schodach
youtube
Aktualności
Kolejny wypadek na ruchomych schodach: Dziecko nie przeżyło upadku [WIDEO]
10-miesięczna dziewczynka wyślizgnęła się matce z rąk. Przyczyną wypadku była prawdopodobnie skrajna nieodpowiedzialność rodziców... Dziecka nie udało się uratować.

Do tragicznego wypadku doszło w centrum handlowym w Ganganagarze w Radżastanie. Kobieta jadąca ruchomymi schodami straciła równowagę. Mimo że została złapana przez męża córeczka, którą trzymała na rękach, wpadła w lukę między balustradą a ruchomymi schodami . Dziewczynka upadła na posadzkę trzy piętra niżej. Nieodpowiedzialne zachowanie Przyczyną wypadku była prawdopodobnie skrajna nieodpowiedzialność rodziców. Świadkowie twierdzą, że mężczyzna poprosił żonę o zdobienie selfie na ruchomych schodach. Niestety ta straciła równowagę i upuściła dziecko , które zmarło natychmiast po uderzeniu w ziemię. Nagraniu z monitoringu umieszczono w sieci. To kolejne doniesienie mediów o wypadku na ruchomych schodach . Miesiąc temu pisałyśmy o sytuacji, do której doszło w warszawskim centrum handlowym. Podczas jazdy w dół, mechanizm ruchomych schodów wciągnął nogę dziewczynki jadącej z mamą. Gdy kobieta zorientowała się co się dzieje, wyszarpnęła nogę dziewczynki. Sekundę później bucik dziecka był zmiażdżony przez płyty schodów. W ubiegłym tygodniu natomiast mężczyzna potrącił 6-letnie dziecko na schodach metrze. - "W dniu 26 kwietnia 2018r. około 15.00 mój syn razem z babcią podróżował metrem do stacji metro Centrum (przejazd w stronę Kabat). Po wyjściu z metra udali się do wyjścia w stronę Alej Jerozolimskich (na tzw. „Patelnię”). Wjeżdżając schodami ruchomymi Janek został potracony przez mężczyznę przepychającego się na schodach w stronę wyjścia. Na skutek potrącenia spadł ze schodów. Jaś ma złamany nos i mocno zadrapaną twarz (...)" - pisze na Facebooku Paulina Banasińska, mama chłopca. Kobieta szuka sprawcy, który uciekł z miejsca zdarzenia. Jak zadbać o bezpieczeństwo dziecka na ruchomych schodach? Te wydarzenia powinny nam przypomnieć, że ruchome schody, choć są wielką frajdą dla dzieci, mogą być...

tłum
Panthermedia
Czas wolny
Co robić, by nie zgubić dziecka
Czasem wystarczy chwila nieuwagi, by stracić dziecko z oczu. Zobacz co robić, gdy dziecko się zgubi. A także jak postępować, by się nie zgubić.

Dziecko najłatwiej zgubić w tłumie. Dlatego musisz zachować szczególną czujność podczas pobytu na lotnisku, dworcu, plaży czy basenie.   Dzieci gubią się także w zoo, wesołym miasteczku i wielu innych miejscach. Pamiętaj wychodząc z dzieckiem powinnaś mieć zawsze oczy dookoła głowy. Jak postępować, by nie stracić dziecka z oczu? Przede wszystkim pilnuj malucha. Ułatwisz sobie zadanie, ubierając go w jaskrawą czapeczkę, koszulkę itd. Niektórzy rodzice korzystają z gadżetów (np. bransoletek czy breloczków) wszczynających alarm, gdy pociecha odejdzie za daleko. Można je kupić przez internet (np. na Allegro.pl – wpisz „lokalizator”, „strażnik dziecka”) . Taka elektroniczna smycz być może nie kojarzy się najlepiej, jednak matka energicznego powsinogi, który idzie, gdzie go oczy poniosą, i nie ogląda się za siebie, nie miałaby pewnie nic przeciwko niej. Nie zostawiaj smyka samego. Ani w domu, ani na podwórku, ani przed sklepem, ani w samochodzie. Po prostu nigdzie! Ucz i powtarzaj. Od najmłodszych lat ucz dziec­ko, jak się nazywa i gdzie mieszka. Starszaka naucz na pamięć swojego numeru telefonu. Tłumacz, że nie wolno nigdzie iść bez zgody rodziców. Ale nie licz na to, że kilkulatek zawsze będzie o tym pamiętać (na wszelki wypadek poćwiczcie taką sytuację). Podpowiedz dziecku, jak ma się zachować, gdy się zgubi. Powinno stać w miejscu i czekać, aż je znajdziesz (nie wolno mu wychodzić ze sklepu czy dworca, wsiadać z nikim do samochodu, a w lesie czy w górach nie wolno mu zbaczać ze szlaku), albo poprosić o pomoc osobę budzącą zaufanie: kobietę z dziec­kiem, policjanta, ratownika na plaży. Kup prosty telefon. Wybierz aparat prosty w obsłudze. Najlepiej taki, który ma przycisk SOS, dzięki któremu można jednym kliknięciem nawiązać kontakt z kimś bliskim. Zapisz dane. Na czas podróży (i nie...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
Bon turystyczny przedłużenie
Aktualności
Bon turystyczny przedłużony: będzie obowiązywał również w sezonie zimowym 
Joanna Biegaj
Opieka na dziecko 2 dni
Prawo i finanse
2 dni opieki na dziecko: kiedy zgłaszać pracodawcy urlop opiekuńczy
Milena Oszczepalińska
życzenia na dzień chłopaka
Aktualności
Życzenia na Dzień Chłopaka: rymowanki, wierszyki, mądre cytaty
Joanna Biegaj
Ile trwa katar u dziecka
Zdrowie
Ile trwa katar u dziecka: katar wirusowy i bakteryjny. Ile trwa nieleczony katar?
Ewa Janczak-Cwil
Imiona aniołów: lista anielskich imion dla chłopców i dziewczynek
Aktualności
Imiona aniołów: lista anielskich imion dla dziewczynek i chłopców
Luiza Słuszniak
Pomysły na Dzień Chłopaka w szkole
Aktualności
Pomysły na Dzień Chłopaka w szkole: jak zorganizować obchody, jakie prezenty przygotować?
Joanna Biegaj
Ciasto na dzień chłopaka z kremem i owocami
Przepisy
Ciasto na Dzień Chłopaka: przepis. Spraw pyszną niespodziankę!
Adrianna Trusiuk
Dzień chłopaka i Dzień mężczyzny: czy to samo święto?
Święta i uroczystości
Dzień Chłopaka i Dzień Mężczyzny: czy to jest to samo święto?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
Zabawy na Dzień Chłopaka: fajne i śmieszne aktywności dla dzieci
Gry i zabawy
Zabawy na Dzień Chłopaka: fajne i śmieszne gry i zabawy dla dzieci
Sylwia Arlak
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2022: ile dni, ile płatny, wniosek, dokumenty
Magdalena Drab
upoważnienie do odbioru dziecka ze szkoły
Edukacja
Jak napisać upoważnienie do odbioru dziecka ze szkoły [WZÓR]
Joanna Biegaj
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pielęgnacja niemowlaka
Aktualności
Najważniejsze zasady pielęgnacji niemowlaka (rady położnej)
Joanna Biegaj
upoważnienie do odbioru dziecka z przedszkola
Edukacja
Upoważnienie do odbioru dziecka z przedszkola: jak je napisać, kto może zostać upoważniony? 
Joanna Biegaj
skierowanie do lekarza
Zdrowie
Do jakiego specjalisty potrzebne jest skierowanie?
Magdalena Drab
Kaszka kukurydziana
Dieta
Kaszka kukurydziana dla niemowlaka – jak zrobić i od kiedy warto ją podać? [PRZEPIS]
Adrianna Trusiuk
Najlepsze książki dla 5-latka
Wychowanie
Książki dla 5-latków. Jakie wybrać, by zachwycić dziecko?
Luiza Słuszniak
wierszyk dla nauczyciela przedszkola
Przedszkolak
Wierszyk dla nauczyciela przedszkola: propozycje, które sprawdzą się też jako życzenia
Joanna Biegaj