Maciej Zakościelny
ONS.pl
Aktualności

Maciej Zakościelny: "Nigdy w życiu nie przypuszczałem, że ojcostwo będzie aż tak mocnym doznaniem"

Aktor kilkanaście miesięcy temu został tatą. Teraz wie, jaki trud niesie za sobą wychowywanie...

Maciej Zakościelny został ojcem w lipcu 2016 roku. Tuż po narodzinach na pytania dziennikarzy żartował: „Nieskromnie powiem: wydaje mi się, że będę fantastycznym ojcem i myślę o tej roli z wielką przyjemnością”. Jak z perspektywy niewiele ponad roku ojcostwa aktor postrzega tę rolę? Czy nadal budzi w nim ona taki entuzjazm? Przeczytajcie!

Zgłoś się i testuj: zdobądź 1 z 1000 opakowań mleka następnego NAN OPTIPRO® Plus 2.

„ Zastanawiam, jak wychować mojego syna przy możliwościach, które mam”

W najnowszym numerze magazynu Viva! Maciej Zakościelny zgodził się opowiedzieć nieco więcej o tym, jakim jest ojcem i jaki ma pomysł na wychowanie swojego syna. Aktor przyznaje też, że ta właśnie życiowa rola jest dla niego niesamowicie ważna. Sam dużo zawdzięcza temu, z jakiego domu pochodzi i jak wychowywali go rodzice. Wspomina: „Miałem poczucie, że w moim rodzinnym domu nigdy niczego nie brakowało, zawsze jednak na tak zwane dobra luksusowe musieliśmy sami zarobić, nie było takiej opcji, że rodzice nam kupią. Uważam, że to był dobry wzorzec wychowawczy. Teraz sam się zastanawiam, jak wychować mojego syna przy możliwościach, które mam”. Dobre wychowanie nie zależy przecież od stanu posiadania, a czasami właśnie zaspokajanie każdej zachcianki dziecka tylko dlatego, że nas na to stać, może być ogromną pułapką wychowawczą. Aktor zdaje sobie doskonale z tego sprawę.

Czasem z dzieckiem trzeba się upajać

Życie aktora bywa trudne. Kiedy kręci się nowy film, w domu właściwie się tylko sypia. A gdy ma się małe dziecko, strata każdego dnia z nim jest ogromna. Dlatego też gdy przychodzi luźniejszy czas,trzeba wykorzystać go maksymalnie. Maciej twierdzi, że tymi chwilami wspólnymi z dzieckiem należy się wręcz upajać. „nie interesuje mnie, co kto o mnie pomyśli. Czy wyglądam na umęczonego, na sfatygowanego, pchając wózek z synem po Warszawie, to nie ma żadnego znaczenia. Liczy się tylko to, czy mój syn jest zaopiekowany, szczęśliwy. Nigdy w życiu nie przypuszczałem, że ojcostwo będzie aż tak mocnym doznaniem” - wyznaje.

Jak Maciej Zakościelny traktuje ojcostwo?

Aktor chce wpoić dziecku ważne dla niego wzorce i być dobrym przykładem, ale nie chce go ograniczać, czy wciskać na siłę w jakieś ramy wbrew woli syna. Zwierza się: „chcę mu pozwolić być sobą. Chcę zobaczyć, gdzie go ciągnie, co mu jest naturalnie przypisane, bo on teraz jeszcze nie kombinuje, idzie za instynktem”. Wiąże się to chociażby z tym, że pozwala synowi na brzdękanie na jego ukochanej gitarze. Choć robi to z bólem serca, ale tłumaczy sobie, że przecież chłopiec nie zniszczy jej tak bardzo. „Jak go ciągnie do gitary, niech ma” - przyznaje z uśmiechem.

Zobacz też: "Czasem kładę się koło syna i po prostu na niego patrzę". Maciej Stuhr o ojcostwie

Źródło: Viva.pl

Czy to prawda, że wnuki kocha się bardziej niż własne dzieci?

Cezary Pazura, samotny tata, Radosław Pazura, jak być ojcem, samotne ojcostwo, dzieci Cezarego Pazury
AKPA
Tata
W roli ojca – Cezary Pazura jakiego nie znacie!
Starsza córka przeżyła z nim dość ekstremalne dzieciństwo, przy młodszej dwójce mógł zwolnić i zachwycić się ojcostwem. O byciu tatą, także samotnym, własnym dzieciństwie, wożeniu brata w wózku, opowiada Cezary Pazura, ojciec 27-letniej Anastazji, 6-letniej Amelki i 3-letniego Antosia.

Byłbyś w stanie sobie wyobrazić, że nie masz dzieci? – Nie! Ale to dla mnie nic nowego. Przypomniałem sobie ostatnio, że gdy w czasach licealnych biskup pytał mnie, czy chcę pójść do seminarium, odpowiedziałem, że wolę, tak jak moi rodzice, mieć dzieci. Nie wiedziałem wtedy tylko, kiedy to miałoby się stać. No ale los uśmiechnął się do mnie podwójnie: zostałem ojcem w młodym wieku i po raz kolejny całkiem niedawno, bo parę lat temu. Widzisz różnicę pomiędzy tymi ojcostwami? – Tak i to wielką. Młodemu człowiekowi wydaje się, że każdy dzień trzeba wypełniać po brzegi, zasuwać, wymyślać, bo jeśli tego nie zrobi, to na pewno coś straci. Moja starsza córka, Anastazja, przeżyła ze mną dzieciństwo dość ekstremalnie. Tym bardziej, że było to na przełomie lat 80 i 90, czyli w czasie, który był tylko zarabianiem na przeżycie. Broń Boże na życie. Jakie życie? Tym bardziej, że byłeś wtedy samotnym ojcem? – Nastka była ciągle ze mną, a ja przeżywałem taki szok, że nie jadłem i prawie nie spałem, bo jedno mrugnięcie córeczki stawiało mnie od razu na równe nogi. I wszystko musiało chodzić jak w zegarku. W szwajcarskim zegarku. Córka była ze mną w teatrze, na próbach, w bufecie, garderobie, ciągle gdzieś pod pachą. Chodziliśmy na spacery, czytałem jej książki, usiłowałem gotować. Pamiętam prane w kółko, gotowane, suszone i prasowane pieluchy tetrowe. I jedyną paczkę jednorazowych, które mój brat Radek przywiózł z Wiednia dla dziecka o wadze 10 kg. A Anastazja dopiero co się urodziła. No, ale kto by to wtedy rozważał. Założyłem. Weszła cała, aż po szyję (śmiech). Skoro mówisz o młodszym od ciebie o 7 lat Radku – czy jego pojawienie się na świecie było dla ciebie próbką ojcostwa? – No jasne. Od 7. roku życia nie rozstawałem się z wózkiem, w którym leżał, a potem siedział mój braciszek. Bywał ze...

Robert Lewandowski z Klarą
Instagram/_rl9
Aktualności
Robert Lewandowski opublikował rozczulające zdjęcia z Klarą!
Nie da się ukryć, że to prawdziwa miłość. Nie tylko podpis o tym świadczy...

Ach, ci wspaniali Lewandowscy! Niedawno Ania rozpisywała się nad tym, że od zawsze chciała być mamą i że jej marzenie w końcu się spełniło, a teraz Robert do tego wiadomość, że Klara to jego prawdziwa miłość . Rodzicielska sielanka trwa. A my wcale nie zazdrościmy, tylko kibicujemy, bo rodzina ważna rzecz. Zgłoś się i testuj: zdobądź 1 z 1000 opakowań mleka następnego NAN OPTIPRO® Plus 2. Robert Lewandowski zakochany w córce Wielu mężczyzn otwarcie przyznaje, że ich marzeniem jest posiadanie syna, a z córką nie bardzo wiedzą, jak się obchodzić, jak się bawić. Ale nie Robert. Piłkarz kiedy ma chwilę dla córki, cały promienieje. Wrzucił niedawno do sieci przesłodkie zdjęcia, na których widać, jak bawi się z kilkumiesięczną Klarą. Oboje leżą na brzuchach na podłodze, a piłkarz jest cały szczęśliwy. Napisy na zdjęciach mówiące o miłości wydają się zbędne, widać gołym okiem, że Robert stracił głowę dla tej małej. Zobaczcie sami: Czy to nie jest przeurocze? Na takie obrazki kochającego taty i radosnego dziecka aż chce się patrzeć! Mała Klara ma prawdziwe szczęście, że wychowuje się w rodzinie, w której bliskie relacje są tak ważne.   Robert Lewandowski „ze swoją miłością” na spacerze Tuż po tym, jak piłkarz pochwalił się wspólną zabawą z córeczką, pokazał też zdjęcie ze spaceru. Tym razem zamiast w wózku, mała Klara spacerowała wtulona w tatę w nosidełku . Chyba wszystkie dzieci to kochają! Fani oczywiście nie kryli zachwytu, a jeden z nich napisał bardzo miły komentarz, że Robert jest tak samo dobrym tatą, jak piłkarzem . Faktycznie, zdjęcia to potwierdzają. Wasze dzieci też mają takich oddanych tatusiów?   With my Love 👨‍👧😍# RAL #LewandowscyTeam Post udostępniony przez Robert Lewandowski (@_rl9) 2 Lis, 2017 o 4:03 PDT Zobacz...

Maciej Zakościelny i Paulina Wyka są wyluzowanymi rodzicami
ONS.pl
Wychowanie
Wyluzowanie czy brak wychowania? Maciej Zakościelny pozwala synom mazać po ścianach
Partnerka aktora, Paulina Wyka, pokazała zdjęcia, na których widać, jak chłopcy szaleli przy ścianach. Mali artyści działali z rozmachem!

Aktor Maciej Zakościelny i modelka Paulina Wyka są parą od 2014 roku. Przez długi czas starali się trzymać swoją relację w tajemnicy, jednak kiedy modelka zaszła w pierwszą ciążę, wyjawili prawdę o sobie. Obecnie są rodzicami dwóch synów, prawie 3,5-letniego Borysa i 1,5-rocznego chłopca, którego imienia nie zdradzili. Jak wychowują malców? Na pewno słowo „kreatywność” jest im o wiele bliższe niż „dyscyplina”. Świadczą o tym ostatnie zdjęcia, jakimi Paulina pochwaliła się w sieci. Maciej Zakościelny i Paulina Wyka pozwalają dzieciom na wiele Modelka pokazała ostatnio na swoim Instastory dość nietypowe zdjęcia synów. Widać na nich, jak chłopcy z zapałem zamalowują różnymi kolorami… ściany! Partnerka Macieja Zakościelnego nie zdaje się tym jednak przejmować i zamiast w pośpiechu zacząć ścierać mazgaje, postanowiła sfotografować dziecięcą twórczość i pochwalić się dziełem synów w internecie. Albo para przezornie pokryła ściany zmywalną farbą , albo ma bardzo dużo wyrozumiałości do swoich smyków. Maciej Zakościelny przyznał kiedyś na swoim profilu na Instagramie: „Ojcostwo bywa wyjątkowo piękne. Zazwyczaj jednak to czas bardzo intensywny i niełatwy. Szczególnie teraz gdy ta rola wymaga na nowo zdefiniowania. Pozdrawiam wszystkich ojców. Życzę Wam dużo spokoju, cierpliwości, akceptacji i miłości - naprawdę warto”. Patrząc na to, jak para reaguje na pomazane ściany, zdaje się, że właśnie te cechy są dla nich absolutnie kluczowe w rodzicielstwie.         Wyświetl ten post na Instagramie.                   Ojcostwo bywa wyjątkowo piękne. Zazwyczaj jednak to czas bardzo intensywny i niełatwy. Szczególnie teraz gdy ta rola wymaga na nowo zdefiniowania....

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj