Magda Stępień przeszła piekło
Instagram
Aktualności

Magda Stępień przeszła piekło. To przez wizytę Jakuba Rzeźniczaka?

Magdalena Stępień mierzy się z chorobą dziecka, brakiem pieniędzy na specjalistyczne leczenie oraz trudnymi relacjami z byłym partnerem. Okazuje się, że w ostatnim czasie modelka przeszła wyjątkowo ciężkie chwile. Nie otrzymała pomocy od Jakuba Rzeźniczaka?

Kolejne gwizdy dołączają do apelu o wpłacanie datków na zbiórkę Magdy Stępień. Pozostało tylko dni, by zebrać ogromną kwotę 600 tysięcy zł na leczenie synka modelki. Czy to oznacza, że kobieta nie otrzymała pomocy od byłego partnera i ojca Oliwiera? Na jaw wychodzą szczegóły wizyty Jakuba Rzeźniczaka w Izraelu.

Po rozwodzie małe dziecko powinno mieć jeden dom [WIDEO]

Magdalena Stępień: „Przechodziłam przez piekło”

Magda Stępień założyła kolejną zbiórkę, gdy okazało się, że na leczenie jej synka potrzeba dużo więcej pieniędzy. Niestety, na razie udało się uzbierać niewiele ponad połowę niezbędnej sumy. Modelka przekazała w mediach społecznościowych, że pomimo wcześniejszych rozmów z Jakubem Rzeźniczakiem nie dostała od niego wsparcia. W tej sytuacji przyjaciele Magdaleny Stępień, wśród nich trener Qczaj, apelują o wpłacanie nawet najmniejszych datków dla Oliwiera.

Zupełnie jak gdyby Magda Stępień miała za mało problemów, nie układają się też jej relacje z ojcem chorego chłopca. Więcej światła na wizytę Jakuba Rzeźniczaka w Izraelu rzuciła przyjaciółka modelki i jednocześnie była partnerka innego piłkarza, Bartosza Kapustki. Klaudia Adamczyk napisała na Instagramie, że z trzech wolnych tygodni ojciec przeznaczył dla synka tylko dwa dni. W dodatku miał przychodzić do miejsca zamieszkania Magdy Stępień... z nową partnerką.

„Brawo Qczaj, bo jak inaczej nazwać człowieka, który odwiedza swoje dziecko średnio raz na dwa miesiące, a tam, gdzie mieszka Magda, przychodzi z dziewczyną, przez którą wypłakała morze łez? Trzy tygodnie wolnego i tylko dwa dni zaplanować dla syna...” – napisała Kaludia Adamczyk, odnosząc się do słów Qczaja, który publicznie nazwał Rzeźniczaka frajerem.

Swoją ciężką sytuację potwierdziła też sama Magda Stępień:

„W ostatnich dniach przechodziłam przez istne piekło, dlatego było nas tu mniej. Nie będę się zagłębiać w szczegóły, bo to nie ma sensu. Pomału dochodzę do siebie. Choć sił mi nadal brak. Bardzo was proszę o dalsze udostępnianie zbiórki oraz chociaż najmniejsze wsparcie.”

Piszemy też o:

Jakub Rzeźniczak o leczeniu synka
Instagram/jakubrezzniczak25, Instagram/magdalena_stepien
Aktualności
Jakub Rzeźniczak udzielił pierwszego wywiadu na temat choroby i leczenia Oliwiera
Jakub Rzeźniczak udzielił wywiadu, w którym odniósł się do choroby i leczenia swojego synka. Piłkarz już niedługo zamierza spotkać się z Oliwierem.

Jakub Rzeźniczak nie miał w zwyczaju publicznie wypowiadać się na temat swojego synka Oliwiera. Zmieniło się to po oskarżeniach jego byłej partnerki . Wtedy młody tata po raz pierwszy publicznie zabrał głos w kwestii leczenia Oliwiera, wydając oficjalne oświadczenie na swoim Instagramie. Teraz Jakub Rzeźniczak udzielił pierwszego wywiadu, w którym zdradził nieco więcej. Piłkarz opowiedział o leczeniu Oliwiera Maluszek wraz ze swoją mamą przebywa teraz w Izraelu. Modelka poinformowała jakiś czas temu, że diagnoza postawiona w Polsce nie została potwierdzona za granicą. Okazało się, że chłopczyk nie ma śmiertelnego genu. Nie jest jednak tajemnicą, że relacje rodziców Oliwiera są dość napięte, dlatego Jakub Rzeźniczak bazuje głównie na słowach lekarzy, a nie na informacjach przekazanych przez mamę swojego dziecka.  „Oliwierek został zdiagnozowany w Polsce, okazało się, że ma » malignant rhabdoid tumor « , czyli złośliwy guz rabdoidalny. Najczęściej atakuje nerki, bardzo rzadko inne narządy. Na całym świecie doświadczenie w jego leczeniu jest więc bardzo małe, właśnie ze względu na to, że jest tak rzadki. U mojego syna rak zaatakował wątrobę. Profesor medycyny, z którym jestem w stałym kontakcie, powiedział mi, że skuteczność leczenia nowotworów u dzieci w naszym kraju osiąga 80 procent, a w przypadku tego konkretnie raka – 20-30 procent, jeżeli nie jest złośliwy” – powiedział Jakub Rzeźniczak na łamach „Party”. Tata Oliwiera zdradził również, że w kwestii choroby synka polega na opinii profesjonalistów: „Komunikacja między mną a Magdą jest na słabym poziomie. Dlatego wszystkie fakty medyczne poznaję dzięki rozmowom z kompetentnymi osobami, bo na medycynie się nie znam. Magda również. Polegam na ludziach, którzy mają wielkie doświadczenie. U nich szukam...

Magda Stępień o oświadczeniu Jakuba Rzeźniczaka
Instagram/jakubrzezniczak25, Instagram/magdalena___stepien
Aktualności
Magda Stępień skomentowała oświadczenie Jakuba Rzeźniczaka: „Jako matka podjęłam najlepszą decyzję”
Magda Stępień odniosła się do słów swojego byłego partnera. Modelka podkreśliła, że w dalszym ciągu uważa, że jej decyzja o wylocie do Izraela, by tam leczyć maluszka, była słuszna.

Jakub Rzeźniczak  wydał oświadczenie dotyczące jego postawy w kwestii leczenia Oliwiera w Izraelu. Jak sam przyznał, zrobił to po tym, jak został oskarżony o zastraszanie byłej partnerki. Z oświadczenia piłkarza wynika, że wyjazd chłopca do Izraela wcale nie był konieczny, ponieważ takie samo leczenie miałby zapewnione w Polsce. „Jako matka podjęłam najlepszą decyzję” Do słów Jakuba Rzeźniczaka bardzo szybko odniosła się Magdalena Stępień. Mama Oliwiera zamieściła na swoim Instagramie wpis, w którym między innymi poprosiła, by internauci przestali wysyłać jej oświadczenie wydane przez jej byłego partnera. Modelka w dalszym ciągu twierdzi, że decyzja o leczeniu maluszka w Izraelu była słuszna. „Decyzja o wylocie do Izraela w celu potwierdzenia diagnozy z Polski oraz dalszego leczenia była podjęta przeze mnie i w 100 proc. przemyślana i to była najlepsza decyzja. Po przylocie diagnoza, która została postawiona w Polsce nie pokryła się z tą postawioną w Izraelu. Z racji tego, że przypadek Oliwiera jest tak trudny wciąż trwają badania. Oliwier prawdopodobnie jest pierwszym takim przypadkiem na świecie, dlatego jako matka podjęłam najlepszą decyzję, która skutkuje odpowiednim leczeniem” – napisała Magdalena Stępień. Co dalej z leczeniem Oliwiera? Była uczestniczka „Top Model” zapowiedziała również, że jej synek będzie kontynuował leczenie w Izraelu. Podziękowała też wszystkim, którzy jej pomagają i wspierają ją. „Dlatego, dopóki nie znajdziemy takiego drugiego przypadku na świecie, Oliwier będzie leczony w Izraelu. Wszystkie dzieci zdiagnozowane w ten sposób jak Oliwier niestety zmarły mniej więcej po 6 miesiącach. Intuicja matki nie zawodzi, dlatego już niedługo pokaże wam wyniki badań, które potwierdzą, że wyjazd tutaj był najlepszą decyzją, jaką mogłam podjąć. Wszystkim wam z...

Jakub Rzeźniczak o leczeniu syna
Instagram/jakubrzezniczak25
Aktualności
Jakub Rzeźniczak wreszcie przedstawił swoje stanowisko w kwestii leczenia Oliwiera w Izraelu
„Sytuacja sprzed kilku dni, gdy zostałem oskarżony o zastraszanie, sprawiła, że nie mam już siły tolerować pewnych zachowań Magdy” – napisał Jakub Rzeźniczak. Piłkarz oficjalnie przedstawił swoje stanowisko w kwestii leczenia Oliwiera w Izraelu.

Syn Magdaleny Stępień i Jakuba Rzeźniczaka jest w trakcie leczenia w Izraelu. Jakub Rzeźniczak do tej pory nie wypowiadał się publicznie na temat stanu zdrowia Oliwiera, jednak po emocjonalnym wpisie Magdy Stępień na Instagramie młody tata postanowił zrobić wyjątek. Dlaczego piłkarz nie chciał leczyć synka w Izraelu? Jakub Rzeźniczak na swoim profilu na Instagramie opublikował oświadczenie dotyczące jego postawy w kwestii leczenia swojego synka, a także przebiegu terapii Oliwiera w Izraelu. „Od momentu zdiagnozowania u Oliwiera nowotworu wątroby konsultowałem jego przypadek u najlepszych lekarzy w Polsce, żeby dowiedzieć się jak najwięcej na jego temat, na temat możliwych metod leczenia, ośrodków, w których można by leczyć mojego Syna. Starałem się robić to w ciszy ze względu na dobro Oliwiera. Moje zdanie wielokrotnie przedstawiałem Mamie Oliwiera. Nie byłem za wyjazdem Oliwiera do Izraela i nie jestem za tym, żeby tam kontynuował leczenie” – tymi słowami piłkarz zaczął swoje oświadczenie. W dalszej części poinformował, że „lekarze nalegali, by nie robić przerwy w podawaniu chemii i ewentualny wyjazd za granicę odłożyć w czasie, bo guzy nowotworowe u dzieci w odróżnieniu od dorosłych, namnażają się w błyskawicznym tempie”. Leczenie w Polsce również przyniosłoby efekty? „Lekarze mówili też, że możliwe, że pojawi się szansa na operację po podaniu kolejnej dawki chemioterapii. Mama Oliwiera zdecydowała się jednak na wyjazd w trakcie podawania chemii. Kiedy Oliwier trafił do Izraela, musiał raz jeszcze przejść serię tych samych badań, które miał wcześniej w Polsce. A chemię podano mu dopiero po 3 tygodniach od przyjęcia do szpitala w Tel Avivie” – kontynuował. Jakub Rzeźniczak wyznał, że ostatecznie zgodził się na leczenie Oliwiera w Izraelu „pod naporem ciężkich...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
cytaty na urodziny
Cytaty i przysłowia
Mądre i piękne cytaty na urodziny –​ 22 sentencje urodzinowe
Joanna Biegaj
Ile dać na Chrzest?
Święta i uroczystości
Ile wypada dać na chrzciny w 2022 roku? – kwoty dla rodziny, chrzestnych i gości
Luiza Słuszniak
gdzie nad morze z dzieckiem
new badge ranking small
Niemowlę
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Hanna Szczesiak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki (urlop na dziecko) – wszystko, co trzeba wiedzieć o nowym urlopie
Joanna Biegaj
pesel po 2000
Prawo i finanse
PESEL po 2000 - zasady jego ustalania
Agnieszka Majchrzak
hiszpańskie imiona
Imiona
Najczęściej nadawane hiszpańskie imiona - ich znaczenie oraz polskie odpowiedniki
Joanna Biegaj
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2022: ile dni, ile płatny, wniosek, dokumenty
Magdalena Drab
przedmioty w 4 klasie
Aktualności
Jakie są przedmioty w 4 klasie szkoły podstawowej w roku szkolnym 2022/2023? [LISTA]
Ewa Janczak-Cwil
300 plus
Prawo i finanse
300 plus 2022 – dla kogo, kiedy składać wniosek?
Małgorzata Wódz
na komary dla niemowląt
Zdrowie
Co na komary dla niemowląt: co wolno stosować, czego unikać?
Ewa Janczak-Cwil
urwany kleszcz
Zdrowie
Urwany kleszcz: czy usuwać główkę kleszcza, gdy dojdzie do jej oderwania?
Ewa Janczak-Cwil
Bon turystyczn atrakcje dla dzieci
Czas wolny
Bon turystyczny – atrakcje dla dzieci, za które można płacić bonem
Ewa Janczak-Cwil
300 plus dla zerówki 2021
Aktualności
300 plus dla zerówki w 2022 roku – czy Dobry Start obejmuje sześciolatki?
Joanna Biegaj
rekrutacja do liceum
Wychowanie
Jak wygląda rekrutacja do liceum 2022/2023? Jak dostać się do dobrego liceum?
Joanna Biegaj