zwierzenie Magdaleny Stępień
Instagram/jakubrzezniczak25, Facebook/Vote for Next Top Model Series
Aktualności

Magdalena Stępień o swoim TRAUMATYCZNYM porodzie: „Nie dawałam rady psychicznie i fizycznie”

Magdalena Stępień, uczestniczka 5. sezonu „Top Model”, niedawno urodziła syna. Świeżo upieczona mama wyznała, że dzień porodu był jednym z najbardziej traumatycznych dni w jej życiu.

Magdalena Stępień w rozmowie z Plejadą bardzo szczerze opowiedziała o swoim porodzie. Modelka nie oszczędziła swojego byłego partnera, piłkarza Jakuba Rzeźniaczka, mówiąc wprost, że jego obecność byłaby dla niej dużym wsparciem. Niestety, nie mogła liczyć na ojca swojego dziecka w tak ważnym momencie...

Przyspieszenie porodu: co pomoże przyspieszyć poród? Bezpieczne i naturalne sposoby

Traumatyczny i samotny poród

Magdalena Stępień wspomina swój poród jako bardzo ciężkie przeżycie. Fakt, że nie było przy niej ojca jej dziecka, sprawił, że było jej jeszcze trudniej: „Lekarz powiedział, że mam rodzić naturalnie. Zgodziłam się, bo myślałam, że to będzie ból do wytrzymania, a tutaj nie było znieczulenia. Chciałam spróbować. Kiedy zaczęły się bóle, były tak silne, że nie dałam rady. Błagałam ich o cesarskie cięcie. Nie dawałam rady psychicznie i fizycznie. Może łatwiej byłoby mi znieść ten ból, gdyby Kuba był obok. (...) Mówiłam lekarzom, że jeśli nie zrobią mi cesarskiego cięcia, wyjdę ze szpitala”.

Modelka w gorzkich słowach wypowiedziała się na temat swojego byłego partnera, Jakuba Rzeźniaczka, który nie stanął na wysokości zadania i nie okazał jej wsparcia: „Miałam skurcze 24 godziny, niestety Kuby nie było przy mnie. Mimo że wiedział, że się zaczęło i że mogę w każdej chwili urodzić, to przyjechał dopiero później przed szpital ze swoją nową partnerką. Mnie pomagają sąsiedzi. Bez tych wspaniałych ludzi nie dałabym sobie rady. Oni zawieźli mnie do szpitala. Byłam w tych bólach sama. O wszystkim, co się wydarzyło w ostatnim czasie, mówię ze łzami w oczach. (...) Dzień porodu to był jeden z najbardziej traumatycznych dni w moim życiu”.

Kompleksy z powodu ciała

Magdalena Stępień wyznała również, że nie potrafi zaakceptować swojego ciała, które po ciąży jest zupełnie inne.

„Wydawało mi się wtedy, że już zawsze wszystko będzie tak piękne i kolorowe. Ale tak nie było. Zaczęłam tyć. Kilogramów przybywało coraz więcej, a ja zaczęłam patrzeć na siebie krytycznie. Oczywiście tłumaczyłam sobie w kryzysowych momentach, że pod sercem noszę wielki cud, to dawało mi siłę i wiarę, że zmiany sylwetki są przejściowe i że wrócę do stanu sprzed ciąży. Nie było to dla mnie łatwe, ale starałam się nie dołować” – powiedziała dla Plejady.

Modelka przyznała także, że jej kompleksy spowodowane są między innymi tym, że jej partner w tym czasie odszedł do innej kobiety: „Moja obecna sytuacja prywatna spowodowała, że czuję się trochę źle ze swoim ciałem. Wpadłam w lekkie kompleksy po tym, jak Kuba odszedł do innej kobiety. To wywołało we mnie smutek i rozżalenie. (...) Byłam w »Top Model«. Mówili, że mam »ciało bogini«. Nagle ono się zmienia przez ciążę i dowiaduję się, że mój partner odchodzi do innej. Czuję się źle sama ze sobą. Wiem, że wygląd to nie wszystko, ale to jest straszny cios”.

Magdalena Stępień wyznała, że świadomość tego, że piłkarz ma nową partnerkę, sprawia jej bardzo dużo bólu. Modelka jest zdania, że postawił on swoje szczęście ponad szczęście swojego dziecka: „Jest mi przykro, że kobieta kobiecie potrafi zrobić takie świństwo. Ja bym nie mogła spać, wiedząc, że podczas gdy ja miło spędzam czas z mężczyzną, matka jego dziecka leży z noworodkiem sama w domu w czasie połogu. Nie mieści mi się to w głowie, jak można tak potraktować kobietę w ciąży”.

Zobacz także: 

Agnieszka Kaczorowska urodziła
screen Instagram/agakaczor
Aktualności
Agnieszka Kaczorowska BŁYSKAWICZNIE urodziła! „Poród, po którym czuję się HEROSKĄ”
Agnieszka Kaczorowska urodziła! Aktorka została mamą po raz drugi, a mała Emilka doczekała się rodzeństwa. Dumna mama tą wspaniałą wiadomością podzieliła się z fanami za pośrednictwem Instagrama.

Agnieszka Kaczorowska już jakiś czas temu zabrała głos w sprawie terminu swojego porodu. „Mogę mieć poród już za kilka dni. Tak naprawdę to decyzja mojej córeczki” – śmiała się na swoim InstaStories. Następnie aktorka pochwaliła się już spakowaną torbą do szpitala , wyznając, że nawet tam chce się czuć kobieco. W końcu nastał ten długo wyczekiwany dzień! Celebrytka właśnie potwierdziła, że jej druga pociecha jest już na świecie. Agnieszka Kaczorowska urodziła! Agnieszka Kaczorowska zdradziła, że po raz drugi została mamą dziewczynki. Razem z mężem wybrali dla niej śliczne imię – Gabrysia, które ma wyjątkowe znaczenie . „Trzymam w rękach kolejny cud życia. To było coś niesamowitego i błyskawicznego! Za mną kompletnie inny poród niż 2 lata temu… Taki wymarzony, upragniony. Taki poród, po którym czuję się heroską!” – napisała na Instagramie tancerka. „Natura jest niesamowita. A kobieta jest siłą!” – dodała, po czym podziękowała za świetną opiekę w szpitalu w Szpitalu Specjalistycznym im. Świętej Rodziny. Dodała, że po raz kolejny upewniła się, że jej mąż, Maciej Pela, to jej druga połówka – tancerz towarzyszył jej przy porodzie. Pod postem pojawiło się mnóstwo gratulacji od fanów aktorki. My również się do nich przyłączamy!            Wyświetl ten post na Instagramie.                       Post udostępniony przez 𝑨𝒈𝒏𝒊𝒆𝒔𝒛𝒌𝒂 𝑲𝒂𝒄𝒛𝒐𝒓𝒐𝒘𝒔𝒌𝒂-𝑷𝒆𝒍𝒂 (@agakaczor)   Zobacz także:    Agnieszka Kaczorowska narzeka na hejt: „To trwa od mojego dzieciństwa!” Ciężarna Agnieszka...

Ida Nowakowska przygotowuje się do chrztu syna. „Dla nas to przeżycie duchowe”
Instagram
Aktualności
Ida Nowakowska przygotowuje się do chrztu syna. „Dla nas to przeżycie duchowe”
Przed Idą Nowakowską ważny dzień – chrzest syna. Gwiazda, która wielokrotnie podkreślała, jak ważna jest dla niej wiara, traktuje to wydarzenie bardzo poważnie.

Ida Nowakowska na swoim profilu na Instagramie nieraz relacjonowała wizyty w kościele. Jakiś czas temu prezenterka pokazywała, jak wraz z rodziną bierze udział w procesji. Nigdy nie ukrywała, że zamierza wychowywać dziecko w wierze katolickiej. Jej fani nie byli więc zaskoczeni, gdy poinformowała, że zamierza ochrzcić swojego syna. Ida Nowakowska przygotowuje się do chrztu syna W jednym z ostatnich wywiadów prezenterka zdradziła, jak wyglądają przygotowania do tego wydarzenia. Nie ukrywa, że dla niej i jej rodziny to wyjątkowa uroczystość. Przyznała, że rezygnuje z wielkiego przyjęcia, bo – jak sama mówi – jeszcze będzie okazja, żeby spotkać się w większym gronie. Tego dnia ważne są dla niej przeżycia duchowe. „Jestem osobą bardzo wierzącą, więc tak też chciałabym wychowywać mojego synka. [...] Chcemy, żeby to było nawet nie tyle poważne, ile by była w tym jakaś symbolika i nasza świadomość, w jaki świat przez sakrament chrztu wprowadzamy nasze dziecko. Nie chcemy, by chrzciny były tylko eventem” – mówiła w rozmowie z portalem Jastrząb Post.           Wyświetl ten post na Instagramie.                       Post udostępniony przez Ida Nowakowska Herndon (@idavictoria) Ida Nowakowska podzieli się z obserwatorami i mediami imieniem syna po tym, jak chłopiec zostanie ochrzczony – do tej pory konsekwentnie unikała rozmów na ten temat. „Mam nadzieję, że będzie taki moment, żeby jakoś to ogłosić. Każdy jakąś część tego wszystkiego zatrzymuje dla siebie, a to też jakoś tak wyszło, bo długo myśleliśmy i cały czas w jakimś sensie te dyskusje na temat imienia trwały i to tak naprawdę z tego wynikało” –  dodała Ida Nowakowska....

Agnieszka Kaczorowska wyprawiła córce  urodziny
instagram/agakaczor
Aktualności
Agnieszka Kaczorowska wyprawiła córce urodziny (mimo zaawansowanej ciąży!)
Agnieszka Kaczorowska, mimo zaawansowanej ciąży, wyprawiła córce wspaniałe urodziny. Tancerka pochwaliła się na swoim profilu na Instagramie pamiątkowymi zdjęciami z przyjęcia. Zdradziła także, jak bardzo zmieniło się jej życie po narodzinach Emilki.

Agnieszka Kaczorowska razem ze swoim mężem urządzili małej Emilce imprezę urodzinową. Dziewczynka skończyła już dwa latka! Przyjęcie odbyło się w ogrodzie, a pogoda bardzo sprzyjała radosnemu świętowaniu. Było także mnóstwo kolorowych balonów oraz dekoracje z cyferką „2”. Aktorka napisała także, co najbardziej na przyjęciu spodobało się jej córce. Emilka bez wahania stwierdziła, że największą atrakcją był dla niej tort, który przypominał słodkiego kotka.  Wzruszające słowa młodej mamy Do zdjęć z przyjęcia aktorka dodała bardzo wzruszający opis. Młoda mama przyznała, że były to najwspanialsze dwa lata jej życia. „Dokładnie 2 lata temu otrzymaliśmy od życia najpiękniejszy prezent – Emilkę. Ta cudowna duszyczka wprowadziła do naszego życia jeszcze więcej słońca i miłości”.   Tancerka dodała także, że córeczka kompletnie wywróciła jej życie do góry nogami, także jeśli chodzi o wartości i postrzeganie otaczającego świata: „Od tamtej pory kompletnie zmieniło się moje postrzeganie świata, moje wartości i priorytety”. „Na naszej rodzicielskiej drodze, ciągle jest pełno wyzwań – są to jednak wyzwania, które dają ogromne spełnienie. Kocham obserwować jej rozwój, kocham uczyć się od niej i kocham jej bezgraniczną radość życia” – podsumowała Agnieszka Kaczorowska.           Wyświetl ten post na Instagramie.                       Post udostępniony przez 𝑨𝒈𝒏𝒊𝒆𝒔𝒛𝒌𝒂 𝑲𝒂𝒄𝒛𝒐𝒓𝒐𝒘𝒔𝒌𝒂-𝑷𝒆𝒍𝒂 (@agakaczor) Zobacz także:  Agnieszka Kaczorowska KRYTYKUJE spędzanie wakacji bez dzieci. Nazywa to...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
mata na piknik
Pielęgnacja
Jedziecie na piknik? Oto 6 wskazówek, dzięki którym się uda
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Podróże z Marko BeSafe
Rozwój
Oto sposób na przewożenie dziecka 5 razy bezpieczniej niż dotąd!
Partner
Polecamy
Porady
jak ubierać noworodka latem
Noworodek
Jak ubierać noworodka latem, żeby go nie przegrzać?
Małgorzata Wódz
Nowe urlopy dla rodziców
Prawo i finanse
Nowe urlopy dla rodziców w 2022 roku: od kiedy więcej dni wolnych?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Rabarbar w ciąży
Dieta w ciąży
Czy w ciąży można jeść rabarbar? Tak, ale trzeba pamiętać o jednej rzeczy
Luiza Słuszniak
imiona unisex
Imiona
Imiona unisex – jak nazwać dziecko bez wskazywania na płeć? 168 propozycji!
Ewa Janczak-Cwil
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży
Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem
Ewa Janczak-Cwil
bon turystyczny do kiedy
Aktualności
Bon turystyczny 2022 – ważność bonu. Do kiedy można wykorzystać?
Małgorzata Wódz
zapłodnienie
Starania o dziecko
Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia
Magdalena Drab
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu
Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?
Joanna Biegaj
wyprawka noworodka
Niemowlę
Wyprawka dla noworodka na lato: ubranka i rzeczy do szpitala [LISTA ZAKUPÓW]
Małgorzata Wódz
uczulenie na jad pszczeli / uczulenie na jad osy
Zdrowie
Uczulenie na jad pszczeli i jad osy: objawy, co robić i jak przebiega leczenie
Katarzyna Pinkosz
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania
Dieta w ciąży
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania 
Luiza Słuszniak
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
domowe sposoby na komary
Aktualności
Domowe sposoby na komary: co robić, żeby komary nie gryzły?
Joanna Biegaj
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży
Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?
Ewa Cwil
plan porodu
Lekcja 2
Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku
Małgorzata Wódz
pozytywny test ciążowy
Ciąża
Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?
Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży
Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?
Małgorzata Wódz