Mała Ania po porodzie
Instagram/malaa_official
Aktualności

Mała Ania z synkiem tuż po porodzie: pokazała najpiękniejszą chwilę w życiu

Mała Ania pokazała krótki filmik z pierwszych chwil spędzonych z dzieckiem po porodzie. Widok maluszka zaskoczył ją do tego stopnia, że nie wiedziała, jak zareagować.

Mała Ania cieszy się macierzyństwem dopiero od kilku tygodni, nic więc dziwnego, że wszystko jest dla niej nowe. Nie inaczej było w pierwszych chwilach po urodzeniu dziecka – Ania Sowińska pokazała, co ją zaskoczyło.

Jakie błędy popełniają młodzi rodzice? Opowiada mama 1,5-rocznej Michaliny

Mała Ania na filmie tuż po porodzie

Młoda mama wrzuciła do sieci film, na którym tuli dopiero co narodzonego synka. Dziecko wydaje rozkoszne dźwięki, a Mała Ania próbuje go całować. To niewątpliwie jeden z najpiękniejszych i najbardziej wzruszających momentów w życiu każdej mamy.

Na filmiku słychać, jak zachwycona dzieckiem celebrytka wypowiada kilka znamiennych słów: okazuje się, że podczas pierwszego spotkania z synkiem bardzo bała się go dotknąć. 

„Ja się go boję dotykać” – wyszeptała Mała Ania. Głos zza kadru uspokoił ją wtedy i wytłumaczył, żeby się nie obawiała, bo to przecież jej dziecko.
 


Warto wiedzieć, że w porównaniu ze wzrokiem, słuchem czy węchem zmysł dotyku jest najlepiej rozwinięty u noworodka. Od pierwszych chwil życia dziecko łaknie ciepła rąk mamy, a głaskanie i przytulanie buduje u niego poczucie bezpieczeństwa.

Zobacz też:

przekuła uszy noworodkowi
TikTok/london.babygray_
Aktualności
Naprawdę to zrobiła: przekłuła uszy noworodkowi. Wszystko pokazała na filmie
Pewna mama postanowiła pokazać w sieci, jak wygląda zabieg przekłucia uszu malutkiemu dziecku. Jej synek miał zaledwie kilka tygodni, gdy założono mu kolczyki!

Niektóre mamy nie widzą nic złego w tym, by przekłuwać uszy już niemowlętom. Ale po co robić to tak maleńkim dzieciom? Ta mama nie poczekała nawet kilku miesięcy – zdecydowała się na kolczyki dla noworodka! Przekłuła uszy noworodkowi. Po co? Na nagraniu widać, jak kobieta trzyma na kolanach synka, a kosmetyczka przekłuwa dziecku najpierw jedno, a potem drugie ucho. Mama jest zachwycona, mówi, że „to słodkie”, dziecko zaś krzyczy z bólu i przerażenia. Chłopczyk nie ma więcej niż kilka tygodni, nie trzyma jeszcze samodzielnie główki. Autorka filmu dodała do nagrania hashtag „noworodek”. Przekłucie uszu malutkiemu dziecko nie spotkało się z przychylną reakcją widzów. Większość jest oburzona tym, że mama funduje dziecku niepotrzebny ból i stres. Nikt nie rozumie, po co zakładać kolczyki noworodkowi czy niemowlęciu. Nie wspominając już o przebijaniu uszu niehigienicznym pistoletem... Naszym zdaniem to dziecko powinno samodzielnie zdecydować, czy chce mieć kolczyki, czy nie. Bo czy przekłucie uszu noworodkowi służy czemuś innemu niż tylko zaspokojeniu próżności rodziców?   @london.babygray_ #newborn #earpiercing #babyearpierced #babyearpiercing😢😭 #fy #fypシ #foryou #socute #mamaboy #babyg ♬ original sound - London 🐻 Zobacz też: Dlaczego nie warto przekłuwać uszu niemowlętom? Manicure u niemowlaka? To obrzydliwe i niebezpieczne! Zobacz zdjęcie Kosmetyczka odmówiła przekłucia uszu 4-latce. Słusznie?

smoczek dla noworodka
Adobe Stock
Pielęgnacja
Smoczek dla noworodka: od kiedy podawać, jaki wybrać?
Smoczek to dozwolony sposób na uspokojenie noworodka. Warto jednak wiedzieć, kiedy noworodek powinien zacząć ssać smoczek, jak często można go podawać oraz co ile wymieniać na nowy. Pierwszy smoczek musi być dopasowany do potrzeb malutkiego dziecka.

Temat – smoczek dla noworodka to źródło wielu kontrowersji. Wielu rodziców martwi się, że smoczek źle wpłynie na karmienie piersią lub na wymowę dziecka. Stąd obawy, czy powinien być używany od pierwszych dni życia lub nawet – czy w ogóle powinien być używany. Sprawdź, od kiedy można podawać noworodkowi smoczek. I czy warto go proponować, jeśli dziecko go nie chce.  Spis treści: Smoczek dla noworodka – tak czy nie? Od kiedy smoczek dla noworodka? Jaki smoczek dla noworodka? Jak przygotować smoczek dla noworodka? Co ile wymieniać smoczek? Smoczek dla noworodka – tak czy nie? Nie należy obawiać się podawania smoczka noworodkowi, jeśli karmienie piersią przebiega bez zakłóceń. Badania pokazują, że nie ma zależności między długością i efektywnością karmienia piersią a ssaniem smoczka przez dziecko. Smoczek dla noworodka, a później dla niemowlęcia, może być pomocny, ale pod pewnymi warunkami. Warto poznać korzyści i ryzyka związane ze ssaniem smoczka przez dziecko. Smoczek dla noworodka – zalety i wady Niektóre dzieci rodzą się z silną potrzebą ssania, której nie sposób zaspokoić przystawianiem do piersi. W ich przypadku ssanie smoczka będzie dobrym rozwiązaniem. Zaspokojenie potrzeby ssania jest nie tylko naturalnym sposobem na uspokojenie, ale również na rozluźnienie ciała i poprawę trawienia. Jak podkreślają pediatrzy, podczas ssania (smoczka lub piersi) niemowlę wykonuje rytmiczne ruchy, a to rozluźnia mięśnie ramion i nóg, a nawet jelita. Inne korzyści wynikające z podawania smoczka : zmniejszenie ryzyka zespołu nagłego zgonu niemowląt (SIDS), jeśli stosujesz smoczek uspokajacz podczas zasypiania i snu dziecka; wspomaganie nauki efektywnego ssania u wcześniaków; pomoc w poprawie techniki ssania podczas karmienia...

badania przesiewowe noworodka
Zdrowie
Badania przesiewowe noworodka 2022 – lista badań wykonywanych w Polsce
Badania przesiewowe noworodka pomagają w wykryciu 33 chorób wrodzonych lub innych wad niewidocznych na początku życia dziecka. Większość z nich często wykonuje się w szpitalu po narodzinach. Wyniki niektórych znane są od razu, na inne trzeba poczekać. Rodzice są o nich informowani, gdy badanie trzeba powtórzyć.

Badania przesiewowe wykonuje się u wszystkich nowo narodzonych dzieci. Słowo przesiew wykorzystane w nazwie oznacza, że badania mają odsiać dzieci zdrowe od tych z ryzykiem groźnych chorób i wad wrodzonych . Dzięki temu wszystkie wymagające tego noworodki szybko otrzymają odpowiednią opiekę i leczenie. Wczesne rozpoznanie sprawia, że choroba nie rozwinie się albo będzie przebiegała łagodniej. Opisujemy, jakie badania przesiewowe wykonuje się w Polsce w szpitalu po narodzinach i kiedy otrzymuje się ich wynik. Spis treści: Jakie choroby wykrywają badania przesiewowe noworodków? Przesiewowe badanie słuchu u noworodków Badanie przesiewowe w kierunku wad serca Dysplazja stawów biodrowych u noworodka Badanie przesiewowe noworodków w kierunku SMA Badania przesiewowe noworodków – jakie choroby wykrywają? W Polsce badania przesiewowe u noworodków przeprowadza się w kierunku chorób wrodzonych:   wrodzona niedoczynność tarczycy (WNT), wrodzony przerost nadnerczy (WPN), mukowiscydoza (CF), fenyloketonuria (PKU), deficyt biotynidazy (BIOT), rdzeniowy zanik mięśni (SMA) – badanie przesiewowe noworodków wprowadzone w 10 województwach w 2021 roku od stycznia 2022 wykonywane jest na terenie całej Polski. Zaburzenia aminokwasów: choroba syropu klonowego (MSUD), klasyczna homocystynuria (HCY), cytrulinemia I (CIT I), tyrozynemia typu I (TYR I), tyrozynemia typu II (TYR II). Acydurie organiczne: acyduria glutarowa typu I (GA I), acyduria propionowa (PA), acyduria metylomalonowa (MMA), acyduria izowalerianowa (IVA), acyduria argininowobursztynianowa, 3-metylokrotonyloglicynuria (MCC). Zaburzenia utleniania kwasów tłuszczowych: deficyt dehydrogenazy acylo-CoA średniołańcuchowych kwasów tłuszczowych (MCADD), deficyt dehydrogenazy 3-hydroksyacylo-CoA długołańcuchowych kwasów...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
cytaty na urodziny
Cytaty i przysłowia
Mądre i piękne cytaty na urodziny –​ 22 sentencje urodzinowe
Joanna Biegaj
Ile dać na Chrzest?
Święta i uroczystości
Ile wypada dać na chrzciny w 2022 roku? – kwoty dla rodziny, chrzestnych i gości
Luiza Słuszniak
gdzie nad morze z dzieckiem
new badge ranking small
Niemowlę
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Hanna Szczesiak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki (urlop na dziecko) – wszystko, co trzeba wiedzieć o nowym urlopie
Joanna Biegaj
pesel po 2000
Prawo i finanse
PESEL po 2000 - zasady jego ustalania
Agnieszka Majchrzak
hiszpańskie imiona
Imiona
Najczęściej nadawane hiszpańskie imiona - ich znaczenie oraz polskie odpowiedniki
Joanna Biegaj
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2022: ile dni, ile płatny, wniosek, dokumenty
Magdalena Drab
przedmioty w 4 klasie
Aktualności
Jakie są przedmioty w 4 klasie szkoły podstawowej w roku szkolnym 2022/2023? [LISTA]
Ewa Janczak-Cwil
300 plus
Prawo i finanse
300 plus 2022 – dla kogo, kiedy składać wniosek?
Małgorzata Wódz
na komary dla niemowląt
Zdrowie
Co na komary dla niemowląt: co wolno stosować, czego unikać?
Ewa Janczak-Cwil
urwany kleszcz
Zdrowie
Urwany kleszcz: czy usuwać główkę kleszcza, gdy dojdzie do jej oderwania?
Ewa Janczak-Cwil
Bon turystyczn atrakcje dla dzieci
Czas wolny
Bon turystyczny – atrakcje dla dzieci, za które można płacić bonem
Ewa Janczak-Cwil
300 plus dla zerówki 2021
Aktualności
300 plus dla zerówki w 2022 roku – czy Dobry Start obejmuje sześciolatki?
Joanna Biegaj
rekrutacja do liceum
Wychowanie
Jak wygląda rekrutacja do liceum 2022/2023? Jak dostać się do dobrego liceum?
Joanna Biegaj