fot. myinforms.com
Aktualności

Mała dziewczynka z dużą ideą – jak spełnia się marzenie 8-letniej Mari?

Choć to wydaje się nieprawdopodobne, czasem wystarczy zwykły list, by zostać usłyszanym. 8-letnia dziewczynka z małej miejscowości w Michigan, postanowiła spotkać się z prezydentem Obamą. Czy jej się udało?

Dzieci mają różne pomysły i marzenia. Czasem zwyczajne, które mogą spełnić ich bliscy, a czasem nieprawdopodobne, trudne do zrealizowania. 

Niespotykane marzenie

Kiedy 8-letnia Mari powiedziała mamie, że chciałaby spotkać prezydenta i jego żonę, ta nie wiedziała jak zareagować. Trudno wytłumaczyć dziecku, że pewne marzenia mogą po prostu się nie ziścić. Dziewczynka postanowiła jednak napisać list, a mama pomogła jej go wysłać.

Mari poprosiła o spotkanie, gdy będzie z wizytą w Waszyngtonie. Wraz z rodzicami chciała przyjechać do stolicy, by wysłuchać wystąpienia gubernatora Ricka Snydera, który reprezentować miał w Capitolu interesy jej miasteczka. Flint bowiem przechodzi kryzys z wodą, który to temat jest bardzo istotny dla mieszkańców.

"Lubię Cię.  Użyję swojego głosu, by pomóc twojej społeczności w korzystnych zmianach"

Pewnego dnia gdy Mari była w szkole, jej mama pojawiła się z niezwykłą nowiną! Prezydent Obama, postanowił odwiedzić Flint, miasteczko w którym mieszka dziewczynka. Okazało się, że marzenia, nawet te niezwykłe, mogą się spełnić. Wystarczy chcieć, a przede wszystkim próbować i nie poddawać się

"Dziękuję, że napisałaś do mnie. Masz rację, że prezydent jest bardzo zajęty, ale w Ameryce nie ma nic ważniejszego, niż mieszkańcy. Dziękuję, że zabrałaś głos w imieniu wszystkich dzieci w Flint. Dlatego chcę, byś była pierwszą osobą, jaką zobaczę po przyjechaniu do Michigan. [...] Listy od dzieci, dają mi dużą nadzieję na przyszłość."- napisał w liście do Miri, Barack Obama.Dużą rolę odegrała w tej sprawie sekretarka prezydenta, która co jakiś czas przemyca takie właśnie listy od dzieci swojemu pracodawcy. Każda taka spontaniczna akcja, jest bardzo ciepło przyjmowana przez społeczeństwo. Daje też dzieciom wyraźny sygnał –próbujcie, bo nawet nie wiecie, kiedy Wasze marzenia mogą się spełnić.

Czy znacie podobną historię w udziałem polskiego prezydenta? Jeżeli tak, dajcie znać :-)

Zobacz także: Ojciec spełnia marzenie swojego autystycznego syna!

Jak być szczęśliwym? Psycholog wyjaśnia, jakie są 4 kluczowe filary szczęścia [WIDEO]

mamo to ja, czasopismo dla rodziców
Archiwum magazynu Mamo to ja
Mamo to ja - marzec 2013
1% to bardzo dużo! Wypełniliście już PIT? Ja zawsze robię to w ostatniej chwili. I zawsze przekazuję pieniądze Fundacji Przyjaciółka.

Znam jej założycieli,  pracowników, szefową.  Obserwuję, jak skutecznie i mądrze pomagają  swoim podopiecznym – dzieciom. W tym  roku pieniądze zebrane z 1% zostaną przekazane na pomoc Oliwce. Bardzo konkretną pomoc. Siedmioletnia dziewczynka marzy o protezie  stopy. Nie o nowych Barbie, nie o grach komputerowych. Najbardziej marzy o  nowoczesnej  protezie, która pozwoli jej samodzielnie chodzić. Jeśli chcesz pomóc spełnić marzenie Oliwki, wpisz w zeznaniu  podatkowym nr KRS  0000074781. Ja chciałabym też, by spełniły się marzenia dziewczynki, o której  piszemy na str. 54–55. Pola cierpi na ciężką chorobę i... nie dostaje leków. Bo takie są  przepisy. Bo  leki niezatwierdzone. Choć na Zachodzie dzieci w podobnej co Pola sytuacji mogą liczyć na pomoc. Jedno jest pewne: trzeba przekazać swój 1% wybranej  fundacji, która wyda te  pieniądze na pomoc potrzebującym. To nic nas  nie kosztuje. A może nawet uratować życie.   Pozdrawiam ciepło   Magda Klimkowska, redaktor naczelna, mama Jagody i Kacpra   W marcowym numerze:   NIEMOWLĘ   Witajcie w życiu Macierzyństwo to nie tylko całuski i oglądanie  pulchnych stópek, w  dodatku nie każda młoda mama od razu czuje się w  nowej roli jak ryba w wodzie. Garść przydatnych rad na początek.   Kłopot z brzuszkiem Sposoby na ulewanie, kolki, zaparcia.   Mleko do zamiany Kiedy warto zmienić mieszankę i jak to zrobić?   Sprawdzamy butelki Mamy testują dla mam.   Tego nie rób zimą Jakich błędów unikać, by zapewnić dzieciom zdrowie?   Lekcja przewijania To wcale nie jest trudne!   MAŁE DZIECKO   Po pierwszych urodzinach Czego uczy się malec, który nie jest już niemowlęciem?  ...

Spełnili marzenie chorej dziewczynki
Aktualności
Spełnili życzenie 4-latki, więcej marzeń nie będzie już miała...
Rodzice i szpitalny personel sprawili śmiertelnie chorej dziewczynce wyjątkową niespodziankę. Wspaniały dzień dla dziecka, wyjątkowo trudny dla rodziny.

4-letnia Evelyn Nolan, cierpiąca na ciężką chorobę genetyczną miała jedno marzenie – pływać. Choć u dziewczynki występowały częste napady padaczki i była podłączona do respiratora,  personel szpitalny postanowił spełnić jej życzenie.  - Wiedzieliśmy, że była to ogromna prośba, ale zrobili to dla nas – dziękuje personelowi szpitalnemu Debbie Vavangas, mama dziewczynki. Realizacja marzenia nie była łatwa, wymagała odpowiedniego przystosowania respiratora, ale było warto.   Hospital staff fulfil a four-year-old girl's dying wish to have a last swim with her parents https://t.co/Bpb65unWhN pic.twitter.com/tMs8FKDj6c — BBC News England (@BBCEngland) 24 sierpnia 2016   - W chwili, gdy położyliśmy ją na wodzie, całe ciało rozluźniło się i miała uśmiech na twarzy. To było naprawdę, naprawdę magiczne. Chcieliśmy dać jej ostatni prezent, a szpitalny zespół umożliwił nam to" – wspomina mama. 2 dni później Evelyn zmarła. Była dzielną dziewczynką, którą wielu z nas niezmiernie lubiło. To była okazja, by dać dziewczynce i rodzicom wspaniałe wspomnienie w tak trudnym okresie - powiedział dr Michael Griksaitis, pediatra ze szpitala w Southampton. Nie wyobrażamy sobie nawet, jakie emocje musiały towarzyszyć rodzicom. Źródło: BBC Zobacz też:   Potwór dopadł moje dzieci, więc walczę! Nie spędzę życia na żałobie Tata wspiera leczenie oka córeczki, tworząc na plastrach kolorowe rysunki

Mama prowadzi dziecko za rękę
Fotolia
Aktualności
List mamy: Do przyszłej nauczycielki w przedszkolu mojego dziecka
Pierwszy dzień w przedszkolu to ogromne wyzwanie nie tylko dla malucha, ale także dla jego mamy. Znajdziecie w tym liście wszystkie emocje, które wam towarzyszą.

Mia Carella, mama i pisarka, opublikowała w Internecie list, który zdobył nasze serca. Przeczytajcie go dokładnie – z pewnością rozumiecie jej obawy... List mamy do przyszłej nauczycielki w przedszkolu Droga Nauczycielko, Kiedy siedzę tutaj w sali przy liście niezbędnych zakupów, odliczam dni do końca wakacji i myślę o tobie. Moje "maleństwo" za kilka tygodni przekroczy próg tej sali. Idzie naprzód, do "dużej szkoły" (tak nazywa przedszkole ) i jest bardzo podekscytowana. Ja, szczerze mówiąc, jestem trochę smutna i przerażona. Pójście do przedszkola to ogromny kamień milowy. Chociaż jestem smutna, kiedy widzę, jak moja dziewczynka dorasta, jestem dumna i podekscytowana, że wkracza w nowy świat. Będzie uczestniczyć w zajęciach plastycznych i rytmice. Pozna nowych przyjaciół z okolicy, z którymi być może będzie się spotykać po zajęciach. Nabierze pewności siebie , będzie z siebie dumna, kiedy nauczy się rzeczy, które jej pokażesz. Te doświadczenia są bezcenne. Muszę jednak przyznać, że jestem przerażona. Czuję, jakby moje serce wyskakiwało z piersi i szło do tej "dużej szkoły", samotne i bezbronne. Co za żałosne uczucie! Boli mnie nawet myśl o tym. Wiem, że będziesz tam dla niej i dziękuję i za to. Przez to, że ja nie mogę, chciałabym, żebyś zwróciła uwagę na kilka rzeczy. Proszę, wiedz, że gdy ona mówi "proszę, pomóż tobie" ma na myśli "proszę, pomóż mi". Pracujemy nad tym. Proszę, nie bądź zaniepokojona, jeśli ona zwróci się do mnie albo do swojego taty po imieniu. Jesteśmy jej biologicznymi rodzicami , po prostu czasem tak mówi. Proszę, zaprowadź ją do łazienki, jeśli przez jaki czas nie będzie z niej korzystała. Nie chciałabym, żeby zdarzył jej się mały wypadek tylko dlatego, że była zbyt nieśmiała, żeby poprosić. Proszę, pamiętaj, że choć nie jest tak głośna jak inne...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj