Wyniki
Laureaci
Chcę testować
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Małgorzata Kożuchowska o aborcji
Instagram
Aktualności

Małgorzata Kożuchowska zaskakująco o aborcji: „Dawcą życia jest Bóg!”

Małgosia Kożuchowska wypowiedziała się na temat prawa kobiet do przerywania ciąży. Słowa Kożuchowskiej, znanej z chrześcijańskich poglądów, zaskoczyły fanów.

Małgorzata Kożuchowska zabrała głos w sprawie aborcji. Wyrok Trybunału Konstytucyjnego zakazujący przerywania ciąży w przypadku ciężkich uszkodzeń płodu to dla Kożuchowskiej decyzja krzywdząca kobiety. „Człowiek wyboru musi dokonać sam” − twierdzi aktorka.

Małgorzata Kożuchowska o aborcji: jestem bezwzględnie za życiem!

Małgosia Kożuchowska nigdy nie kryła, jak ważna w jej życiu jest wiara chrześcijańska. Swoje zdecydowane poglądy wsparte nauką Kościoła katolickiego aktorka zawsze prezentowała bez wstydu, dlatego jej reakcja na zakaz aborcji w Polsce zaskoczyła fanów. Słowa Kożuchowskiej, choć wyważone, są bowiem po części sprzeciwem wobec decyzji TK. 

„Jestem bezwzględnie za życiem! Życie jest wartością nadrzędną. Wierzę, że dawcą życia jest Bóg, który jest miłością” − Kożuchowska zaczęła swój wpis w duchu chrześcijańskim. Potem przywołała wspomnienia własnej ciąży i ogromnego strachu, jaki towarzyszył jej podczas kluczowego badania USG. Mimo niepewności Małgosia, korzystając ze swojego prawa wyboru, zdecydowała się urodzić bez względu na jego wynik.

„Przed badaniem rozmawialiśmy z mężem, że nawet gdyby coś było nie tak, to dziecko urodzę. Taka była nasza wspólna decyzja. I pamiętam jak dziś tę wielką ulgę, że dziecko jest zdrowe!” − napisała.

Kożuchowska przyznała, że sama miała ogromne szczęście urodzić zdrowe dziecko. Jednocześnie jednak szanuje decyzje innych mam i nie chciałaby odbierać im prawa do własnych wyborów. „Bóg dał człowiekowi wolną wolę. I człowiek z tej wolnej woli ma prawo korzystać, ponosząc wszelkie często bardzo bolesne konsekwencje swoich wyborów. Prawo, które odbiera człowiekowi tę wolność (nawet to ustanowione z dobrych intencji) nie rozwiąże problemu. Zawsze człowiek wyboru musi dokonać sam”. − podsumowała Kożuchowska.

Większość fanów chwali Małgosię za mądrość i dojrzałość, których ich zdaniem brakuje obecnie w publicznych dyskusjach. „Piękne słowa Pani Małgosiu 😍😍😍 'celebryci' powinni brać przykład, jak wyrażać opinie, szczere ale bez nadmiaru emocji. Daje nam Pani nadzieje, że przyjdą takie czasy, w których rzetelnie będzie można dyskutować o poważnych sprawach”.
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Jestem bezwzględnie za życiem! Życie jest wartością nadrzędną. Wierzę, że dawcą życia jest Bóg, który jest miłością. TK orzekł o niezgodności z polską konstytucją prawa do aborcji w przypadku ciężkiego upośledzenia płodu. I wywołał rewolucję. Nie chciałabym być w skórze członków TK i decydować o tak trudnych i wrażliwych sprawach jak prawo do przerywania ciąży. Dlatego trzymam się z dala od polityki. Nie jest ona i nigdy nie była przedmiotem moich zainteresowań. Nie mogę jednak nie zabrać głosu w tej sprawie, bo jestem matką i jestem Polką. Rozumiem, że kompetencje i sumienia członków TK nie pozwalały zdecydować inaczej. Wywołali sprzeciw i gniew kobiet, które nie godzą się na to, aby ktoś stanowiący prawo decydował o najintymniejszej sferze ich życia: urodzić chore śmiertelnie dziecko czy dokonać aborcji. Kiedy bylam w ciąży tak długo oczekiwanej, każdego dnia drżałam o zdrowie swojego dziecka. Aż do pierwszego badania mającego stwierdzić ewentualne wady. Trudno je bylo przeprowadzić, bo dziecko na skutek mojego stresu bylo bardzo ruchliwe. Przed badaniem rozmawialiśmy z mężem,że nawet gdyby coś było nie tak to dziecko urodzę. Taka była nasza wspólna decyzja. I pamiętam jak dziś tę wielką ulgę, że dziecko jest zdrowe! Miałam szczęście? Tak! Miałam wielkie szczęście! Po co o tym opowiadam? Bo przecież każda mama i tata chcą mieć zdrowe dziecko, dla każdego aborcja to ostateczność (wierzę,że tak jest) pozostawia wyrzuty sumienia na całe życie. Ale Bóg dał czlowiekowi wolną wolę. I człowiek z tej wolnej woli ma prawo korzystać, ponosząc wszelkie często bardzo bolesne konsekwencje swoich wyborów. Prawo, które odbiera czlowiekowi tę wolność (nawet to ustanowione z dobrych intencji) nie rozwiąże problemu. Zawsze człowiek wyboru musi dokonać sam. Dziś przeczytałam wypowiedź s.M. Chmielewskiej, która wychowuje adoptowanego niepełnosprawnego syna : „.Walkę o życie trzeba zacząć od wsparcia tych, którzy ciężar takiego trudnego życia mają nieść. Wtedy wybór życia będzie łatwiejszy" Pomyślałam o tych wszystkich mamach, które przyjęły swoje ciężko chore dzieci, opiekują się nimi i kochają je nad życie, bo jak mówią: „Niewiele da się zrobić, ale da się kochać”.

Post udostępniony przez Małgorzata Kożuchowska (@malgorzatakozuchowska_)


[pisownia komentarzy oryginalna - przyp. red.]

Zobacz też:

Szybkie ciasto dla dzieci bez ciasta. Najszybsze i w dodatku przepyszne!

Małgorzata Trzaskowska przyznała się do straty ciąży
Instagram
Aktualności
Gosia Trzaskowska straciła ciążę: „Dramat, marzyłam, żeby zemdleć”
Małgorzata Trzaskowska stanęła po stronie kobiet oburzonych całkowitym zakazem aborcji w Polsce. Jednocześnie Trzaskowska przyznała, że sama w dramatycznych okolicznościach straciła ciążę. „Tylko kobiety, które przez to przeszły, są w stanie to zrozumieć” − napisała.

Małgorzata Trzaskowska straciła ciążę. W szczerych i poruszających słowach opisała, jak kiedyś cierpiała ona i jej nienarodzone dziecko. Jej post to sprzeciw wobec wyroku Trybunału Konstytucyjnego i zapowiedź walki o prawa kobiet. Gosia Trzaskowska straciła ciążę Małgorzata Trzaskowska napisała bardzo szczery post o aborcji na Instagramie, w którym wyjawiła swoją dramatyczną historię sprzed lat. Radość z wyczekiwanej ciąży szybko zmieniła się w strach i bezsilność. Trzaskowska przyznała, że czuła ból nie do zniesienia, a wybór, który jej pozostawiono, to „jedyne ludzkie rozwiązanie”. „To tak straszny ból, że marzysz o tym żeby zemdleć albo być jak najszybciej poddana narkozie. Jedyna myśl, jaka ci towarzyszy, to aby mieć wszystko jak najszybciej za sobą. Aby cierpienie twoje i nienarodzonego dziecka się jak najszybciej skończyło.” Małgosia Trzaskowska jest dziś mamą dwójki zdrowych dzieci. Buntując się wobec zakazowi aborcji ze względu na ciężkie i nieodwracalne uszkodzenia płodu , Trzaskowska walczy także o dobro swojej córki oraz syna w przyszłości. „Nigdy nie pozwolę na to, aby moje dzieci zostały kiedykolwiek pozbawione tego Wyboru.”           Wyświetl ten post na Instagramie.                   Dzisiaj jestem szczęśliwą mamą dwójki dzieci, ale nie zawsze było tak dobrze... Nadzieja i radość na wiadomość o ciąży, potem coraz to gorsze informacje, aż w końcu dramat, brak nadziei, strach, bezsilność i ból - tak straszny ból, że marzysz o tym żeby zemdleć albo być jak najszybciej poddana narkozie. Jedyna myśl, jaka ci towarzyszy, to aby mieć wszystko jak najszybciej za sobą. Aby cierpienie twoje i nienarodzonego dziecka się jak najszybciej skończyło....

Piękny gest Małgorzaty Kożuchowskiej. Kupiła laptopy dla potrzebujących dzieci
Instagram Małgorzaty Kożuchowskiej
Aktualności
Piękny gest Małgorzaty Kożuchowskiej. Wręczyła laptopy potrzebującym dzieciom
Małgorzata Kożuchowska podzieliła się z fanami wspaniałą wiadomością. Dzięki internetowej zbiórce pieniężnej, którą aktorka gorąco wspierała, udało się kupić laptopy oraz smartfony dla najbardziej potrzebujących dzieci. Szczegóły Małgorzata Kożuchowska opisała na swoim Instagramie.

W piątek, 22 maja aktorka poinformowała swoich fanów o tym, że dzięki zbiórce zatytułowanej #milionnamilion, która została utworzona na popularnej stronie charytatywnej siepomaga.pl, udało się zakupić 10 laptopów oraz 6 smartfonów i wręczyć je najbardziej potrzebującym dzieciom. Małgorzata Kożuchowska podkreśliła, że duża w tym zasługa ludzi, którzy zareagowali na jej apel i dołączyli do zbiórki.  Zbiórka nadal trwa   Kożuchowska podziękowała fanom i zachęciła ich do dalszego wspierania potrzebujących. Pierwsze laptopy i smartfony, które mają za zadanie ułatwić naukę dzieciom , zostały rozdane, jednak zbiórka trwa nadal, o czym przypomniała aktorka: “Moi drodzy! To był piękny dzień! Święto! Wręczyliśmy pierwsze 10 laptopów i 6 smartfonów zakupionych ze środków zebranych w ramach zbiórki #milionnamilion na @siepomaga! Wręczałam je z dumą i wzruszeniem, bo wiedziałam, że przekazuję dar od nas wszystkich, od tych z Was, którzy wsłuchali się w mój apel i zareagowali! To Wam z całego serca dziękuję!❤️❤️❤️ Spotkałam dziś wspaniałe dzieci, które chcą się uczyć, mają swoje ambicje i marzenia. Plany na przyszłość, które chcą realizować mimo szczególnie trudnych warunków w jakich przyszło im żyć. Mimo początkowego zawstydzenia te dzisiejsze spotkania przeradzały się w szczere serdeczne rozmowy. Za każdą dziękuję! Dziękuję za zaufanie i za to, że wpuściliście mnie do swoich domów. Jestem pewna, że poradzicie sobie z nauką, a przed wami dobre życie. I wierzę, że teraz będzie Wam choć ciut łatwiej. Powodzenia!❤️❤️❤️💪🏻💪🏻💪🏻🤞🤞🤞Powiślańskiej Fundacji Społecznej za pomoc! A MY DZIAŁAMY DALEJ! LICZY SIĘ KAŻDA ZŁOTÓWKA! ONA MOŻE ZMIENIĆ CZYJEŚ ŻYCIE!!! #pomagambochcę @siepomaga #milionnamilion #bądźmyrazem #dzieci #nauka...

Małgorzata Kożuchowska mówi o synku Jasiu
Instagram/malgorzatakozuchowska_
Aktualności
"Jaś ma blisko trzy lata i już...” – Małgorzata Kożuchowska szczerze o relacji z synkiem
Choć Małgorzata Kożuchowska chroni prywatności swojej rodziny, w magazynie "Party" wyznała, jak wygląda jej relacja z 3-letnim synkiem Jasiem. Co powiedziała aktorka?

Chociaż Małgorzata Kożuchowska aktywnie działa w mediach społecznościowych i chętnie publikuje zdjęcia z planu, chroni prywatności swojej rodziny. Gdy na Instagramie aktorki pojawiło się zdjęcie 3-letniego Jana Franciszka z tatą, Bartkiem Wróblewskim, fani aktorki byli zachwyceni! W wywiadzie dla magazynu "Party" Kożuchowska szczerze opowiedziała o spędzaniu czasu z synkiem i relacji, jaka ich łączy. "Spędzamy każdą wolną chwilę razem..." Małgorzata Kożuchowska została mamą w październiku 2014 roku. Chociaż ciąża aktorki wywoływała wiele kontrowersji (aktorka urodziła pierwsze dziecko po 40. roku życia ), ona sama dbała, by do mediów nie przedostały się żadne informacje naruszające jej prywatność. W wywiadzie aktorka przyznała, że uwielbia spędzać czas z synkiem. Ulubioną zabawą chłopca jest... skakanie na trampolinie. "Jaś ma blisko trzy lata i już wyraża swoje emocje i uczucia. Spędzamy każdą wolną chwilę razem, ostatnio najczęściej w ogrodzie. Podlewamy kwiatki, zbieramy pomidorki i ogórki. Ale ukochaną zabawą Jasia jest skakanie na trampolinie. Mamo, poskacz ze mną , słyszę co parę chwil. Przed chwilą jadłam śniadanie , odpowiadam ze śmiechem. A on: Spróbuj, może nic ci się nie stanie . Słodkie są to chwile..." – wyznała aktorka. To urocze, w jaki sposób Kożuchowska mówi o swoim synku. Jakie są ulubione zabawy waszych pociech? Piszcie w komentarzach! Zobacz także: Pierwsze publiczne wystąpienie Małgorzaty Kożuchowskiej z synkiem Jasiem     Post udostępniony przez Małgorzata Kożuchowska (@malgorzatakozuchowska_) 20 Kwi, 2017 o 1:59 PDT Źródło: viva.pl, Instagram

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Współpraca reklamowa
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
wierszyk o Mikołaju
Święta i uroczystości
Wierszyk o Mikołaju –​ krótkie, łatwe i śmieszne propozycje
Ewa Janczak-Cwil
Co na odporność dla dzieci
Zdrowie
Co na odporność dla dziecka – 6 skutecznych i sprawdzonych metod [oraz 3 produkty z apteki]
Joanna Biegaj
Adwent
Święta i uroczystości
Adwent: co to jest, kiedy się zaczyna i kończy? Zwyczaje i symbole adwentu
Luiza Słuszniak
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
Mikołajki życzenia
Święta i uroczystości
Życzenia na mikołajki 2022 – oryginalne i śmieszne wierszyki
Joanna Biegaj
Co to są roraty?
Święta i uroczystości
Roraty: co to za msza? Kiedy są odprawiane i jak wyglądają?
Luiza Słuszniak
witamina D
Zdrowie
Witamina D – korzyści, normy dla dzieci dzieci i dorosłych, źródła witaminy D
Małgorzata Wódz
sennik dziecko
Aktualności
Sennik: dziecko – znaczenie snów, w których pojawiają się dzieci
Joanna Biegaj
mleko z czosnkiem
Zdrowie
Mleko z czosnkiem – jak działa, na co pomaga, przepisy
Joanna Biegaj
Glukoza w moczu w ciąży
Zdrowie w ciąży
Glukoza w moczu w ciąży – co oznacza, jakie objawy jej towarzyszą?
Ewa Janczak-Cwil
Zabawy mikołajkowe
Święta i uroczystości
Zabawy na mikołajki: gry, konkursy, zabawy ruchowe i inne pomysły mikołajkowe
Joanna Biegaj
Jak wzmocnić odporność?
Zdrowie
Naturalne sposoby na wzmocnienie organizmu u dziecka: zakwas, oxymel, miód i inne
Adrianna Trusiuk
zasiłki dla samotnej matki
Prawo i finanse
Zasiłki dla samotnej matki –​ co przysługuje? Świadczenia, dodatki, zasiłek z MOPS
Małgorzata Wódz
masa solna przepis i ozdoby z masy solnej
Gry i zabawy
Masa solna – jak zrobić idealną masę solną krok po kroku [PRZEPIS]
Magdalena Drab
dekoracje świąteczne, śnieżynka
Święta i uroczystości
Śnieżynki z papieru – 7 wzorów do wycinania
Agnieszka Szumigaj
Wierszyki świąteczne
Święta i uroczystości
Wierszyki świąteczne: krótkie, śmieszne, dla dzieci, życzenia SMS
Milena Oszczepalińska
gorączka u dziecka
Pielęgnacja
Przegrzanie dziecka: objawy, co zrobić, gdy dziecko jest przegrzane
Małgorzata Wódz
list do Mikołaja
Święta i uroczystości
List do św. Mikołaja – 8 wzorów do druku
Magdalena Drab
Tran dla dziecka
Żywienie
Tran dla dziecka –​ jaki wybrać, od kiedy i ile podawać? Wyjaśnia pediatra
Małgorzata Wódz
jak ubierać niemowlę jesienią
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę jesienią – co założyć dziecku na spacer i w domu?
Joanna Biegaj