Wyniki
Laureaci
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
chłopczyk w warszawskim oknie życia
Adobe Stock/candy1812, Caritas
Aktualności

Mały chłopczyk w warszawskim oknie życia. Na kartce ważna informacja

W oknie życia przy ul. Hożej w Warszawie znów rozległ się alarm: ktoś zostawił tam kilkumiesięcznego chłopca – zadbanego i ciepło ubranego. Przy dziecku była nawet karta z nietypową informacją.

Siostry franciszkanki z zakonu w Warszawie usłyszały alarm w nocy z wtorku na środę. W oknie życia znalazły malutkie dziecko, które spokojnie spało. Przy chłopczyku zostawiono także torbę, pieluchy oraz kartkę z ważną datą.

Jak zadbać o bezpieczeństwo dzieci? Podpowiada mama 1,5-rocznej Michaliny

Chłopczyk w oknie życia w Warszawie. Ma już imię

Zakonnica, która znalazła niemowlę, relacjonowała, że chłopczyk był ubrany w ciepły kombinezon i w dobrym stanie ogólnym. Potwierdził to lekarz z pogotowia ratunkowego. Maluszek cały czas spał, był spokojny. Przy dziecku pozostawiono także kartkę – ktoś napisał na niej, że ostatnie szczepienie dziecka odbyło się w listopadzie 2021 roku. Franciszkanki nadały chłopcu imię Patryk.

„Wzruszające są takie sytuacje, bo czujemy, że to jest dramat matki, że zdecydowała się oddać swoje dzieciątko. Z jakiegoś powodu widocznie nie mogła sama wychowywać tego dziecka” – mówiły siostry zakonne mediom.

To już dwudzieste dziecko zostawione w warszawskim oknie życia przy ul. Hożej, a drugie od początku tego roku. 30 stycznia siostry zakonne znalazły w nim małego Tomaszka.
 


Źródło: TVN24

Piszemy też o:

Rosjanie zbombardowali teatr w Mariupolu
Adobe Stock, Twitter/NEXTA
Aktualności
„Dzieci” – taki napis Rosjanie mogli zobaczyć z powietrza. I zrzucili bomby
16 marca władze Mariupola poinformowały, że rosyjski samolot zbombardował teatr, gdzie ukrywały się setki cywili, w tym matki z dziećmi. Z podanych informacji wynika, że działanie Rosjan było celowe i zamierzone.

Inwazja Rosji na Ukrainę trwa już 22 dzień. W ciągu tego czasu Rosjanie zabijali cywilów, niszczyli szkoły i szpitale. W środę 16 marca dopuścili się rzeczy naprawdę okrutnej – świadomie zaatakowali miejsce, gdzie znajdowały się dzieci. Zrzucono bombę na teatr dramatyczny w centrum Mariupola, w którym ukrywały się setki ludzi. Mimo wielkiego napisu „dzieci”, który mogli zobaczyć z powietrza, żołnierze zdecydowali się zaatakować. Atak na teatr w Mariupolu „Wojska rosyjskie zrzuciły potężną bombę na budynek teatru dramatycznego w Mariupolu, gdzie wielu ludzi ukrywało się przed ostrzałami; ofiar nie można wyciągnąć spod gruzów” – poinformowały władze Mariupola. Budynek jest całkowicie zrujnowany. Według niepotwierdzonych informacji podanych przez BBC – mogło ucierpieć tam ponad 1000 osób, w tym dzieci. Według władz miasta wskutek ataku zawaliła się środkowa część teatru i zasypane zostało wejście do schronu, który znajdował się pod budynkiem. Nadal jednak nie można oszacować dokładnie, ile osób zginęło lub zostało rannych, ponieważ miasto jest ciągle ostrzeliwane. Dzisiaj (17.03.2022 r.) pojawiła się informacja, że schron bombowy pod teatrem w Mariupolu przetrwał. „Po strasznej nocy 22. dnia wojny wreszcie dobre wieści z Mariupola! (...) Ludzie wychodzą żywi!” – poinformował członek ukraińskiego parlamentu Siergiej Taruta na Facebooku. Według jego relacji właśnie mają trwać parce związane z usunięciem gruzu i wydostaniem ludzi.  Informację o tym, że schron przetrwał podała także Ukraińska Prawda powołując się Radę Miejską Mariupola. Sygnał dla Rosjan: tu są dzieci! Jak podaje „New York Times”, na zdjęciach satelitarnych placu przy budynku widoczne były duże, białe napisy w języku rosyjskim: „DZIECI”, napisane na chodniku przed i za budynkiem. Było je...

5-latka samotnie błąkała się po Gdańsku. Rodzice byli pijani
Adobe: Rajtar photography, benjaminnolte
Aktualności
5-letnie dziecko pozostawione bez opieki. W tym czasie rodzice beztrosko pili alkohol
Do dramatycznych wydarzeń doszło 16 marca w Gdańsku Oruni. 5-latka samotnie błąkała się po osiedlu w okolicy torów kolejowych. Matki z pobliskiego placu zabaw zaopiekowały się dziewczynką.

Pijani rodzice, zaniepokojeni nagłym zniknięciem dziecka, zawiadomili policję. Wezwany patrol szybko odnalazł dziewczynkę na pobliskim placu zabaw. Gdyby nie czujność innych matek, mogło dojść do tragedii – dziewczynka samotnie kierowała się w stronę torów kolejowych. Pijani rodzice usłyszą zarzuty W trakcie policyjnej interwencji okazało się, że 36-letnia matka wydmuchała 1,2 promila alkoholu, a 45-letni ojciec – 1,9. Oboje zostali zatrzymani. O sprawie został powiadomiony sąd rodzinny, a rodzicom grozi postawienie zarzutu narażenia dziecka na niebezpieczeństwo, za co grodzi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Dziewczynce na szczęście nic się nie stało. Została odwieziona do placówki opiekuńczej.   Źródło: radiogdansk.pl Piszemy też o: Maja Hyży przekłuła córce uszy. Mówi, że Tosia wygląda przesłodko i prosi: „Nie hejtujcie mnie” ZUS nie rozpatruje w terminie wniosków o RKO. Rzecznik Praw Obywatelskich interweniuje Wzruszające przywitanie ukraińskich dzieci w szkole. Mamy nagranie, przy którym nie można powstrzymać łez!

Maja Hyży przekuła córce uszy. Mówi, że Tosia wygląda przesłodko i prosi: „Nie hejtujcie mnie”
IG Maja Hyzy
Aktualności
Maja Hyży przekłuła córce uszy. Mówi, że Tosia wygląda przesłodko i prosi: „Nie hejtujcie mnie”
Maja Hyży właśnie przekłuła uszy swojej 1,5-rocznej córce. Podzieliła się tym wydarzeniem na Instastories, zaznaczając, że nie ma dla niej znaczenia, co myślą na ten temat internauci. Opisała też, jak na przekłucie uszu zareagowała jej córeczka.

Maja Hyży jest matką trójki dzieci, a lada chwila na świecie pojawi się jej czwarta pociecha. Jako doświadczona mama uznała, że najwyższy czas przekłuć uszy Tosi, która w lipcu skończy dwa latka. Maja Hyży do córki: „Pokaż się w całej okazałości” Fani Mai Hyży mogli zobaczyć na instagramowym profilu wokalistki, jak „przesłodko” wygląda teraz Tosia. „Pokaż się w całej okazałości. Piękne kolczyki. Wczoraj przekłuliśmy uszy Tosi. Wygląda przesłodko” – zachwycała się piosenkarka. Podkreśliła też, że podczas przekłuwania uszu jej córeczka była bardzo dzielna: „Wiadomo, jak było samo przekucie, dwie osoby przekłuwały naraz, ona chyba z pięć sekund płakała”. Maja Hyży: „Nie hejtujcie mnie” Piosenkarka najwyraźniej miała świadomość, że przekłuwanie uszu malutkim dzieciom nie zawsze jest mile widziane wśród internautów. Komentarze uprzedziła słowami: „Nie hejtujcie mnie, ja wiem, że będą zwolennicy i przeciwnicy tego, tak wczesnego przekłuwania uszu, ale to my decydujemy, a nie wy”. Nie napisała jednak, czy decyzję o przekłuciu uszu Tosi podjęła z partnerem, czy z samą córką. Ani czy „my” oznacza całą jej rodzinę, która zgodnie uznała, że przekłucie uszu 1,5-rocznemu dziecku to świetny pomysł...   Piszemy też o: Gwiazdy w ciąży: polskie gwiazdy, które rodzą w 2022 Kobieta w zaawansowanej ciąży straciła przytomność. Uratował ją 9-letni syn! Ostre kontrole ZUS matek zatrudnionych na etacie

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
Bon turystyczny przedłużenie
Aktualności
Bon turystyczny przedłużony: będzie obowiązywał również w sezonie zimowym 
Joanna Biegaj
Opieka na dziecko 2 dni
Prawo i finanse
2 dni opieki na dziecko: kiedy zgłaszać pracodawcy urlop opiekuńczy
Milena Oszczepalińska
życzenia na dzień chłopaka
Aktualności
Życzenia na Dzień Chłopaka: rymowanki, wierszyki, mądre cytaty
Joanna Biegaj
Ile trwa katar u dziecka
Zdrowie
Ile trwa katar u dziecka: katar wirusowy i bakteryjny. Ile trwa nieleczony katar?
Ewa Janczak-Cwil
Imiona aniołów: lista anielskich imion dla chłopców i dziewczynek
Aktualności
Imiona aniołów: lista anielskich imion dla dziewczynek i chłopców
Luiza Słuszniak
Pomysły na Dzień Chłopaka w szkole
Aktualności
Pomysły na Dzień Chłopaka w szkole: jak zorganizować obchody, jakie prezenty przygotować?
Joanna Biegaj
Ciasto na dzień chłopaka z kremem i owocami
Przepisy
Ciasto na Dzień Chłopaka: przepis. Spraw pyszną niespodziankę!
Adrianna Trusiuk
Dzień chłopaka i Dzień mężczyzny: czy to samo święto?
Święta i uroczystości
Dzień Chłopaka i Dzień Mężczyzny: czy to jest to samo święto?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
Zabawy na Dzień Chłopaka: fajne i śmieszne aktywności dla dzieci
Gry i zabawy
Zabawy na Dzień Chłopaka: fajne i śmieszne gry i zabawy dla dzieci
Sylwia Arlak
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2022: ile dni, ile płatny, wniosek, dokumenty
Magdalena Drab
upoważnienie do odbioru dziecka ze szkoły
Edukacja
Jak napisać upoważnienie do odbioru dziecka ze szkoły [WZÓR]
Joanna Biegaj
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pielęgnacja niemowlaka
Aktualności
Najważniejsze zasady pielęgnacji niemowlaka (rady położnej)
Joanna Biegaj
upoważnienie do odbioru dziecka z przedszkola
Edukacja
Upoważnienie do odbioru dziecka z przedszkola: jak je napisać, kto może zostać upoważniony? 
Joanna Biegaj
skierowanie do lekarza
Zdrowie
Do jakiego specjalisty potrzebne jest skierowanie?
Magdalena Drab
Kaszka kukurydziana
Dieta
Kaszka kukurydziana dla niemowlaka – jak zrobić i od kiedy warto ją podać? [PRZEPIS]
Adrianna Trusiuk
Najlepsze książki dla 5-latka
Wychowanie
Książki dla 5-latków. Jakie wybrać, by zachwycić dziecko?
Luiza Słuszniak
wierszyk dla nauczyciela przedszkola
Przedszkolak
Wierszyk dla nauczyciela przedszkola: propozycje, które sprawdzą się też jako życzenia
Joanna Biegaj