mama z synkiem
scarymommy
Aktualności

Mama karmi piersią tuż po przebiegnięciu triatlonu i pokazuje zdjęcia

Ta mama naprawdę zasłużyła na złoto! Po przebiegnięciu wyczerpującego triatlonu, od razu zaczęła karmić dziecko piersią, bo… było głodne. Dotąd bała się karmić piersią publicznie, teraz pokazuje wszystkim inspirujące zdjęcia.

Ta historia to dowód na to, że czasami potrzebujemy trochę inspiracji z zewnątrz do bycia lepszymi matkami. Tutaj niezawodny okazał się sport - dzięki sukcesom w tej dziedzinie pewna kobieta odważyła się na coś, co dotąd było dla niej trudne.


Od biegania do karmienia piersią

To był pierwszy bieg, w którym Katrina Bolduc wzięła udział po porodzie. Kiedy przebiegła linię mety, czekał tam już na nią mąż z ich 7-miesięcznym synkiem. Katrina zdążyła tylko złapać medal za ukończenie biegu i butelkę wody, ale nie miała dużo czasu na świętowanie, bo… jej synek był głodny.


Nie zastanawiała się długo, po prostu nakarmiła go piersią. Nie przeszkadzało jej, że jest bardzo zmęczona i spocona – w końcu są ważniejsze rzeczy. To była dla niej przełomowa chwila, dlatego poprosiła męża, żeby zrobił jej zdjęcie w tym wyjątkowym momencie. Wrzuciła je potem na popularny profil promujący karmienie piersią, Breastfeeding Mama Talk.Ten moment był wyjątkowy nie tylko dlatego, że ukończyła triatlon po raz pierwszy, odkąd została mamą (i po raz 5. w życiu). To była też chwila, w której po raz pierwszy poczuła się pewnie, karmiąc piersią publicznie. Wiele kobiet ma z tym ogromne problemy. Tak samo dla Katrin nie była to naturalna sytuacja – aż do tej pory.

Karmienie piersią w miejscach publicznych? To już nie problem!

„Teraz czuję się pewniej w temacie karmienia piersią. Stało się to moim dniem powszednim” – mówi młoda mama. To po prostu trzeba wyćwiczyć, tak samo, jak trenuje się do biegów czy do jakiejkolwiek innej konkurencji sportowej.  


Osiągnięcie takiego celu sportowego dodało Katrin pewności siebie jako matce – „byłam z siebie taka dumna, kiedy skończyłam ten bieg. Udało mi się wrócić do biegania triatlonów, a nawet pobić swój rekord. I to mimo pociążowej figury!” – żartuje – „To dodało mi mnóstwo pewności siebie jako sportowcowi  i jako matce”. Teraz karmienie piersią w miejscach publicznych nie jest dla niej wyzwaniem.
 
Czytaj też: Karmienie piersią - co się zmienia między pierwszym a kolejnym dzieckiem?

Dziecko głodne po karmieniu piersią – czy to możliwe, że się nie najada? Wyjaśnia ekspert

Karmienie piersią w miejscu publicznym
Instagram/anytimeanywhereproject
Aktualności
Karmisz piersią w miejscu publicznym? Zrób sobie zdjęcie!
Ta fotografka przekonuje, że karmienie piersią musi stać się w końcu normalnością i że każda kobieta ma prawo robić to bez skrępowania

„ Pozwólmy matkom żyć tak, jak chcą ” - twierdzi w wywiadzie dla Gazety Wyborczej Irmina Walczak , która wraz z partnerem, Brazylijczykiem Sávio Freire przeprowadziła akcję fotograficzną „Mamaço no Espaço”, w ramach której robiła  zdjęcia karmiącym publicznie Brazylijkom . Para zamierza też w niedługim czasie zrobić coś podobnego w Warszawie. Po co? By publiczne karmienie piersią w końcu było czymś normalnym, naturalnym. Niestety, wciąż nie jest. Zgłoś się i testuj: zdobądź 1 z 1000 opakowań mleka następnego NAN OPTIPRO® Plus 2. Zdjęcia matek karmiących publicznie Choć coraz więcej mówi się o tym, jak ważne jest karmienie piersią dziecka i zachęca kobiety, by z niego nie rezygnowały za szybko, to jednak wciąż nie ma społecznego przyzwolenia na karmienie piersią w miejscach publicznych . A Irmina Walczak swoimi fotografiami chce wesprzeć młode mamy i zabrać im poczucie dyskomfortu, które dotyka je np. w komunikacji miejskiej, kiedy głodne niemowlę nagle zaczyna płakać. Zauważa, że kobiety jeśli już decydują się na przystawienie dziecka do piersi w jakiejś publicznej przestrzeni, zwykle chowają się za specjalnymi chustami lub pieluszkami i odcinają się od świata , kierując swój wzrok wyłącznie na dziecko. Fotografka nie chce, by matki karmiące musiały się ukrywać, dlatego na zdjęciach, które robi, kobiety zawsze patrzą dumnie w obiektyw.   Post udostępniony przez Anytime Anywhere Project (@anytimeanywhereproject) 20 Sie, 2015 o 3:24 PDT Karmienie piersią to nie akt seksualny Irmina Walczk nie godzi się też na to, jak mężczyźni reagują na kobiety karmiące piersią. Przyznaje „ matki w Brazylii boją się wyjmować pierś w miejscach publicznych , bo spotykają się z dyskomfortem. Mężczyźni nie mają tam oporów, żeby patrzeć na kobietę, kiedy ta karmi dziecko . I...

karmienie piersią w miejscach publicznych
screen/You Tube
Aktualności
Karmimy piersią w miejscach publicznych - koniec z zabawą w chowanego! [WIDEO]
Restauracja, kino, park czy kościół to wszystko są miejsca gdzie masz prawo nakarmić piersią swoje dziecko. Jakieś wątpliwości? Te filmiki powinny je rozwiać!

Filmy powstały w ramach kampanii społecznej pod hasłem #konieczabawywchowanego. To najlepszy moment na taką akcję, ponieważ trwa Ogólnopolski Tydzień Karmienia Piersią. To też dobra okazja do porozmawiania na temat karmienia piersią w miejscach publicznych. Dla wszystkich niepewnych tego, jak się zachować – zarówno z perspektywy matek karmiących, jak i osób będących w ich pobliżu – powstało "Vademecum kultury karmienia piersią w miejscach publicznych dla mam i otoczenia". O karmieniu piersią bez tabu Koniec zabawy w chowanego – czas uświadomić sobie, że karmienie piersią w miejscach publicznych to część naszej codzienności! – apelują inicjatorzy akcji. Gdyż prawda jest taka, że karmienie dziecka w ten sposób nadal wzbudza dyskusję. Najwięcej kontrowersji było do tej pory wokół karmienia w restauracji. Głośna była sprawa z sopockiej restauracji , w której młoda mama chcąc nakarmić dziecko, została poproszona przez kelnera o zaprzestanie tego i udanie się w tym celu do toalety! Sprawa znalazła swój finał w sądzie, który uznał, że właściciel restauracji musi zapłacić kobiecie 2 tys. zł i przeprosić mamę. Karmienie piersią jest jedną z najbardziej naturalnych czynności związanych z opieką nad dzieckiem. Nie wzbudza kontrowersji, gdy odbywa się w domowym zaciszu lub w ukryciu. Wątpliwości, niepewność i niemiłe komentarze pojawiają się, dopiero gdy mama chce nakarmić swoje dziecko piersią w miejscu publicznym. "Jako społeczeństwo bardzo potrzebujemy vademecum, które pokazywałoby nam, na co możemy sobie pozwolić, jak powinny zachować się karmiące mamy, ale też jak powinni zachować się wszyscy ci, którzy znajdują się w takim momencie dookoła. Dzięki takiemu vademecum mamy szansę zachowywać się wobec siebie taktownie " – mówi ekspert Polskiej Akademii Protokołu i Etykiety Adam Jarczyński....

Papież Franciszek namawia kobiety do karmienia piersią
Fotolia
Aktualności
Papież Franciszek po raz kolejny mówi o karmieniu piersią!
Papież Franciszek po raz kolejny zabrał głos w sprawie karmienia piersią w kościele. Takich słów potrzebują młode mamy!

Jak co roku, w niedzielę Chrztu Pańskiego (w tym roku 8 stycznia) papież Franciszek udzielił sakramentu chrztu 28 niemowlakom. Podczas uroczystości w Kaplicy Sykstyńskiej papież zwrócił się do mam chrzczonych niemowląt, by nie krępowały się nakarmić maluchów piersią. Papież Franciszek o karmieniu piersią "Ceremonia jest dość długa, ktoś płacze, bo jest głodny. Tak to już jest. Mamy, nie krępujcie się i bez obaw nakarmcie dzieci piersią. Tak, jak Matka Boża karmiła Jezusa" – powiedział Franciszek do zebranych w kaplicy mam. To nie pierwszy raz, kiedy papież Franciszek zachęca kobiety do karmienia piersią. Dwa lata temu, podczas tej samej ceremonii, papież również przekonywał mamy, że nie powinny bać się karmienia piersią . Papież nazwał mleko mamy "darem" i prosił o modlitwę za kobiety, które nie mogą karmić piersią. Karmienie piersią w miejscach publicznych wciąż wzbudza kontrowersje. Papież zwraca uwagę, że maluch może płakać z głodu w różnych miejscach, nawet w kościele. Karmienie piersią jest naturalne i mamy nie powinny się tego wstydzić! Brawa dla papieża Franciszka! Zgadzacie się z jego słowami? Czytaj także: Papież Franciszek upoważnia do rozgrzeszania z aborcji 6 zalet karmienia piersią Źródło: theguardian.com, gazeta.pl

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj