Niebezpieczne kąpielówki dla dziecka
Aktualności

Mama ostrzega: uważajcie na niebezpieczne kąpielówki dla dzieci!

Przeszli horror, teraz przestrzegają innych rodziców przed kąpielówkami, które naraziły zdrowie ich dziecka.

5-letni chłopiec został przewieziony do szpitala, po tym jak siatka umieszczona w kąpielówkach dziecka zawinęła się wokół jego przyrodzenia.
 

Niebezpieczne kąpielówki dla dziecka
 

Laura Collins i jej syn Jack byli na wakacjach w Meksyku, gdy doszło do feralnego zdarzenia - penis chłopca został ściśle owinięty w siatkę z szortów kąpielowych.

Po jednej z basenowych kąpieli, Laura chciała założyć synkowi suche spodenki. Gdy tylko dotknęła kąpielówek chłopca, on zaczął rozpaczliwie krzyczeć i płakać. 

- Wydał z siebie najbardziej rozpaczliwy krzyk, jaki kiedykolwiek słyszałam. Był to dźwięk, jakiego żadna matka nie powinna usłyszeć - wspomina Laura.

Podczas wodnych kąpieli siatka z kąpielówek chłopca ściśle owinęła jego przyrodzenie. Gdy tylko  matka zorientowała się, co się stało, od razu pobiegła do hotelowej recepcji po nożyczki. Pracownicy hotelu natychmiast wezwali pogotowie. Siatka była owinięta tak mocno, że kobieta nie mogła sama bezpiecznie jej usunąć. W szpitalu po podaniu miejscowego znieczulenia, lekarz wyswobodził chłopca z niebezpiecznych kąpielówek. Lekarze pozostawili chłopca na obserwacji jeszcze przez kilka godzin, aby upewnić się, że jego układ moczowy pozostał nieuszkodzony.
 

Niebezpieczne kąpielówki dla dziecka


Niespodziewanie okazało się, że Jack nie był pierwszym takim przypadkiem w tym szpitalu. Kilka tygodni wcześniej inny chłopiec przybył do szpitala z podobną kontuzją.

Matka chłopca apeluje do rodziców, aby tuż po zakupie kąpielówek dla dzieci, usuwali z nich siatki, aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia tego rodzaju wypadków.  

Zobacz też: Dziecko utonęło we własnym łóżku. Uważaj na suche utonięcia!

 

Jak zrobić bębenek - instrukcja [WIDEO]

Suche utonięcie u dziecka
Fotolia
Aktualności
4-latek tonął we… własnym łóżku. Na tym polega „suche utonięcie”
Dziecko może utonąć nawet w kilku centymetrach wody – przekonali się o tym rodzice 4-letniego Franka. Jakie są objawy suchego utonięcia? Sprawdź!

4-letni Francisco Delgado III trafił do szpitala w Houston (w stanie Teksas) w sobotę, 3 czerwca. Mimo starań lekarzy, chłopca nie udało się uratować. Suche utonięcie u dziecka Tydzień przed śmiercią rodzice zabrali chłopca nad tamę, gdzie wspólnie zażywali kąpieli. Po wyjściu z wody mały Frankie skarżył się na ból brzucha , jednak jego rodzice zbagatelizowali ten objaw. Przez kolejne dni maluch dochodził do siebie – wydawało się, że czuje się coraz lepiej, jednak zaczęły go boleć ramiona. W sobotę rano chłopiec przestał oddychać i stracił przytomność. "Nagle się obudził i jęknął. Wziął ostatni oddech, a ja nie wiedziałem, co mam robić" – powiedział dziennikarzom ojciec Frankiego. Maluch został przewieziony do szpitala. Lekarze i ratownicy robili wszystko, żeby go uratować, jednak chłopiec zmarł. Sekcja zwłok wykazała, że chłopiec zmarł wskutek tzw. suchego utonięcia , a jego płuca były wypełnione płynem. Lekarze ostrzegają, że do suchego utonięcia może dojść nawet kilka dni po kąpieli. Suche utonięcie jest spowodowane dostaniem się wody do nosogardzieli. To z kolei prowadzi do skurczu krtani, niedotlenienia i utraty przytomności. Jakie są objawy suchego utonięcia? trudności z oddychaniem, przyspieszony oddech gwałtowny, intensywny kaszel silne znużenie, osłabienie, wrażenie skrajnego wyczerpania ból w klatce piersiowej wymioty u dziecka problemy z koncentracją i zaburzenia świadomości niewyraźna mowa Jeśli po kąpieli zauważysz u dziecka któryś z wymienionych objawów, jak najszybciej zgłoś się dzieckiem do lekarza! W przypadku suchego utonięcia każda minuta jest cenna! Zobacz także:   Jak szczęśliwie i bezpiecznie podróżować na wakacjach Źródło: abc13.com, metro.co.uk

9-miesięczny Leyton zmarł po zadławieniu plastikowym przedmiotem
Inside Birmingham Children's Hospital/Channel4
Aktualności
Rodzice pokazali w telewizji śmierć synka. Czy są jeszcze jakieś granice intymności?
9-miesięczny Leyton zadławił się i trafił do szpitala. Mimo interwencji lekarzy zmarł po kilku dniach. Rodzice nagrali walkę o życie synka i wyemitowali ją w telewizji.

9-miesięczny Leyton zadławił się niewielkim plastikowym przedmiotem. Mimo natychmiastowej reanimacji chłopiec zmarł w szpitalu kilka dni później. Rodzice postanowili pokazać ostatnie dni życia synka w programie W szpitalu dziecięcym w Birmingham (oryg. Inside Birmingham's Children Hospital). Wystarczy chwila nieuwagi Leyton przestał oddychać po tym, jak zadławił się kawałkiem plastiku. Jego tata, który skończył kurs pierwszej pomocy , od razu przeprowadził resuscytacje krążeniowo-oddechową. Po przyjeździe do szpitala lekarzom udało się przywrócić chłopcu akcję serca. Został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej. Niestety, w mózgu Leytona doszło do nieodwracalnych zmian, jego organizm nie reagował. Chłopiec zmarł kilka dni po przyjeździe do szpitala. "Jeśli to przetrwamy, przetrwamy wszystko" Rodzice chłopca, Adam i Serena, postanowili nagrać walkę o życie synka i wyemitować ją w programie. Swoją decyzję uzasadniają słowami: Wszyscy rodzice wiedzą, jak może się skończyć zadławienie , ale nawet kiedy myślisz, że zrobiłeś wszystko, żeby chronić swoje dziecko, może się wydarzyć wypadek. Zdecydowaliśmy się podzielić naszą historią z kilku powodów. Żeby uczcić pamięć naszego synka po stoczeniu tej walki, żeby pokazać jak fantastyczni ludzie pracują w szpitalu w Birmingham. Jednak przede wszystkim, jeśli po obejrzeniu tego programu rodzice będą bardziej świadomi zagrożeń i uda się uratować chociaż jedno życie, uratować jedną rodzinę przed tym, przez co my przechodzimy, to życie naszego synka miało sens. Leyton w szpitalu. Ostrzeżenie czy przekroczenie granic prywatności? Nie wyobrażam sobie cierpienia rodziców po stracie synka. To ogromny ból, którego z pewnością nie zrozumie nikt, kto nie był w podobnej sytuacji. Nie jestem jednak pewna, czy emitowanie programu i pokazywanie umierającego dziecka nie jest...

pogotowie
Panthermedia
Aktualności
Medyczny cud? Dwuletni Adaś wybudzony ze śpiączki po hipotermii
Ze szpitala, gdzie przebywa dwuletni Adaś, który był w głębokiej hipotermii, napływają optymistyczne wieści: chłopiec został wybudzony ze śpiączki farmakologicznej! Prof. Skalski mówi, że to medyczny cud.

Choć lekarze wciąż są ostrożni, ze szpitala dziecięcego w Prokocimiu napływają coraz bardziej optymistyczne wieści: dwuletni Adaś, który od niedzieli był w głębokiej hipotermii , czuje się coraz lepiej. Został wybudzony ze śpiączki farmakologicznej , samodzielnie oddycha, zaczyna się bawić. Nadal przebywa na oddziale intensywnej terapii, jednak czuje się coraz lepiej. Wstępnie był już badany m.in. przez neurologa - pierwsze badania potwierdzają, że wszystko jest w porządku. Wszystkie narządy wewnętrzne chłopca pracują prawidłowo. Prof.  Janusz Skalski , który opiekuje się chłopcem, od początku mówił, że jeśli chłopca uda się uratować, będzie to medyczny cud . Jak do tej pory nikt na świecie nie wyszedł z tak głębokiej hipotermii . Temperatura ciała chłopca po przywiezieniu do szpitala wynosiła 12,7 st. C. Serce uderzało raz na kilkadziesiąt sekund Odnaleziony w niedzielę Adaś był w samej koszulce i skarpetkach. Wyszedł z domu sam w nocy, najprawdopodobniej w półśnie (prawdopodobnie chłopiec lunatykował ). Przebywać na mrozie przez kilka godzin. Został odnaleziony przez policjanta, który natychmiast rozpoczął reanimację. Następnie chłopiec został przewieziony przez pogotowie do szpitala dziecięcego w Prokocimiu. - Gdy został do nas przywieziony, jego serce kurczyło się raz na kilkadziesiąt sekund, jak u zwierząt zmiennocieplnych. To niesamowite, że przy takim obniżeniu czynności serca, dziecko przeżyło. Jeśli uda się je z tego wyprowadzić bez szwanku, to będzie absolutny cud - mówił prof. Janusz Skalski. Profesor chwalił też pogotowie: ratownicy zachowali się profesjonalnie: w stanach głębokiej hipotermii, gdy dochodzi do zatrzymania krążenia, nie można gwałtownie ogrzewać ciała. Trzeba je ciepło okryć, by nie dochodziło do dalszego wychłodzenia ciała, jeśli to możliwe przenieść w ciepłe miejsce. Gdy nie ma akcji serca: rozpocząć...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
mata na piknik
Pielęgnacja
Jedziecie na piknik? Oto 6 wskazówek, dzięki którym się uda
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Podróże z Marko BeSafe
Rozwój
Oto sposób na przewożenie dziecka 5 razy bezpieczniej niż dotąd!
Partner
Polecamy
Porady
jak ubierać noworodka latem
Noworodek
Jak ubierać noworodka latem, żeby go nie przegrzać?
Małgorzata Wódz
Nowe urlopy dla rodziców
Prawo i finanse
Nowe urlopy dla rodziców w 2022 roku: od kiedy więcej dni wolnych?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Rabarbar w ciąży
Dieta w ciąży
Czy w ciąży można jeść rabarbar? Tak, ale trzeba pamiętać o jednej rzeczy
Luiza Słuszniak
imiona unisex
Imiona
Imiona unisex – jak nazwać dziecko bez wskazywania na płeć? 168 propozycji!
Ewa Janczak-Cwil
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży
Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem
Ewa Janczak-Cwil
bon turystyczny do kiedy
Aktualności
Bon turystyczny 2022 – ważność bonu. Do kiedy można wykorzystać?
Małgorzata Wódz
zapłodnienie
Starania o dziecko
Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia
Magdalena Drab
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu
Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?
Joanna Biegaj
wyprawka noworodka
Niemowlę
Wyprawka dla noworodka na lato: ubranka i rzeczy do szpitala [LISTA ZAKUPÓW]
Małgorzata Wódz
uczulenie na jad pszczeli / uczulenie na jad osy
Zdrowie
Uczulenie na jad pszczeli i jad osy: objawy, co robić i jak przebiega leczenie
Katarzyna Pinkosz
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania
Dieta w ciąży
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania 
Luiza Słuszniak
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
domowe sposoby na komary
Aktualności
Domowe sposoby na komary: co robić, żeby komary nie gryzły?
Joanna Biegaj
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży
Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?
Ewa Cwil
plan porodu
Lekcja 2
Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku
Małgorzata Wódz
pozytywny test ciążowy
Ciąża
Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?
Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży
Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?
Małgorzata Wódz