Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Akcja Zdroworosna
Arch. pryw.
Aktualności

„Hasło głośne: zdrowo rosnę i myślę o tym, co jem!”. Joanna Legutko o akcji #Zdroworosna

Na temat akcji #Zdroworosna rozmawiamy z Joanną Legutko, wiceprezes tej rodzinnej firmy.

Do akcji #Zdroworosna przyłącza się coraz więcej przedszkoli i szkół. Wielu przedszkolaków i uczniów klas I-III bierze też udział w konkursie, który towarzyszy przedsięwzięciu. Organizatorem akcji jest firma W. Legutko, producent nasion, cebulek i akcesoriów ogrodniczych.

Luiza Słuszniak, mamotoja.pl: „Mama, tata, siostra, brat – każdy chce mieć zdrowszy świat”. Kiedy słucha się piosenki, która jest hymnem akcji #Zdroworosna – może wydawać się, że zdrowsze życie jest dziecinnie proste...

Joanna Legutko: Ależ jest dziecinnie proste! Postanowiliśmy, że pokażemy dzieciom i dorosłym, ile frajdy może to ze sobą nieść. Wystarczy spróbować, by przekonać się, że samodzielnie wyhodowane zioła czy warzywa to powód do dumy. I że takie własne warzywa naprawdę świetnie smakują i są znacznie zdrowsze od czekoladek i wafelków.

Można powiedzieć, że setki dzieci z wielu polskich przedszkoli i szkół już #Zdroworosna...

Tak, ponieważ dyrekcja, nauczyciele i rodzice mają świadomość, że – zwłaszcza po pandemii – dzieci potrzebują obcowania z naturą. A także czasu spędzonego z bliskimi, z dala od komputera. Oczywiście zdrowszej diety też, bo brak ruchu i sięganie po niezdrowe smakołyki sprawiły, że przybyło maluchów z nadwagą i otyłością.

Rzeczywiście trudno wyobrazić sobie coś zdrowszego niż koperek czy sałata uprawiana we własnym ogródku lub w doniczce...

Dlatego wciąż zapraszamy do udziału w akcji. Przygotowaliśmy naprawdę sporo zestawów do samodzielnego wysiewu koperku.

Dlaczego akurat koperek?

Ponieważ to roślinka prosta w uprawie i bardzo zdrowa. Jako mama wiem też, że maluchom czasem brakuje cierpliwości, a koperek rośnie dość szybko.

Akcji towarzyszy też konkurs, który trwa od pierwszego dnia wiosny.

Pomyśleliśmy, że to dobry pomysł, by Akcja #Zdroworosna zawitała również do domów naszych małych ogrodników. Przyznaję, że zainspirowała nas czwórka juniorów masterchefów, którzy jako pierwsi zaangażowali się w #Zdroworosna. Kiedy zobaczyłam, jak świetnie bawią się, wymyślając filmiki do naszej Akcji, nie miałam wątpliwości, że konkurs będzie strzałem w dziesiątkę. Zwłaszcza, że to też sposób na wspólną zabawę z mamą lub tatą, starszą siostrą lub bratem, który nagrywa filmik.

Dla zwycięzców przygotowali Państwo rewelacyjne nagrody.

Autorzy najlepszych filmików otrzymają profesjonalne zestawy YouTubera i pakiety produktów ogrodniczych. Prócz tego, ich szkołę lub przedszkole odwiedzi jeden z naszych  zaprzyjaźnionych MasterChefów Juniorów. 

Sukces już jest, więc czego jeszcze można życzyć pomysłodawcom akcji?

Tego, czego my życzymy wszystkim rodzicom: by z radością patrzyli, jak ich dzieci naprawdę zdrowo rosną.

Szczegółowe informacje na temat akcji #Zdroworosna  znajdziecie na stronie https://www.legutko.com.pl/hobby/zdroworosna/. Gorąco zachęcamy również do zapoznania się z zasadami i regulaminem Konkursu towarzyszącego Akcji.

Zobacz także:

Zasady diety kobiet w ciąży i małych dzieci

4 proste przepisy na pyszne ciasto warzywne z mrożonych warzyw
materiały prasowe
Czas wolny
4 pomysły na pyszne ciasta z warzyw
Gdy za oknem deszcz, śnieg i zawierucha, nabieramy większej ochoty na słodycze. Co zrobić, aby były one zarówno pyszne, jak i stanowiły zdrowszą opcję dla tradycyjnych słodyczy?

Przerzuć się na pyszne i zdrowe ciasto… z warzyw! Smakuje doskonale, a jednocześnie pozwala przemycić sporo składników odżywczych, witamin i minerałów.  Jeśli chcesz oszczędzić czas, zamiast świeżych warzyw sięgnij po wysokiej jakości mrożonki. Są tak samo smaczne i pełne witamin, a nie wymagają pracochłonnego mycia, obierania i krojenia. Przed użyciem trzeba tylko lekko je rozmrozić i odsączyć z nadmiaru wody. Podpowiadamy, jak przygotować najlepsze ciasta warzywne – marchewkowe, dyniowe, szpinakowe i kalafiorowe – na bazie dobrych mrożonek. Kultowe ciasto dyniowe z kremową polewą i orzechami Zacznijmy od klasyków. Na pierwszy ogień idzie pyszne, lekko wilgotne i przyjemnie ciężkie ciasto z dyni z rozpływającą się w ustach polewą śmietankową i prażonymi orzechami. Wygląda doskonale, a jednocześnie jest mało wymagające  i wychodzi nawet początkującym cukiernikom. To dobry sposób na udane rozpoczęcie przygody ze zdrowymi wypiekami. Jakie wartości dostarcza nam dynia? Przede wszystkim sporo wapnia, potasu oraz witamin B1 i B3 1 Bez wątpienia warto uwzględnić ją w swoim menu. Składniki na ciasto dyniowe: ¾ szklanki puree z mrożonej dyni Hortex 200 g masła 225 g mąki pszennej 3 jajka 1 szklanka cukru (lub 1 i 1/3 szklanki erytrytolu) 2 łyżeczki cukru wanilinowego 1 łyżeczka proszku do pieczenia 1 łyżeczka sody oczyszczonej 1 łyżeczka cynamonu ½ łyżeczki kardamonu ½ łyżeczki gałki muszkatołowej   Składniki na polewę: 5 dag stopionego masła 5 dag słonego serka kanapkowego 7 dag cukru pudru garść posiekanych i uprażonych orzechów włoskich – do posypania Jak zrobić pyszne ciasto dyniowe? Do garnka włóż kawałki masła i delikatnie je podgrzej, aż całkiem się rozpuszczą. Dodaj oba rodzaje cukru (zwykły i wanilinowy) i całość...

Warzywa i owoce powinny stanowić połowę produktów na talerzu
AdobeStock
Żywienie
Światowy Dzień Owoców i Warzyw: czy na twoim talerzu jest ich odpowiednia ilość?
Warzywa i owoce powinny stanowić główne źródło pożywienia w diecie każdego człowieka, także dziecka. Do tej pory mówiło się o 5 porcjach warzyw i owoców, ale teraz zaleca się, by zajmowały one połowę talerza przy każdym posiłku. Tak jest prościej (i zdrowiej!).

Najnowsze zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia, Instytutu Żywności i Żywienia oraz Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej są takie, aby warzywa i owoce stanowiły połowę wszystkiego, co jemy. Do tej pory sugerowano, że ważne jest spożywanie 5 porcji warzyw i owoców dziennie, jednak to nie było do końca klarowne i miarodajne. Jeśli mamy talerz i przygotowujemy posiłek, o wiele łatwiej jest nam dobrze go skomponować, gdy wiemy, że na połowie musimy zmieścić warzywa i owoce (z przewagą tych pierwszych), a drugą połowę podzielić po równo między zdrowe białko i produkty pełnoziarniste. Talerz pełen zdrowia zamiast Piramidy Zdrowego Żywienia Wszyscy, którzy znają Piramidę Zdrowego Żywienia , wiedzą, że na jej spodzie znajdują się warzywa i owoce, co oznacza, że powinny być podstawą odżywiania. Natomiast zdaniem ekspertów piramida traktowana jest jako teoretyczna wiedza szkolna, która niekoniecznie musi przekładać się na rzeczywistość. Aby Polacy zaczęli właściwie się odżywiać, trzeba pokazywać jasno i prosto, co powinno znajdować się na talerzu podczas każdego posiłku. Agata Zadrożna, ekspert Kantar, uważa, że „Piramidę Żywności i Żywienia ludzie postrzegają przez pryzmat szkoły, przypominają, że wtedy uczyli się o niej. Wiedzą, że piramida ewoluuje, ale generalnie jest dla ludzi tajemnicza. (…) Wadą jest to, co wydaje się jej siłą, czyli kształt. Piramida zaczyna się od tego, co powinniśmy ograniczać. Warzywa i owoce są na jej dole, co ludzie generalnie odczytują jako „podstawa żywienia”. Mają jednak kłopot z przełożeniem takiego postrzegania na życie codzienne. Reasumując: piramida jest mądra, ale nie jest użyteczna, nie jest praktyczna ”. Talerz pełen zdrowia wręcz przeciwnie – czytelnie pokazuje, co jeść i w jakich ilościach. Jak komponować zdrowe posiłki? Poniżej znajdują się fantastyczne grafiki,...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
1000 zł na wakacje
Prawo i finanse
Bon 1000 zł na wakacje: od kiedy bon turystyczny 2023? Nowe informacje
Magdalena Drab
początek roku szkolnego 2023
Newsy
Będą dłuższe wakacje: początek roku szkolnego 2023/2024 został przesunięty
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
ile dać na komunię
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2023: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego?
Maria Nielsen
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Wyjątkowe życzenia na Dzień Matki
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Matki: wyjątkowe dla wyjątkowej mamy
Luiza Słuszniak
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
gdzie nad morze z dzieckiem
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Ewa Janczak-Cwil
ile punktów można zdobyć na egzaminie ósmoklasisty
Edukacja
Punkty na egzaminie ósmoklasisty 2023: ile trzeba mieć punktów?
Joanna Biegaj
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Szkarlatyna - co to oznacza
Zdrowie
Szkarlatyna u dzieci: co to za choroba? Przyczyny, objawy i leczenie płonicy
Beata Turska
larwy kleszczy
Edukacja
Larwy kleszczy – jak wygląda larwa kleszcza i czy jest niebezpieczna? [ZDJĘCIA]
Joanna Biegaj
czy można przykrywać wózek pieluchą
Pielęgnacja
Zakrywanie wózka pieluchą to nie sprytna ochrona przed słońcem. Dziecku grozi szpital!
Magdalena Drab
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pas poporodowy
Połóg
Pas poporodowy: kiedy i ile godzin nosić pas brzuszny? [EFEKTY I OPINIE]
Agnieszka Majchrzak
latające kleszcze
Święta i uroczystości
Latające kleszcze – czy strzyżak sarni jest niebezpieczny?
Magdalena Drab
angielskie imiona
Imiona
Angielskie imiona żeńskie i męskie: popularne i ładne (+ ich polskie odpowiedniki)
Joanna Biegaj
uczulenie na słońce
Pielęgnacja
Uczulenie na słońce u dziecka: jak wygląda wysypka od słońca u dziecka? Leczenie, zapobieganie
Małgorzata Wódz