dziecko dusiło się, a ojciec spał obok
Adobe Stock, screen YouTube
Aktualności

Matka zostawiła dziecko pod opieką ojca. Była PRZERAŻONA, gdy sprawdziła elektroniczną nianię!

Jedna z mam przeżyła horror, widząc na elektronicznej niani, jak jej dziecko się dusi. Jego tata w tym czasie spał w tym samym pomieszczeniu.

Mieszkanka Szanghaju przeżyła prawdziwe chwile grozy. Kobieta wyszła do pracy, zostawiając dziecko pod opieką taty. Gdyby nie jej natychmiastowa interwencja – mogłoby dojść do prawdziwej tragedii.

W czasie pracy młoda mama postanowiła sprawdzić na elektronicznej niani, czy wszystko w porządku u jej dziecka i czy maluch już śpi. Zobaczyła jednak, że z jej dzieckiem dzieje się coś złego. Niemowlę dusiło się, ponieważ jego twarz była zakryta kocykiem.

Czy podczas upałów można mocno podkręcać klimatyzację, żeby dziecko się nie pociło?

Natychmiastowa reakcja mamy dziecka

Kobieta natychmiast zadzwoniła do ojca dziecka, by zareagował i pomógł maluszkowi. Poinformowała go, że twarz dziecka zakryta jest kocykiem, a maluch się dusi. Na nagraniu widać, że tata dziecka od razu odkrył twarz maluszka. On sam spał obok i nie słyszał płaczu niemowlaka. Mężczyzna zupełnie nie zdawał sobie sprawy, co grozi jego synkowi. Dziecku na szczęście nie stała się żadna krzywda.

Z zapisanego nagrania wynika, że chłopczyk leżał z główką przykrytą kocykiem przez ok. dwie minuty. Internauci są w szoku i nie mogą pojąć, jak tata dziecka (przebywający tak blisko niego!) mógł nie słyszeć płaczu niemowlaka. Pojawiło się także wiele komentarzy, w których internauci chwalili mamę maluszka za jej zachowanie. Byli pod wrażeniem tego, że kobieta czuwa nad swoim dzieckiem nawet wtedy, gdy jest w pracy.


Źródło: dailystar.co.uk

Zobacz także: 

Małopolska: śmierć 5-letniej dziewczynki
Adobe Stock
Aktualności
Rodzinna tragedia w Małopolsce: zabita kilkuletnia dziewczynka, mama ranna w szpitalu
Okoliczności wstrząsającej zbrodni wskazują na to, że dziecko zostało uduszone przez mamę, która następnie próbowała popełnić samobójstwo. Co było przyczyną tragedii, bada policja i prokuratura w Chrzanowie.

Do dramatu doszło w nocy ze środy na czwartek w jednym z domów w gminie Babice w powiecie chrzanowskim – ustalił reporter radia RMF FM. Służby policyjne zaalarmowała babcia dziewczynki, która około południa w czwartek pojawiła się w mieszkaniu i odkryła zwłoki 5-latki i ranną 41-letnią matkę. Śmierć 5-letniej dziewczynki, ranna mama w szpitalu Według ustaleń dziennikarza RMF FM matka miała najpierw udusić śpiącą 5-letnią córkę, a następnie próbowała popełnić samobójstwo, podcinając sobie żyły. Matka dziecka trafiła do szpitala. Ma obrażenia ciała, ale jej życiu nie zagraża już żadne niebezpieczeństwo. Jest także na obserwacji psychiatrycznej. Mama pod opieką psychiatrów „Ustalamy okoliczności tej tragedii. Matka dziecka trafiła do szpitala, ale jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo, w tej chwili jest na obserwacji psychiatrycznej" – powiedział rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie Sebastian Gleń. Jej stan zdrowia nie pozwala na przesłuchanie. Na tym etapie śledztwa nie wiadomo co było przyczyną tragedii, która pchnęła mamę dziecka do tak wstrząsającego czynu. Policja prowadzi czynności operacyjne i ze względu na dobro śledztwa nie udziela na razie żadnych informacji. W domu, w którym doszło do tragedii, mieszkały dwie rodziny. Funkcjonariusze przesłuchują osoby, które mogą znać szczegóły dramatu. Śledztwo w sprawie prowadzić będzie Prokuratura Rejonowa w Chrzanowie. Źródło; gazeta.pl, radiokrakow.pl Zobacz także: Jesteś ciągle zła, krzyczysz? Możesz być chora! Młode mamy cierpią, ale bardzo niechętnie o tym mówią 6 faktów o depresji u kobiet - objawy i leczenie

adopcja w Polsce
Adobe Stock
Aktualności
Tragedia tysięcy dzieci w Polsce - cały czas czekają na mamę i tatę
Nawet całe lata niedane im będzie mieć rodziców. Bo taki jest system adopcji w Polsce. Chory system!? Zobacz, co pokazała jego kontrola!

    Trzeba mieć nerwy ze stali i niebywałe samozaparcie oraz siłę spokoju, aby chcieć w Polsce adoptować dziecko. Stosy dokumentów, piętrzące się przeszkody , "prześwietlanie" rodziców pod kątem ich moralności, czy np. chodzą do kościoła. Nie wierzysz? To przeczytaj, co pokazał raport Najwyższej Izby Kontroli. Niestety to mocno przygnębiająca lektura!     Zaledwie 6 tys. adopcji w ciągu 2 lat Raport NIK pokazał, że w ciągu 2 lat (od początku 2015 roku do połowy 2017 roku), spośród 76 tys. dzieci przebywających w pieczy zastępczej (20 tys. w domach dziecka, 56 tys. w rodzinach zastępczych i rodzinnych domach dziecka) zaledwie 6 tys. 9 dzieci zostało adoptowanych i znalazło rodzinę. Obejmuje to także adopcje międzynarodowe - 710 dzieci, które w 24 proc. były niepełnosprawne. To niewiarygodnie mała liczba w porównaniu z potrzebami. Jak mówią mocno rozgoryczeni kandydaci na rodziców, mimo przepełnionych domów dziecka łatwiej w Polsce dziecko kupić niż je zaadoptować. Innego zdania są pracownicy ośrodków adopcyjnych. - Dzieci to nie towar, dzieci się nie rozdaje! - bronią się, twierdząc, że raport sprowadza ich codzienną pracę do krzywdzących wniosków. Kontrola w ośrodkach adopcyjnych została przeprowadzona sześć lat po wejściu w życie ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej, która zakłada m.in. odejście od dużych domów dziecka na rzecz wzmacniania opieki zastępczej oraz powołanie asystentów rodziny, mających za zadanie pomoc rodzinom z trudnościami, aby ograniczyć liczbę porzucanych dzieci. Adopcja "po polsku" O tym, jak wyglądają realia adopcji w naszym kraju, dobrze pokazuje przykład bezdzietnego małżeństwa J., pary trzydziestokilkulatków. Są stomatologami z prywatną praktyką. Chcieli zaadoptować starsze dziecko, po przejściach. Stracili cierpliwość po 3 latach . Kiedy...

Śmierć noworodków i matki po porodzie w szpitalu w Łomży
AdobeStock
Aktualności
Tragedia w Łomży: zmarło dwoje noworodków i jedna rodząca. Winny jest szpital?
Prokuratura Regionalna w Białymstoku bada, czy w łomżyńskim szpitalu doszło do nieumyślnego spowodowania śmierci trzech osób. Co zdarzyło się tam w ciągu jednej doby? Przeczytaj!

Zaledwie w ciągu doby w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży doszło do śmierci trzech osób – noworodka urodzonego w terminie, wcześniaka oraz jego matki. Czy był to tylko tragiczny zbieg okoliczności, czy zawinili lekarze? Sprawę bada prokuratura.   4 grudnia zmarł noworodek. Poród odbył się w 39. tygodniu ciąży . O jego przebiegu i przyczynie śmierci dziecka nic nie wiadomo. Kilkanaście godzin później doszło do kolejnej tragedii. Podejrzenie zapalenia układu moczowego Do łomżyńskiego szpitala zgłosiła się ciężarna w 6. miesiącu . Miała gorączkę, skarżyła się na ból w prawej części brzucha i trudności z oddawaniem moczu. Z podejrzeniem zapalenia układu moczowego trafiła na oddział ginekologiczny. Tętno dziecka było w tym czasie wyczuwalne. W nocy z 4 na 5 grudnia stan 31-latki uległ pogorszeniu. Lekarze zdecydowali, że konieczne jest przeprowadzenie cesarskiego cięcia . Niestety zarówno wcześniak, jak i matka zmarli. Według dyrekcji szpitala dziecko urodziło się martwe, a kobieta nie przeżyła porodu. Rodzina nie potwierdza tej wersji wydarzeń W rozmowie z portalem 4lomza.pl bliscy zmarłych stwierdzili, że matka i dziecko przeżyli poród . Kobieta miała tuż po nim dzwonić do męża i z radością oznajmić, że ich maleństwo jest zdrowe. Do tragicznej śmierci obojga musiało zatem dojść później. Rodzina zwróciła też uwagę na inną rzecz. Sądzą, że 31-latka została przyjęta na oddział zbyt późno. Najpierw zgłosiła się na SOR, ale została z niego odesłana do domu . Dopiero gdy po kilku godzinach pojawiła się ponownie w szpitalu, otrzymała należną opiekę.   Czy przyczyniło się to do zaistniałej tragedii? Sprawę bada Prokuratura Regionalna w Białymstoku. Postępowanie w obu przypadkach jest prowadzone w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci oraz narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
cytaty na urodziny
Cytaty i przysłowia
Mądre i piękne cytaty na urodziny –​ 22 sentencje urodzinowe
Joanna Biegaj
Ile dać na Chrzest?
Święta i uroczystości
Ile wypada dać na chrzciny w 2022 roku? – kwoty dla rodziny, chrzestnych i gości
Luiza Słuszniak
gdzie nad morze z dzieckiem
new badge ranking small
Niemowlę
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Hanna Szczesiak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki (urlop na dziecko) – wszystko, co trzeba wiedzieć o nowym urlopie
Joanna Biegaj
pesel po 2000
Prawo i finanse
PESEL po 2000 - zasady jego ustalania
Agnieszka Majchrzak
hiszpańskie imiona
Imiona
Najczęściej nadawane hiszpańskie imiona - ich znaczenie oraz polskie odpowiedniki
Joanna Biegaj
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2022: ile dni, ile płatny, wniosek, dokumenty
Magdalena Drab
przedmioty w 4 klasie
Aktualności
Jakie są przedmioty w 4 klasie szkoły podstawowej w roku szkolnym 2022/2023? [LISTA]
Ewa Janczak-Cwil
300 plus
Prawo i finanse
300 plus 2022 – dla kogo, kiedy składać wniosek?
Małgorzata Wódz
na komary dla niemowląt
Zdrowie
Co na komary dla niemowląt: co wolno stosować, czego unikać?
Ewa Janczak-Cwil
urwany kleszcz
Zdrowie
Urwany kleszcz: czy usuwać główkę kleszcza, gdy dojdzie do jej oderwania?
Ewa Janczak-Cwil
Bon turystyczn atrakcje dla dzieci
Czas wolny
Bon turystyczny – atrakcje dla dzieci, za które można płacić bonem
Ewa Janczak-Cwil
300 plus dla zerówki 2021
Aktualności
300 plus dla zerówki w 2022 roku – czy Dobry Start obejmuje sześciolatki?
Joanna Biegaj
rekrutacja do liceum
Wychowanie
Jak wygląda rekrutacja do liceum 2022/2023? Jak dostać się do dobrego liceum?
Joanna Biegaj