mamo to ja, październik 2015
Aktualności

"Mamo, To Ja" z puzzlami CzuCzu! Tylko teraz!

W kioskach jest już październikowy numer "Mamo, To Ja"! W tym miesiącu mamy dla wszystkich superniespodziankę - puzzle CzuCzu! Magazyn, z tymi bardzo lubianymi przez dzieci puzzlami, kosztuje tylko 12,99 zł (same puzzle w sklepach są w cenie 19,99 zł, zatem z magazynem aż 35% taniej!). Uwaga! Dostępne są dwa zestawy: Mama i ja oraz Gdzie rosnę. "Mamo, To Ja" bez dodatku kosztuje 1,50 zł.

A oto tematy, które szczególnie gorąco polecamy:
* Skurcz skurczowi nierówny. Ale pod koniec ciąży powinnaś o nich wiedzieć dużo. U nasz wszystkie ważne informacje na ten temat.
* Dlaczego tak bardzo wychodzą mi włosy?! Zadajesz sobie to pytanie? Zajrzyj koniecznie do naszego tekstu.
* Wszystko o szczepionkach dla dzieci. Wywołują autyzm? Wierzyć ruchom antyszczepionkowym? A może bezrefleksyjnie szczepić na wszystko? A czy nie lepiej zapłacić za szczepionkę, zamiast korzystać z tej finansowanej przez NFZ? Odpowiadamy szczerze, nawet na najbardziej kontrowersyjne pytania.
* Nietypowe sposoby na kolkę. Woda koperkowa i kropelki na gazy już były? Teraz spróbuj czegoś… mniej oczywistego.
* Ssanie palca, obryzanie paznkoci, dłubanie w nosie… Ani to ładne, ani zdrowe. A tak trudno oduczyć tych nawyków dzieci. Pomagamy się uporać z problemem.
* Kaszle bo ma… robaki. Tak może być. Kiedy (i jak?) sprawdzić, czy dziecko ma pasożyty?


Ciekawe, prawda? Możesz kupić e-wydanie (zatem bez puzzli) na czytamy-magazyny.pl

Jak zrobić loki na komunię – instrukcja krok po kroku [WIDEO]

dowód osobisty dla dziecka
Adobe Stock
Prawo i finanse
Dowód osobisty dla dziecka: koszt, ile trwa wyrobienie, jak wypełnić wniosek
Dowód osobisty dla dziecka jest potrzebny, gdy chcesz podróżować po krajach Unii Europejskiej z maluchem, który nie ma wyrobionego paszportu. Wyrobienie takiego dowodu jest bezpłatne i zajmuje około miesiąca. Warto więc pomyśleć o tym przed terminem zbliżającym się wyjazdem.

Żeby wyrobić dowód osobisty dla dziecka, należy złożyć odpowiedni wniosek. Podpowiadamy, w jaki sposób go wypełnić, a także jakie dokumenty są potrzebne, by został on pozytywne rozpatrzony. Wyjaśniamy również, przez ile ważny jest taki dowód i jak długo trzeba czekać na możliwość jego odebrania.  Spis treści:  Gdzie wyrobić dowód osobisty dla dziecka? Po co wyrobić dowód i jak długo jest ważny? Jak wypełnić wniosek o dowód osobisty dla dziecka? Potrzebne dokumenty do wyrobienia dziecku dowodu Zdjęcia do dowodu dla dziecka Ile trwa wyrobienie dowodu dla dziecka? Kto może odebrać dokument? Gdzie wyrobić dowód osobisty dla dziecka? Dowód osobisty dla dziecka można wyrobić na terenie całej Polski (nie obowiązuje rejonizacja) w urzędach gminy lub urzędach dzielnicy (w miastach). Możesz także wyrobić dowód osobisty dla dziecka online – wystarczy, że złożysz wniosek przez internetowy system ePUAP. W tym przypadku potrzebujesz jednak profilu zaufanego (eGo) lub certyfikatu kwalifikowanego.  Wniosek o wyrobienie dowodu osobistego może złożyć jeden z rodziców, konieczna jednak jest wtedy pisemna zgoda drugiego z rodziców   poświadczona za zgodnością podpisu przez organ gminy lub notariusza (a więc dowód osobisty dla dziecka nie może być wyrobiony np. bez zgody ojca ). Po co wyrobić dowód i jak długo jest ważny? Dzieci poniżej 18. roku życia nie muszą mieć dowodu. Ten dokument tożsamości wyrabia się jedynie na wniosek rodzica, opiekuna prawnego czy kuratora, np. jeśli dziecko ma podróżować po Europie (pamiętaj, że poza tą strefą konieczny jest dla dziecka paszport). Można go wyrobić nawet dla kilkutygodniowego niemowlęcia. Przy składaniu wniosku obecność dziecka poniżej 5. roku życia nie jest konieczna. Jeśli dziecko ma więcej niż 5 lat, musi...

Minutniki do mycia zębów - przydatny gadżet
AdobeStock
Pielęgnacja
Szczotka, pasta,... zabawny MINUTNIK! Dzięki niemu twoje dziecko pokocha mycie zębów
Oto sprawdzony sposób na prawidłowe szczotkowanie zębów przez dzieci. Super gadżet, który w dodatku kosztuje tak niewiele.

Każdy poranek i wieczór wygląda podobnie? Prosisz, wołasz, namawiasz, a dziecko nie chce myć zębów ? Mamy na to sposób. Sprawdzi się też u Ciebie! Zabawny minutnik umili czas szczotkowania zębów Mycie zębów wydaje się dzieciom zwyczajnie nudne i niepotrzebne. Muszą stać w łazience, szorować zęby, nie mogą w tym czasie biegać, bawić się. Nic fajnego. Aby zachęcić malucha do zachowania higieny jamy ustnej, podaruj mu zabawny czasomierz , np. w ze zwierzaczkiem. Codzienny rytuał od razu stanie się przyjemnością!   Minutnik do mycia zębów jest bardzo praktycznym i w dodatku niedrogim gadżetem . Odmierza dokładnie 3 minuty, czyli tyle, ile potrzeba, by porządnie wyszczotkować zęby i usunąć z nich resztki jedzenia. Pomachanie szczoteczką dwa razy w jedną stronę i dwa razy w drugą to za mało, by zadbać o zdrowie zębów , a zwykle tak robią to właśnie ciągle spieszące się do zabawy maluchy. Mycie zębów z takim wesołym ludzikiem, który trzyma w ręku klepsydrę, znacznie uprzyjemni tę dotąd nielubianą czynność, a ty zdziwisz się, bo w końcu zaczniesz słyszeć: „mamoooo, czy już czas na mycie zębów?”. W parze ze szczoteczką Takie timery do mycia zębów często posiadają w zestawie pojemniczki na szczoteczki , ukryte na przykład za plecami ludzika czy zwierzaka. Dziecko może mieć swój własny zestaw do higieny jamy ustnej, wyeksponowany gdzieś na półce w łazience. Jeśli jednak ma już swój specjalny, ulubiony kubeczek na szczoteczkę , może pomyśl o zakupie szczoteczki z wbudowanym minutnikiem? Pamiętaj, że to właśnie ty jako rodzic powinnaś zrobić wszystko, by twoje dziecko miało w przyszłości zdrowe i zadbane zęby . Nie traktuj z przymrużeniem oka tego, że brzdąc ucieka od szczotkowania, bo efekty takiego zachowania mogą być opłakane, a wizyty u dentysty częste, bolesne i… kosztowne.   Wybór szczoteczki też nie...

ile kosztuje przedszkole
AdobeStock
Wychowanie
Ile kosztuje przedszkole: czesne, opłaty za wyżywienie, zasady dofinansowania
Ile kosztuje przedszkole? Wbrew pozorom nawet publiczne przedszkole nie jest w pełni darmowe. Prywatne przedszkole oferuje więcej zajęć i udogodnień, ale jeszcze bardziej obciąża portfel polskich rodzin. Które zatem warto wybrać?

Koszty przedszkola zależą od wielu czynników, przede wszystkim od charakteru placówki i miejsca zamieszkania dziecka. Opłaty za przedszkole, to niestety, dość duże obciążenie budżetu domowego. Największy koszt ponoszą rodzice, którzy posyłają swoje dziecko do prywatnego przedszkola. Za publiczne placówki teoretycznie nie trzeba płacić, jednak tutaj też są wydatki, np. w kwestii opłat za wyżywienie malucha.  Spis treści: Ile kosztuje przedszkole publiczne? Opłaty Czesne za przedszkole prywatne Opłaty za wyżywienie w przedszkolu Orzeczenie o niepełnosprawności, a opłata za przedszkole Dofinansowanie opłat za przedszkole Ile kosztuje przedszkole publiczne? Opłaty Do niedawna rodzice musieli się bardzo postarać, by znaleźć dla swojej pociechy miejsce w przedszkolu. Niektórych zniechęcał długi czas oczekiwania, a skutkiem tego było to, że korzystali oni z ofert przedszkoli prywatnych. Od 2017 roku prawo do miejsca w przedszkolu państwowym przysługuje każdemu dziecku, jeśli jest w wieku od 3 do 5 lat. Jeśli dziecko ma 6 lat – urząd gminy lub miasta musi zapewnić dla niego miejsce w przedszkolu, ponieważ sześciolatki obejmuje już obowiązek przedszkolny. Wielu rodziców pewnie zadaje sobie pytanie, czy za przedszkole publiczne trzeba płacić, a jeśli tak – ile kosztuje przedszkole publiczne? Nie, nie trzeba za nie płacić, taka usługa jest bezpłatna. W przedszkolu publicznym również wszystkie dodatkowe zajęcia są bezpłatne. Przedszkole publiczne nie może też zmuszać rodziców do kupowania książek i innych pomocy naukowych. Ile godzin w przedszkolu jest bezpłatnych? Zgodnie z obowiązującymi przepisami w przedszkolach dzieciom do 5 lat zapewnia się pięć godzin bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki od godz. 8:00 do 13:00. Ile kosztuje dodatkowa godzina w przedszkolu? Za każdą kolejną godzinę rodzice...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj