Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
maseczka ochronna, maseczka bez szycia
Adobe Stock
Aktualności

Maseczki ochronne są obowiązkowe: te dwie zrobisz bez szycia (w 3 minuty!)

Za brak maseczki ochronnej grożą mandaty. Ale co ważniejsze – maseczka, która zakrywa usta i nos, pomoże ochronić się przed koronawirusem. W maseczce nie zarazisz siebie ani innych. I wcale nie musisz mieć zdolności krawieckich, by ją stworzyć – sprawdź banalne sposoby na zrobienie maseczki ochronnej bez szycia.

Maseczki ochronne na twarz skutecznie chronią przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa, bo zakrywają usta i nos, czyli nie dopuszczają do zarażania się nawzajem drogą kropelkową. A o to całkiem łatwo w większych skupiskach ludzi – w sklepie, aptece, na poczcie. Zarażać mogą przecież nie tylko chorzy z widocznymi objawami choroby Covid-19, ale także ci, którzy chorują bezobjawowo. Co więcej, od 16 kwietnia w Polsce noszenie maseczek ochronnych jest obowiązkowe poza domem. To jednak wcale nie znaczy, że musisz kupić zestaw masek na zapas. Maseczkę z łatwością zrobisz samodzielnie w domu i to bez igły, nitki ani maszyny do szycia. 

Maseczka ochronna bez szycia z T-shirta

Do wykonania tej maseczki będziesz potrzebować jedynie koszulki (wystarczy zwykły T-shirt) i nożyczek. Wybierz bluzkę z bawełny, bawełny z domieszką elastanu, z lnu, poliestru, wiskozy z domieszką poliestru lub z mieszanki włókien poliamidowych i poliestrowych. To materiały polecane przez krajowego konsultanta ds. chorób zakaźnych do wykorzystywania w maseczkach ochronnych przez osoby spoza środowiska medycznego. 

Maseczka ochronna bez szycia z T-shirta - instrukcja

1. Ułóż równo T-shirt i odetnij nożyczkami jego dolną część o szerokości ok. 20 cm.
2. W odciętym, dwuwarstwowym fragmencie materiału z jednej strony wytnij prostokąt o długości ok. 15 cm. Pozostaw ok. 2 cm po obu stronach prostokąta.
3. Pozostałe 2 cm materiału po obu stronach przetnij na zgięciach – powstaną troczki do zawiązania.
4. Rozłóż materiał. Powstanie maseczka ochronna z troczkami do zawiązania: górne zwiąż z tyłu głowy, dolne na szyi.

Maski instrukcja_1.jpg

Maski instrukcja2.jpg

Maski instrukcja3.jpg

Jak zrobić maseczkę bez szycia z filtra do kawy?

Naszykuj filtr z ekspresu do kawy, kawałek materiału o wymiarach 50 cm na 50 cm, nożyczki i dwie gumki do włosów.

Maseczka ochronna bez szycia z filtrem - instrukcja

1. Przetnij filtr do kawy na pół (będzie ci potrzebna tylko górna część).
2. Kwadratowy materiał złóż na pół, pośrodku umieść odciętą, górną część filtra do kawy.
3. Zakryj filtr materiałem, zaginając najpierw jego górną część, potem dolną.
4. Na powstały prostokąt nawlecz dwie gumki do włosów, tak aby były od siebie oddalone o ok. 15 cm.
5. Zegnij materiał po zewnętrznym stronach gumek i połącz obie części, wsuwając jedną w drugą.
6. Gumki załóż na uszy, a materiał z filtrem wewnątrz umieść na nosie i ustach.

Maski instrukcja4.jpg

Maski instrukcja5.jpg

Maski instrukcja6.jpg

Maski instrukcja7.jpg
Maski instrukcja8.jpg


Jak zrobić maseczkę bez szycia - pokazuje dr Jerome Adams, szef amerykańskiej służby zdrowia publicznego:

Kto nie może nosić maseczki ochronnej?

Zanim zrobisz swoją maseczkę ochronną bez szycia, sprawdź, dlaczego maski nie wolno zakładać małym dzieciom. (uwaga - maseczki nie są obowiązkowe dla dzieci poniżej 4. roku życia). Maseczek nie powinny też nosić osoby, które mają trudności z oddychaniem albo mogłyby mieć problem z samodzielnym usunięciem maski z twarzy (nieprzytomne, upośledzone ruchowo).

Ważne! Podczas zdejmowania maseczki z twarzy nie dotykaj oczu, ust ani nosa. Od razu po jej zdjęciu umyj ręce. Pamiętaj, aby często prać swoją maseczkę w pralce – najlepiej po każdym użyciu!

Źródło:
cdc.gov


Zobacz też:

Polsce grozi epidemia odry! Dlaczego należy bać się choroby?

kornawirus i zakaz wychodzenia z domów: policja karze ojca 3 dzieci
screen/You Tube
Aktualności
Koronawirus i zakaz wychodzenia z domów: policja bez skrupułów karze ojca 3 dzieci [NAGRANIE]
Film pokazuje, jak policjant bezwzględnie karze tatę trzech dziewczynek, który wyszedł z nimi na podwórko przed blok.

W związku z walką z epidemią koronawirusa w Polsce od ponad dwóch tygodni obowiązują bardzo rygorystyczne zakazy, jeżeli chodzi o opuszczanie domów. W efekcie zostaliśmy zamknięci w czterech ścianach swoich mieszkań. To bardzo trudne do zniesienia dla nas wszystkich. Ten krótki film pokazuje, że także policja nie radzi sobie z tą sytuacją . „ Siedzę z nimi sam już od trzech tygodni " Rząd wprowadził zakaz korzystania z placów zabaw. Na filmie możemy obejrzeć, jak policjant potraktował przebywającego pod blokiem ojca z dziećmi. Na nagraniu widać, że tata dzieci siedzi na ławce. Krzykiem pyta policjanta: „Znajdzie pan opiekę dla tych trzech dzieci? Siedzę z nimi sam już od trzech tygodni". Policjant krzykiem zwraca się o podanie przez mężczyznę imienia i nazwiska. Ojciec dzieci odmawia. „Nie podam panu, nie ma pan artykułu na mnie w tej chwili". „Jest interwencja "   – krzyczy funkcjonariusz. „Zapraszam do radiowozu " Dzieci zaczynają płakać, kurczowo trzymają się taty. Ten chce je zabrać do domu. Od policjanta słyszy: „Zapraszam do radiowozu". Policjant nie pozwala mu wrócić z dziećmi do domu. Dalej na filmie widać, jak funkcjonariusz wypisuje dokumenty, prawdopodobnie wniosek do sądu o ukaranie. Zajście nakręcił z balkonu jeden z sąsiadów. Z offu słychać, jak mówi, że mężczyzna jest ojcem trójki dziewczynek i po trzech tygodniach kwarantanny na 50 metrach kwadrantowych „ma dość". Policja: funkcjonariusza poniosły emocje „Rzeczywiście policjanta poniosły emocje, on powiedział bardzo podniesionym głosem, ale ja będę bronił tego policjanta , ponieważ sytuacja nie wyglądała jak na tym filmiku wyrywkowo przedstawionym" – skomentował zajście rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji Mariusz Ciarka, w rozmowie z TVN24. ...

niemowlę wyzdrowiało z koronawirusa
Adobe Stock
Zdrowie
Takich wiadomości nam potrzeba! 2-miesięczna dziewczynka wyleczona z COVID-19
Maleńka Włoszka, wraz z mamą, opuściła szpital. Obie były zakażone koronawirusem i chorowały na COVID-19. Leczenie trwało od 18 marca.

We Włoszech jak dotąd zmarło ponad 17 i pół tysiąca ludzi. Na szczęście liczba zakażonych rośnie tam wolniej niż w poprzednich dniach. To zmęczonym epidemią Włochom daje nadzieję na opanowanie rozprzestrzeniania się koronawirusa . Informacja o wyzdrowieniu malutkiej dziewczynki i jej mamy tę nadzieję wzmacnia. Po trzech tygodniach intensywnego leczenia najmłodsza chora na COVID-19 we Włoszech, dwumiesięczna dziewczynka, została wyleczona. Przestała gorączkować i kaszleć. Jej mama zwalczyła zapalenie płuc . Obie były leczone w szpitalu miejskim w Bari i przez całą terapię pozostawały razem. Koronawirus nie ma litości dla nikogo O tym, że nowy wirus może być zagrożeniem dla ludzi w każdym wieku, już pisaliśmy. Jego ofiarami są nie tylko starsi, ale także nastolatki i dzieci. W USA zmarło sześciotygodniowe niemowlę , w Wielkiej Brytanii koronawirus zabił pięciolatka oraz dwóch nastolatków w wieku 13 i 19 lat . Codzienna walka z koronawirusem musi trwać nadal Ilu ludzi, ile dzieci umrze, zanim pojawi się szczepionka na koronawirusa ? Nie wiadomo. Wiadomo jednak, że całkiem sporo w tej kwestii zależy od nas samych. Powinniśmy robić co w naszej mocy, żeby ograniczyć rozprzestrzenianie się tego patogenu, gdyż nigdy nie wiadomo, kto z zakażonych przeżyje. Tu chodzi o nas samych, naszych rodziców i nasze dzieci! Dlatego przypominamy, jak: dokładnie myć ręce , chronić się na zakupach , przemyśleć kwestię wakacji , zachowywać bezpieczny dystans , skutecznie izolować się w razie potrzeby , opiekować się chorymi na COVID-19 , mądrze używać maseczek ochronnych , zabezpieczać się wychodząc z domu , konsultować się z lekarzami online . Więcej o życiu w dobie pandemii koronawirusa: Jak chorują dzieci – nie przegap tych objawów Co się stanie z dzieckiem, gdy oboje rodzice zachorują na COVID-19...

Koronawirus: Biedronka sprzedaje wielorazowe maseczki. Ich cena jest zaskakująca!
adobe stock
Aktualności
Koronawirus: Biedronka sprzedaje wielorazowe maseczki. Ich cena jest zaskakująca!
Od przyszłego czwartku, decyzją rządu, w przestrzeni publicznej obowiązywał będzie nakaz zakrywania nosa i ust. Maseczki wielorazowego użytku można dostać w popularnej sieci dyskontów – Biedronce.

W związku ze stanem pandemii wywołanym koronawirusem Biedronka postanowiła wprowadzić do swojej oferty wielorazowe maseczki ochronne , które będą sprzedawane w zestawie liczącym trzy sztuki, w cenie 14,99 zł. Jak informuje portal bankier.pl maseczki, dzięki zawartych w nich jonach srebra, mają działanie bakteriobójcze . Jedną maseczkę można użyć pięciokrotnie. Należy jednak pamiętać o konieczności dezynfekcji maseczek. Zgodnie z zaleceniami Jeronimo Martens, produkt trzeba prać w temperaturze 60 stopni. Zanim użyjesz maseczki, sprawdź, jak właściwie ją nakładać i utylizować . Nieprzestrzeganie tych zasad może przynieść więcej szkody niż pożytku. Przedłużenie obostrzeń dotyczących handlu Zgodnie z rozporządzeniem ministra Morawieckiego za brak zakrytych ust i nosa w przestrzeni publicznej obowiązywać będą kary . Przypominamy, że podtrzymane zostają obostrzenia dotyczące zakupów w sklepach. Do marketów można wejść po uprzednim zdezynfekowaniu rąk oraz nałożeniu jednorazowych rękawiczek. Wprowadzono także limit osób, które mogą robić zakupy w tym samym czasie. Na jedną kasę płatniczą przypadają trzy osoby.  Maseczkomaty w Warszawie i Krakowie  W Warszawie i Krakowie powstały specjalne automaty, w których można kupić produkty pomagające w walce z koronawirusem. Są to maseczki, rękawiczki jednorazowe oraz żele antybakteryjne ( te z łatwością możesz zrobić samodzielnie ). Jak informuje spółdzielnia mieszkaniowa „Służew nad Dolinką”, maseczki będzie można kupić na sztuki, jedna w cenie 8,80 zł , zaś para rękawiczek kosztować ma 2,50 zł . Cena żelów  antybakteryjnych jest uzależniona od formy – te  w buteleczkach kosztują 13,90 , a w saszetkach (pakowane po trzy sztuki) 4,50 zł. Automaty nie przyjmują gotówki, więc za zakupy zapłacisz tam wyłącznie kartą. Ma to związek z faktem, że banknoty mogą...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
1000 zł na wakacje
Prawo i finanse
Bon 1000 zł na wakacje: od kiedy bon turystyczny 2023? Nowe informacje
Magdalena Drab
początek roku szkolnego 2023
Newsy
Będą dłuższe wakacje: początek roku szkolnego 2023/2024 został przesunięty
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
ile dać na komunię
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2023: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego?
Maria Nielsen
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Wyjątkowe życzenia na Dzień Matki
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Matki: wyjątkowe dla wyjątkowej mamy
Luiza Słuszniak
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
gdzie nad morze z dzieckiem
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Ewa Janczak-Cwil
ile punktów można zdobyć na egzaminie ósmoklasisty
Edukacja
Punkty na egzaminie ósmoklasisty 2023: ile trzeba mieć punktów?
Joanna Biegaj
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Szkarlatyna - co to oznacza
Zdrowie
Szkarlatyna u dzieci: co to za choroba? Przyczyny, objawy i leczenie płonicy
Beata Turska
larwy kleszczy
Edukacja
Larwy kleszczy – jak wygląda larwa kleszcza i czy jest niebezpieczna? [ZDJĘCIA]
Joanna Biegaj
czy można przykrywać wózek pieluchą
Pielęgnacja
Zakrywanie wózka pieluchą to nie sprytna ochrona przed słońcem. Dziecku grozi szpital!
Magdalena Drab
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pas poporodowy
Połóg
Pas poporodowy: kiedy i ile godzin nosić pas brzuszny? [EFEKTY I OPINIE]
Agnieszka Majchrzak
latające kleszcze
Święta i uroczystości
Latające kleszcze – czy strzyżak sarni jest niebezpieczny?
Magdalena Drab
angielskie imiona
Imiona
Angielskie imiona żeńskie i męskie: popularne i ładne (+ ich polskie odpowiedniki)
Joanna Biegaj
uczulenie na słońce
Pielęgnacja
Uczulenie na słońce u dziecka: jak wygląda wysypka od słońca u dziecka? Leczenie, zapobieganie
Małgorzata Wódz