Masz ulotki? Pójdziesz do więzienia! Nowa inicjatywa Kai Godek może zszokować
Adobe: primipil/wikipedia, Kaja Godek
Aktualności

Masz ulotki? Pójdziesz do więzienia! Nowa inicjatywa Kai Godek może zszokować

Fundacja Kai Godek ogłosiła nową inicjatywę ustawodawczą „Aborcja to Zabójstwo”. Celem projektu jest, jak deklaruje fundacja, wzmocnienie „ochrony życia”. Za informowanie o możliwości aborcji można trafić do więzienia.

Działacze pro-life, w tym sama Kaja Godek, chcą całkowicie zakazać aborcji. Ich nowa inicjatywa ustawodawcza idzie jednak znacznie dalej: za rozdawanie ulotek informujących o bezpiecznej i legalnej aborcji mogą grozić nawet 2 lata więzienia.

Czy jesteś za zaostrzeniem przepisów pozwalających na aborcję? [SONDA ULICZNA]

Można rozdawać ulotki, ale…

Kara za rozdawanie ulotek, które mogą „budzić traumę” u odbiorczyń, nie dotyczą samej fundacji. Warto przypomnieć, że kilka dni temu fundacja „Życie i Rodzina”, której przewodniczy Kaja Godek, rozpoczęła rozdawanie ulotek kobietom uciekającym przed wojną. Na rozdawanych materiałach promujących akcję pro-life znajdowały się zdjęcia rozczłonkowanych płodów oraz napis: „Aborcja jest największym zagrożeniem dla pokoju”.
 


Źródło: wp.pl

Piszemy też o:

 Przyjęliśmy rodzinę z Ukrainy. 5-letnia Nastka skradła serce mojego męża – wszyscy ją uwielbiają!
Adobe Stock
Aktualności
„Przyjęliśmy rodzinę z Ukrainy. 5-letnia Nastka skradła serce mojego męża – wszyscy ją uwielbiają!” [LIST DO REDAKCJI]
Właśnie mijają dwa tygodnie, odkąd przyjęliśmy rodzinę z Ukrainy. Mimo że zdążyliśmy nasłuchać się od znajomych, jacy to Ukraińcy są wybredni i że ich dzieci mogą „zarazić” nasze lękami i płaczem – postanowiliśmy pomóc. I już wiemy, że to była jedna z najlepszych decyzji, jaką podjęliśmy.

Najpierw wypełniliśmy ankietę przygotowaną przez nasz urząd miasta dotyczącą warunków mieszkaniowych, które możemy zaoferować. Po kilku dniach bezskutecznego czekania na odzew – pojechaliśmy na Torwar. Nie chcę pisać, jakie wrażenie wywarło na mnie to miejsce… Najważniejsze, że szczęśliwie udało nam się wrócić do domu z Julią i jej córką, 5-letnią Nastką. Zdążyły przed bombardowaniem Jechał z nami znajomy Ukrainiec, który pełnił rolę tłumacza. Mama i córka niewiele mówiły, były zmęczone, przeziębione. Dowiedzieliśmy się tylko, że mieszkały w wiosce blisko jednostki wojskowej, że na tę wieś spadły bomby dzień po tym, jak udało im się wyjechać. Że tam zostali rodzice Julii, że przeżyli. Że Julia jest wdową, bo jej mąż zmarł zaraz po narodzinach Nastki – był elektrykiem i śmiertelnie poraził go prąd. Miały ze sobą jedną podróżną torbę. I się zaczęło! Tego wieczora zjedliśmy tylko szybką kolację i wszyscy poszliśmy się położyć. Wszyscy byliśmy zmęczeni, Julia i Nastka nawet nie poznały naszych dwóch synków, którzy już spali. Na drugi dzień obudził mnie szczebiot Nastki i śmiech męża – siedzieli w kuchni w doskonałych nastrojach. – Słuchaj tego! Ona mówi do mnie diadko! – zaśmiewał się Artur. Dopiero Julia jakoś wytłumaczyła nam, ze ten „diadko” to po ukraińsku „wujek”, a nie „dziadek”… Musiałam szybko jechać do pracy, ale byłam spokojna. Mąż pracuje w domu i wiedziałam, że sobie poradzą. Kiedy wróciłam wieczorem, zastałam męża, który próbował oglądać telewizję. Nie bardzo mu to szło, bo Nastka ciągała go za włosy i łaskotała. – Ona tak od rana – powiedział mąż. – Chłopaków wykończyła, aż zamknęli się w pokoju. Mówiłem Julii, żeby nic nie robiła, ale zaczęła gotować i prać. To mała albo za mną...

rowerki, hulajnogi, kaski bezpieczeństwa
Adobe Stock
Aktualności
Rowerki, hulajnogi i kaski bezpieczeństwa dla twojego dziecka od Marko Baby&Kids Expert
Rowery i hulajnogi dostarczają dziecku bardzo dużo frajdy! Ważne jednak, by wybierać te bezpieczne i wysokiej jakości, które zapewnią maluchom komfort i bezpieczeństwo. Nie można też zapomnieć o kasku! Ciekawe propozycje prezentuje Marko Baby&Kids Expert – będą z nich zadowolone nie tylko dzieci, ale także ich rodzice.

Nadeszła wiosna, a wraz z nią wiosenne spacery z maluchami i zabawy na świeżym powietrzu. Ich nieodłącznym elementem są oczywiście rower i hulajnoga. Ważne, aby każde z nich było bezpieczne dla dziecka, ale także komfortowe dla rodzica, np. podczas składania czy przewożenia samochodem. Wszystkie te kryteria spełniają hulajnogi i rowerki Marko. Dodatkowo zachwycają swoim designem. Podczas takich zabaw dziecko koniecznie powinno mieć na sobie kask – jest to jedna z najważniejszych zasad bezpiecznej zabawy. Składany rowerek dziecięcy/wózek Smart Trike 8w1 STR7 Innowacyjny rowerek z certyfikatem wózka spacerowego to coś, co pokocha każdy rodzic. Zachwyca jego elegancki wygląd (dzięki użyciu materiałów z ekoskóry), a także funkcjonalność. Rowerek ten rośnie razem z dzieckiem: będzie więc odpowiedni dla maluchów od 6 do 36 miesięcy! Dużą zaletą jest także fakt, że rowerek posiada hamulec nożny, co gwarantuje zwiększone bezpieczeństwo. Główne cechy rowerka: Kompaktowy i w pełni składany Niezwykle łatwe kierowanie dzięki technologii Touch Steering® Obracane siedzisko o 180° – dziecko może być skierowane tyłem lub przodem do kierunku jazdy Rozkładane oparcie siedziska dla drzemek podczas spaceru Opatentowane amortyzatory dla płynnej jazdy Przycisk sterowania – zmiana kontroli nad rowerkiem – rodzic lub dziecko 2-etapowe pedały – antypoślizgowe i  z możliwością demontażu Bezpieczeństwo: Regulowane 5-punktowe szelki bezpieczeństwa Hamulec nożny na tylne koło Pałąk bezpieczeństwa wykonany z pianki Duża budka z ochroną UV – z możliwością demontażu Zgodny z wymogami bezpieczeństwa Certyfikat wózka spacerowego Dodatkowe cechy: Wysokie oparcie siedziska Wyściełana tapicerka siedziska i zagłówka – z możliwością...

dzieci z Odessy mówią o wojnie
Oleksandr/Adobe Stock
Aktualności
Przejmujący film: dzieci w Ukrainie mówią o wojnie. „Już przywykłem. Na początku było strasznie”
Na nagraniu dzieci ratowników mówią o tym, co dla nich oznacza wojna. Film opublikowały służby ratownicze z obwodu odeskiego.

Od wybuchu wojny w Ukrainie zginęło blisko 130 dzieci, wiele jest rannych, niektóre ciężko. Jak szacuje UNICEF, od 24 lutego swoje domy musiała opuścić ponad połowa ukraińskich dzieci. To około 4,3 miliona najmłodszych obywateli napadniętej Ukrainy. O tym, co dla nich oznacza wojna, mówią dzieci odeskich ratowników. „Tak, boję się” Na filmie dzieciom towarzyszą mamy. W dalszej części filmu widać, że nie przebywają w swoich domach, ale chronią się gdzieś w bezpieczniejszym miejscu w spartańskich warunkach. Nie przestają jednak być dziećmi, co widać zarówno w ich wypowiedziach, jak i w zachowaniu. „U nas jest wojna” – mówi jedna dziewczynka. „Straszna?” – pyta ktoś spoza kadru. „Tak”. „ Wojna niszczy domy ” – mówi chłopiec. Jedna z dziewczynek snuje plany na przyszłość i mówi, że gdy wszystkie zniszczenia zostaną wyremontowane, to będzie miała papugę i nauczy się jeździć na łyżwach. Inna dziewczynka chciałaby zobaczyć się z siostrą, która jest w Charkowie. Na pytanie, czy wojna jest straszna, jeden z chłopców odpowiada: „Już przywykłem. Na początku było strasznie, gdy usłyszałem pierwszy raz alarm, ale później już nie”. Podzielił się też swoim marzeniem: „ Chciałbym ochronić cały świat pod wielką kopułą” – powiedział. Poniżej nagranie: Źródło: FB Piszemy też o: Apel rosyjskiej dziennikarki: Ukraińskie matki chowają swoje dzieci w małych trumnach To nie miało prawa się zdarzyć! 2389 ukraińskich dzieci w rosyjskich obozach koncentracyjnych Bajki ukraińskie do czytania i oglądania

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
mata na piknik
Pielęgnacja
Jedziecie na piknik? Oto 6 wskazówek, dzięki którym się uda
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Podróże z Marko BeSafe
Rozwój
Oto sposób na przewożenie dziecka 5 razy bezpieczniej niż dotąd!
Partner
Polecamy
Porady
jak ubierać noworodka latem
Noworodek
Jak ubierać noworodka latem, żeby go nie przegrzać?
Małgorzata Wódz
Nowe urlopy dla rodziców
Prawo i finanse
Nowe urlopy dla rodziców w 2022 roku: od kiedy więcej dni wolnych?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Rabarbar w ciąży
Dieta w ciąży
Czy w ciąży można jeść rabarbar? Tak, ale trzeba pamiętać o jednej rzeczy
Luiza Słuszniak
imiona unisex
Imiona
Imiona unisex – jak nazwać dziecko bez wskazywania na płeć? 168 propozycji!
Ewa Janczak-Cwil
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży
Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem
Ewa Janczak-Cwil
bon turystyczny do kiedy
Aktualności
Bon turystyczny 2022 – ważność bonu. Do kiedy można wykorzystać?
Małgorzata Wódz
zapłodnienie
Starania o dziecko
Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia
Magdalena Drab
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu
Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?
Joanna Biegaj
wyprawka noworodka
Niemowlę
Wyprawka dla noworodka na lato: ubranka i rzeczy do szpitala [LISTA ZAKUPÓW]
Małgorzata Wódz
uczulenie na jad pszczeli / uczulenie na jad osy
Zdrowie
Uczulenie na jad pszczeli i jad osy: objawy, co robić i jak przebiega leczenie
Katarzyna Pinkosz
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania
Dieta w ciąży
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania 
Luiza Słuszniak
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
domowe sposoby na komary
Aktualności
Domowe sposoby na komary: co robić, żeby komary nie gryzły?
Joanna Biegaj
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży
Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?
Ewa Cwil
plan porodu
Lekcja 2
Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku
Małgorzata Wódz
pozytywny test ciążowy
Ciąża
Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?
Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży
Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?
Małgorzata Wódz