Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
matka-weganka usłyszała wyrok
Adobe Stock
Aktualności

Matka-weganka zagłodziła 1,5-rocznego synka. Kobieta nigdy nie wyjdzie z więzienia i nie zobaczy dzieci

Sąd skazał na dożywocie kobietę, która stosując dietę wegańską, doprowadziła do śmierci 18-miesięcznego chłopca. Ona i jej mąż uważali, że wystarczy jadać: banany, mango i rambutany. Mimo że ich najmłodszy synek karmiony był również piersią, wycieńczony organizm nie dał rady.

Sheila i Ryan O’Leary to zwolennicy ścisłej diety wegańskiej. Nie zważając na stan zdrowia trójki swoich dzieci, podawali im wyłącznie trzy gatunki surowych owoców.

Czy można jeść truskawki w ciąży? Tak, ale nie zawsze! (czy mogą wywołać uczulenie u dziecka?)

Wezwali pogotowie do zagłodzonego dziecka

Pewnego dnia weganie uznali, że najmłodszy synek potrzebuje opieki medycznej. Wezwali pogotowie. Niestety, było już za późno. Lekarz stwierdził zgon 18-miesięcznego Ezry. Okazało się, że chłopiec od tygodnia nic nie jadł, był bardzo chudy. Ważył niespełna 8 kilogramów.

Stan zdrowia dwóch starszych córek pary również był bardzo niepokojący. Zarówno 3-latka, jak i 5-latka miał żółtą skórę i zniszczone zęby.

Śledztwo wykazało, że Sheila miała również jeszcze jedną córkę, z wcześniejszego związku. Dziewczynka nie była jednak pod opieką matki – wychowywał ją biologiczny ojciec, który sprzeciwiał się stosowaniu u córki wycieńczającej diety wegańskiej w wersji Sheili.

Proces matki weganki

Rodzice zmarłego Ezry zostali aresztowani jesienią 2019 roku m.in. pod zarzutem morderstwa, znęcania się nad dziećmi i zaniedbania. Proces przeciągał się latami. W ostatni poniedziałek (29 sierpnia) sąd skazał Sheilę O’Leary na dożywocie i zakaz kontaktów z córkami.

Podczas rozprawy kobieta nie odezwała się ani słowem.

Na wyrok czeka teraz Ryan O’Leary. Usłyszy go prawdopodobnie jeszcze w tym roku.

Źródło: dailymail

Piszemy też o:

znachor odpowiedzialny za śmierć dziecka skazany na 3,5 roku więzienia
AdobeStock
Aktualności
3,5 roku więzienia za zagłodzenie i umieranie dziecka w męczarniach!
Tą tragiczną historią żyła cała Polska. Znachor leczył półroczne maleństwo z alergii pokarmowej drastyczną dietą – wyłącznie mlekiem kozim i rozwodnioną kaszką. Dziewczynka zmarła z głodu, ważąc w chwili śmierci 3,5 kilograma! Dlaczego rodzice do tego dopuścili?

Znachor cieszył się ogromnym poważaniem i był traktowany przez miejscową ludność jak guru. Ludzie przyjeżdżali do niego w nadziei po zdrowie i płacili za pseudolekarskie porady. Z jego usług skorzystało blisko 60 osób. Nie miało znaczenia, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do wydawania porad lekarskich. Zakazał korzystania z pomocy lekarskiej Rozpoznawał schorzenia, diagnozował je i ustalał ich sposób leczenia. Wykorzystywał do tego różdżki , substancje określane przez siebie jako pierwiastki, zalecał stosowanie suszu roślinnego i preparowanych przez siebie maści . Wykorzystywał przy tym wiarę "pacjentów" w posiadane przez niego właściwości nadprzyrodzone. Dopiero tragedia malutkiego dziecka przerwała jego praktyki. Rodzice Magdy szukali pomocy na alergię pokarmową córeczki i tak trafili do Marka H. Ten zalecił karmić dziecko wyłącznie kozim mlekiem i rozwodnioną  kaszką . Zakazał rodzicom korzystania z profesjonalnej opieki lekarskiej i kontaktów z członkami rodziny. Dziewczynka zmarła w kwietniu 2014 roku. Maleństwo wyglądało jak ofiara obozu w Auschwitz Dziewczynka była tak skrajnie wychudzona i odwodniona , że według relacji świadków miała przypominać wyglądem ofiarę obozu w Auschwitz. Sekcja zwłok wykazała, że przyczyną śmierci było całkowite zaniedbanie i niedożywienie maleństwa. Rodzice usłyszeli zarzuty znęcania się ze szczególnym okrucieństwem i nieumyślnego spowodowania śmierci dziecka. 3,5 roku więzienia Uzdrowiciel został oskarżony o " sprawstwo kierownicze ", ponieważ to jego pseudolekarskie porady miały doprowadzić do śmierci dziewczynki. Odpowiadał za narażenie dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i w konsekwencji jego zgon oraz za świadczenie usług medycznych bez uprawnień . Mężczyźnie groziło do 5 lat więzienia. Sąd Okręgowy w Nowym Sączu rozpatrywał...

Mięso w diecie dziecka nie jest niezbędne. A produkty pochodzenia zwierzęcego?
AdobeStock
Żywienie
Dieta wegańska u dzieci - czy jest bezpieczna, opinie ekspertów
Teza, że dieta wegańska jest zbyt restrykcyjna dla dzieci i nie zaspokaja wszystkich potrzeb rosnącego organizmu, jest coraz częściej obalana przez ekspertów. Przyznają oni jednak zgodnie, że jadłospis roślinny jest trudniejszy do zbilansowania i wymaga współpracy rodziców z lekarzem.

Dieta wegańska to dieta oparta na eliminacji wszystkich produktów pochodzenia zwierzęcego. Od wegetarianizmu odróżnia ją to, że weganie nie tylko powstrzymują się od spożywania mięsa, ale także nabiału czy miodu. Wiele osób wybiera ten rodzaj odżywiania nie tylko z powodów zdrowotnych, ale też ideologicznych. Czy w pełni roślinny jadłospis jest bezpieczny dla zdrowia malucha? Tak, pod warunkiem, że jest mądrze zrównoważony i konsultowany z dietetykiem oraz pediatrą. Spis treści: Dieta wegańska dla dzieci i niemowląt - zalecenia ekspertów w Polsce i na świecie Dieta roślinna u dzieci? Tylko odpowiednio zrównoważona Dieta wegańska u dzieci - jak zbilansować? Najpopularniejsze błędy w planowaniu diety roślinnej dla dzieci Przepisy na roślinne posiłki dla maluchów Dieta wegańska dla dzieci i niemowląt - zalecenia ekspertów w Polsce i na świecie Ministerstwo Zdrowia w Polsce, z diet eliminujących produkty zwierzęce, uznało za w pełni bezpieczną dla dzieci tylko dietę wegetariańską. Zdaniem dr Małgorzaty Desmond, utytułowanej dietetyczki klinicznej, to nie sama dieta wegańska stanowi zagrożenie dla dzieci, ale niekompetentne podejście do niej. Polscy eksperci wyrażają swój sceptycyzm wobec diety wegańskiej u dzieci wyłącznie na podstawie relatywnie niskiej świadomości o właściwym komponowaniu i bilansowaniu takiego jadłospisu u rodziców w Polsce. Ryzyko niedoborów można zniwelować, jeśli dietę roślinną wprowadza się pod kontrolą dietetyka i pediatry, dlatego eksperci w Polsce dopuszczają tego typu sposób żywienia wyłącznie pod warunkiem właściwego zbilansowania, które na pewno wymaga więcej uwagi i edukacji. O diecie roślinnej wypowiadają się pozytywnie międzynarodowe organizacje, w tym Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), Amerykańskie Stowarzyszenie Dietetyczne (ADA) oraz Amerykańska Akademia Pediatrów (AAP), które...

sąd odebrał dzieci antyszczepionkowcom
AdobeStock
Aktualności
Sąd odebrał dzieci antyszczepionkowcom-weganom
Dwie dziewczynki były skrajnie zaniedbane, niedożywione, nie rozwijały się, miały poważne schorzenia – w tej sytuacji sąd nie miał wątpliwości, że rodzice nie nadają się do opieki nad dziećmi.

Dzieci chodziły brudne, głodne, przeziębione. Wymagały pomocy lekarskiej , ale rodzice ufali tylko w medycynę naturalną i leczyli je ziołami otrzymywanymi od znachorki. Z fatalnym skutkiem. 7-latka na poziomie 3-letniego dziecka Sąd Okręgowy w Zamościu zdecydował o odebraniu dwójki dzieci rodzicom antyszczepionkowcom i weganom, którzy doprowadzili do skrajnego zaniedbania córek. Dziewczynki były żywione niemal wyłącznie warzywami i owocami, nie były szczepione, a zamiast lekarza leczyła je znachorka.   Dziewczynki chodziły do szkoły podstawowej pod Zamościem. Młodsza z nich - 7-letnia zatrzymała się na poziomie rozwoju trzyletniego dziecka i prawie nie mówiła . Dyrektorka placówki zaalarmowała opiekę społeczną, ponieważ dzieci były zaniedbane i zaczęły opuszczać lekcje. Rodzina pod nadzorem kuratora Rodzina była znana miejscowemu ośrodkowi pomocy społecznej. Matka dziewczynek od kilku lat była pod nadzorem kuratora sądowego z powodu zaniedbań u dzieci. - Dziewczynki chodziły brudne, mimo chorób, przeziębień nie otrzymywały właściwych leków. Rodzice leczyli je ziołami, które sami zbierali lub otrzymywali od znachorki. Do szkoły przychodziły głodne i chore – relacjonowała pracownica opieki społecznej. Rodzice nie pracowali, otrzymywali wsparcie z opieki społecznej. Byli weganami i taką samą dietę stosowali u swoich córek - dziewczynki jadły tylko owoce i warzywa , nie spożywały nabiału, jaj ani mięsa. U młodszej stwierdzono problemy kardiologiczne i opóźnienie w rozwoju. Tu nie chodzi o weganizm Początkowo matce ograniczono prawa rodzicielskie , ale ostatecznie sprawa trafiła do sądu rejonowego w Hrubieszowie, który zdecydował o odebraniu dzieci i umieszczeniu ich w ośrodku opiekuńczo-wychowawczym . Kilka tygodni temu decyzję w tej sprawie podtrzymał Sąd Okręgowy w Zamościu. – Sytuacja dzieci była trudna. Matka nie...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
1000 zł na wakacje
Prawo i finanse
Bon 1000 zł na wakacje: od kiedy bon turystyczny 2023? Nowe informacje
Magdalena Drab
świadectwo z paskiem
Wychowanie
Czerwony pasek na świadectwie — od jakiej średniej? Wymagania i kryteria 2023
Joanna Biegaj
początek roku szkolnego 2023
Newsy
Będą dłuższe wakacje: początek roku szkolnego 2023/2024 został przesunięty
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
Życzenia na Dzień Ojca
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Ojca 2023: od małego i dorosłego dziecka (krótkie, wzruszające, śmieszne)
Joanna Biegaj
ile dać na komunię
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2023: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego?
Maria Nielsen
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
gdzie nad morze z dzieckiem
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Ewa Janczak-Cwil
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Szkarlatyna - co to oznacza
Zdrowie
Szkarlatyna u dzieci: co to za choroba? Przyczyny, objawy i leczenie płonicy
Beata Turska
larwy kleszczy
Edukacja
Larwy kleszczy – jak wygląda larwa kleszcza i czy jest niebezpieczna? [ZDJĘCIA]
Joanna Biegaj
czy można przykrywać wózek pieluchą
Pielęgnacja
Zakrywanie wózka pieluchą to nie sprytna ochrona przed słońcem. Dziecku grozi szpital!
Magdalena Drab
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pas poporodowy
Połóg
Pas poporodowy: kiedy i ile godzin nosić pas brzuszny? [EFEKTY I OPINIE]
Agnieszka Majchrzak
latające kleszcze
Święta i uroczystości
Latające kleszcze – czy strzyżak sarni jest niebezpieczny?
Magdalena Drab
angielskie imiona
Imiona
Angielskie imiona żeńskie i męskie: popularne i ładne (+ ich polskie odpowiedniki)
Joanna Biegaj
uczulenie na słońce
Pielęgnacja
Uczulenie na słońce u dziecka: jak wygląda wysypka od słońca u dziecka? Leczenie, zapobieganie
Małgorzata Wódz