matka zaatakowana za parkowanie na miejscu dla rodziców
Adobe Stock
Aktualności

Matka zaatakowana za parkowanie na miejscu dla rodziców z dziećmi

Pewna mama została upomniana za to, że zaparkowała samochód na miejscu dla rodziców z dziećmi. Słowa anonimowego przechodnia, który zostawił kartkę na szybie jej auta, wstrząsnęły nią!

Zakupy tej mamy okazały się bardziej stresujące niż zakładała. Po powrocie do auta znalazła za wycieraczką kartkę, na której ktoś w niegrzecznych słowach zwrócił jej uwagę na parkowanie w niedozwolonym miejscu. Mama postanowiła pokazać ją publicznie na TikToku. To oburzające!

Jak wybrać fotelik dla noworodka do auta? - film

Matce zarzucono parkowanie... na miejscu dla rodziców!

„Proszę nie parkować na miejscu dla rodziców, jeśli nie masz dzieci!” – przeczytała zszokowana mama po powrocie z zakupów. To jednak nie był wcale koniec tej bulwersującej wiadomości. Ktoś postarał się nawet, by kobieta poniosła konsekwencje swojego „wykroczenia”:

„Twoja rejestracja i pojazd zostały zgłoszone i przekazane kierownictwu centrum [handlowego]. W przyszłości pozostaw te miejsca dostępne dla tych, którzy tego potrzebują. Chodzi o bezpieczeństwo wszystkich, a nie twoją wygodę”.
 
Dlaczego osoba, która z taką skrupulatnością napisała notatkę i zgłosiła nieprawidłowe parkowanie, nie zadała sobie wystarczająco dużo trudu, by... zajrzeć do wnętrza samochodu?
 
„Jeśli spojrzeć w okno mojego samochodu, wyraźnie widać fotelik dziecięcy i czapki dziecięce” – powiedziała zdenerwowana mama na nagraniu, które obejrzano już prawie 50 tysięcy razy. „Więc czy muszę przykleić jedną z tych rodzinnych naklejek na moim samochodzie, aby udowodnić, że mam dzieci?” – zapytała zdezorientowana.

Widzowie byli równie zdegustowani historią tej mamy, co ona sama. Tym bardziej że przecież parkowanie na miejscach rodzinnych nie jest wcale nielegalne, nawet jeśli samochodem nie jadą akurat dzieci. Chodzi o zwykłą uprzejmość i ustępowanie pierwszeństwa rodzinom. Po co jednak od razu zarzucać komuś złe intencje i wygodnictwo?
 

@infernoinsomnia

##nolife ##note ##car ##fyp ##fml ##parent ##australia ##aussie

♬ original sound - Inferno Insomnia


Zobacz też:

dziecko zamknięte w samochodzie
Adobe Stock
Aktualności
Dziecko zamknięte w samochodzie podczas upału, tata w pracy. Doszło do tragedii!
Ojciec miał odwieźć syna do szkoły, ale zapomniał, że wiezie chłopca w samochodzie. Gdy mężczyzna wyszedł do pracy, dziecko zostało samo w nagrzanym aucie i spędziło tam kilka godzin. Niestety, ta historia skończyła się tragicznie.

Tata 5-latka z Knina w Chorwacji miał zawieźć do pracy żonę, a potem odprowadzić jeszcze do syna szkoły. Gdy kobieta wysiadła z samochodu, tata z dzieckiem śpiącym na tylnym siedzeniu skierował się prosto do swojego miejsca pracy, po czym wyszedł, zapominając o synu. Z racji panujących właśnie upałów nie mogło się to dobrze skończyć. Tata zostawił dziecko w nagrzanym samochodzie O sprawie szeroko rozpisują się chorwackie media, bo te tragiczne wydarzenia to dramat dla dziecka, jego rodziców, ale także szok dla lokalnej społeczności. Nie wiadomo, dlaczego ojciec zapomniał o swoim dziecku i poszedł do pracy. Prawdopodobnie zawiniło zwykłe roztargnienie. Chłopiec spędził w nagrzanym aucie co najmniej kilka godzin – ojciec wrócił na parking dopiero po skończonej pracy, dodatkowo zaalarmowany przez matkę 5-latka, która nie zastała dziecka w szkole. Trudno powiedzieć, czy chłopiec wzywał pomocy, bo samochód rodziny miał przyciemniane szyby, nikt więc nie mógł dostrzec dziecka. Ponadto w okolicy trwały prace budowalne, było głośno. Roztrzęsiony tata znalazł syna na tylnym siedzeniu samochodu, siedzącego w zapiętym foteliku. Od razu podjął reanimację, ale niestety chłopiec już nie żył. Pod wpływem szoku mężczyzna stracił przytomność. Przypominamy: w czasie upałów wnętrze samochodu nagrzewa się błyskawicznie , a temperatura w środku sięga 60-90°C. Takie auto to śmiertelna pułapka, nie wolno zostawiać w nim dziecka (ani zwierzęcia!) nawet na moment! Zobacz też: Jak zareagować, gdy ktoś zostawi dziecko w samochodzie? Jak uratować dziecko uwięzione w rozgrzanym samochodzie? Przez 20 minut nie mogła dobudzić córki. W taki upał to może być twoje dziecko!

co to jest isofix i jak działa
Adobe Stock
Zakupy
Co to jest isofix, jak wygląda i jak działa w samochodzie? Najlepsze foteliki i bazy isofix
Isofix to system do mocowania fotelika samochodowego w aucie. Zaczepy isofix pozwalają na bardzo solidne i bezpieczne umocowanie fotelika. Od lat wszystkie nowe modele samochodów są obowiązkowo wyposażone w isofix, jednak w starym samochodzie również możliwy jest montaż systemu.

System isofix zapewnia dziecku podróżującemu w foteliku samochodowym maksymalne bezpieczeństwo. Dzięki mocowaniu isofix fotelik zostaje przytwierdzony bezpośrednio do nadwozia samochodu, nie ma więc możliwości, by przesuwał się po kanapie w razie kolizji. Zaczepy isofix są bardzo łatwe w użyciu, a więc zakup fotelika z isofixem lub bazy isofix pozwala uniknąć popularnych błędów w montowaniu fotelika. Spis treści: Co to jest isofix w samochodzie i jak działa? Jak wygląda mocowanie isofix w samochodzie? Jak sprawdzić, czy w samochodzie jest isofix? Co to jest baza isofix? Czy baza isofix jest uniwersalna? System isofix w fotelikach Czy można dokupić  isofix do samochodu: montaż Podstawka samochodowa a isofix Co to jest isofix w samochodzie i jak działa? Isofix, czyli International Organisation for Standardisation Fixture, to system służy do mocowania fotelika w samochodzie. Konstrukcyjnie system isofix to dwa zaczepy zamontowane między siedziskiem a oparciem kanapy w samochodzie. Fotelik wyposażony w tzw. krokodyle, czyli zaczepy, które chwytają uchwyty będące elementem nadwozia, ułatwiają szybki montaż lub demontaż fotelika w samochodzie, ale to nie jedyny plus tego rozwiązania. Jak działa ten system? Najważniejszą funkcją isofixa jest, to, że stabilizuje on fotelik oraz zatrzymuje go w miejscu w trakcie zderzenia. Metalowe elementy łączące fotelik z samochodem nie są podatne na odkształcenia, a fotelik po prawidłowym zamontowaniu, jest przymocowany bezpośrednio do nadwozia pojazdu. Ma to bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo dziecka. Od 2006 roku wszystkie nowe modele samochodów sprzedawane w Unii Europejskiej obowiązkowo mają w swoim wyposażeniu system isofix. fot. Adobe Stock Jak wygląda mocowanie isofix w samochodzie? Mocowanie isofix musi być zgodne ze standardem ISO, co oznacza, że jest identyczne w...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
cytaty na urodziny
Cytaty i przysłowia
Mądre i piękne cytaty na urodziny –​ 22 sentencje urodzinowe
Joanna Biegaj
Ile dać na Chrzest?
Święta i uroczystości
Ile wypada dać na chrzciny w 2022 roku? – kwoty dla rodziny, chrzestnych i gości
Luiza Słuszniak
gdzie nad morze z dzieckiem
new badge ranking small
Niemowlę
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Hanna Szczesiak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki (urlop na dziecko) – wszystko, co trzeba wiedzieć o nowym urlopie
Joanna Biegaj
pesel po 2000
Prawo i finanse
PESEL po 2000 - zasady jego ustalania
Agnieszka Majchrzak
hiszpańskie imiona
Imiona
Najczęściej nadawane hiszpańskie imiona - ich znaczenie oraz polskie odpowiedniki
Joanna Biegaj
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2022: ile dni, ile płatny, wniosek, dokumenty
Magdalena Drab
przedmioty w 4 klasie
Aktualności
Jakie są przedmioty w 4 klasie szkoły podstawowej w roku szkolnym 2022/2023? [LISTA]
Ewa Janczak-Cwil
300 plus
Prawo i finanse
300 plus 2022 – dla kogo, kiedy składać wniosek?
Małgorzata Wódz
na komary dla niemowląt
Zdrowie
Co na komary dla niemowląt: co wolno stosować, czego unikać?
Ewa Janczak-Cwil
urwany kleszcz
Zdrowie
Urwany kleszcz: czy usuwać główkę kleszcza, gdy dojdzie do jej oderwania?
Ewa Janczak-Cwil
Bon turystyczn atrakcje dla dzieci
Czas wolny
Bon turystyczny – atrakcje dla dzieci, za które można płacić bonem
Ewa Janczak-Cwil
300 plus dla zerówki 2021
Aktualności
300 plus dla zerówki w 2022 roku – czy Dobry Start obejmuje sześciolatki?
Joanna Biegaj
rekrutacja do liceum
Wychowanie
Jak wygląda rekrutacja do liceum 2022/2023? Jak dostać się do dobrego liceum?
Joanna Biegaj