Mikołaj Krawczyk nie płaci alimentów
Instagram/ mikolaj_krawczyk_, Instagram/aneta_zajac_officia
Aktualności

Mikołaj Krawczyk nie płaci alimentów na swoich synów. Suma zaległości szokuje!

Mikołaj Krawczyk i Aneta Zając mają dwóch synów bliźniaków – Roberta i Michała. Para rozstała się już wiele lat temu. Oboje z nich powinni angażować się w wychowanie swoich dzieci, również finansowo, jednak wszystko wskazuje na to, że aktor przez lata lekceważył swój rodzicielski obowiązek.

Portal „Pomponik” dodarł do dokumentów, z których wynika, że Mikołaj Krawczyk od lat nie płaci alimentów na synów, które mają wynosić 3542 zł miesięcznie. Z podanych informacji wynika, że kwota zaległości aktualnie wynosi 139 tys. zł, a naliczone odsetki 9700 zł. Gdy doliczy się do tego opłatę egzekucyjną w wysokości 22 tys. zł, zaległość aktora rośnie do 170 tys. zł.

Co sądzisz o ojcach niepłacących alimentów? [SONDA ULICZNA]

Komentarz Anety Zając w sprawie zaległych alimentów

Aneta Zając do tej pory nie zabierała głosu w tej sprawie. Jednak teraz, gdy informacje o zaległych alimentach ujrzały światło dzienne – skomentowała zaległości alimentacyjne Mikołaja Krawczyka w rozmowie z „Faktem”.

„Dotychczas przez 11 lat nie wypowiadałam się w tej sprawie ze względu na dobro dzieci. Skoro to wypłynęło, muszę potwierdzić, że informacje medialne Pomponika są prawdziwe” – powiedziała aktorka.

„Postępowanie toczy się w prokuraturze warszawskiej. Dotyczy niealimentacji. Organy podejmują stosowne czynności. Potwierdzić mogę, że takie postępowanie jest w toku” – dodała Beata Woch, prawniczka reprezentująca Anetę Zając.

Prawniczka wyjaśniła w rozmowie z portalem „Pomponik”, z czego mogą wynikać trudności w wyegzekwowaniu alimentów.

„Zdarza się niejednokrotnie, że majętny rodzic obrazujący swe dostatnie życie w mediach społecznościowych, formalnie nie posiada nic, co mogłoby zostać spieniężone na poczet alimentów na dzieci” – wyjaśniła Beata Woch.

Źródło: Pomponik, Fakt, Plotek

Piszemy też o

 

minimalne alimenty
Adobe Stock
Prawo i finanse
Minimalne alimenty na dziecko: ile wynoszą? Przepisy 2022
Minimalne alimenty na dziecko to pieniądze, które zaspokajają podstawowe potrzeby dziecka i które musi płacić rodzic zobowiązany do jego utrzymywania. Przepisy nie określają konkretnej sumy minimalnych alimentów, ale są sposoby, by je obliczyć. Rodzice mogą też dostać minimalne alimenty z Funduszu Alimentacyjnego.

Minimalne alimenty na dziecko powinny pokrywać podstawowe koszty utrzymania małoletniego. Dziecko musi mieć zapewnione wyżywienie, ubranie, prawidłowy rozwój i ochronę zdrowia. Zaspokajanie wszelkich innych, dodatkowych potrzeb zależy m.in. od zamożności rodziców. Warto przy tym pamiętać, że dziecko ma prawo żyć na tym samym poziomie materialnym, na jakim żyją jego mama i tata. Ile zatem wynoszą minimalne alimenty? Niektóre sądy przyjmują, że granicą jest 500 zł miesięcznie na dziecko. Minimalne alimenty na dziecko 2022 Prawo nie określa konkretnej kwoty, na jaką powinny opiewać minimalne alimenty na dziecko. O wysokości alimentów w 2022 roku każdorazowo decyduje sąd, kierując się różnymi wytycznymi. Alimenty mają zapewnić dziecku środki utrzymania, a pod uwagę bierze się m.in. usprawiedliwione potrzeby dziecka, stopień zamożności rodzica zobowiązanego do płacenia alimentów oraz jego możliwości zarobkowe. Czy da się więc obliczyć minimalne alimenty na dziecko? To teoretycznie możliwe, jeśli się pamięta, że każde dziecko musi mieć zagwarantowane podstawowe środki egzystencji: wyżywienie zapewniające prawidłowy rozwój fizyczny, odpowiednią odzież, ochronę zdrowia, kształcenie podstawowe lub zawodowe, ochronę swojej osoby oraz majątku. Rodzice muszą zatem łożyć na zaspokajanie potrzeb fizycznych i duchowych dziecka. Powinni też zapewnić małoletniemu środki wychowania (w tym rozrywki i wypoczynek). Wszystkie potrzeby dziecka wychodzące poza ten zakres (ale nie będące przejawem zbytku) mogą być uwzględnione przy ustalaniu wysokości alimentów . Zależy to od warunków materialnych i możliwości zarobkowych rodziców. Uwaga! Dzieci mają prawo żyć na równej stopie życiowej z rodzicami. Rodzice zaś są zobowiązani dzielić się z dziećmi każdym, nawet najmniejszym dochodem. Ile wynoszą minimalne alimenty na dziecko? Nie istnieje...

Jakub Rzeźniczak naśmiewa się z alimentów
Instagram/jakubrzezniczak25, Instagram/magdalena___stepien
Aktualności
Jakub Rzeźniczak NAŚMIEWA SIĘ z alimentów, które musi płacić na dzieci!
Jakub Rzeźniczak zażartował ostatnio publicznie z płacenia alimentów na swoje dzieci. Zasugerował, że są one tak wysokie, że nie wystarcza mu pieniędzy na skompletowanie odpowiedniej garderoby. Miało być śmiesznie, wyszło... niesmacznie.

Jakub Rzeźniczak jest ojcem dwójki dzieci: 4-letniej Inez i dwumiesięcznego Oliwiera. Piłkarz nie jest w związku z żadną z matek swoich dzieci. Magdalenę Stępień zostawił kilka miesięcy przed porodem. Modelka bardzo przeżyła rozstanie. Po porodzie wyznała, że nie ma oparcia w ojcu swojego dziecka . Żart na temat alimentów Jakub Rzeźniczak nie ma opinii przykładnego i zaangażowanego ojca, jednak wcale nie psuje mu to humoru. Piłkarz zażartował ostatnio w sieci z matek swoich dzieci, a dokładniej – alimentów, które musi im płacić. Ostatnio na Twitterze Zbigniew Boniek opublikował zdjęcie Jakuba Rzeźniczaka i zażartował z jego zbyt krótkich spodni. „Kuba, co się dzieje, masz wodę w piwnicy?” – napisał były prezes PZPN. „Alimentów tyle, że na spodnie nie starczyło” – zareagował piłkarz, starając się być zabawny. Żartobliwy komentarz został jednak bardzo negatywnie odebrany przez internautów. Większość osób była bardzo oburzona żartem piłkarza. Oto niektóre z komentarzy: „No kur... takie to zabawne, Kuba? Boki zrywać”; „Kobieta przeżywa dramat i pewnie przepłakała niejedną noc, a ty sobie jaja robisz?”; „Ciebie bawi życie bez honoru?”. W konsekwencji Jakub Rzeźniczak usunął swój komentarz.   Kuba co się dzieje, masz wodę w piwnicy? https://t.co/ZS3Zqn5Mlp — Zbigniew Boniek (@BoniekZibi) September 4, 2021 Żart Jakuba Rzeźniczaka zdaje się bardzo nie na miejscu, zwłaszcza w świetle ostatnich wydarzeń związanych z byłą partnerką piłkarza. Modelka bardzo boleśnie zniosła rozstanie i samotne macierzyństwo. Traumatyczny poród i konflikt z ojcem dziecka sprawiły, że Magdalena Stępień dostała zalecenie psychoterapii . Zobacz także:  Marianna Gierszewska wspomina poród. Nie ukrywa, że było ciężko i emocjonalnie...

Były partner Sylwii Bomby nie ma kontaktu z córką
Instagram/sylwiabomba
Aktualności
Zmarł były partner Sylwii Bomby. Nie angażował się w wychowanie córki? „Dziecko ma tatę tylko na papierze”
Sylwia Bomba wielokrotnie podkreślała, że chciałaby, aby jej były partner bardziej angażował się w wychowanie ich córeczki. On jednak prawdopodobnie ograniczał się jedynie do płacenia alimentów na Tosię.

Zmarł były partner i ojciec dziecka Sylwii Bomby. Prawdopodobnie przegrał walkę z nałogiem, a przyczyną jego śmierci był alkohol. Jacek Ochman od kilku miesięcy nie miał kontaktu z byłą partnerką oraz własną córką. Przed ponad rokiem Sylwia Bomba poinformowała o rozstaniu z ojcem swojego dziecka. Wcześniej gwiazda programu „Gogglebox. Przed telewizorem” milczała na temat relacji z byłym partnerem. Niedawno zabrała jednak głos w tej sprawie. Wymowne milczenie Sylwii Bomby w sprawie relacji Tosi z tatą Młoda mama wielokrotnie wypowiadała się na temat samotnego wychowywania córki. Nie ukrywała, że jest to trudne. Zapewniała przy tym jednak, że daje radę. Jeden z internautów zadał ostatnio Sylwii Bombie pytanie dotyczące relacji jej byłego partnera z ich córeczką Tosią. W odpowiedzi na pytanie fana Sylwia Bomba zaznaczyła, że nie zamierza publicznie opowiadać o relacjach małej Tosi z tatą. Wierni obserwatorzy celebrytki sami mogą jednak wyciągnąć wnioski. „Takich pytań są setki. Naprawdę, gdybym chciała, to bym udzieliła odpowiedzi. Nie chcę. Czasem brak odpowiedzi także jest odpowiedzią. Sądzę, że ten, kto ogląda moje story regularnie, może domyślać się, jaka jest prawda. Tosia jest wspaniałą dziewczynką i super kompanem do spędzania czasu... Dla mnie każda minuta z nią jest bezcenna” – brzmi odpowiedź gwiazdy „Gogglebox. Przed telewizorem”. Ojciec Tosi ograniczał się jedynie do płacenia alimentów? Portal „Pudelek” dotarł do osoby z bliskiego otoczenia Sylwii Bomby, która powiedziała nieco więcej na ten temat: „Sylwia jest wspaniałą mamą. Poświęca Tosi cały swój czas. Kto obserwuje życie Sylwii na Instagramie, ten wie, że dziecko ma tatę tylko na papierze. Sylwia zastępuje jej ojca”. Jak wynika z relacji informatora, Sylwia Bomba chciała, żeby jej były...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
cytaty na urodziny
Cytaty i przysłowia
Mądre i piękne cytaty na urodziny –​ 22 sentencje urodzinowe
Joanna Biegaj
Ile dać na Chrzest?
Święta i uroczystości
Ile wypada dać na chrzciny w 2022 roku? – kwoty dla rodziny, chrzestnych i gości
Luiza Słuszniak
gdzie nad morze z dzieckiem
new badge ranking small
Niemowlę
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Hanna Szczesiak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki (urlop na dziecko) – wszystko, co trzeba wiedzieć o nowym urlopie
Joanna Biegaj
pesel po 2000
Prawo i finanse
PESEL po 2000 - zasady jego ustalania
Agnieszka Majchrzak
hiszpańskie imiona
Imiona
Najczęściej nadawane hiszpańskie imiona - ich znaczenie oraz polskie odpowiedniki
Joanna Biegaj
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2022: ile dni, ile płatny, wniosek, dokumenty
Magdalena Drab
przedmioty w 4 klasie
Aktualności
Jakie są przedmioty w 4 klasie szkoły podstawowej w roku szkolnym 2022/2023? [LISTA]
Ewa Janczak-Cwil
300 plus
Prawo i finanse
300 plus 2022 – dla kogo, kiedy składać wniosek?
Małgorzata Wódz
na komary dla niemowląt
Zdrowie
Co na komary dla niemowląt: co wolno stosować, czego unikać?
Ewa Janczak-Cwil
urwany kleszcz
Zdrowie
Urwany kleszcz: czy usuwać główkę kleszcza, gdy dojdzie do jej oderwania?
Ewa Janczak-Cwil
Bon turystyczn atrakcje dla dzieci
Czas wolny
Bon turystyczny – atrakcje dla dzieci, za które można płacić bonem
Ewa Janczak-Cwil
300 plus dla zerówki 2021
Aktualności
300 plus dla zerówki w 2022 roku – czy Dobry Start obejmuje sześciolatki?
Joanna Biegaj
rekrutacja do liceum
Wychowanie
Jak wygląda rekrutacja do liceum 2022/2023? Jak dostać się do dobrego liceum?
Joanna Biegaj