Minister Czarnek uważa, że rodzenie dzieci i tolerowanie zdrad męża to FUNKCJA KOBIETY
Instagram/przemyslawczarnek
Aktualności

Minister Czarnek uważa, że rodzenie dzieci i tolerowanie zdrad męża to FUNKCJA KOBIETY

Przemysław Czarnek zdążył zasłynąć z kontrowersyjnych wypowiedzi jeszcze przed objęciem stanowiska Ministra Edukacji. Jednymi z nich są fragmenty konferencji na KUL, gdzie minister twierdzi, że feminizm uderza w rodzinę, a rolą kobiety jest utrzymywanie rodziny niezależnie od poczynań męża.

„Idź i pracuj, jeździj na traktorze, na kombajnie, ucz się, rób karierę. Kariera w pierwszej kolejności, a później może dziecko. Prowadzi to do konsekwencji tragicznych” – mówił Przemysław Czarnek podczas wykładu na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim zaledwie rok temu. Przemówienie wygłoszone na uczelni dobitnie ukazuje zdanie polityka na temat kobiet i rodzin, w których mają się wychowywać jego, bądź co bądź, podopieczni – uczniowie szkół.

W przeciągu ostatnich miesięcy Czarnek zasłynął też kontrowersyjnymi wypowiedziami o społeczności LGBT+. Minister zaznaczył wtedy, że zawsze będzie sprzeciwiać się tego typu „wynaturzeniom”.

Zdaniem Czarnka prokreacja jest w rodzinie najważniejsza

Wykład pt. „O wpływie neomarksizmu na nauczanie o rodzinie”, podczas którego minister przekonywał nie tylko, że feminizm ma na celu zmanipulowanie kobiet tak, aby odeszły od swojej naturalnej funkcji prokreacyjnej. Podkreślał też, że prokreacja właśnie jest najważniejszym zadaniem rodziny.

„Zwierzęta to wiedzą, dziki to wiedzą w tych zaroślach, a my nie wiemy. My zatraciliśmy instynkt samozachowawczy jako gatunek, już nie mówię, jako chrześcijanie” – przekonywał Czarnek.

Rola kobiety w rodzinie zdaniem nowego Ministra Edukacji

Przemysław Czarnek naciskał, że rozwijający się feminizm, który zakłada równość społeczną i ekonomiczną między kobietami i mężczyznami, uderza w światopogląd kobiety, od którego rozpada się polska rodzina. Fakt, że kobieta edukuje się i robi karierę, oznacza jedynie to, że później zacznie rodzić dzieci, których w efekcie urodzi mniej, niż by mogła.

„Pierwsze dziecko rodzi się nie w wieku 20-25 lat, tylko w wieku 30 lat. Jak się pierwsze dziecko rodzi w wieku 30 lat, to ile tych dzieci można urodzić? To są konsekwencje tłumaczenia kobiecie, że nie musi robić tego, do czego została przez pana Boga powołana” – mówił Czarnek.

Minister mówił też o tym, że rolą kobiety jest także utrzymywanie rodziny w całości, niezależnie od tego, jak traktuje ją i prowadzi się jej mąż.

„Znajdźcie państwo przykłady, w których mężczyzna zachowuje się jak ostatni wariat, przychodzi w nocy do domu pijany, zdradza gdzieś 'na bokach' swoją żonę, nie dba o tą rodzinę. Ale kobieta wychowuję tą dwójkę dzieci, przyjmuje jeszcze tego męża z nadzieją, że on się nawróci po jakimś czasie - i wielokrotnie się nawraca, wraca do normalnych swoich funkcji. Już mocno sponiewierany przez życie, już widać po twarzy jego, że jest strasznie sponiewierany, ale wraca, nawraca się. Trzyma tą rodzinę kobieta i wyprowadza ją na prostą” – przekonywał. Minister uznał jednak, że podobne sytuacje nie mają racji bytu w drugą stronę.

„A znajdźcie mi państwo przykłady odwrotne i ile znacie takich przykładów - że to kobieta zachowuje się jak wariat, wraca w nocy pijana, zdradza męża, nie zajmuje się w ogóle dziećmi, a to mężczyzna trzyma tę rodzinę w dłoni, czeka, aż ta małżonka wróci. Ja takich nie znam. Bo kobieta ma mieć tę właśnie funkcję - kreowania tego ogniska domowego. Uderzenie w rodzinę idzie zawsze przez uderzenie w kobietę. I oni to wiedzą i od tego jest feminizm” – tłumaczył Czarnek.

Na swoim koncie na Instagramie minister tłumaczył, że „nie powiedział, że kobiety nie mają prawa do rozwoju osobistego i realizowania się w pracy zawodowej” (robią to zarówno jego żona, jak i siostra) - podkreślił jednak, że to nie one są najważniejszymi rolami kobiety, ale prokreacja.

Całości wykładu można wysłuchać TUTAJ.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

W swoim wystąpieniu podczas kongresu Europa Christi nie powiedziałem, że kobiety nie mają prawa do rozwoju osobistego i realizowania się w pracy zawodowej (przecież robią to z wielkim powodzeniem także moja żona i siostra). Zwracam natomiast uwagę na najważniejszą rolę kobiety, która w rodzinie jest nie do zastąpienia. Niebezpieczny trend, w którym macierzyństwo odkładamy "na później" doprowadził do tego, że w UE średni wiek kobiety rodzącej pierwsze dziecko wynosi (wg. danych Eurostatu) 29,1 lat i jest to jeden z obiektywnych powodów zapaści demograficznej. Dlatego proszę środowiska feministyczne i im sprzyjające o słuchanie ze zrozumieniem i nieobrażanie mnie z powodu mówienia prawdy. #wykład #uczelnia #rodzina

Post udostępniony przez Przemysław Czarnek (@przemyslawczarnek)


Źródło: Instagram, wiadomosci.gazeta.pl

Zobacz też:

500 plus - kto dostanie, a kto nie

Zmęczona kobieta
AdobeStock
Aktualności
Co stresuje kobiety najbardziej? Badacze to sprawdzili
Choć mogłoby się wydawać, że praca zawodowa lub opieka nad dziećmi należy do najbardziej stresujących zadań, to naukowcy odkryli, co wpływa na zdrowie kobiety jeszcze mniej korzystnie.

Liczne badania potwierdziły, że osoby pozostające w związkach mogą liczyć na lepsze zdrowie w dojrzałych i starszych latach niż tzw. single. Jednak wnioski naukowców z Uniwersytetu w Padwie rzucają nowe światło na obraz małżeństwa. Włoscy badacze postanowili sprawdzić, jak na stan zdrowia kobiet i mężczyzn, wpływ miała zmiana stanu cywilnego. W tym celu poprosili respondentów o wypełnienie ankiet dotyczących ich życia. Te wyniki mogą zaskoczyć. Bez męża zdrowiej Badania objęły 733 mężczyzn i 1154 kobiety i trwały 4,5 roku. Wnioski z nich płynące są jasne - małżeństwo jest dobre dla zdrowia panów, natomiast kobiety nie mogą liczyć na tyle korzyści. Co więcej, panie po śmierci partnera cieszą się lepszym zdrowiem i samopoczuciem. Natomiast mężczyźni, którzy stracili partnerkę wręcz przeciwnie, podupadli na zdrowiu. Zdaniem naukowców może to wynikać z faktu, że kobiety są lepiej przygotowane do radzenia sobie z nowymi sytuacjami. Dlaczego tak się dzieje? Aż co piąta kobieta twierdzi, że małżeństwo jest dla niej bardziej stresujące niż wychowanie dzieci i opieka nad nimi. Panie przyznają także, że to wina panów, którzy nie okazują wsparcia psychicznego, ani nie pomagają w domowych obowiązkach . Jak wynika z danych zebranych przez badaczy, to kobiety odpowiadają za większość wychowawczych, rodzicielskich i domowych obowiązków w swoich rodzinach. To z kolei wpływa na ich przemęczenie fizyczne i psychiczne i prowadzi do frustracji. Co więcej, naukowcy doszli do wniosku, że zmęczenie i stres związane z opieką nad dziećmi jest znacznie mniejsze niż starania o to, aby związek z partnerem był udany i satysfakcjonujący. Autorzy badania podkreślają, że związek małżeński niesie ze sobą korzyści zdrowotne głównie dla mężczyzn, podczas gdy dla kobiet często jest źródłem dodatkowego stresu i frustracji, co negatywnie wpływa na kondycję fizyczną i...

Kobiety są bardziej pracowite niż mężczyźni
AdobeStock
Aktualności
Kobiety wcale nie radzą sobie lepiej z wielozadaniowością. To potwierdzone!
Mózg mężczyzny i kobiety niczym nie różni się w tym zakresie. Dlaczego zatem uważa się, że możemy wykonywać wiele czynności naraz? Oto odpowiedź!

Najnowsze badania udowadniają, że kobiety wcale nie są lepsze w wielozadaniowości. Skąd taki wniosek? Naukowcy zbadali mózgi kobiet i mężczyzn i wyniki były jednoznaczne. Wiadomym jest jednak, że kobiety z reguły mają więcej zadań niż mężczyźni. To wszystko wskazuje na jedno – jesteśmy bardziej pracowite. Mit o predyspozycjach do wielozadaniowości płci żeńskiej Utarło się, że wielozadaniowość jest domeną kobiet . Mogą one z powodzeniem zajmować się dziećmi , domem i pracą zawodową. Ale ostatnie odkrycie naukowców zaprzecza tej teorii. Owszem, robimy więcej, ale nasze mózgi wcale nie są bardziej przystosowane do wykonywania kilku czynności jednocześnie. Na grupie 48 kobiet i 48 mężczyzn przeprowadzono eksperyment, w którym sprawdzono, jak obie płci reagują na konieczność skupienia uwagi na kilku czynnościach jednocześnie oraz na szybkie przełączanie uwagi między różnymi zadaniami. Naukowcy zmierzyli czas reakcji. Okazało się, że wielozadaniowość jednakowo obciążała obie grupy , nie było między nimi żadnych różnic. To znaczy, że tak naprawdę nikt nie jest dobry w wielozadaniowości. Ludzki mózg nie może efektywnie zarządzać wieloma czynnościami jednocześnie, ale potrafi szybko przełączać się z jednego zadania na drugie. Dlaczego mężczyźni nie widzą brudu w mieszkaniu? Eksperci przy okazji obalili również kolejny mit dotyczący tego, że mężczyźni nie zauważają nieporządku w domu, dlatego o wiele rzadziej sprzątają . Przedstawiciele obu płci zostali poproszeni o ocenę stanu różnych wnętrz. Gdy przestrzeń była zabałaganiona, dostrzegali to wszyscy. Doświadczenie to sugeruje wniosek, że standardy czystości kobiet są po prostu wyższe niż mężczyzn, dlatego to one bardziej dbają o ład w mieszkaniu. Kobiety są po prostu bardziej pracowite! Jeśli wielozadaniowość nie jest wcale domeną płci, co przez lata nam sugerowano, to...

500 plus wyczerpał się
AdobeStock
Aktualności
Eksperci o 500 plus: zniechęca kobiety do pracy, lepiej zrezygnujmy z niego!
Czy rzeczywiście warto jest wydawać rocznie miliardy złotych na program, który już nie działa? Zdaniem ekspertów, zamiast 500 plus potrzeba nowych żłobków, przedszkoli i gwarancji pracy. Też tak uważacie?

W 2017 roku urodziło się 403 tysiące dzieci, to o 20 tysięcy więcej niż rok wcześniej – wynika z oficjalnych danych Głównego Urzędu Statystycznego. Zdaniem minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbiety Rafalskiej to najbardziej namacalny sukces programu 500 plus. GUS: przyrost stanął Jednym z głównych celów Programu 500 plus miało być zwiększenie liczby urodzeń dzieci w Polsce. "Po dwóch latach od uruchomienia programu możemy śmiało mówić, że spełnia on swoją rolę" – mówiła niedawno minister Rafalska. Nieco inaczej ocenia to analiza, o jaką pokusiło się OKO.press. Zdaniem portalu, wzrost urodzeń dzieci stanął na poziomie 400 tysięcy, a Program 500 plus pobudził przyrost naturalny wyłącznie dzięki kobietom rodzącym po raz drugi i trzeci . Nadal nie przybywa kobiet rodzących po raz pierwszy. Zdaniem OKO.press, aby odwrócić demograficzne fatum potrzeba prawdziwej polityki prorodzinnej, która nie ogranicza się do płacenia za dzieci. Ekonomiści wskazują, że dla kobiet (rodzin) kluczowe jest bezpieczeństwo pracy, czyli szansa, że macierzyństwo nie przeszkodzi w nadmiernym stopniu w karierze zawodowej i nie ograniczy zarobków po powrocie do pracy . Potrzebne są więc żłobki, przedszkola, opieka nad starszymi dziećmi w szkole, ale też dobra służba zdrowia. Najnowsze dane GUS potwierdzają, że trend wzrostowy urodzeń zatrzymał się. W lutym 2018 roku urodziło się 29 tysięcy dzieci, o 2,2 tysiąca mniej niż w lutym 2017 roku . Analizując dane Urzędu, OKO.press stawia tezę, że wzrost się wyczerpał i 2017 rok, czyli pierwszy rok objęty w całości programem 500 plus, wyznaczy "sufit demograficzny". 402 tys. urodzonych dzieci w ubiegłym roku to wprawdzie najlepszy wynik od 2011 roku, ale za poprzednich rządów - w 2010 roku było 413 tys., a w 1995 roku – 433 tys. "Takie wartości są nieosiągalne przy pomocy obecnej...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
cytaty na urodziny
Cytaty i przysłowia
Mądre i piękne cytaty na urodziny –​ 22 sentencje urodzinowe
Joanna Biegaj
Ile dać na Chrzest?
Święta i uroczystości
Ile wypada dać na chrzciny w 2022 roku? – kwoty dla rodziny, chrzestnych i gości
Luiza Słuszniak
gdzie nad morze z dzieckiem
new badge ranking small
Niemowlę
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Hanna Szczesiak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki (urlop na dziecko) – wszystko, co trzeba wiedzieć o nowym urlopie
Joanna Biegaj
pesel po 2000
Prawo i finanse
PESEL po 2000 - zasady jego ustalania
Agnieszka Majchrzak
hiszpańskie imiona
Imiona
Najczęściej nadawane hiszpańskie imiona - ich znaczenie oraz polskie odpowiedniki
Joanna Biegaj
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2022: ile dni, ile płatny, wniosek, dokumenty
Magdalena Drab
przedmioty w 4 klasie
Aktualności
Jakie są przedmioty w 4 klasie szkoły podstawowej w roku szkolnym 2022/2023? [LISTA]
Ewa Janczak-Cwil
300 plus
Prawo i finanse
300 plus 2022 – dla kogo, kiedy składać wniosek?
Małgorzata Wódz
na komary dla niemowląt
Zdrowie
Co na komary dla niemowląt: co wolno stosować, czego unikać?
Ewa Janczak-Cwil
urwany kleszcz
Zdrowie
Urwany kleszcz: czy usuwać główkę kleszcza, gdy dojdzie do jej oderwania?
Ewa Janczak-Cwil
Bon turystyczn atrakcje dla dzieci
Czas wolny
Bon turystyczny – atrakcje dla dzieci, za które można płacić bonem
Ewa Janczak-Cwil
300 plus dla zerówki 2021
Aktualności
300 plus dla zerówki w 2022 roku – czy Dobry Start obejmuje sześciolatki?
Joanna Biegaj
rekrutacja do liceum
Wychowanie
Jak wygląda rekrutacja do liceum 2022/2023? Jak dostać się do dobrego liceum?
Joanna Biegaj