Wyniki
Laureaci
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ostre słowa rozenek
instagram/m_rozenek
Aktualności

Mocne słowa Małgorzaty Rozenek na temat wyroku TK. Internauci hejtują: „PROSTACZKA”

Małgosia zamieściła na swoim Instagramie wpis na temat czwartkowego orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego. Żona Radka na wstępie zaznaczyła, że „nie ma siły oraz cierpliwości na konwenanse". Rzeczywiście, Małgorzata nie przebierała w słowach.

Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego poruszyło wielu Polaków. Na temat prawa do przerywania ciąży zaczęły wypowiadać się osoby publiczne. Między innymi Małgorzata Kożuchowska dodała wpis o tym, że „Dawcą życia jest Bóg!". O swojej prywatnej tragedii opowiedziała również Małgorzata Trzaskowska, wyznając, że straciła ciążę. Teraz głos zabrała Małgorzata Rozenek.

Ostre słowa skierowane do Jarosława Kaczyńskiego

Małgosia na swoim Instagramie opublikowała mocne słowa w stronę prezesa PIS: „Jedyną c***, którą możesz zarządzać, jest Andrzej Duda”.

Kontrowersyjny wpis

Gosia zamieściła w sieci kontrowersyjny wpis, odnosząc się do wyroku Trybunały Konstytucyjnego w sprawie aborcji:
„Wczoraj zobaczyliśmy, że dotyczy. Kraj, w którym 98% aborcji wykonuje się ze względu na ciężkie i nieodwracalne wady płodu, zabronił nawet tego, skazując kobiety na niewyobrażalne cierpienie. Ponad 70% Polaków jest za aborcją w tym przypadku. Słusznie rozumując, że skazywanie kobiety na donoszenie i rodzenie nieodwracalnie chorych dzieci, które po porodzie czeka tylko pełna męczarni egzystencja i bardzo bolesna śmierć, jest nieludzkie. Tak jak wczorajsza decyzja TK.
PIS JESTEŚCIE ODPOWIEDZIALNI ZA #piekłokobiet
Kiedyś Was rozliczymy”.

Cofnięcie refundacji in vitro

Małgorzata przypomniała także decyzję rządu o cofnięciu refundacji in vitro: „To, co wydarzyło się wczoraj, jest naturalną konsekwencją tego, co działo się już wcześniej. Cofnięcie refundacji In vitro był jednym z przygotowawczych kroków”.

Hejt w komentarzach

Pod postem pojawiło się bardzo dużo pozytywnych komentarzy, kobiety przyznawały Gosi rację i gratulowały odwagi. Małgosia Rozenek odniosła się także do osób, które zamierzają hejtować jej wpis: „I tak katotalibowie, fanatyczni wyborcy PIS, mentalni hejterzy, mizogini i inni... Możecie tu wyrzygiwać swój hejt, Wasze frustracje i Waszą głupotę. Mam to w d...”. Niestety, Małgosia miała rację, uprzedzając reakcję niektórych internautów, ponieważ hejterów nie zabrakło:

„Zastanawiam się, jak ktoś kto tak bardzo pragnął powołać na świat nowe życie, kto o nie walczył, kto o nie prosił, może w tak zimny i cyniczny sposób być za tym, aby je odbierać?”

„Ta pani chyba szukała pretekstu żeby sobie ulżyć w związku z przegrana Trzaskowskiego i to zrobiła ... w bardzo wulgarny sposób znieważyła Prezydenta RP i większość wyborców którzy go wybrali na ten urząd”

„tak wypowiadają się osoby które zazwyczaj nic mądrego do powiedzenia nie mają. Jednym słowem PROSTACZKA”

„Wstyd. Jako kobieta wstydziłabym się zamieszczać takie wulgarne treści”

„Taka pani tęczowa, tolerancyjna a nie szanuje głowy swojego państwa haha dobre. Gdzie pani szacunek dla wszystkich?? czy tylko dla wybranych? Publiczne znieważanie prezydenta jest nie do przyjęcia”

„Dobrze, że Twoje dzieci patrzą na to jak matka traktuje władze tylko dlatego, że nie jest to \"jej\" partia... Żałosne i aż szkoda gadać..”

[pisownia cytatów oryg. - przyp. red.]

Źródło: Instagram
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Mam chorego męża w szpitalu, chorą mamę, której nie mogę odwiedzić, przestraszone starsze dzieci w domu i 4 miesięczne niemowlę, które potrzebuje spokojnej mamy. Wszyscy razem od niedzieli jesteśmy na kwarantannie. Szczerze mówiąc nie wiem, do kiedy, bo Sanepid do tej pory nie odezwał się do nas i po prostu nie mam siły oraz cierpliwości na konwenanse. To, co wydarzyło się wczoraj, jest naturalną konsekwencją tego, co działo się już wcześniej. Cofnięcie refundacji In vitro był jednym z przygotowawczych kroków. Kiedy PIS przeprowadzał zamach na Trybunał Konstytucyjny, wielu z Was myślało: „to mnie nie dotyczy”. Wczoraj zobaczyliśmy, że dotyczy. Kraj, w którym 98% aborcji wykonuje się ze względu na ciężkie i nieodwracalne wady płodu, zabronił nawet tego, skazując kobiety na niewyobrażalne cierpienie. Ponad 70% Polaków jest za aborcją w tym przypadku. Słusznie rozumując, że skazywanie kobiety na donoszenie i rodzenie nieodwracalnie chorych dzieci, które po porodzie czeka tylko pełna męczarni egzystencja i bardzo bolesna śmierć, jest nieludzkie. Tak jak wczorajsza decyzja TK. PIS JESTEŚCIE ODPOWIEDZIALNI ZA #piekłokobiet Kiedyś Was rozliczymy 💪 Ogólnopolski Strajk Kobiet Dziś 23.10.2020 Godzina 19.00 Warszawa ul.Mickiewicza 49. #powiedzkomuś I tak katotalibowie, fanatyczni wyborcy PIS, mentalni hejterzy, mizogini i inni... Możecie tu wyrzygiwać swój hejt, Wasze frustracje i Waszą głupotę. Mam to w d... 🤷‍♀️ Od lat codziennie mierzę się z hejtem i radzę sobie z nim całkiem dobrze. Zobaczymy, jak Wy będziecie sobie radzić już niedługo z utratą władzy 💁‍♀️ I pamiętajcie: wahadło mocno wychylone w prawo za jakiś czas proporcjonalnie mocno wybije w lewo!

Post udostępniony przez Małgorzata Rozenek-Majdan (@m_rozenek)

Zobacz także

Czy jesteś za zaostrzeniem przepisów pozwalających na aborcję? [SONDA ULICZNA]

gazeta.pl
Aktualności
Co mówią byłe pierwsze damy na temat aborcji? Koniecznie przeczytajcie ich apel!
Czy macie już własne zdanie na temat możliwości przerywania ciąży? Jeżeli nie, zapoznajcie się z listem, który napisały kobiety z pierwszych stron gazet, trzy byłe pierwsze damy, ale przede wszystkim trzy matki.

 "Wszystkie jesteśmy matkami i wszystkie myślimy z troską zarówno o naszych córkach, jak i o wszystkim Polkach" – tak piszą w otwartym liście Jolanta Kwaśniewska, Anna Komorowska oraz Danuta Wałęsa. Każda z nich oprócz sprawowania funkcji publicznych i zawodowych, czuje się przede wszystkim matką. Danuta Wałęsa wychowała ich ośmioro, Anna Komorowska pięcioro, a Jolanta Kwaśniewska jedno. Wszystkie trzy uznały, że na tak ważny temat jak przerywanie ciąży , muszą się wypowiedzieć razem, ponad wszelkimi podziałami. Aborcja jest dramatem "Każda aborcja jest dramatem, ale nie można dramatu kobiet pogłębiać, zmuszając je do rodzenia dzieci z gwałtu, czy do ryzykowania życiem i zdrowiem swoim lub dziecka. Dlatego apelujemy o powstrzymanie działań, które sprawią, że kobiety znajdujące się w obliczu dramatycznie trudnych decyzji będą zmuszane do heroizmu przepisami prawa." Pozbawianie kobiety możliwości wyboru w sytuacjach niezmiernie trudnych  i wymagających ogromnie odpowiedzialnych decyzji, wydaje się nie do zaakceptowania. Jolanta Kwaśniewska, Anna Komorowska oraz Danuta Wałęsa licząc na to, że ich głos w sprawie zostanie zauważony, poprosiły o utrzymanie kompromisu w sprawie ustawy aborcyjnej z 1993 roku.  Kompromisu należy bronić "Kompromis ten jest efektem poważnej dyskusji. Został wypracowany z dużym trudem.[...] Jego siła polega na tym, że od 2 dekad chroni obie strony sporu przed radykalizacją prawa – w którąkolwiek ze stron. Dlatego zdecydowałyśmy się go bronić." W Sejmie został zarejestrowany Komitet Inicjatywy Ustawodawczej "Stop aborcji", który będzie zbierał podpisy pod ustawą. To właśnie spowodowało, że po raz kolejny w Polsce rozgorzała dyskusja na temat aborcji. Jak przewidują byłe pierwsze damy, zerwanie wcześniej ustalonych porozumień, spowoduje "[...] stałą,...

Kobieta spowiada się z grzechu aborcji
Fotolia
Aktualności
"Franciszku, czas odejść!" – tak reagują Polacy na decyzję papieża o aborcji
Decyzja papieża Franciszka w sprawie aborcji spotkała się z falą krytyki polskich internautów. Po której jesteś stronie?

Papież Franciszek w liście "Misericordia et misera" opublikowanym dzień po zamknięciu obchodów Roku Świętego Miłosierdzia upoważnił kapłanów do rozgrzeszania z aborcji . Papież rozgrzesza z aborcji "Potrzebni są kapłani, którzy poświęcają swoje życie posłudze jednania, tak aby wszyscy mieli możliwość doświadczenia wyzwalającej mocy przebaczenia" – napisał papież Franciszek. "Z powodu tego wymagania, aby żadna przeszkoda nie stała pomiędzy prośbą o pojednanie a Bożym przebaczeniem, udzielam od tej pory wszystkim kapłanom, na mocy ich posługi, władzy rozgrzeszania osób, które popełniły grzech aborcji" – dodał. Zobacz także: To Bóg zesłał mi dziecko! Internauci mają mieszane uczucia w kwestii decyzji papieża. Na portalach publikujących tę informację możemy przeczytać: "Franciszku podaz za poprzednikiem czas abdykowac !!!! Juz dosc szkod narobiles wracaj do Argentyny !!!! Czas na ciebie !!!!" lub "Super czyli morderstwo będzie rozgrzeszane!!! I będzie mogła taką kobieta przystąpić do komuni a ja ze Maz jest po rozwodzie nie mogę! Nie rozumiem tego..." (pisownia oryginalna). To jednak nie jedyne głosy w dyskusji. "To jest pełnia Miłosierdzia.", "Franciszku, ja kobieta dziękuję Ci za to, że nie potępiasz kobiet, Panie Boże, dziękuję Ci za papieża Franciszka, bo właśnie taki człowiek jest nam potrzebna" – takie komentarze możemy przeczytać od zwolenników decyzji papieża. Po której ze stron jesteście? Czy aborcja to grzech? Na pytanie, czy aborcja to grzech, każdy z nas powinien sobie odpowiedzieć zgodnie z własnym sumieniem i własnymi przekonaniami. Bez względu na to, decyzja papieża Franciszka to dla nas ważny głos w dyskusji o prawie kobiet do aborcji w Polsce . Zwierzchnik Kościoła katolickiego ma świadomość, że kobiety dokonują aborcji i daje im rozgrzeszenie....

Natalia Kukulska
ONS.pl
Aktualności
Stanowcze wyznanie Natalii Kukulskiej o aborcji
Czy piosenkarka usunęłaby ciążę? Przeczytajcie!

Przy okazji promocji nowej płyty Natalia Kukulska udzieliła wywiadu dla magazynu „Wysokie Obcasy”. Została w nim zapytana między innymi o obecną sytuację kobiet w Polsce i o to, co ona sama uważa m.in. na temat aborcji. Oto, co powiedziała. Przeczytajcie! Co Natalia Kukulska sądzi na temat prawa kobiet do aborcji? Z wywiadu wynika, że piosenkarka jak najbardziej popiera kobiety, które walczą o swoje prawa w tzw. czarnych protestach. Nie podoba jej się to, że to władza ma decydować o tym, co kobiecie wolno, a czego nie. Uważa, że kobieta sama powinna móc podejmować tak trudne decyzje, jak choćby ta o ewentualnej aborcji . Sama jednak przyznaje, że nie zdecydowałaby się usunąć ciążę. Powód? Natalia nie chce stawiać się w roli Boga i decydować, kiedy w łonie kobiety jest „tylko” płód, a kiedy dziecko. Nie boi się powiedzieć tego publicznie, choć uczestniczki czarnego protestu miałyby pewnie na ten temat odmienne poglądy. Piosenkarka wyznała w wywiadzie: „ Nie umiem zgodzić się z hasłami, które mówią o aborcji jako o zwykłym medycznym zabiegu usunięcia płodu. Ja nie umiem odpowiedzieć sobie na pytanie, kiedy kończy się płód, a zaczyna człowiek. Kiedy możemy decydować o czyimś życiu, nawet jeśli jest śladowe. (...) Nie dokonałabym aborcji ”. Zgadzacie się z Natalią? Temat aborcji wciąż budzi duże kontrowersje. Podzielcie się waszymi opiniami na ten temat.   Zobacz też:   Reese Witherspoon zaskoczyła córkę wzruszającym prezentem Źródło: Viva.pl

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
Dzień Nauczyciela 2021
Aktualności
Dzień Nauczyciela 2022: kiedy obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej? Co warto o nim wiedzieć?
Joanna Biegaj
jod a ciąża
Dieta w ciąży
Czy jod w ciąży jest równie ważny jak kwas foliowy?
Małgorzata Wódz
Życzenia na Dzień Nauczyciela: oficjalne, eleganckie, poważne
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Nauczyciela: oficjalne, eleganckie, poważne
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
Laurka na Dzień Nauczyciela
Święta i uroczystości
Laurka na Dzień Nauczyciela: pomysły i wzory do druku
Joanna Biegaj
Sok z czarnego bzu dla dzieci – właściwości, dawkowanie, przepis
Żywienie
Sok z czarnego bzu dla dzieci – właściwości, dawkowanie, przepis
Joanna Biegaj
Wierszyki na Dzień Nauczyciela
Święta i uroczystości
Wierszyki na Dzień Nauczyciela: śmieszne, krótkie, rymowane
Adrianna Trusiuk
Czy Dzień Nauczyciela jest wolny?
Święta i uroczystości
Czy Dzień Nauczyciela jest wolny?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
Imiona dla bliźniaków? Wybierz najpiękniejsze
Imiona
Imiona dla bliźniaków: jak wybrać najpiękniejsze? (dla pary tej samej płci oraz dla dziewczynki i chłopca)
Luiza Słuszniak
Bierzmowanie: ile trwa, jak wygląda
Święta i uroczystości
Bierzmowanie: ile trwa, jak wygląda? [PEŁEN PRZEBIEG LITURGII + DIALOGI]
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
Grzyby niejadalne z gąbką
Zdrowie
Grzyby niejadalne z gąbką – czy są trujące, jak wyglądają? (zdjęcia)
Ewa Janczak-Cwil
Tabletki z jodkiem potasu po co
Zdrowie
Tabletki z jodkiem potasu – po co się stosuje?
Ewa Janczak-Cwil
Gorączka u dziecka bez innych objawów: przyczyny, postępowanie
Zdrowie
Gorączka u dziecka bez innych objawów: przyczyny, kiedy do lekarza?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
rejestr ciąż
Prawo i finanse
Rejestr ciąż – czemu ma służyć, od kiedy obowiązuje?
Ewa Janczak-Cwil
Budyń dla niemowlaka
Przepisy
Budyń dla niemowlaka: przepis. Jak go zrobić i od kiedy można go podać?
Adrianna Trusiuk
Szczepienia na COVID dzieci dawka przypominająca
Zdrowie
Szczepienia na COVID dzieci – kiedy dawka przypominająca?
Ewa Janczak-Cwil
kasztany
Gry i zabawy
Jak zrobić ludziki z kasztanów –​ różne wzory
Joanna Biegaj
Jakie książki do nauki czytania wybrać dla dziecka?
Gry i zabawy
Książki do nauki czytania. Te polecamy najbardziej!
Milena Oszczepalińska
grzyby w ciąży
Dieta w ciąży
Czy można jeść grzyby w ciąży? Tak, ale zawsze istnieje ryzyko
Małgorzata Wódz