Byle jakie zabawki w prezencie na Dzień Dziecka
Adobe Stock/pantovich, lusyaya
Aktualności

„Moje dziecko na Dzień Dziecka znów dostanie byle jakie zabawki od wszystkich. Wolałabym, żeby dali mu pieniądze” [LIST DO REDAKCJI]

Dzień dobry, Mamy. Od kilku dni na myśl o Dniu Dziecka rośnie mi ciśnienie. I zastanawiam się, czy tylko ja mam ten problem, czy może wcale nie jestem sama. A być może którejś z Was udało się zgrabnie wybrnąć z podobnego kłopotu? Chodzi o prezenty, którymi moja córka zostanie lada dzień zasypana przez babcie, dziadków, ciocie i wujków…

Z doświadczenia wiem, że niektórzy z nich pójdą w ilość, nie w jakość. Oznacza to, że do kolekcji zabawek dojdzie stos duperelek, na które już naprawdę nie mamy miejsca. A np. chrzestny Zuzi kupi jej coś bardzo drogiego i wielkiego, co jednak wcale nie sprawi jej radości. Odkąd pamiętam, prezenty od niego wywołują zachwyt zgromadzonych dorosłych (wujek lubi robić wrażenie), ale nie dziecka…

Redaktorki Mamotoja.pl na Dzień Dziecka – musisz obejrzeć to wideo!

Prezenty na Dzień Dziecka znów będą nieudane!

Jest mi z tym źle nie tylko dlatego, że te prezenty będą tylko zagracać nasze mieszkanie. Przykro mi, że bliscy znów wydadzą pieniądze na coś, co córki nie zainteresuje ani w żaden sposób nie pomoże jej rozwijać jej zainteresowań.

Zuzia ma 6 lat i… wcale nie lubi księżniczek, lalek ani kotków. A moi bliscy za każdym razem kupują jej tego typu zabawki, uważając, że teraz to już na pewno się spodobają. Krótko mówiąc, jestem pewna, że prezenty na Dzień Dziecka znów będą nieudane!

Delikatne sugestie nic nie dają

Córka miała w kwietniu urodziny – zapraszając bliskich na przyjęcie z tortem, próbowałam delikatnie sugerować, żeby nie kupowali lalek ani maskotek. To nic nie dało. Po tych urodzinach doszliśmy z mężem do wniosku, że za kwotę, za którą kupiono te wszystkie zabawki, moglibyśmy Małej sprawić naprawdę dużo radości. Prawdziwej.

Już od roku bardzo chce pojechać do parku dinozaurów. Marzą się jej też odwiedziny w ZOO, powiedziała mi też, że marzy, by zobaczyć, jak jest w papugarium i motylarium.

I latem byłoby to zrobienia, gdybyśmy mieli więcej pieniędzy. Niestety nie mieszkamy w dużym mieście, gdzie wszystko to jest na miejscu.

Dlatego zamiast prezentów wolałabym pieniądze…

Po tych urodzinach ja i mąż porozmawialiśmy z córką. O tym, że można sprzedać część zabawek, którymi się nie bawi, i planszówek, w które nie gra. I w ten sposób zyskać parę groszy na wakacje. Nic z tego. Udało nam się zachęcić ją jedynie do tego, by jednego pluszowego Kubusia Puchatka oddała na zbiórkę zabawek dla ukraińskich dzieci.

To jest tak: kiedy biorę do ręki lalkę bobasa i mówię, że nie bawi się nim, to Zuzia mówi, że ona się nie bawi, ale jak przychodzi jej przyjaciółka, to lubi bawić się nim w dom… A jak pokazuję jej słuchawkę-grzechotkę i pytam, czy wreszcie możemy się jej pozbyć – słyszę, że to jej „ukochana zabawka”… Zaczyna się płacz i nie ma mowy o przeluźnienieniu jej pokoju…

Obawiam się reakcji bliskich, którzy wcale nie myślą o Zuzi

Kiedy już wydaje mi się, że postanowiłam i powiem wszystkim, by zamiast kupować prezenty, dali Zuzi po 50 zł – zaczynam mieć wątpliwości. Że przyjmą to źle, że nie zrozumieją. Zwłaszcza że nigdy nikt nie pyta Zuzi, co sprawiłoby jej radość.

Mam wrażenie, że kiedy ja się przejmuję tym, by ich nie urazić, oni właśnie kupują jakieś głupoty, nie zastanawiając się, czy prezent będzie trafiony, czy nie.

Raz usłyszałam wprost, że „dzieci najbardziej lubią byle co”. A kilka razy, że „sprzedawczyni mówiła, że dziewczynki teraz to uwielbiają”. Tylko że tego „byle czego” Zuzia ma już pełny pokój.

Dodam, że w mojej rodzinie nie ma zbyt wielu dzieci. Bratowa niedawno urodziła syna (i żeby nie było – Tomek na Dzień Dziecka dostanie to, o co prosiła jego mama). Szwagierka ma już całkiem spore córki (16 i 17 lat). Dziewczyny już w zeszłym roku obie zażyczyły sobie od nas na Dzień Dziecka po 100 złotych, w tym – po 150 złotych.

Czy (a jeśli tak to jak???) powiedzieć babciom, ciociom i wujkom, że wolałabym, by dali pieniądze, bo wiem, co kupić mojemu dziecku?

Klaudia

Piszemy też o:

 

Dzień Dziecka: pomysły na prezenty
Adobe Stock
Święta i uroczystości
Prezent na Dzień Dziecka last minute: sprawdź, co wybrały Agnieszka Włodarczyk i Agnieszka Kaczorowska!
Dzień Dziecka zbliża się wielkimi krokami, a ty nadal nie masz pomysłu na prezent dla twojego maluszka? Nic straconego. Mamy dla ciebie kilka wspaniałych propozycji. Sprawdź, czy wybierzesz, tak jak Agnieszka Włodarczyk, matę edukacyjną, a może jednak tak jak Agnieszka Kaczorowska zdecydujesz się na muzyczną karuzelę do łóżeczka! A może coś innego przypadnie ci do gustu?

Inwestycja w rozwój dziecka jest bezcenna i warto zadbać o nią jak najwcześniej. Dzień Dziecka to doskonała okazja, żeby obdarować swoje dziecko wyjątkowym prezentem. Wybierz zabawki, które będą wspierać i stymulować rozwój twojego dziecka. Dzień Dziecka: sprawdzone pomysły na prezenty dla najmłodszych Karuzela do łóżeczka to jedna z pierwszych zabawek każdego maluszka. Idealnie sprawdza się już u dwumiesięcznych szkrabów – w tym wieku niemowlęta są już świadome otaczającego je świata i potrafią wodzić wzrokiem za przedmiotami. Karuzele z projektorem nie tylko stymulują zmysły wzroku i słuchu malca, tak jak klastyczne karuzele z pozytywką, ale również sprawdzą się także u nieco starszych dzieci. Agnieszka Kaczorowska dla swojej córeczki wybrała karuzelę Boho Chic Tiny Love w stylu vintage, która tworzy przytulną i uspokajającą atmosferę do snu dziewczynki. Jeśli twoja pociecha wyrosła już z klasycznej karuzeli do łóżeczka, idealnym prezentem na Dzień Dziecka będzie projektor muzyczny 3w1 Boho Chic , na który zdecydowała się Agnieszka Włodarczyk . To fantastyczne urządzenie może odtwarzać muzykę, wyświetlać wyciszające i uspokajające dziecko gwiazdy, jak i pełnić funkcję lampki nocnej. Co ważne, muzyczny projektor dzięki swoim funkcjom będzie wspierał rozwój maluszka przez wiele kolejnych miesięcy. Idealnym prezentem, który wspiera i stymuluje rozwój maluszka, jest mata edukacyjna. Kreatywną zabawę dla ciekawskich świata zapewnia  mata edukacyjna z drewnianym stojakiem Boho Chic Tiny Love , którą wybrała Agnieszka Włodarczyk . Miękka, podwójna mata, estetyczne wykonanie, nowoczesny design sprawią, że ta zabawka idealnie wkomponuje się we wnętrze twojego domu. Innym wspaniałym pomysłem na prezent jest, polecany szczególnie tym dzieciom, które potrafią już samodzielnie siedzieć, sorter dla dzieci –...

Dzień Dziecka ciekawostki
AdobeStock
Święta i uroczystości
Dzień Dziecka - ciekawostki o historii, zwyczajach i obchodach w innych krajach
Brak wymaganego mundurka w szkole lub ubieranie dzieci na biało to tylko niektóre ze zwyczajów panujących w różnych krajach podczas obchodów Dnia Dziecka. Nie wszędzie też dziewczynki świętują Dzień Dziecka wspólnie z chłopcami. Oto 20 ciekawostek o Dniu Dziecka na świecie.

Dzień Dziecka to wyjątkowe święto, które polega na uhonorowaniu najmłodszej części społeczeństwa. W naszym kraju dzieci podczas Dnia Dziecka bawią się i dostają prezenty. W większości szkół organizowane są wspólne gry, zabawy i konkursy sportowe. Nie wszędzie jednak Dzień Dziecka obchodzi się tak samo.  20 ciekawostek o Dniu Dziecka Początkowo Dzień Dziecka nazywał się Dniem Róży, później nazwę zmieniono na Kwiatową Niedzielę. Nazwa wzięła się od tego, że dzień ten obchodzono w niedzielę i obdarowywano dzieci kwiatami. W Szwecji dzieci nie dostają prezentów z okazji Dnia Dziecka. Tego dnia dyskutuje się po prostu o takich kwestiach jak szkolnictwo czy prawa dziecka. W wielu krajach Dzień Dziecka obchodzony jest 20 listopada – w rocznicę uchwalenia Deklaracji praw dziecka.  Dzień Dziecka w Polsce był kiedyś świętowany 22 września. Dopiero po zakończeniu ll wojny światowej zmieniono datę na 1 czerwca. Zmiana ta dotyczyła całego bloku państw socjalistycznych, którego częścią była wówczas Polska. Pierwsze obchody Dnia dziecka w Polsce odbyły się w 1929. Wtedy w ramach obchodów rano dzieci i rodzice szli na mszę, a później do szkoły, gdzie odbywały się przedstawienia i żartobliwe lekcje, w których uczestniczyli również rodzice. Międzynarodowy Dzień Dziecka został ustanowiony 20 listopada 1954 roku. Zdecydowało o tym Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych. Celem tego dnia było między innymi upowszechnienie wiedzy o prawach dziecka. W Dniu Dziecka od 1994 roku obraduje w naszym kraju Sejm Dzieci i Młodzieży. Uchwały i rezolucje dotyczące spraw młodych ludzi podejmowane są właśnie przez nich. Inne kraje, między innymi Wielka Brytania, Francja, Portugalia wzięły przykład z Polski. Dzień Dziecka w Paragwaju obchodzi się 16 sierpnia. Ta data jest jednak też wspomnieniem krwawej...

Życzenia na Dzień Dziecka
AdobeStock
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Dziecka 2022: wierszowane, wzruszające, śmieszne, poważne
Oto życzenia na Dzień Dziecka w formie krótkich rymowanek – dzieci je uwielbiają! Wybierz wierszyk z naszych propozycji i spraw dziecku frajdę, recytując go na pamięć. Przekonaj się, że takie życzenia mogą być nie tylko zabawne, ale i wzruszające. Mamy też cytaty, które doskonale sprawdzą się jako życzenia z okazji Dnia Dziecka.

W tym szczególnym dniu złóżmy dziecku życzenia, przytulmy i powiedzmy, jak bardzo je kochamy. Znajdziecie tu idealne życzenia na Dzień Dziecka, niezależnie od tego, czy wasze dzieci są małymi marzycielami, poszukiwaczami przygód, łakomczuszkami, czy po prostu małymi smykami! Spis treści: Dzień Dziecka: ważne święto dla całych rodzin Krótkie życzenia na Dzień Dziecka Życzenia na Dzień Dziecka: wesołe wierszyki dla najmłodszych Wzruszające życzenia na Dzień Dziecka Życzenia na Dzień Dziecka: cytaty Dzień Dziecka: ważne święto dla całych rodzin 1 czerwca, czyli Dzień Dziecka to bardzo ważne święto, na które twój maluch na pewno czeka z niecierpliwością. W tym dniu wszystko jest dla niego – może zażyczyć sobie śniadanie, jakie tylko chce, czekają na niego prezenty, niespodzianki, mama o dziwo ma cierpliwość jak nigdy, a tata ma więcej czasu na wspólną zabawę. Ale i my rodzice mamy w tym dniu dużo frajdy, patrząc, jak z roku na rok nasze dzieci rosną, zmieniają się, robią postępy. To dzień, w którym każde dziecko powinno bardzo mocno poczuć, jak bardzo jest kochane i ważne dla swoich rodziców. Krótkie życzenia na Dzień Dziecka Wszystkiego najlepszego, szczęścia i radości moc, Ciepłego słoneczka na co dzień, kolorowych snów co noc. * * * Wszystkiego najlepszego Maleńki czy Wyrośnięty – bądź zawsze uśmiechnięty. (Maleńka czy Wyrośnięta – bądź zawsze uśmiechnięta.) * * * Życzenia zdrowia dla Ciebie mamy. I moc całusów, bo mocno Cię kochamy. * * * Wszystkiego najlepszego Ukochana Córeczko (Ukochany Syneczku), Życzymy by Twoje marzenia, jak najszybciej doczekały się spełnienia!  * * * Zdrowia, szczęścia i słodyczy. Tego mama z tatą życzy.  (Zdrowia, szczęścia i słodyczy. Tego Tobie...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
cytaty na urodziny
Cytaty i przysłowia
Mądre i piękne cytaty na urodziny –​ 22 sentencje urodzinowe
Joanna Biegaj
Ile dać na Chrzest?
Święta i uroczystości
Ile wypada dać na chrzciny w 2022 roku? – kwoty dla rodziny, chrzestnych i gości
Luiza Słuszniak
gdzie nad morze z dzieckiem
new badge ranking small
Niemowlę
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Hanna Szczesiak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki (urlop na dziecko) – wszystko, co trzeba wiedzieć o nowym urlopie
Joanna Biegaj
pesel po 2000
Prawo i finanse
PESEL po 2000 - zasady jego ustalania
Agnieszka Majchrzak
hiszpańskie imiona
Imiona
Najczęściej nadawane hiszpańskie imiona - ich znaczenie oraz polskie odpowiedniki
Joanna Biegaj
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2022: ile dni, ile płatny, wniosek, dokumenty
Magdalena Drab
przedmioty w 4 klasie
Aktualności
Jakie są przedmioty w 4 klasie szkoły podstawowej w roku szkolnym 2022/2023? [LISTA]
Ewa Janczak-Cwil
300 plus
Prawo i finanse
300 plus 2022 – dla kogo, kiedy składać wniosek?
Małgorzata Wódz
na komary dla niemowląt
Zdrowie
Co na komary dla niemowląt: co wolno stosować, czego unikać?
Ewa Janczak-Cwil
urwany kleszcz
Zdrowie
Urwany kleszcz: czy usuwać główkę kleszcza, gdy dojdzie do jej oderwania?
Ewa Janczak-Cwil
Bon turystyczn atrakcje dla dzieci
Czas wolny
Bon turystyczny – atrakcje dla dzieci, za które można płacić bonem
Ewa Janczak-Cwil
300 plus dla zerówki 2021
Aktualności
300 plus dla zerówki w 2022 roku – czy Dobry Start obejmuje sześciolatki?
Joanna Biegaj
rekrutacja do liceum
Wychowanie
Jak wygląda rekrutacja do liceum 2022/2023? Jak dostać się do dobrego liceum?
Joanna Biegaj