Anna Lewandowska
ons
Aktualności

Anna Lewandowska Influencerką Roku w konkursie Bizneswoman Roku 2017!

Nagrody Bizneswoman Roku rozdane! Influencerką Roku została Anna Lewandowska, a Kobietą Sztuki Katarzyna Kozyra. Kogo nagrodzono i wyróżniono w pozostałych kategoriach?

Gala wręczenia nagród w IX edycji konkursu Bizneswoman Roku. Statuetki i wyróżnienia zostały wręczone w dziewięciu kategoriach: Liderka w Korporacji, Moja Firma, Start-up Roku, Pomysł na Biznes, Kobieta w Nowych Technologiach, Nauka i Biznes oraz Male Champion of Change, w której po raz pierwszy nagrodzeni zostali mężczyźni działający na rzecz różnorodności i wspierania kobiet. W głosowaniu internautów wyłoniono Influencerkę Roku. Przyznano także nagrodę Grand Prix Kobieta Sztuki. Poznaj nazwiska laureatek i laureatów tej prestiżowej nagrody. 

Zwyciężczynie konkursu Bizneswoman Roku 2017

Do tej edycji konkursu Bizneswoman Roku zgłoszono ponad 260 kandydatek! Po wnikliwej analizie zgłoszeń w poszczególnych kategoriach jury wyłoniło laureatki w następujących kategoriach:

Influencerka Roku 

Influencerką Roku w konkursie Bizneswoman Roku 2017 została Anna Lewandowska. W głosowaniu internetowym na portalu Sukces Pisany Szminką zdobyła 35 proc. wszystkich głosów internautów. Nagrodę odebrała bardzo wzruszona mama Ani.
 

Maria Stachurska, mama Anny Lewandowskiej
ons


W uzasadnieniu werdyktu napisano: inspiruje kobiety do zmiany stylu życia i większego dbania o siebie. Na swoim blogu i w mediach społecznościowych, które śledzi ponad 3 miliony osób, radzi jak zmotywować się do wysiłku, pokonać wyzwania, zbudować pewność siebie. Pokazuje, że każda z nas może być mistrzynią. 

Sprawdź, jaki talent sportowy ma córka Ani Lewandowskiej!
 

Kobieta Sztuki

Nagrodę Grand Prix Kobieta Sztuki otrzymała Katarzyna Kozyra, o której zrobiło się głośno już w 1993 roku za sprawą jej pracy dyplomowej - Piramida zwierząt przedstawiała ustawione jedno na drugim, spreparowane ciała zwierząt: konia, psa, kota i koguta.
 

Katarzyna Kozyra
materiały prasowe


"Udowodniła, że sztuka może stać w kontrze do zasad tworzonych przez społeczeństwo. Że to dzięki artystkom i artystom mamy szansę zobaczyć świat bez przyjmowania powszechnego, interesownego puntu widzenia. Że to artyści stwarzają możliwość wyjścia poza rzeczywistość stworzoną przez systemy i formacje społeczne" – uzasadniały w laudacji Marta Czyż, Beata Gessel, Natalia Sielewicz i przewodnicząca jury specjalnego, dr Ewa Łabno-Falęcka. 

Liderka w korporacji

Nagrodę w kategorii Liderka w Korporacji zdobyła  Barbara Sobala, Wiceprezes Zarządu Citi Handlowy.

Dresik w arbuzy Klary Lewandowskiej i jeszcze więcej super modnych dresów dla maluszków!

Moja Firma

Dominika Kozarzewska, prezes zarządu Grupy Producentów Owoców "Polskie Jagody", otrzymała wyróżnienie w kategorii Moja Firma. Nagroda główna powędrowała do Katarzyny Kolmetz, z firma POLIPACK, pracującej z największymi podmiotami z branży kosmetycznej, spożywczej  i farmaceutycznej. 

Start-up Roku 

Nagrodę główną w tej kategorii otrzymała Sara Koślińska, Limitless. W niecały rok start-up, który był tylko pomysłem zmieniła w firmę, która zdobywa prestiżowe nagrody i kolejnych klientów na całym świecie.  

Zobacz ulubione bluzy dzieci gwiazd.

Pomysł na Biznes 

Nagrodę w kategorii Pomysł na Biznes odebrała Joanna Uszok, założycielka "PETSI the dog's out fun". Z tej nagrody najbardziej ucieszyli się zapracowani właściciele psów ucieszą się, że planuje rozwój biznesu w kolejnych miastach. 

Sprawdź, jaką rasę psa najlepiej wybrać dla dziecka.

Kobieta w Nowych Technologiach 

Wyróżnienie w tej kategorii przyznano Pauli Januszkiewicz, założycielce i prezesce CQURE. Nagrodę główną w kategorii Kobieta w Nowych Technologiach przyznano Annie Wójcickiej, współzałożycielce i prezesce Warsaw Genomics. Dzięki rozwiązaniu, które współtworzy, możliwe jest szybkie i bardziej skuteczne diagnozowanie wielu chorób, w tym nowotworów. Innowacyjne algorytmy, które opracowała z zespołem w ramach projektu BadamyGeny.pl, pozwalają wykonać badanie nawet kilkanaście razy taniej, dzięki czemu jest bardziej dostępne i umożliwia profilaktykę większej liczbie osób.  

Kodowanie przedszkolaków - czy dziecko może zostać programistą?

Nauka i Biznes 

W tej kategorii jury konkursowe przyznało dwa wyróżnienia i jedną nagrodę główną. Dwa równorzędne wyróżnienia otrzymały: Iga Wasiak, pomysłodawczyni metody otrzymywania nanocząsteczek polisacharydowych do podawania leków przeciwnowotworowych, oraz Bożena Tyliszczak i Agnieszka Sobczak-Kupiec – naukowczynie z Politechniki Krakowskiej i ekspertki od biomateriałów i nanotechnologii.

Nagrodę główną w kategorii Nauka i Biznes przyznano  prof. Marii Siemionow. Naukowczyni działa w zakresie chirurgii rekonstrukcyjnej o międzynarodowej renomie. Bada i wprowadza innowacyjne terapie wspomagające transplantację narządów.

Male Champion of Change 

W tej kategorii jury zdecydowało o przyznaniu trzech równorzędnych nagród dla: Roberta Biedronia, Sławomira S. Sikory, i Sebastiana Drzewieckiego. Finaliści w kategorii Male Champion of Change mają na swoim koncie wybitne zasługi w zakresie budowania różnorodności oraz wspierania kobiet. Nagrodę specjalną za całokształt działań na rzecz kobiet otrzymał Przemysław Gdański, Prezes BGŻ BNP Paribas.- Ogromnie gratuluję wszystkim finalistkom, laureatkom i laureatom. Jestem ogromnie szczęśliwa i dumna, że co roku w tym konkursie możemy pokazać tak niezwykłe kobiety, które tak wiele już osiągnęły, a przecież kolejne, wielkie sukcesy na pewno jeszcze przed nimi. Za rok X, jubileuszowa edycja konkursu. Zgłoszenia będziemy przyjmować od września. Już dziś zapraszamy wszystkie przedsiębiorcze kobiety do dzielenia się historiami swoich firm i biznesowych sukcesów – podsumowała Olga Kozierowska, prezeska Fundacji Sukcesu Pisanego Szminką i pomysłodawczyni konkursu.

Matki pomagają córkom przy porodzie - 15 niesamowicie emocjonalnych zdjęć 

O konkursie

Ogólnopolski Konkurs Sukces Pisany Szminką Bizneswoman Roku od 9 lat nagradza przedsiębiorcze Polki. Otwiera przed nimi możliwości rozwoju, pozyskania partnerów biznesowych oraz inwestorów. Nagłaśnia ich sukcesy na skalę ogólnopolską i tworzy sieć kobiecego networkingu. Wszystko po to, aby przyczynić się do wzmocnienia roli kobiet w życiu gospodarczym Polski.

Fundacja Sukcesu Pisanego Szminką jest największą społecznością kobiet przedsiębiorczych w Polsce. Jej misją jest kompleksowe wspieranie kobiet, dostarczanie im fachowej wiedzy niezbędnej do rozwoju osobistego i zawodowego oraz motywowanie ich do podejmowania odważnych działań. Współzałożycielkami fundacji są: Olga Kozierowska oraz Olga Zarachowicz.

Zobacz też:

Anna Lewandowska - ćwiczenia w ciąży [WIDEO]

X edycja konkursu Bizneswoman Roku
Adobe Stock
Aktualności
Znasz wyjątkową kobietę, która wspiera matki? Zgłoś jej kandydaturę do nagrody!
Mamy możliwość zgłoszenia kandydatur i zagłosowania na kobiety działające na rzecz mam. Wesprzyjmy się i oddajmy swój głos w X jubileuszowej edycji konkursu Bizneswoman Roku – możemy to zrobić do 20 listopada!

Fundacja Sukces Pisany Szminką organizuje jubileuszową X edycję konkursu Bizneswoman Roku, w którym nagradza kobiety zmieniające rzeczywistość społeczną. Kandydatki można zgłaszać do 20 listopada. Błaszczyk, Chmielewska laureatkami konkursu To bardzo prestiżowy konkurs, którego dotychczasowymi laureatkami były takie wielkie osobowości jak: Ewa Błaszczyk, założycielka kliniki „Budzik” pomagająca wyjść dzieciom ze śpiączki, siostra Małgorzata Chmielewska z „Chleba życia” wspomagająca bezdomnych oraz Magdalena Prokopowicz, która przerwała tabu na temat raka (prezeska Fundacji Rak’n’Roll).   Nie ma z góry narzuconej listy osób pretendujących do tytułu. Możesz wysłać dowolną kandydaturę i nie musi to być postać z pierwszych stron gazet. Kandydatki mogą zgłaszać się samodzielnie lub zostać nominowane przez osoby trzecie, które doceniają zaangażowanie i pracę działaczek. Mogą to być osoby działające lokalnie , o których działalności wie jeszcze niewiele osób, jak i te znane publicznie ze swojego zaangażowania. Patronat Anny Lewandowskiej Tegoroczna edycja zyskała wyjątkowe wsparcie w postaci Anny Lewandowskiej, która patronuje kategorii „Działalność społeczna”. Lewandowska, będąc utytułowaną sportsmenką i influencerką jest doceniana za swoją działalność na rzecz motywowania kobiet do zmiany stylu życia na zdrowszy, jest także Prezesem Olimpiad Specjalnych. Od lat angażuje się we wspieranie osób potrzebujących pomocy. „To bardzo ważne, żeby głośno mówić o tych, którzy potrzebują pomocy lub wsparcia, czasami motywacji lub wskazania kierunku albo dobrego słowa. Warto pamiętać o tym, że każdy z nas może tej pomocy kiedyś potrzebować” - tłumaczy Anna Lewandowska. „Każda inicjatywa niosąca za sobą pozytywne efekty jest niezwykle ważna. Dlatego postanowiłam wesprzeć...

IBBY, nagroda Książka Roku 2015
Fotolia
Aktualności
And the Winner Is...
Filmowcy mają Oscara, a twórcy książek dla dzieci m.in. tytuł "Książka Roku" przyznawany przez międzynarodową organizację IBBY – Stowarzyszenia Przyjaciół Książki dla Młodych. Polska Sekcja IBBY nagrodziła polskich pisarzy i ilustratorów (za 2015 rok). Świętujemy razem z nimi.

Marzy mi się, by było tak jak na oscarowej gali: sala koncertowa, czerwone dywany, jupitery, mnóstwo ważnych gości, a do tego transmisja w telewizji, informacje w radiu, wywiady w prasie. Wierzę, że kiedyś tak będzie, teraz jest skromniej i na mniejszą skalę, ale na pewno równie świątecznie. Jest co świętować!  To nie tylko święto samych twórców książek dla dzieci, pisarzy i ilustratorów, ale także wydawców i wszystkich, którzy propagują czytelnictwo wśród dzieci (w tym roku nagrodę w tej kategorii otrzymała Fundacja "Jasne Strony" działająca na rzecz rozwoju czytelnictwa wśród dzieci niewidomych i słabo widzących). Przez cały rok pracowali, by dzisiaj cieszyć się uznaniem i nagrodami (dla siebie i innych). To ważne wydarzenie również dla rodziców i bibliotekarzy – znak IBBY na okładce książki jest rekomendacją, dzięki której łatwiej wybrać dobrą książkę (noty o nagrodzonych tytułach można znaleźć na stronie www.ibby.pl). Od książki do nagrody Co roku na konkurs trafia mniej więcej dwieście tytułów. Jury przyznaje nagrody w trzech kategoriach: dla pisarza (za książkę dla dzieci i osobno dla młodzieży), dla ilustratora (za książką obrazkową oraz za ilustracje i koncepcję graficzną), za upowszechnianie czytelnictwa i promocję książki dla młodego czytelnika. Najpierw nominuje do nagrody, a spośród nominowanych wybiera tych, którym przyznaje cztery nagrody główne i co najmniej osiem wyróżnień. I tak od od 27 lat, bo pierwszy konkurs "Książka Roku" Polska Sekcja IBBY ogłosiła w 1988 roku. Czym kieruje się jury Jedno jury ocenia oryginalność fabuły, umiejętność rozbudzania ciekawości dziecka, walory estetyczne tekstu. Drugie jury – warsztat artystyczny, czy ilustracje ułatwiają zrozumienie narracji, prowokują do wielu interpretacji. And the winner is... To słowa, którymi na oscarowej gali...

nagroda IBBY 2014
Gry i zabawy
Najlepsze książki roku wybrane!
Od kilku tygodni czekano na werdykt jury nagrody "Książka Roku", tytułu przyznawanego przez polską sekcję IBBY – Stowarzyszenia Przyjaciół Książki dla Młodych. W tym roku przyznano ją po raz 26. Nagrodzono cztery książki, wyróżniono siedem.

IBBY to międzynarodowa organizacja promująca literaturę dla młodego czytelnika. Co roku przyznaje nagrody autorom i ilustratorom książek dla dzieci. To świetna rekomendacja, dzięki niej rodzicom i bibliotekarzom łatwiej wybrać dobry tytuł dla dziecka.   Kryteria wyboru – Nagradzamy książki, które wyznaczają nowe kierunki, np. poruszają tematy, którymi do tej pory nikt się nie zajmował, a jeśli już, to doceniamy to, że problem przedstawiono w innym ujęciu, czyli w taki sposób, w jaki nikt jeszcze o tym nie pisał. Wyróżniamy też ciekawe i nowatorskie rozwiązania graficzne, które stymulują wyobraźnię, wzmacniają walory literackie książki, ułatwiają jej zrozumienie – mówi Maria Kulik, prezeska Polskiej Sekcji IBBY. – Zwracamy też uwagę na debiuty, chcąc docenić wydawnictwa, które odważnie sięgają po różne środki wyrazu. Tych kryteriów oczywiście jest więcej. Wyróżniamy literaturę, o której nie można powiedzieć, że jest łatwa, lekka i przyjemna. Książki te doceni raczej wyrobiony czytelnik o sprecyzowanych oczekiwaniach. Nie są to pozycje dla początkującego czytelnika     Nagroda IBBY Plebiscyt "Książka Roku" ma już 26 edycji. Od wielu lat Polska Sekcja IBBY przyznaje cztery nagrody główne (w dwóch kategoriach: literackiej i ilustracji) i co najmniej osiem wyróżnień. Co roku trafia do IBBY mniej więcej dwieście książek dla dzieci i młodzieży. Jury czyta je wszystkie, ocenia, dyskutuje, przekonuje... Tegorocznymi laureatkami głównych nagród literackich zostały:   Dorota Kassjanowicz za książkę dla dzieci "Cześć, wilki!" (Dwie Siostry) Anna Piwkowska za książkę dla młodzieży "Franciszka" (Fundacja Zeszytów Literackich). Wyróżnienia literackie otrzymali: Liliana Bardijewska za "O czym szumią muszle", Zielona Sowa Jarosława...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj