Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Duchowni składają życzenia z okazji Dnia Kobiet
Adobe Stock
Aktualności

Najgłupsze życzenia z okazji Dnia Kobiet… od duchownych z Krakowa!

W ogłoszeniach duszpasterskich jednej z krakowskich parafii pojawiły się życzenia dla parafianek z okazji Dnia Kobiet. Niestety szybko stały się obiektem drwin w sieci.

Chociaż Dzień Kobiet był najhuczniej obchodzony w czasach PRL, tradycja wręczania paniom kwiatów i składania życzeń w dalszym ciągu jest żywa. W tym roku do życzeń postanowili dołączyć się także duchowni z Krakowa…

Czy obchodzisz Dzień Kobiet? [SONDA ULICZNA]

Życzenia z okazji Dnia Kobiet od krakowskich księży

Wśród ogłoszeń, które pojawiły się w parafii Kościoła Rektoralnego Matki Bożej Wspomożenia Wiernych pojawiły się szczególne życzenia z okazji 8 marca:

„Jutro Dzień Kobiet. Niech nasze modlitwy i życzenia w ich intencji będą wyrazem uznania za ich miłość, mądrość i pracowitość. Módlmy się także, aby kobiety zawsze były sobą i nie ulegały zwodniczym hasłom nawołującym do równouprawnienia i wolności kosztem ich godności” – zdjęcie z ogłoszeniem zostało opublikowane przez fanpage Feminizm dla Opornych.

Chociaż internauci poddawali w wątpliwość autentyczność tego ogłoszenia, na stronie parafii podane zostały te same wiadomości, co na kartce – chociaż informacja o życzeniach z okazji Dnia Kobiet została skrócona.

 
Opublikowany przez Feminizm dla opornych Niedziela, 7 marca 2021

Salezjanie przepraszają za „życzenia”

Już 7 marca na fanpage'u organizacji non-profit Salezjanie Inspektoria Krakowskie zostały opublikowane przeprosiny. Autorem niefortunnych życzeń z okazji Dnia Kobiet okazał się ksiądz Jacek Ryłko.

„W nawiązaniu do treści ogłoszeń duszpasterskich z III niedzieli Wielkiego Postu w Kościele Rektoralnym Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Krakowie oświadczam, że równouprawnienie, wolność i godność kobiet są wartościami niepodlegającymi dyskusji, pielęgnowanymi w duszpasterstwie w różnych aspektach i wielokrotnie podkreślanymi" - czytamy w oświadczeniu.
 

 

W nawiązaniu do treści ogłoszeń duszpasterskich z III niedzieli Wielkiego Postu w Kościele Rektoralnym Matki Bożej...

Opublikowany przez Salezjanie Inspektoria Krakowska Poniedziałek, 8 marca 2021

Źródło: Radio Zet

Zobacz też:

Zabawy na Dzień Kobiet dla dzieci
Adobe Stock
Święta i uroczystości
Zabawy na Dzień Kobiet dla dzieci: konkursy, zagadki, fajne konkurencje
Zabawy na Dzień Kobiet to świetny pomysł na zaaranżowanie zajęć dla dzieci w przedszkolu czy szkole podstawowej, a przy okazji na przemycenie odrobiny wiedzy o historii tego święta.

Zabawy na Dzień Kobiet mogą przybrać formę konkursów, quizów czy zagadek, ale można także zorganizować oglądanie bajek o szczególnym przesłaniu (której bohaterkami są np. Pocahontas, Vaiana czy Mulan). Kobiety i dziewczęta mogą być tego dnia bohaterkami wyjątkowych kalamburów... A każdy może wykazać się wiedzą na temat dziewczynek z grupy (klasy) czy też wygrać konkurs na najlepszy portret koleżanki. Spis treści : Zabawy dla dzieci na Dzień Kobiet Fajne zabawy na Dzień Kobiet – kalambury Konkursy na Dzień Kobiet Zabawy dla dzieci na Dzień Kobiet Fajne zabawy na Dzień Kobiet dla młodszych dzieci mogą obejmować wyliczanki takie, jak np. wymień:  5 rzeczy, które twoja mama lub babcia zawsze mają w torebce,  10 dyscyplin sportowych, w których są zawodowe rozgrywki kobiet, zawody, w których kobiety radzą sobie równie dobrze, jak mężczyźni. Możliwości jest bardzo wiele. Przyjemnym sposobem na świętowanie będzie także wspólne tworzenie własnoręcznych laurek na Dzień Kobiet  bądź bukietów, którymi później dzieciaki mogą obdarować wybrane kobiety. Już z pomocą krepiny, kolorowych papierów, nożyczek i kleju uda się stworzyć przepiękne prace. Oczywiście w celebracji 8 marca można także uwzględnić tradycyjne zabawy, które przedszkolaki i kilkulatki uwielbiają: ciuciubabkę, chowanego bądź berka. Chodzi o to, aby podkreślić, że warto świętować Dzień Kobiet, który może być chwilą radości i odprężenia – w szczególności dla mam, babć czy cioć. Warto więc zaproponować dzieciom, aby przeniosły świętowanie do domu i zaoferowały mamom wspólne gry, zabawy, a także wyręczanie w domowych obowiązkach  takich jak podlanie kwiatków czy zamiatanie. Fajne zabawy na Dzień Kobiet – kalambury Ciekawym pomysłem zabawy na Dzień Kobiet mogą być lubiane...

Laurka na Dzień Kobiet
Adobe Stock
Święta i uroczystości
Laurka na Dzień Kobiet – pomysły na kreatywne laurki na 8 marca
Laurka na Dzień Kobiet to świetny pomysł na zajęcia plastyczne dla dzieci przed 8 marca. Przedstawiamy inspiracje na oryginalne laurki, które wykona nawet przedszkolak (przy niewielkiej pomocy osoby dorosłej), nie mówiąc o uczniu szkoły podstawowej. Na pewno każda mama, siostra, babcia czy koleżanka będzie zachwycona takim podarunkiem!

Laurka na Dzień Kobiet może zostać wykonana własnoręcznie. Potrzebny będzie tylko brystol, kolorowy papier, nożyczki i klej. Przedstawiamy kilka pomysłów na papierowe laurki, które będą świetnym prezentem na 8 marca lub dodatkiem do kwiatów, czekoladek lub innych podarunków dla ukochanych kobiet. Laurka na Dzień Kobiet – pomysły na własnoręczne kartki Szukacie inspiracji na własnoręczne laurki? Prezentujemy kilka pomysłów na kartki o różnym stopniu trudności – z tymi prostszymi na pewno poradzą sobie już kilkulatki. Na odwrocie lub we wnętrzu laurek możecie wpisać życzenia na Dzień Kobiet  lub wierszyki na Dzień Kobiet  – dla mamy, babci, cioci czy przyjaciółki. Kartka z kolorowymi kwiatkami Do przygotowania laurki na 8 marca potrzebny będzie: sztywny kawałek brystolu lub papieru technicznego, kolorowy papier do wycięcia kwiatków, nożyczki, klej. Opcjonalnie można także wyciąć z papieru łodyżki i listki kwiatków, ale można je także dorysować kredkami lub flamastrami.   Laurka na Dzień Kobiet z akacją Akacje to kwiaty często wręczane kobietom 8 marca w innych krajach. Są wyjątkowo popularne, zwłaszcza w Rosji czy we Włoszech. Do stworzenia takiej kartki potrzebne będą: sztywny kawałek brystolu lub papieru technicznego, żółta bibułka lub krepina, klej, kredki.   Z żółtej bibułki należy pourywać małe kawałeczki, które następnie trzeba zrolować w kształt kuleczek. Na kawałku brystolu, który posłuży za podstawę kartki, należy narysować łodygę/gałązkę akacji. Można ją także przyozdobić na dole wstążką (przyklejaną bądź narysowaną). Żółte kuleczki trzeba nakleić na gałązkę tak, aby stworzyły wrażenie trójwymiarowych kwiatków. Laurka ze słoikiem życzeń na Dzień Kobiet To wyjątkowo kreatywna i...

Dzień Kobiet historia
Adobe Stock
Święta i uroczystości
Międzynarodowy Dzień Kobiet: historia, geneza, obchody w Polsce i na świecie
Obchodzone 8 marca święto znane jest niemal na całym świecie. Historia Dnia Kobiet sięga początków XX wieku – chociaż niektórzy historycy uważają, że może mieć jeszcze wcześniejszą genezę. Opowiedz dziecku, skąd się wziął Dzień Kobiet, jak się go obchodzi w Polsce i na świecie, i że wbrew pozorom wcale nie jest to komunistyczne święto!

Dzień Kobiet obchodzony jest 8 marca. Choć tego dnia większość kobiet, dziewczyn i dziewczynek chętnie przyjmuje życzenia , historia święta jest nieco zapomniana. Narosło też wokół niego sporo mitów. Chociaż Dzień Kobiet był częstym elementem propagandy i kronik filmowych z okresu PRL –  geneza święta sięga wcześniejszych czasów.  Tłumacząc dziecku, skąd się wzięło to święto, warto zwracać uwagę, że jego pochodzenie związane jest z ruchami feministycznymi i emancypacją z początków XX wieku . Czy wiesz, że w 2023 roku Dzień Kobiet będzie obchodzony już po raz 112? Nie tylko w pracy, ale i wśród najbliższych. Coraz częściej obchodzi się także  Dzień Kobiet w przedszkolu i Dzień Kobiet w szkole . Spis treści : Dzień Kobiet – historia Dzień kobiet – tradycja Dzień Kobiet na świecie Dzień Kobiet w Polsce Dzień Kobiet – historia Historia powstania Dnia Kobiet ma związek z ruchami sufrażystek i walką o prawa kobiet . Chociaż niektórzy historycy uważają, że tradycja tego święta sięga aż czasów starożytnych, największy związek z obecnym Dniem Kobiet mają wydarzenia z 28 lutego 1909. To właśnie wtedy Socjalistyczna Partia Ameryki postanowiła upamiętnić protest zorganizowany rok wcześniej – 8 marca 1908. Domagano się wtedy równych praw zarobkowych i politycznych dla kobiet, odbywały się strajki pracownic branży włókienniczej.  Oficjalnie Międzynarodowy Dzień Kobiet został ustanowiony rok później – 8 marca 1910 roku . Po raz pierwszy faktycznie świętowano i prowadzono obchody w 1911 roku w Austrii, Danii, Niemczech i Szwajcarii. Na przestrzeni kolejnych lat manifestacje, w których opowiadano się za prawami kobiet, łączono także z protestami antywojennymi. Od tamtych czasów Dzień Kobiet uznawany jest przez wszystkie kraje...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
1000 zł na wakacje
Prawo i finanse
Bon 1000 zł na wakacje: od kiedy bon turystyczny 2023? Nowe informacje
Magdalena Drab
świadectwo z paskiem
Wychowanie
Czerwony pasek na świadectwie — od jakiej średniej? Wymagania i kryteria 2023
Joanna Biegaj
początek roku szkolnego 2023
Newsy
Będą dłuższe wakacje: początek roku szkolnego 2023/2024 został przesunięty
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
Życzenia na Dzień Ojca
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Ojca 2023: od małego i dorosłego dziecka (krótkie, wzruszające, śmieszne)
Joanna Biegaj
ile dać na komunię
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2023: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego?
Maria Nielsen
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
gdzie nad morze z dzieckiem
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Ewa Janczak-Cwil
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Szkarlatyna - co to oznacza
Zdrowie
Szkarlatyna u dzieci: co to za choroba? Przyczyny, objawy i leczenie płonicy
Beata Turska
larwy kleszczy
Edukacja
Larwy kleszczy – jak wygląda larwa kleszcza i czy jest niebezpieczna? [ZDJĘCIA]
Joanna Biegaj
czy można przykrywać wózek pieluchą
Pielęgnacja
Zakrywanie wózka pieluchą to nie sprytna ochrona przed słońcem. Dziecku grozi szpital!
Magdalena Drab
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pas poporodowy
Połóg
Pas poporodowy: kiedy i ile godzin nosić pas brzuszny? [EFEKTY I OPINIE]
Agnieszka Majchrzak
latające kleszcze
Święta i uroczystości
Latające kleszcze – czy strzyżak sarni jest niebezpieczny?
Magdalena Drab
angielskie imiona
Imiona
Angielskie imiona żeńskie i męskie: popularne i ładne (+ ich polskie odpowiedniki)
Joanna Biegaj
uczulenie na słońce
Pielęgnacja
Uczulenie na słońce u dziecka: jak wygląda wysypka od słońca u dziecka? Leczenie, zapobieganie
Małgorzata Wódz