Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
plebiscyt najlepsza potrawa dzieciństwa
Adobe Stock
Aktualności

Najlepsza potrawa dzieciństwa? Naleśniki, rosół, a może coś innego? GŁOSUJ!

Pomidorówka, schabowy a może pierogi? Zagłosujcie na potrawę, którą uwielbiałyście w dzieciństwie. Ostrzegamy, to wcale nie jest łatwe wybrać tę jedną jedyną, a po przeczytaniu tego tekstu możecie być bardzo głodne!

Przygotowałyśmy dla was TOP 10 ponadczasowych potraw, które pewnie uwielbiałyście, gdy byłyście małymi dziewczynkami i które teraz może gotujecie swoim maluchom. To typowe dania kuchni polskiej, tworzące klasykę gatunku z cyklu „obiadek domowy".

Gorący TOP 10 najlepszych potraw

Mody kulinarne się zmieniają – jesteśmy lub byliśmy fanami pizzy, hamburgerów lub sushi, ale obiadek złożony z kotleta, buraczków i ziemniaków zawsze był, jest i będzie pyszny! Bo jak pokazują badania dla pyszne.pl, jesteśmy absolutnie wierni naszej tradycyjnej kuchni i aż 98 procent z nas najczęściej wybiera kuchnię polską.

Mamy dla was do wyboru 10 potraw. Są wśród nich klasyczne zupy – rosół, pomidorówka i ogórkowa oraz drugie dania - kotlet schabowy, mielony i placki ziemniaczane. Możecie wybrać pierogi, ale żeby nie utrudniać wam głosowania, nie robiłyśmy wśród nich podziału na pierogi z jagodami, mięsem lub kapustą i grzybami – po prostu możecie głosować na pierogi! Są też ponadczasowe naleśniki, kluski leniwe i makaron z truskawkami i serem.

Gdybyście miały dylemat, co wybrać oto krótka charakterystyka potraw i przypominajka, za co je uwielbiamy! Zagłosujcie na tę jedyną i wyjątkową potrawę, która przenosi was w lata dzieciństwa!

1. Kluski leniwe

Bardzo łatwe do przygotowania, dlatego nazywają się leniwe. Niezmiennie uwielbiają je i dzieci, i dorośli. Słodziutkie, mięciutkie, polane bułką tartą podsmażaną na maśle. Palce lizać, absolutny hit!

2. Kotlet mielony

Czy może być coś bardziej idealnego niż kotlet mielony z zasmażanymi buraczkami na ciepło i tłuczonymi ziemniakami? To obiadowy klasyk wszech czasów, chociaż nie brakuje i innowacji i są domy, w których przyrządza się mielone z suszonymi pomidorami, oliwkami, serem. Jak kto woli, ale te tradycyjne (najlepsze!) mielone robi się po prostu z łopatki wieprzowej.

3. Kotlet schabowy

Bije absolutne rekordy popularności w polskich domach od pokoleń. Dźwięk tłuczka od mięsa rozbijającego schabowy na niedzielny obiad u sąsiadów pewnie towarzyszył niejednej z was w dzieciństwie. Sekret udanego schabowego leży nie tylko w rozbiciu mięsa na odpowiedniej grubości plaster, ale i na delikatnym smażeniu, aby mięso zachowało kruchość, miękkość i soczystość, a panierka nie odpadała.

4. Makaron z truskawkami i serem

Danie absolutnie polskie i typowo letnie, gdy na dworze doskwiera upał. Połączenie idealne – kremowy twarożek (najlepiej waniliowy!) z lekko kwaskowatymi truskawkami. Tu znajdziesz przepis na klasyczny makaron z truskawkami i serem.

5. Naleśniki

Uwielbiane przez maluchy. Na szczęście bardzo łatwe do przyrządzenia – dodajesz mleko, jaja i mąkę i właściwie ciasto na nie gotowe. Później już tylko smażenie na patelni, a jak jeszcze umiesz obrócić naleśnik na drugą stronę w powietrzu, podrzucając patelnią – no to jesteś królową kuchni!

6. Pierogi

Chyba nie ma dziecka, które by ich nie uwielbiało. Top of the top to pierogi z jagodami, chociaż depczą im po piętach pierogi z mięsem, ruskie oraz z kapustą i grzybami. Zrobienie farszu do pierogów to pestka w porównaniu z ulepieniem do nich idealnego ciasta. Bo to w nim tkwi cała magia pierogów – powinno być miękkie i delikatne. Niestety wymaga to czasami wielu prób i cierpliwości.

7. Placki ziemniaczane

Arcyproste do przygotowania, trzesz ziemniaki na tarce, dodajesz jajko, cebulę i trochę mąki a wychodzi z tego poezja...Są chrupkie i idealne do zjedzenia z cukrem i śmietaną lub jako dodatek do gulaszu.

8. Rosół

Trudno wyobrazić sobie niedzielny obiad bez pysznego rosołu, ale wbrew pozorom zrobić ten idealny nie zawsze jest łatwo. Sekret tkwi w dodaniu do niego bardzo dużej ilości warzyw, które nadadzą zupie charakterystyczny aromat oraz różnych rodzajów mięsa wołowego i drobiowego. Słynna restauratorka Magda Gessler podkreśla, że podstawą udanego rosołu jest mała ilość wody. Należy również pamiętać, że najpierw gotujemy mięso, dopiero gdy jest prawie miękkie, dodajemy warzywa. Wiedziałyście o tym?

9. Zupa ogórkowa

Tradycyjna polska zupa i jeden z tych niezapomnianych smaków dzieciństwa. Bardzo często goszcząca na naszych stołach, bo też nieskomplikowana i łatwa do przyrządzenia – ważna jest tylko jedno, aby ugotować ją z aromatycznych ogórków kiszonych, najlepiej własnej roboty. Wówczas już nic nie jest w stanie jej popsuć. No, chyba że dodasz do niej za dużo soli!

10. Zupa pomidorowa

W niejednym polskim domu od lat toczy zacięty bój o palmę pierwszeństwa z rosołem. Warto jednak pamiętać, że tak naprawdę nie ma o co kruszyć kopii, gdyż pomidorówka powstaje na bazie rosołu. Na dodatek ma dwie frakcje – zwolenników podawania jej z ryżem i tych, co uwielbiają jeść ją z makaronem. W przepisach kulinarnych znajdziemy dziesiątki wariacji na jej temat – jest np. pomidorówka z dodatkiem bazylii i oliwy (włoska wersja), chrzanu (angielska) i na zimno (hiszpańskie gazpacho). Już choćby za tę jej różnorodność warta jest wyróżnienia!

Zobacz także:

Jak przygotować się na egzotyczną podróż z dzieckiem? [WIDEO]

Co je książę George
ONS.pl
Aktualności
Nie zgadniesz, jakie potrawy najczęściej lądują na talerzu małego księcia!
Codzienne menu syna Kate i Williama jest bardzo wyszukane.

To oczywiste, że syn najsłynniejszej książęcej pary ma dostęp do możliwie najlepszego menu. Choć Kate i William niejednokrotnie zarzekali się, że ich dzieci wychowywane są w normalny sposób, tak by potem w dorosłym życiu umiały się odnaleźć w każdych warunkach, to jednak wiadomo, że mały książę George i jego młodsza siostra Charlotte żyją wytworniej, niż ich rówieśnicy . Za przykład niech będzie ich codzienne menu… nie znajdziecie w nim naleśników z dżemem czy zupy pomidorowej. A co? Zobaczcie! Co jada na co dzień książę George? 4,5 letni książę choć jak każde dziecko uwielbia słodycze i nieraz udało się fotografom zrobić mu zdjęcie pałaszującego jakiś słodki smakołyk, to jednak w jego codziennym menu znajdują się same zdrowe, a do tego wykwintne dania . Co na przykład? Magazyn Viva! podaje, że w szkole, do której chodzi mały George na stołówce można wybierać potrawy spośród takich, jak „ Świeże klopsiki wołowe gotowane w sosie włoskim z tartym serem organicznym, pełnoziarnisty makaron pełnoziarnisty na parze, kurczak z wolnego wybiegu z grzybami z dodatkiem smażonego ziemniaka i mini kukurydzy na kolbie, potrawka Tikka Masala z indyka z zieloną fasolką gotowaną na parze i ryżem, pieczone w piecu kiełbaski wieprzowe podawane z keczupem, groszek marchewką gotowany na parze ”. Co jeszcze znajduje się w stołówce w szkole księcia George'a? Oczywiście w szkolnym menu nie brakuje też potraw wegańskich i wegetariańskich oraz tak modnych od jakiegoś czasu dań bezglutenowych. Na deser serwowane są desery owocowe lub owocowe przekąski. Jak widać dieta małego księcia jest bardzo różnorodna i zdrowa , a słodycze owszem zjada, jak każde dziecko, ale jedynie od czasu do czasu. A jaką kuchnię najbardziej lubią wasze maluchy? Też staracie się gotować im przede wszystkim zdrowo, czy nie ma to dla was tak dużego...

robot kuchenny, Beaba, BabyCook, zakupy, miksowanie, rozmrażanie, obiadki, zdrowa żywność, szybkie gotowanie, zupki
Zakupy
BabyCook - smaczne i zdrowe potrawy dla dziecka w 15 minut!
Zapomnij o godzinach spędzonych w kuchni na przygotowywaniu przekąsek, obiadów, deserków! Od dziś zdrowe posiłki nie muszą być niesmaczne, nudne i trudne do przygotowania!

Uczmy dzieci zdrowych nawyków żywieniowych! Menu bogate w owoce, warzywa i ryby to podstawa prawidłowego rozwoju psychomotorycznego dziecka i znakomita inwestycja w przyszłą formę fizyczną i intelektualną Twojej pociechy. Warto więc serwować dziecku wyłącznie zdrowe dania. Tym bardziej że do przygotowania smacznego i pełnowartościowego posiłku dla dziecka wystarczy zaledwie... kwadrans! Jak szybko przygotować zdrowy posiłek dla dziecka? Dzięki robotowi kuchennemu 4w1 Beaba BabyCook Original ze sklepu www.babymama.pl w kilkanaście minut przygotujesz przepyszną, pełną bezcennych witamin, minerałów i składników odżywczych porcję jedzenia dla Twojego maleństwa. Podgrzanie czy rozmrożenie obiadku, ugotowanie ryby, mięsa czy warzyw na parze i zmiksowanie ich jest dziecinnie proste! Efekt? Kilkanaście minut w pełni wystarczy na przygotowanie obiadku, który swoją konsystencją, smakiem i zawartymi w potrawie składnikami odżywczymi usatysfakcjonuje nawet najbardziej wyrafinowanych małych smakoszy, a Tobie da pewność przygotowania pełnowartościowego i bezpiecznego dla malca posiłku. Dlaczego młode mamy wybierają robota kuchennego Beaba BabyCook Original? Gwarantuje Twojemu dziecku zdrowe, wartościowe posiłki, doskonale nadaje się do przygotowywania deserów i obiadów, dba o zachowanie najwyższych standardów higieny w trakcie przygotowywania jedzenia, funkcyjny i pomocny, ma świetny, nowatorski design, sprawia, że rozszerzanie diety maluszka o nowe potrawy staje się przyjemnością! Robot Beaba BabyCook Original cena: 489 pln Więcej informacji o produkcie rodzice znajdą na babymama.pl

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko
Aktualności
Kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko? Przepisy w 2023
Ewa Janczak-Cwil
rekrutacja do szkół podstawowych
Aktualności
Rekrutacja do szkoły podstawowej 2023: zasady, zapisy. Kiedy zaczyna się nabór?
Ewa Janczak-Cwil
przedszkole integracyjne
Edukacja
Przedszkole integracyjne: co to jest, dla kogo? Program
Magdalena Drab
Rekrutacja do szkół średnich: jak wygląda, ważne terminy, obliczanie punktów
Aktualności
Rekrutacja do szkół średnich: kiedy składa się papiery do liceum? Kalendarz 2023
Luiza Słuszniak
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi
Prawo i finanse
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi – aktualne przepisy
Ewa Janczak-Cwil
Wielki Post: co to jest, ile trwa, historia, symbole
Święta i uroczystości
Wielki Post: ile trwa, historia, symbole, jak się go obchodzi? Kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku?
Luiza Słuszniak
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu
Święta i uroczystości
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu i czy są obowiązkowe
Luiza Słuszniak
kiedy wakacje
Aktualności
Kiedy wakacje w 2023 roku – początek i zakończenie, jak planować letni wypoczynek?
Ewa Janczak-Cwil
Opieka nad żoną po porodzie
Prawo i finanse
Opieka nad żoną po porodzie 2023: kto ma prawo do zwolnienia i na jak długo?
Joanna Biegaj
Czy alimenty wlicza się do dochodu
Prawo i finanse
Czy alimenty wlicza się do dochodu: czy liczą się do zasiłku rodzinnego i do kredytu?
Milena Oszczepalińska
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Uczeń
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Luiza Słuszniak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
Pewniaki na egzamin ósmoklasisty z języka polskiego
Język polski
Pewniaki na egzaminie ósmoklasisty: co warto powtórzyć przed egzaminem z języka polskiego?
Luiza Słuszniak
AMR, schemat żywienia niemowląt
Dieta
Schemat żywienia niemowląt: aktualne zalecenia 2023
Magdalena Drab
olej z wiesiołka
Starania o dziecko
Olej z wiesiołka na płodność: czy pomaga zajść w ciążę?
Magdalena Drab
poród w szpitalu
Poród naturalny
Chwyt Kristellera – co to jest, jak wygląda, czym grozi i czy to legalne?
Luiza Słuszniak
Edukacja
Rodzaje przedszkoli: poznaj typy przedszkoli, by wiedzieć, które będzie najlepsze dla twojego dziecka
Luiza Słuszniak
Egzamin ósmoklasisty 2022  z języka polskiego. Zakres materiału
Uczeń
Egzamin ósmoklasisty 2023 z języka polskiego: co trzeba umieć, zakres materiału
Luiza Słuszniak