Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Miejsca na rodzinne wakacje plebiscyt
Adobe Stock
Aktualności

Najlepsze miejsce na rodzinne wakacje: czy hotel jest lepszy od namiotu? [GŁOSOWANIE]

Nie wyobrażasz sobie wakacji z dziećmi pod chmurką i zawsze wybierasz renomowane hotele, czy raczej stawiasz na kontakt z naturą i pełną przygód podróż w kamperze? Wybieramy najlepsze miejsca i wakacyjne kwatery!

Rodzinne wakacje można spędzać na wiele różnych sposobów - i każdy jest dobry, o ile sprawia radość wszystkim członkom rodziny. Niektórzy co roku pakują namiot, śpiwory i wyruszają zwiedzać letnie kempingi, inni wolą hotelowe wygody, basen z jacuzzi i posiłki w restauracji. Nie ma jednego dobrego patentu na wakacje z dziećmi, ale bardzo chętnie poznamy wasze zdanie oraz zwyczaje. Gdzie najczęściej jeździcie na wakacje z dziećmi i gdzie się wtedy zatrzymujecie? Oddajcie swoje głosy!

Miejsca na wakacje z dziećmi

W naszym plebiscycie umieściliśmy najpopularniejsze wakacyjne formy spędzania urlopu: wśród rodzinnych kwater znalazł się więc luksusowy hotel, ale i mały pensjonat, namiot oraz bardziej mobilny kemping, dom dziadków i... własne mieszkanie. Każda z tych możliwości ma swoje zalety (a może i wady?). Którą wybieracie?

Luksusowy hotel

W kilkugwiazdkowym hotelu jedno jest pewne: odpoczniesz od domowych obowiązków, gotowania, sprzątania i myślenia o tym, by zadbać o wszystkich członków rodziny. Dobrze, jeśli w hotelu jest basen, strefa SPA i możliwość skorzystania z masaży relaksujących. Takie miejsca często oferują też specjalne atrakcje dla dzieci: sale zabaw albo sale kinowe. Jeśli lubicie luksusy, wybierzcie renomowany hotel, koniecznie w ładnej okolicy, blisko ciekawych tras wycieczkowych.

Namiot

To opcja dla tych, którzy lubią przygody. Pod namiotem nigdy nie wiadomo, czego się spodziewać: może się gwałtownie zmienić pogoda albo... zabraknąć prądu. Z drugiej strony dla dzieci wakacje pod namiotem to wyjątkowa atrakcja i nauka radzenia sobie w trudnych warunkach. Jeśli chcesz zaszczepić w dziecku ducha podróżnika, wybierzcie się pod namiot!

Kamper

To bardziej luksusowa wersja namiotu, która zapewnia nie tylko sen w komfortowych warunkach, ale i daje możliwość sprawnego przemieszczania się. W kamperze zwiedzicie wiele ciekawych miejsc, często niedostępnych dla tych, którzy nocują w jednym hotelu. A do tego nie będziecie narażać się na niechciane towarzystwo innych urlopowiczów, co w dobie pandemii koronawirusa jest szczególnie pożądane.

Gospodarstwo agroturystyczne

Które dziecko nie marzy o beztroskich wakacjach na wsi? Dla wielu dorosłych długie letnie dni spędzane na wiejskich łąkach i podwórkach to jedne z najpiękniejszych wspomnień dzieciństwa. No i przecież kiedyś maluch musi zobaczyć krowy i kury!

Pensjonat

Mały hotelik czy pensjonat to mniejsze ryzyko gwaru i tłoku, a często też bardziej ustronne, urokliwe miejsca do zwiedzania. Korzystajcie z poleceń znajomych i sprawdzonych, ale mało znanych kwater, by dotrzeć w naprawdę piękne zakątki Polski.

Dom dziadków

Wakacje u dziadków mają tę zaletę, że cała rodzina spędza czas razem (zwłaszcza gdy dziadkowie mieszkają daleko i nie widzicie się na co dzień). A poza tym stęskniona babcia z pewnością chętnie zajmie się wnukami, podczas gdy rodzice skorzystają z paru chwil błogiego lenistwa.

Dom Airbnb

Airbnb to coraz bardziej popularna platforma noclegowa, za pośrednictwem której można krótkoterminowo wynająć dom lub mieszkanie od osoby prywatnej. I to w przeróżnych miejscach na świecie! Airbnb oferuje często bardzo oryginalne kwatery, niedostępne dla zwykłych hotelarzy i kuszące różnorodnością: od willi z basenami po domki na drzewie i pokoje na łodziach.

Własne mieszkanie

Nie zawsze są warunki i czas, by wyjechać na urlop daleko poza miejsce zamieszkania. Ale to nie znaczy, że podczas wakacji w domu trzeba się nudzić! Możecie bawić się przednio, a przy okazji wzmacniać rodzinne więzi i stymulować rozwój dzieci. Mamy mnóstwo pomysłów na domowe zabawy na każdy dzień tygodnia!

Zobacz też:

Kawa w ciąży: czy można ją pić i czy jest bezpieczna? Skutki przyjmowania kofeiny w ciąży

gdzie w góry z dzieckiem
Adobe Stock
Czas wolny
Gdzie jechać w góry z dziećmi w Polsce? Najbardziej urokliwe miejsca dla rodzin
To, gdzie jechać w góry z dziećmi, zależy od wieku dzieci, doświadczenia rodziców i nastawienia wszystkich członków rodziny. Jednak jedno jest pewne – w górach jest więcej atrakcji niż nad morzem i łatwiej tam dziecku zaszczepić ciekawość świata i aktywny tryb życia. Przedstawiamy trasy, które nadają się dla dzieci – w Tatrach, Pieninach, Bieszczadach i Górach Świętokrzyskich.

Oczywiście w każdych polskich górach jest mnóstwo szlaków nadających się dla rodzin z dziećmi, więc nasz wybór jest bardzo subiektywny. Większość tu polecanych tras przeszłam z własnymi dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym – więc wiem, że da się to zrobić. Wiem też, że dzieciaki często marudzą, idąc pod górę, na szczycie są dumne i szczęśliwe (chwalcie je, ile wlezie!), w drodze powrotnej nie widać po nich wielkiego zmęczenia i sporo potrafią z takich górskich wypraw zapamiętać. Mogą to być jedne z ich najlepszych wakacyjnych wspomnień. Wszystko w waszych, rodziców, rękach! Gdzie w góry z dziećmi: Pieniny Tatry Bieszczady Góry Świętokrzyskie Gdzie w góry z dziećmi – Pieniny dla każdego Trzy Korony. fot. Ewa Janczak-Cwil Wąwóz Homole – wieś Jaworki koło Szczawnicy. Na dnie wąwozu płynie potok, który tworzy malownicze kaskady. Zielony szlak prowadzi turystów łatwą ścieżką, która czasem przekracza potok – idzie się wtedy zbudowanymi tu metalowymi mostkami. Ściany wąwozu tworzą biały i czerwony wapień, a nad nimi górują fantazyjne turnie. Warto zwrócić uwagę dzieci na kolorowe różnorodne porosty, których w wąwozie jest mnóstwo. Czas wycieczki z dziećmi: 2-2,5 h wraz z odpoczynkami. Dolina Białej Wody. Także położona w okolicy wsi Jaworki. Doliną wiedzie żółty szlak z Jaworek do Litmanowej. Ścieżki są łagodne i dość szerokie, a nad potokami zawieszono kładki z barierkami. Droga jest łatwa i przyjemna. Idąc nią, można podziwiać liczne formacje skalne – Czubatą, Bazaltową Skałę, Czerwoną Skałę, zwaną też Sfinksem i mnóstwo innych. Na trasie są ławeczki i miejsca odpoczynku. Czas wycieczki z dziećmi: ok. 2 h z odpoczynkami. Zobacz także: Wakacje z dzieckiem pod namiotem – gdzie jechać, co zabrać? Spływ Dunajcem....

miejscowości nad morzem na wakacje z dzieckiem
adobe stock
Aktualności
Przegląd najpopularniejszych kąpielisk nad morzem. Jaki kurort na wakacje z dzieckiem w dobie pandemii?
Najpopularniejsze nadmorskie miejscowości co roku przyciągają tłumy wczasowiczów. Czy w roku zdominowanym przez pandemię koronawirusa będzie podobnie? Sprawdzamy, jak będzie wyglądało korzystanie z największych nadmorskich kąpielisk i podpowiadamy, gdzie udać się nad morze z dzieckiem.

Mimo pandemii koronawirusa sezon kąpielowy w Polsce tradycyjnie trwać będzie od 1 czerwca do 30 września (choć daty otwarcia poszczególnych kąpielisk są ustalane indywidualnie). Z informacji udzielonych przez Główny Inspektorat Sanitarny wynika, że zalecenia dotyczące organizacji kąpielisk są mniej restrykcyjne, niż pierwotne rekomendacje Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny. Jak zatem wyglądać będzie korzystanie z nadmorskich kąpielisk w dobie pandemii? Miejscowości nad morzem w dobie koronawirusa: 1.  Popularne kurorty nad morzem: gdzie z dzieckiem? Świnoujście Władysławowo Kołobrzeg Karwia Jastrzębia Góra Ustka Sopot Mielno 2.  Które kąpieliska są już czynne? 3.  Zalecenia GIS-u dotyczące plażowania Popularne kurorty nad morzem: gdzie z dzieckiem?  Władysławowo  –  największą atrakcją Władysławowa są lubiane przez najmłodszych piaszczyste plaże. Te ciągną się tu kilometrami (we Władysławowie jest ich aż 30 km) i jeśli tylko nie korzysta się z głównych wejść, można mieć pewność, że nie zabraknie tu miejsca nawet w szczycie sezonu. Ponadto we Władysławowie znajduje się wiele ciekawych miejsc zarówno dla dzieci, jak i dorosłych – m.in. port, w którym odbywają się rejsy, słynne Muzeum Motyli czy tory gokartowe. Większość plaż we Władysławowie zostanie otwarta 1 lipca 2020 roku i zamknięta w połowie września. Świnoujście – podczas pobytu z dzieckiem w Świnoujściu miasto odkrywać można na wiele sposobów. Najlepiej połączyć ulubione plażowanie na jednej z najszerszych plaż nad Bałtykiem ze zwiedzaniem centrum miasta i spacerem po przepięknej promenadzie, którą dojść można aż za granicę. W Świnoujściu dostępne są także liczne atrakcje dla dzieci , takie jak Plac edukacji przyrodniczej, park...

co zabrać nad morze z dzieckiem
Adobe Stock
Czas wolny
Co zabrać nad morze z dzieckiem? Zamiast tony bagażu − PROSTA lista!
Na wyjazd nad morze z dzieckiem trzeba zabrać zarówno rzeczy, które zapewnią mu bezpieczeństwo, jak i takie, które poradzą sobie z dziecięcą nudą. Podstawa to apteczka, ubrania i kosmetyki, choć zabawek też nie powinno zabraknąć. Z krótką i przejrzystą listą spakujesz się w mig!

Planując urlop, zastanawiasz się, co zabrać nad morze z dzieckiem, aby o niczym nie zapomnieć, ale jednocześnie żeby bagaż nie ważył kilku ton. Zestaw nad morze zależy głównie od wieku dziecka oraz formy transportu. Jeśli jedziecie sporym autem, można postawić na większy ekwipunek dla dziecka, ale jadąc pociągiem, trzeba się już mocno ograniczać. Podpowiadamy, co koniecznie zabrać na wyjazd nad morze z dzieckiem, a z czego można zrezygnować. Co zabrać na wyjazd nad morze z dzieckiem: ubrania kosmetyki apteczka zabawki inne akcesoria Co zabrać nad morze z dzieckiem: ubrania Na wyjazd dziecko trzeba tak wyposażyć, aby było zabezpieczone przed różnymi warunkami atmosferycznymi – nad morzem bywa upalnie, ale zdarzają się też chłodniejsze i wietrzne dni z deszczem.   Spa - Akademia Młodych Rodziców Do walizki dziecka nad morze warto spakować: bieliznę/pieluchy, koszulki z krótkim rękawem, bluzki z długim rękawem, krótkie spodnie/spódniczki, długie spodnie, dres, cienką bluzę, ciepły sweter lub grubszy polar, kurtkę lub pelerynę przeciwdeszczową, skarpetki, obuwie: adidasy, kalosze , sandały, klapki lub buty typu crocsy dla dzieci , piżamę, strój kąpielowy, nakrycia głowy: czapkę z daszkiem , a jeszcze lepiej kapelusz z dość szerokim rondem.   Nawet jeśli zabierzecie ze sobą po jednej koszulce na każdy dzień wyjazdu, dzieci często się brudzą. Nie zawsze liczba zabranych rzeczy wystarcza, aby dziecko było ubrane czysto. Można zastosować wtedy zasadę: każde ubranie ma trzy strony: prawą, lewą i... czystszą! To oczywiście wyjście awaryjne i na wyjazd z dzieckiem nad morze warto zabrać płyn do prania i w razie potrzeby przeprać ubranka. Co zabrać nad morze z...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko
Aktualności
Kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko? Przepisy w 2023
Ewa Janczak-Cwil
rekrutacja do szkół podstawowych
Aktualności
Rekrutacja do szkoły podstawowej 2023: zasady, zapisy. Kiedy zaczyna się nabór?
Ewa Janczak-Cwil
przedszkole integracyjne
Edukacja
Przedszkole integracyjne: co to jest, dla kogo? Program
Magdalena Drab
Rekrutacja do szkół średnich: jak wygląda, ważne terminy, obliczanie punktów
Aktualności
Rekrutacja do szkół średnich: kiedy składa się papiery do liceum? Kalendarz 2023
Luiza Słuszniak
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi
Prawo i finanse
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi – aktualne przepisy
Ewa Janczak-Cwil
Wielki Post: co to jest, ile trwa, historia, symbole
Święta i uroczystości
Wielki Post: ile trwa, historia, symbole, jak się go obchodzi? Kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku?
Luiza Słuszniak
Dzień Wagarowicza
Czas wolny
Dzień wagarowicza 2023 – kiedy obchodzimy i jak go spędzić?
Dominika Bielas
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu
Święta i uroczystości
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu i czy są obowiązkowe
Luiza Słuszniak
pierwszy dzień wiosny
Czas wolny
Pierwszy dzień wiosny 2023 – kiedy wypada, jak się obchodzi? (tradycje i zwyczaje)
Ewa Janczak-Cwil
Czy alimenty wlicza się do dochodu
Prawo i finanse
Czy alimenty wlicza się do dochodu: czy liczą się do zasiłku rodzinnego i do kredytu?
Milena Oszczepalińska
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Uczeń
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Luiza Słuszniak
Pewniaki na egzamin ósmoklasisty z języka polskiego
Język polski
Pewniaki na egzaminie ósmoklasisty: co warto powtórzyć przed egzaminem z języka polskiego?
Luiza Słuszniak
AMR, schemat żywienia niemowląt
Dieta
Schemat żywienia niemowląt: aktualne zalecenia 2023
Magdalena Drab
olej z wiesiołka
Starania o dziecko
Olej z wiesiołka na płodność: czy pomaga zajść w ciążę?
Magdalena Drab
poród w szpitalu
Poród naturalny
Chwyt Kristellera – co to jest, jak wygląda, czym grozi i czy to legalne?
Luiza Słuszniak
Marzanna: co to jest i jak wygląda? Co symbolizuje obrzęd topienia marzanny?
Aktualności
Marzanna: jak wygląda, co symbolizuje topienie marzanny?
Luiza Słuszniak
Edukacja
Rodzaje przedszkoli: poznaj typy przedszkoli, by wiedzieć, które będzie najlepsze dla twojego dziecka
Luiza Słuszniak
Egzamin ósmoklasisty 2022  z języka polskiego. Zakres materiału
Uczeń
Egzamin ósmoklasisty 2023 z języka polskiego: co trzeba umieć, zakres materiału
Luiza Słuszniak