Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Aktualności

Najpierw dzieci, potem ślub. Czy ksiądz robił problemy Paulinie Krupińskiej? [WIDEO]

Modelka w lipcu 2018 roku wyszła za mąż za Sebastiana Karpiela-Bułeckę – piosenkarza i górala. W chwili ślubu para miała już dwoje dzieci. Czy dla księdza nie stanowiło to problemu w udzieleniu im sakramentu?

Modelka Paulina Krupińska i muzyk Sebastian Karpiel-Bułecka są szczęśliwym małżeństwem od dwóch lat. Mają też dwoje dzieci. Jednak, co nietypowe w tradycji góralskiej, para najpierw zdecydowała się na potomstwo, a dopiero później na ślub kościelny. Reporterka Party.pl spytała gwiazdę, czy w związku z tym nie było żadnych trudności w uzyskaniu zgody na ceremonię w kościele. Oto co powiedziała celebrytka!

Najpierw dzieci, potem ślub: czy to problem?

Paulina Krupińska w rozmowie z Party.pl stanowczo zaprzeczyła, by spotkały ją jakiekolwiek nieprzyjemności w momencie, gdy planowała wziąć ślub kościelne, mając już dwójkę dzieci. „W ogóle nie mieliśmy takiej sytuacji, żeby mieć jakieś problemy z księdzem” – wyznała.

Modelka zdradziła też, dlaczego w ogóle zdecydowała się na ślub w kościele katolickim w tym konkretnym momencie. Okazuje się, że miało to związek z chęcią ochrzczenia drugiego dziecka. „Wiedzieliśmy, że jeżeli chcemy ochrzcić drugie dziecko, to już po prostu nie wypada pójść i prosić o chrzest bez ślubu. Jasne dla nas było to, że chcemy zrobić te dwie uroczystości w jednej” – powiedziała Paulina Krupińska.

Modelka przyznała też, że oczywiście zdarzają się sytuacje, że kapłan patrzy nieprzychylnym okiem na pary, które zamierzają  wziąć ślub w kościele dopiero po tym, jak na świecie pojawi się potomstwo, jednak podkreśliła, że każdy powinien mieć szansę na „wejście na dobrą drogę”, zgodną z nauczaniem Kościoła, nawet jeśli wcześniej był na tzw. złej drodze. Paulina i Sebastian właśnie taką decyzję podjęli w 2018 roku i udało im się dopełnić formalności bez żadnych problemów.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Paulina Krupińska-Karpiel (@pkrupinska)


Modelka w udzielonym wywiadzie została także spytana o to, czy jej dzieci są podobne bardziej do niej, czy do jej męża. Jesteście ciekawi? Odtwórzcie nasz materiał wideo!

Zobacz także:

Oliwia i Łukasz zostali rodzicami
screen/Instagram elkuchta
Aktualności
Oliwia i Łukasz ze „Ślubu..." zostali rodzicami – znamy płeć i imię dziecka!
Oliwia z programu „Ślub od pierwszego wejrzenia" urodziła swoje pierwsze dziecko. Trudno o piękniejszy prezent – maleństwo przyszło na świat dokładnie w Dniu Matki. Dumni rodzice pokazali zdjęcie słodkiego maluszka.

Oliwia i Łukasz są bohaterami telewizyjnego reality show „Ślub od pierwszego wejrzenia" emitowanego przez stację TVN. Ze względu na specyfikę programu bardzo długo ukrywali , że spodziewają się swojego pierwszego dziecka. Dopiero gdy zakończyła się emisja ostatniego odcinka show, z którego dowiedzieliśmy się, że para zdecydowała się kontynuować  małżenstwo, Oliwia i Łukasz przekazali fanom wspaniałą wiadomość, że zostaną rodzicami. Maleństwo przyszło na świat 26 maja. Oliwia została mamą Dokładnie w Dniu Matki Oliwia urodziła swoje pierwsze dziecko. To chłopiec, a rodzice nadali mu piękne i tradycyjne imię  – Franciszek. „Najlepszy prezent na Dzień Mamy, jaki mogłam sobie wymarzyć 🙈 Razem z Frankiem mamy się superancko i już nie możemy się doczekać, kiedy tata @elkuchta zabierze nas do domu" – napisała szczęśliwa mama na Instagramie. Wpis opatrzyła słodkim zdjęciem rączki synka.           Wyświetl ten post na Instagramie.                   Najlepszy prezent na Dzień Mamy, jaki mogłam sobie wymarzyć 🙈 Razem z Frankiem mamy się superancko i już nie możemy się doczekać, kiedy tata @elkuchta zabierze nas do domu 🥰 #littleboy #purehappiness #franek #bedziemialduzofanek #first #mothersday #mothersdaygift #superfacet #powerboy Post udostępniony przez Oliwia Ciesiółka (@modrafrelka) Maj 26, 2020 o 10:29 PDT Historia miłości Oliwi i Lukasza Oliwia i Łukasz to piękna para z 4. edycji „Ślubu od pierwszego wejrzenia". Zgodnie z formułą programu poznali się dopiero na ślubnym kobiercu, a widzowie przez wiele odcinków show mogli obserwować, jak rodzi się między nimi uczucie, jak się docierają. Okazało się, że para...

młodzi Polacy nie chcą ślubu
AdobeStock
Aktualności
Dlaczego nie bierzemy ślubu? Bo to się nie opłaca!
Młodym Polakom nie zależy na papierku, bo to, co daje małżeństwo, mają i bez ślubu. Dzięki temu otrzymują też większą pomoc od państwa.

Polacy coraz bardziej wolą związki partnerskie. W 2018 roku urodziło się aż 103 tysiące dzieci, których rodzice nie wzięli ślubu. Co czwarty maluch przyszedł na świat w mieście, a co piąty na wsi. Zobacz, co powoduje, że nie zależy nam tak jak dawniej na małżeńskiej przysiędze. Do seksu nie potrzeba obrączki Przyczyny zmiany podejścia do instytucji małżeństwa demografowie upatrują m.in. w przemianach obyczajowych i światopoglądowych Polaków. Kiedyś związek małżeński dawał dostęp do seksu, dziś można go mieć bez obrączki. W Zachodniopomorskiem prawie wszystkie nastolatki, które zachodzą w ciążę, mają dzieci nieślubne - wśród 20-24 -latek to aż 70 proc. Spada także religijność młodych Polaków i coraz mniej z nich chodzi na msze do kościoła. A jak wiadomo, religia katolicka promuje tradycyjny model rodziny. Życie "na kocią łapę" jest popularne wśród młodych, wykształconych, dobrze zarabiających Polaków. Ale nie tylko. Najwięcej dzieci pozamałżeńskich rodzi się także wśród najuboższych. Czy życie na "kocią łapę" się opłaca? Mimo że polskie przepisy nie sprzyjają konkubentom - nie mają wspólnoty majątkowej, nie mogą się wspólnie rozliczyć z podatku dochodowego i adoptować dziecka to i tak Polacy chętnie korzystają z tej formy związku. Pomoc socjalna jest tak skonstruowana, że to się im po prostu opłaca. Samotna mama w świetle przepisów może liczyć na: dodatek z tytułu samotnego rodzicielstwa w wysokości 170 złotych miesięcznie; zasiłek rodzinny (jeżeli dochód nie przekracza 674 złote na osobę w rodzinie); dopłaty do mieszkania; pierwszeństwo lub dodatkowe punkty w przyjęciu do żłobka i przedszkola; dofinansowaniu obiadów, podręczników, wycieczek itp. Sformalizowanie związku w urzędzie stanu cywilnego nie dawałoby takich korzyści. "To przedsiębiorczość...

ślub od pierwszego wejrzenia
Instagram @anitaczylija
Aktualności
Anita i Adrian ze „Ślubu od pierwszego wejrzenia” nie chcą kolejnych dzieci? „Produkcja bobasów zamknięta”
Anita i Adrian z kontrowersyjnego show „Ślub od pierwszego wejrzenia” niedawno po raz kolejny zostali rodzicami. Para za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformowała, że cała rodzina czuje się świetnie i jest już w domu.

Związek Anity Szydłowskiej i Adriana Szymaniaka był jednym z niewielu, któremu udało się przetrwać po zakończeniu kontrowersyjnego  programu „Ślub od pierwszego wejrzenia”. O parze było ostatnimi czasy wyjątkowo głośno, a to za sprawą drugiej ciąży Anity, którą zarówno ona jak i jej mąż szeroko komentowali . Poród miał miejsce w zeszły wtorek i, jak informują szczęśliwi rodzice, cała rodzina zdążyła wrócić już do domu. Rodzina już w domu „Mimo że do domu ze szpitala jest może jakieś 20 minut, to mam wrażenie, że właśnie wyruszyliśmy w kolejną, nieznaną, piękną drogę w naszym życiu! Zdrowa i silna kruszynka pojechała poznać swojego braciszka i w końcu poprzytulać się do kochanego tatusia! Jestem przepełniona szczęściem i ogromną miłością do tego maleństwa ! Moje serce po raz kolejny stało się dwa razy większe. (...) Nawet w tym trudnym czasie bez odwiedzin personel robi wszystko, aby mamy czuły się komfortowo” – pisze na profilu Anita.         Wyświetl ten post na Instagramie.                   Mimo że do domu ze szpitala jest może jakieś 20 minut, to mam wrażenie że właśnie wyruszyliśmy w kolejną nieznaną, piekna drogę w naszym życiu! Zdrowa i silna Kruszynka pojechała poznać swojego braciszka i w końcu poprzytulać się do kochanego tatusia! Jestem przepełniona szczęściem i ogromną miłością do tego maleństwa! Moje serce po raz kolejny stało się dwa razy większe ❤️ dziękuję załodze szpitala im. Rydygiera w Krakowie, mój wybór nie mógł być inny. Nawet w tym trudnym czasie bez odwiedzin, personel robi wszystko aby mamy czuły się komfortowo. Z całego serca dziękujemy za wszystkie gratulacje ❤️ #storyofmylife #newroad #moments #family #babygirl...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Współpraca reklamowa
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
Zmiany w Kodeksie pracy ważne dla rodziców [urlop rodzicielski, elastyczne formy czasu pracy i inne]
Prawo i finanse
Zmiany w Kodeksie pracy  ważne dla rodziców w 2023 roku [urlop rodzicielski, elastyczne formy czasu pracy i inne]
Luiza Słuszniak
wniosek 500 plus 2022
Prawo i finanse
Wniosek 500 plus 2023 – od kiedy? Jak go złożyć przez internet?
Magdalena Drab
wiersz o zimie
Gry i zabawy
Wiersz o zimie: 7 zimowych wierszyków dla maluchów i przedszkolaków
Agnieszka Majchrzak
karnawał
Aktualności
Karnawał – kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku, najciekawsze zwyczaje
Ewa Janczak-Cwil
Sanki dla dzieci
Zakupy
Sanki dla dzieci: z oparciem, drewniane i plastikowe. Jakie sanki dla niemowlaka?
Milena Oszczepalińska
ferie kiedy
Aktualności
Ferie zimowe – terminy dla województw w 2023 roku
Luiza Słuszniak
urlop macierzyński
Prawo i finanse
Urlop macierzyński 2023 – zasady, zmiany w związku z dyrektywą unijną
Ewa Janczak-Cwil
szczęśliwe imiona dla dziewczynek
Imiona
Szczęśliwe imiona dla dziewczynek: imiona oznaczające i przynoszące szczęście. Lista
Magdalena Drab
matura 2023 zmiany
Edukacja
Matura 2023: zmiany. Matematyka, polski, angielski – egzamin będzie łatwiejszy
Magdalena Drab
miód na przeziębienie
Zdrowie
Miód na przeziębienie – jaki jest najlepszy?
Małgorzata Wódz
AMR, jak często kąpać noworodka
Noworodek
Jak często kąpać noworodka: co ile dni kąpać latem i zimą? Zalecenia
Magdalena Drab
maski karnawałowe dla dzieci
Gry i zabawy
Maski karnawałowe dla dzieci: jak zrobić (krok po kroku) + maski do druku
Karolina Stępniewska
sposoby na zaparcia w ciąży
Zdrowie w ciąży
Sposoby na zaparcia w ciąży: najlepsze są te domowe i naturalne
Sylwia Niemczyk
kalendarz szczepień 2022
Zdrowie
Kalendarz szczepień 2023: szczepienia obowiązkowe i zalecane [PROGRAM SZCZEPIEŃ OCHRONNYCH] ​
Luiza Słuszniak
Królik dla niemowlaka
Dieta
Królik dla niemowlaka: jak go przygotować, od kiedy można go podać [PLUS PRZEPIS]
Adrianna Trusiuk
Ząbkowanie dziecka
Zdrowie
Ząbkowanie dziecka – kiedy się zaczyna, ile trwa i jakie są objawy?
Magdalena Drab
Dodatki do zasiłku rodzinnego
Prawo i finanse
Dodatki do zasiłku rodzinnego 2023: ile wynosi dodatek szkolny, rehabilitacyjny i na dziecko niepełnosprawne?
Joanna Biegaj
kosmetyki na cellulit i rozstępy po ciąży
Mama
Sprawdzony sposób na piękną skórę po ciąży. Znikną rozstępy, cellulit i flabby skin
Barbara Daszuta