Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Imię dla dziecka
AdobeStock
Aktualności

Najpopularniejsze imiona 2018? Wybierz ty! [PLEBISCYT]

Masz swoje ulubione imię dla chłopca i dziewczynki? Zagłosuj na nie i sprawdź, jaką pozycję zajmuje w plebiscycie użytkowników Mamotoja.pl.

Zastanawiasz się, jakie wybrać imię dla chłopca? Nie wiesz, jakie imię wybrać dla dziewczynki? Podpowiedzią, z której korzysta wielu rodziców, są rankingi popularnych imion za ostatni rok. Dla jednych to gotowa lista, z której łatwo wybrać modne imię. Dla innych wręcz przeciwnie - to ściągawka, których imion unikać, by dziecko nie mało swoich imienników w klasie. Na oficjalne dane z Ministerstwa Cyfryzacji za rok 2018 trzeba jeszcze poczekać, ale zapraszamy was do zabawy. W naszym plebiscycie znajdują się imiona nadawana często w pierwszej połowie 2018 roku, ale o tym, które zajdzie się na pierwszym miejscu rankingu, zadecydujecie wy!

Popularne imiona dla dziewczynek:

Zuzanna
Ambitna oraz zaradna. Rozważnie gospodaruje pieniędzmi, tak aby zawsze na wszystko starczyło. Jest dobrym, solidnym pracownikiem, którego bez obaw można obsadzić na odpowiedzialnym stanowisku.

Julia
Uczuciowa i romantyczna. Pomimo wrażliwego charakteru doskonale wie, czego chce. Potrafi też manipulować ludźmi tak, aby spełniali jej kaprysy. Bardzo lojalna wobec rodziny i przyjaciół. Jeśli kogoś znielubi, to już na zawsze.

Zofia
Stanowcza oraz nieco apodyktyczna. Uważa, że wszystko wie najlepiej, w związku z czym chciałaby rządzić zarówno rodziną, jak i życiem swoich znajomych. Jeśli ktoś odrzuci jej rady, potrafi się bardzo obrazić.

Maja
Subtelna i uduchowiona. Bardzo często wybiera wolne zawody, związane ze sztuką. Pracuje pilnie oraz systematycznie, toteż zwykle szybko odnosi sukces. Jest dobrym dyplomatą, dzięki czemu potrafi załatwić nawet bardzo trudne sprawy.

Hanna
Przebojowa i stanowcza. Potrafi sumiennie pracować na swój sukces. W głębi sera niezbyt pewna siebie, co sprawia, że jest bardzo drażliwa na swoim punkcie i łatwo się obraża. Lubi ładne stroje i drogie kosmetyki.

Lena
Przebojowa i bardzo rodzinna. Rzadko chodzi smutna, gdyż z reguły ma świetny nastrój, a swoim poczuciem humoru potrafi rozbawić całe towarzystwo. Bywa bardzo rozrzutna, ale potrafi też zarabiać pieniądze.

Zobacz też: Imiona dla dziewczynek

Popularne imiona dla chłopców:


Antoni 
Ciekawy świata i niezwykle towarzyski. Nie cierpi nudnych zebrań, za to doskonale bawi się na dobrze zorganizowanej imprezie. Bardzo solidny i odpowiedzialny w pracy, w domu najchętniej unika wszelkich obowiązków. Dobry organizator.

Jakub
Ambitny, towarzyski i nieco zbyt zaborczy. Zazdrosny o swoich przyjaciół. Chciałby, aby stale byli do jego dyspozycji. Wrodzoną inteligencję oraz poczucie humoru potrafi wykorzystać do bardzo złośliwych żartów. Nie umie przegrywać.

Jan
Indywidualista o nieco samotniczym usposobieniu. Jest niemal wszechstronnie uzdolniony i świadomość tego sprawia, że czasem przecenia własne siły. Opracowuje śmiałe plany, ale ich realizację woli powierzać innym.

Szymon
Żywiołowy oraz uparty, a przy tym bardzo marzycielski. W swojej wyobraźni potrafi zbudować cały drugi świat. Nie przeszkadza mu to jednak realnie patrzeć na życie i zarabiać duże pieniądze. Marzenia pomagają mu się zrelaksować.

Aleksander
Wytrwały i zdyscyplinowany. Lubi porządek wokół siebie oraz jasne, proste zasady życiowe. Nie ufa nowomodnym nowinkom, woli stare sprawdzone rozwiązania. Potrafi podejmować szybkie i odważne decyzje.

Franciszek
Rozważny i uczuciowy. Ma w sobie wiele ciepła oraz ogromną życzliwość dla ludzi. Potrzebuje świadomości, że jest lubiany i szanowany. Nie potrafi oszukiwać ani kręcić. Każdemu stara się dogodzić.

Zobacz też: Imiona dla chłopców

Czy dziecko może mieć na imię... Tradycja? [WIDEO]

bardzo dziwne imię dla chłopca
Adobe Stock
Aktualności
Wybrali dla synka tak dziwne imię, że długo musieli czekać na zgodę
Rodzicom bardzo, ale to bardzo zależało, aby tak nazwać swego 4-letniego synka. Pytanie, czy było warto?

W Polsce prawo pozwala rodzicom na dużą swobodę, jeżeli chodzi o wybór imienia dla swojego dziecka. Ale bez przesady! W tej sprawie urzędnicy mieli naprawdę spore wątpliwości. Kochamy „Gwiezdne wojny” więc niech będzie Yoda Sprawa jest poniekąd publiczna, gdyż dotyczy znanego dziennikarza „Gazety Wyborczej” Wojtka Staszewskiego. Cztery lata temu  został szczęśliwym tatą synka. Postanowił na drugie imię dać mu Yoda , tak, jak jeden z bohaterów „Gwiezdnych wojen”. Staszewski wraz z partnerką są wielkimi fanami filmów z tej serii. I tu zaczęły się schody, bo urzędnicy nie zgodzili się na takie imię. Uznano, że jest ono nieodpowiednie dla dziecka. Yoda to istota o zielonej skórze Gdy rodzice chłopca zwrócili się do Urzędu Stanu Cywilnego w Warszawie z wnioskiem o wpisanie do dokumentów drugiego imienia chłopca, urzędnicy poprosili o opinię Radę Języka Polskiego. To instytucja opiniodawczo-doradcza, która rozstrzyga m.in. spory dotyczące użycia języka polskiego. Opiniują również budzące wątpliwość imiona. Językoznawcy utwierdzili urzędników w przekonaniu, że imię jest nieodpowiednie . Argumentowano m.in., że Yoda to istota o zielonej skórze i mierząca zaledwie 130 cm wzrostu. - Król Władysław Łokietek też miał mieć 130-140 cm wzrostu, a wskazywanie na skórę można traktować jako dyskryminację ze względu na jej kolor – odpowiedział dziennikarz. Yoda to on, czy ona? Rada miała jednak również inne wątpliwości. Nadawane imiona powinny wskazywać na płeć dziecka, a w przypadku Yody, mającej końcówkę – a (zwyczajowo nadawanej imionom żeńskim w Polsce) nie jest to oczywiste. Zaznaczono również, że imiona powinny wskazywać na narodowość dziecka, a przypadku fikcyjnej postaci z filmu to problematyczne. Wątpliwości budziła także obca pisownia przez "Y".   Pierwszy Yoda w Polsce...

Imię dla dziecka
AdobeStock
Imiona
Wielu rodziców wybierając imię dla dziecka, zupełnie o tym nie myśli. To duży błąd!
Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, dobrze się zastanów nad swoim wyborem. W końcu dziecko będzie nosiło je przez całe życie.

Imię dla maluszka to bardzo poważna sprawa. Przed ostatecznym wyborem należy wziąć pod uwagę wiele aspektów. Jest jednak jedna rzecz, której rodzice najczęściej nie biorą pod uwagę. Jak wybrać imię dla dziecka? Mogłoby się wydawać, że nie jest o zbyt trudne: wybierasz imię, które ci się podoba i koniec. Jednak, gdy przychodzi do podjęcia ostatecznej decyzji , należy wziąć pod uwagę choćby pisownię imienia, a także czy imię pasuje do nazwiska. Koniecznie zastanów się, czy imię nie ośmieszy maluszka lub nie będzie zbyt infantylne w życiu dorosłym. Dla jednych jest ważne, by imię nie było zbyt popularne , inni kierują się bieżącą modą . Choć wyboru dokonują rodzice, to czasem dogadać się dwóm osobom nie jest łatwo, szczególnie gdy kibicuje reszta rodziny. Analizując wybór imienia, warto także zastanowić się nad … zdrobnieniem. Moi rodzice zdecydowanie tego nie przemyśleli, bo zdrobnienie Dominisia, czy Dominiczka może i jest urocze, ale strasznie długie... co w przypadku bardzo szybko oddalającego się kilkulatka zupełnie się nie sprawdziło. Tak więc znikałam z pola widzenia gdzieś mniej więcej przy drugiej sylabie. Zostałam więc Miśką. Są rodzice, którzy zdrobnień nie ustalają zgodnie z imieniem, ale wymyślają własne, które bardziej kojarzą się z maluszkiem. Moja córka przez jakiś czas była Lalą, bo gdy coś chciała, nie płakała, a zawodziła rozpaczliwie, przypominało to Laaa- Laaa. Teraz stała się Martensem i Martini. Martki zupełnie nie kupuję, a Tusia jakoś się nie przyjęła. Jako rodzice często mamy potrzebę zdrabniania dziecięcych imion , jednak to może być niełatwe zadanie... nawet jeśli imię jest niezwykle piękne. O to kilka przykładów dziwnych zdrobnień wybranych przez nas w redakcji. Dają do myślenia : Leokadia – Lodzia Augustyna – Gucia Sara – Sarenka Konstancja – Kocia Józefa –...

Zagraniczne imiona żeńskie
AdobeStock
Aktualności
Nie chcesz, żeby dziecko miało popularne imię? Te były nadawane najrzadziej
Ministerstwo Cyfryzacji opublikowało listę najpopularniejszych imion, można również sprawdzić, jakie imiona były nadawane najrzadziej. Czy rodzice wykazywali się w pierwszej połowie 2018 roku dużą fantazją?

Każdy, kto spodziewa się dziecka, staje przed niezwykle trudnym zadaniem, jakim jest wybór imienia. Tu pojawia się wiele dylematów: tradycyjne czy oryginalne? Popularne czy raczej rzadko wybierane? Decyzja nie jest łatwa . Bez względu na obrany kierunek, źródłem inspiracji może być rankingach imion publikowanych przez Ministerstwo Cyfryzacji. Na stronie ministerstwa ukazała się ostatnio lista imion nadanych maluszkom w pierwszym półroczu 2018 roku. Byle nie te popularne... Na pierwszych miejscach już od kilku lat plasuje się Zofia, Alicja, Hanna i Julia, natomiast w przypadku chłopców Jan, Jakub, Antoni i Stanisław. Dla wielu osób to wskazówka, by właśnie tak nie nazywać swojego dziecka. Jeśli chcesz, by malec później w przedszkolu czy szkole nie miał swoich imienników , warto zerknąć na przeciwny biegun tej listy i tam poszukać inspiracji. Jakie imiona rodzice nadawali najrzadziej? O to kilka wybranych propozycji z końca listy. Jak na razie w tym roku imiona te noszą po 2 dziewczynki: Melanie, Masza, Natasha, Lana, Rozalina, Pelagia, Scarlett, Serafina, Claudia, Cornelia, Klarysa, Ismena, Violetta, Jennifer, Elisabeth, Ariela, Laurencja, Vivian, Rachela , Sabrina, Celestyna, Warwara, Nikoletta, Flawia, Carolina, Debora, Renata, Ingrid, Bogusława, Bella, Yasmina, Wiera, Malika. W przypadku chłopców jest także w czym wybierać: Manuel, Aureliusz, Rodrigo, Tomas, Franko, Ben, Dagmar, Kostiantyn, Jarema, Goran, Lucjusz, Tristan, Romuald , Otto, Natanel, Miłosław, Dexter, Fabio, Richard, Matthias, Francesco, Sobiesław, Caspian, Pablo, Gerard, Zdzisław, Wilhelm, Wiesław, Ragnar, Modest, Zack, Czcibor, Antoniusz, Melchior. A dla Waszych dzieci imię wybieraliście zgodnie z panująca moda czy wręcz przeciwnie? Napiszcie w komentarzach. Źródło: gov.pl Zobacz też: Czy znasz imiona dzieci polskich celebrytek? [QUIZ LEVEL HARD] Najpopularniejsze imiona 100 lat temu [WIDEO]...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko
Aktualności
Kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko? Przepisy w 2023
Ewa Janczak-Cwil
rekrutacja do szkół podstawowych
Aktualności
Rekrutacja do szkoły podstawowej 2023: zasady, zapisy. Kiedy zaczyna się nabór?
Ewa Janczak-Cwil
przedszkole integracyjne
Edukacja
Przedszkole integracyjne: co to jest, dla kogo? Program
Magdalena Drab
Rekrutacja do szkół średnich: jak wygląda, ważne terminy, obliczanie punktów
Aktualności
Rekrutacja do szkół średnich: kiedy składa się papiery do liceum? Kalendarz 2023
Luiza Słuszniak
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi
Prawo i finanse
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi – aktualne przepisy
Ewa Janczak-Cwil
Wielki Post: co to jest, ile trwa, historia, symbole
Święta i uroczystości
Wielki Post: ile trwa, historia, symbole, jak się go obchodzi? Kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku?
Luiza Słuszniak
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu
Święta i uroczystości
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu i czy są obowiązkowe
Luiza Słuszniak
kiedy wakacje
Aktualności
Kiedy wakacje w 2023 roku – początek i zakończenie, jak planować letni wypoczynek?
Ewa Janczak-Cwil
Opieka nad żoną po porodzie
Prawo i finanse
Opieka nad żoną po porodzie 2023: kto ma prawo do zwolnienia i na jak długo?
Joanna Biegaj
Czy alimenty wlicza się do dochodu
Prawo i finanse
Czy alimenty wlicza się do dochodu: czy liczą się do zasiłku rodzinnego i do kredytu?
Milena Oszczepalińska
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Uczeń
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Luiza Słuszniak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
Pewniaki na egzamin ósmoklasisty z języka polskiego
Język polski
Pewniaki na egzaminie ósmoklasisty: co warto powtórzyć przed egzaminem z języka polskiego?
Luiza Słuszniak
AMR, schemat żywienia niemowląt
Dieta
Schemat żywienia niemowląt: aktualne zalecenia 2023
Magdalena Drab
olej z wiesiołka
Starania o dziecko
Olej z wiesiołka na płodność: czy pomaga zajść w ciążę?
Magdalena Drab
poród w szpitalu
Poród naturalny
Chwyt Kristellera – co to jest, jak wygląda, czym grozi i czy to legalne?
Luiza Słuszniak
Edukacja
Rodzaje przedszkoli: poznaj typy przedszkoli, by wiedzieć, które będzie najlepsze dla twojego dziecka
Luiza Słuszniak
Egzamin ósmoklasisty 2022  z języka polskiego. Zakres materiału
Uczeń
Egzamin ósmoklasisty 2023 z języka polskiego: co trzeba umieć, zakres materiału
Luiza Słuszniak