Tragiczny wypadek w wesołym miasteczku
fotolia
Aktualności

Największy koszmar stał się rzeczywistością!

Tego chyba najbardziej boimy się w wesołych miasteczkach i nie jest to wcale lęk przed wysokością czy prędkością rollercoasterów.

Cztery osoby zginęły w parku rozrywki. Dreamworld w Coomera w Australii we wtorek stało się miejscem tragedii. 

W kolejce symulującej spływ górską rzeką uległy awarii taśmy transmisyjne, do których przymocowane były sześcioosobowe pontony. Wielu rannych, którzy zostali uwięzieni w kolejce, cztery osoby zginęły – to efekt tragicznej awarii urządzenia. 
 

Wypadek w wesołym miasteczku
tvn24


- Niedługo przed tym, jak my jeździliśmy tą kolejką, władze zaczęły zamykać park i zobaczyliśmy nad głowami śmigłowce – powiedział dla 9news.com.au mężczyzna, który we wtorek odwiedził park. - Kiedy wychodziliśmy, usłyszeliśmy, że matka i ojciec oraz wujek zostali poważnie ranni i mogli nawet umrzeć - dodał.

Osoby, które zginęły, miały powyżej 25 lat. Regulamin parku zezwala na korzystanie z urządzenia dzieci powyżej 2. roku życia.

Źródło: tvn24

Farma Iluzji – świat dziecięcej wyobraźni - VIDEO

Park of Poland: Suntago Wodny Świat
mat. promocyjne
Czas wolny
Park of Poland: Największy park wodny w Europie już otwarty [Ceny biletów]
Suntago Wodny Świat w Mszczonowie już gotowy na przyjęcie gości. 20 lutego nastąpiło oficjalne otwarcie parku.

3 km zjeżdżalni, 700 prawdziwych palm, ogromny basen, woda termalna i najdłuższa kryta zjeżdżalnia w Europie to tylko niektóre z atrakcji największego zadaszonego parku wodnego w Europie. Inwestycja jest już ukończona, a wielkie otwarcie odbyło się 20 lutego. Zebralismy dla was najważniejsze informacje: gdzie znajduje się park wodny? główne atrakcje Suntago jak kupic bilet? ceny biletów Suntago Wodny Świat: jak dojechać? Inwestycja powstał na obszarze ok. 20 ha w miejscowości Wręcza, w gminie Mszczonów. Jest to blisko węzła trasy S8 i drogi nr 50 między Warszawą a Łodzią. Z Warszawy to ok. 50 minut jazdy samochodem, z Łodzi 75 minut, z Katowic - 3,5 godziny, Częstochowy - 2,5 godziny. Adres: ul. Żukowska 96-320 Wręcza, Polska Jakie atrakcje? W parku wodnym znajdziemy trzy strefy tematyczne w tropikalnej temperaturze 32 stopni Celsjusza. Strefa Jamango dostępna jest dla wszystkich, natomiast strefy Relax i Saunaria wyłącznie dla osób powyżej 16 roku życia. Większość basenów w Suntago Wodnym Świecie będzie wypełniona wodą termalną. W parku znajdziemy takie atrakcje jak: 32 zjeżdżalnie wodne, basen z falami, basen relax z tzw. dziką rzeką, basen „Rzeka przygód”, wodny plac zabaw, maszyna Surf-Air, która umożliwia surfowanie pod dachem, zewnętrzny wodny plac zabaw z podgrzewaną wodą, 3 baseny solankowe Dead Sea, 5 basenów witalnych, wypełnionych wodą z minerałami, 10 saun o zróżnicowanej temperaturze i wilgotności powietrza.         Wyświetl ten post na Instagramie.                       Post udostępniony przez Polin Waterparks (@polinwaterparks) Mar 2, 2018 o 7:01 PST Suntago Wodny Świat to pierwsza część...

alkoholizm
Fotolia
Aktualności
Zielona Góra: pijana 14-latka bez opieki rodziców traciła przytomność
Nigdy nie przestanie nas to dziwić. Coraz więcej dzieci sięga po alkohol, a rodzice niczego nie widzą?

Park miejski w Gubinie pod Zieloną Górą. Zupełnie przypadkowo przejeżdżający patrol policji zauważa na ławce dwie nastolatki. Jedna z nich zachowuje się nerwowo, a druga jest ledwie przytomna. Jak się okazuje 14-latka, z którą nie było kontaktu, traciła świadomość z powodu upojenia alkoholem. Została natychmiast przewieziona do szpitala w Zielonej Górze. Badanie krwi wykazało, że miała 2,4 promila alkoholu we krwi. Do zdarzenia doszło w miniony czwartek, 31 sierpnia. Bez opieki przez cały dzień Aby doszło do takiego upojenia alkoholem , dziecko musiało po pierwsze w jakiś sposób zdobyć alkohol, a po drugie bez opieki i jakiejkolwiek kontroli znajdować się poza domem lub przynajmniej poza zasięgiem wzroku osoby opiekuna bardzo długo. Do takich sytuacji dochodzi coraz częściej. Niedawno pisaliśmy o kilkuletnim chłopcu, który wraz z dużo starszym znajomym pił alkohol do momentu, w którym nieprzytomny został znaleziony przez przypadkowych przechodniów pod supermarketem. Zatrważający jest fakt, że mimo tego, że każde nieco starsze dziecko w tej chwili posiada telefon komórkowy i najczęściej dzięki temu jest online na portalach społecznościowych, pozostaje często bez nadzoru przez cały dzień. Zobacz także: Oświęcim: nieprzytomny 9-latek leżał pod galerią handlową. Był pijany. Od kiedy dziecko przestaje być dzieckiem? Istnieje kilka przepisów, regulujących  tego typu zachowania. Przede wszystkim jednak sprzedaż alkoholu młodzieży poniżej 18. roku życia jest karalna grzywną zgodnie z art. 43 Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Pozostawienie dzieci bez opieki i narażenie ich na niebezpieczeństwo może być karane zgodnie z art. 106 Kodeksu wykroczeń, jednak dotyczy to dzieci do lat 7. Jeśli jednak powyżej tego roku życia dziecko nie jest w stanie w jakiegoś powodu obronić się przed niebezpieczeństwem, rodzic nadal podlega...

wakacje, mazury
MBL-PE w Olsztynku
Czas wolny
Park Etnograficzny w Olsztynku
Muzeum Budownictwa Ludowego-Park Etnograficzny zaprasza dzieci wraz z rodzicami do zwiedzania.

W Parku Etnograficznym zgromadzonych jest 68 obiektów dużej i małej architektury wiejskiej z Warmii, Mazur, Powiśla i Małej Litwy. Obiekty zróżnicowane są architektonicznie i prezentują różne funkcje. Są to budynki mieszkalne i sakralne, zabudowania gospodarcze i przemysłowe. 
Muzeum posiada 10 tysięcy muzealiów ruchomych z zakresu materialnej kultury ludowej XIX i XX w. oraz współczesnej sztuki i rękodzieła ludowego. 40 % z nich eksponowanych jest w obiektach udostępnianych do zwiedzania. 
Muzeum przypomina również o pierwszych mieszkańcach regionu. W części archeologicznej zrekonstruowany został kurhan z wczesnej epoki żelaza, budowana jest też wczesnośredniowieczna osada rzemieślnicza pod nazwą Amalang. 
W sezonie letnim na terenie Parku organizowanych jest wiele imprez plenerowych, m.in. „Targi Chłopskie”, „Święto ziół”, „Festiwal Bałtyjski”. 
 Dzieciom spodoba się to miejsce, wśród malowniczych domków przechadzają się kozy, króliczki i konie.   Park Etnograficzny przy ul. Leśnej 23 otwarty jest codziennie od kwietnia do października. Obiekty udostępnione są do zwiedzania codziennie w godzinach: maj-czerwiec: 9:00 - 17:00 lipiec: 9:00 - 18:00 sierpień: 10:00 - 18:00 wrzesień: 9:00 - 17:00 październik: 9.00-16.00 Ceny biletów wstępu do Parku Etnograficznego w 2011 roku bilet normalny 12,00 zł bilet ulgowy - młodzież szkolna, studenci, emeryci i renciści, osoby niepełnosprawne, nauczyciele 6,00 zł bilet rodzinny (dwie osoby dorosłe + 2 dzieci do lat 16) 28,00 zł bilet dla mieszkańców Olsztynka 3,00 zł bilet spacerowy - 18.00-20.00 3,00 zł przewodnik w języku polskim (grupy do 40 osób) 50,00 zł Dzieci do lat 7 wstęp bezpłatny Zgłoszenia grup przyjmujemy z dwutygodniowym wyprzedzeniem pod numerem telefonu 89 519-15-42 (od 15 kwietnia do 31 października) lub faxu 89 519-38-45   Odpłatność za parking :...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
cytaty na urodziny
Cytaty i przysłowia
Mądre i piękne cytaty na urodziny –​ 22 sentencje urodzinowe
Joanna Biegaj
Ile dać na Chrzest?
Święta i uroczystości
Ile wypada dać na chrzciny w 2022 roku? – kwoty dla rodziny, chrzestnych i gości
Luiza Słuszniak
gdzie nad morze z dzieckiem
new badge ranking small
Niemowlę
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Hanna Szczesiak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki (urlop na dziecko) – wszystko, co trzeba wiedzieć o nowym urlopie
Joanna Biegaj
pesel po 2000
Prawo i finanse
PESEL po 2000 - zasady jego ustalania
Agnieszka Majchrzak
hiszpańskie imiona
Imiona
Najczęściej nadawane hiszpańskie imiona - ich znaczenie oraz polskie odpowiedniki
Joanna Biegaj
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2022: ile dni, ile płatny, wniosek, dokumenty
Magdalena Drab
przedmioty w 4 klasie
Aktualności
Jakie są przedmioty w 4 klasie szkoły podstawowej w roku szkolnym 2022/2023? [LISTA]
Ewa Janczak-Cwil
300 plus
Prawo i finanse
300 plus 2022 – dla kogo, kiedy składać wniosek?
Małgorzata Wódz
na komary dla niemowląt
Zdrowie
Co na komary dla niemowląt: co wolno stosować, czego unikać?
Ewa Janczak-Cwil
urwany kleszcz
Zdrowie
Urwany kleszcz: czy usuwać główkę kleszcza, gdy dojdzie do jej oderwania?
Ewa Janczak-Cwil
Bon turystyczn atrakcje dla dzieci
Czas wolny
Bon turystyczny – atrakcje dla dzieci, za które można płacić bonem
Ewa Janczak-Cwil
300 plus dla zerówki 2021
Aktualności
300 plus dla zerówki w 2022 roku – czy Dobry Start obejmuje sześciolatki?
Joanna Biegaj
rekrutacja do liceum
Wychowanie
Jak wygląda rekrutacja do liceum 2022/2023? Jak dostać się do dobrego liceum?
Joanna Biegaj