zdziwione dziecko
fotolia.com
Aktualności

Nazywają dzieci jak Pokemony. Ta gra wciąga, ale żeby aż tak bardzo?!

To nowy trend wśród amerykańskich rodziców. Imiona Pokemonów błyskawicznie zyskują na popularności jako imiona dla… dzieci!

Eevee, Oddish, Onyx - od niedawna tak nazywają się nie tylko wirtualne pokemony, ale również dzieci. Tak bardzo potrafią zaangażować się chyba tylko amerykańscy rodzice. Tamtejsi millenialsi chętnie nazywają swoje dzieci m.in. na cześć postaci z seriali czy celebrytów. Tym razem poszli jednak o krok dalej. Amerykański portal dla rodziców i spodziewających się dziecka Babycenter, który śledzi trendy w nadawaniu imion noworodkom, ogłosił nagły wzrost popularności wśród imion związanych z grą Pokemon Go.
 

Imię dla dziecka jak Pokemon

Dziennikarze tego portalu pytają rodziców, jak nazwali lub planują nazwać swoje dziecko. Ostatnie wyniki są zadziwiające! Kilka imion pokemonów „uciekło” z gry do realnego świata i teraz noszą je dzieciaki. Które imiona cieszą się taką nagłą popularnością?

Eevee przeskoczyła 1377 miejsc w rankingu najpopularniejszych imion dla dziewczynek w porównaniu z zeszłym rokiem.    

Jeszcze większą popularność zyskało imię Onyx. W rankingu imion dla dziewczynek jest teraz o 2184 miejsca wyżej niż w zeszłym roku! To imię było w zasadzie nieużywane przez ostatnie 100 lat, dopiero w latach 90. nieliczni rodzice zaczęli je nadawać swoim córeczkom. W 2016 roku nagle liczba dziewczynek o takim imieniu błyskawicznie wzrosła.


Popularnością cieszy się też imię bohaterki, która ma się dopiero pojawić w grze – Roselia. W porównaniu z zeszłym rokiem plasuje się o 5859 miejsc wyżej w rankingu najpopularniejszych imion.


Główny bohater gry – Ash też doczekał się uznania. To imię jest teraz o 247 miejsc wyżej w rankingu niż w zeszłym roku.
Czytaj też: Najpopularniejsze imiona na przestrzeni wieków

Nietypowe imiona dla dzieci zgłaszane do USC. Niektóre trudno nawet wymówić!

Imię dla dziecka z Gry o tron
instagram.com/hbopolska
Imiona
Arya, Daenerys, Khaleesi... Rodzice nazywają dzieci po bohaterach „Gry o tron”! Będą żałować?
Przez prawie 10 lat tysiące dzieci dostały imiona inspirowane tym kultowym serialem. Teraz wiele osób jest już rozczarowanych obrotem spraw, choć finał jeszcze przed nami.

„Gra o tron” zadebiutowała na antenie HBO w 2011 roku. W ciągu 8 lat stała się jednym z najsłynniejszych seriali w historii stacji i całej telewizji, więc zupełnie nie dziwi fakt, że stała się także inspiracją dla rodziców. Nie jest to nic nowego. Gdy ja się rodziłam, w telewizji królowała „Niewolnica Isaura”. Zapanowała wtedy moda na nadawanie dziewczynkom imienia tytułowej bohaterki lub spolszczonego odpowiednika – Izaura. W tym czasie urodziło się również wiele Malwin (spolszczona wersja imienia innej bohaterki z tego serialu - Malvina). Potem przyszła pora na Pamelę ze „Słonecznego Patrolu” i inne perełki ze szklanego ekranu. Kultowy serial Od lat zwroty akcji rozgrzewają emocje fanów do czerwoności, a ci czekają z wypiekami na twarzach na kolejny odcinek „Gry o tron”. Trudno więc się dziwić, że wielbiciele, którzy w międzyczasie zostali rodzicami, inspirowali się serialem przy wyborze imienia dla własnego dziecka . Dziesięć lat temu, zanim saga o smokach i wojownikach trafił na ekrany naszych telewizorów, imię Arya nie mieściło się nawet na liście 1000 najpopularniejszych imion dla dzieci w Stanach Zjednoczonych. Natomiast w zeszłym roku to imię otrzymało aż 2545 córek, tym samym trafiając na 119. miejsce najpopularniejszych dziewczęcych imion. Choć nie zostało ono wymyślone przez George’a R.R.Martina, to książki i serial z pewnością przesądziły o wzroście zainteresowania. Co więcej, jego popularność rosła wraz z rozwojem bohaterki granej przez Maisie Williams.         Wyświetl ten post na Instagramie.                       Post udostępniony przez HBO Polska (@hbopolska) Kwi 25, 2019 o...

włoskie imiona
Adobe Stock
Imiona
Włoskie imiona – żeńskie i męskie [krótkie, najpopularniejsze we Włoszech oraz polskie odpowiedniki]
Włoskie imiona brzmią jak muzyka. Nic dziwnego, przecież to język opery i poezji! Najpopularniejsze imiona włoskie dla dziewczynek i chłopców często mają swoje polskie odpowiedniki, a niektóre z nich dobrze brzmią w Polsce także w oryginalnej, włoskiej wersji.

Imiona włoskie rządzą się swoimi prawami. Te dla dziewczynek najczęściej kończą się na -a, a włoscy chłopcy noszą imiona często zakończone na -o (lub także -a). Podobnie jak w Polsce, we Włoszech nie wolno nadawać dzieciom imion ośmieszających, a jeśli spojrzymy na najczęściej nadawane włoskie imiona, te najpopularniejsze, możemy zauważyć, że wiele z nich cieszy się powodzeniem także u nas. Włoskie imiona: żeńskie Włoskie imiona wywodzą się najczęściej z łaciny. Nie brakuje też imion, których pochodzenia należy szukać w grece czy w językach germańskich. Popularne we Włoszech są także imiona biblijne. Jeśli szukasz oryginalnego imienia dla córki lub chciałabyś nadać jej włoskie imię z innych powodów, a chcesz, żeby dobrze brzmiało też w Polsce, może spodobają ci się: Laura, Maria , Sara, Stella , Angela, Viola, Daniela , Daria, Elena, Lidia , Paola, Alina . Włoskie imiona: męskie Z włoskimi imionami dla chłopców , które brzmiałyby też dobrze w Polsce, jest większy kłopot, ale my wybrałybyśmy któreś z tych: Luca, Matteo, Ivo, Diego. Najpopularniejsze włoskie imiona żeńskie A jakie imiona dla dziewczynek najchętniej wybierają sami Włosi? W ostatnich latach są to: Sofia - polska Zofia, która także w Polsce jest od lat w czołówce rankingu imion żeńskich . Giulia - w Polsce Julia już od dawna znajduje się wśród najbardziej popularnych imion dla dziewczynek. Aurora Alice - polska Alicja zyskuje na popularności też u nas. Ginevra Emma Giorgia Greta - także w innych krajach imię Greta jest coraz popularniejsze wśród rodziców. Martina - polski odpowiednik to Martyna i w Polsce to imię też nosi wiele dziewczynek. Beatrice Najpopularniejsze włoskie imiona męskie Włosi najchętniej nadają chłopcom imiona klasyczne : Francesco -...

najpopularniejsze imiona w Warszawie 2019
Adobe Stock
Aktualności
To te imiona teraz królują - najpopularniejsze imiona 2019!
Rodzicom zmienia się gust - tak wynika, patrząc na imiona nadawane w Warszawie.

Mamy dane z Urzędu Stanu Cywilnego w Warszawie. Niestety zestawienie pokazuje też, że nie rodzi się więcej dzieci . W 2019 roku w stolicy przyszło na świat 35 tysięcy 175 dzieci (stan na 16 grudnia), podczas gdy w 2018 roku urodziło się 36 tys. 909 dzieci - to mniej o ponad 1 tysiąc 700 maluszków. Zofia rządzi Do tej pory królowała Zuzanna , tymczasem to już drugi rok z rzędu, kiedy warszawiacy najchętniej nadają córeczkom na imię Zofia. Tak było w minionym 2019 roku, jak i w 2018 roku. W zeszłym roku przyszło na świat w stolicy 752 Zofii. Drugie miejsce na podium przypadło Julii , zaś trzecią pozycję zajęła Hanna (tu bez zmian, podobnie było także w 2018 roku). Do połowy grudnia 2019 roku urodziło się 708 Julii oraz 633 dziewczynek o imieniu Hanna. A wśród chłopców Jan Także w imionach dla chłopców przetasowania - po latach królowania Jakuba , w imionach dla chłopców umacnia swoją pozycję Jan , imię to najczęściej nadawali synkom warszawscy rodzice. To już drugi rok z rzędu najpopularniejsze imię męskie w stolicy. W 2019 roku przyszło na świat 1 tysiąc 27 Jasiów. Drugie miejsce na podium przypadło Aleksandrowi (711 chłopców), zaś trzecie - Jakubowi (687 chłopców). "Złota dziesiątka" imion dla dziewczynek 2019 A oto pełna lista 10 najpopularniejszych imion dla dziewczynek: 1. Zofia (752) 2. Julia (708) 3. Hanna (633) 4. Zuzanna (632) 5. Maria (578) 6. Alicja (540) 7. Maja (510) 8. Helena (492) 9. Antonina (376) 10. Aleksandra (374) "Złota dziesiątka" imion dla chłopców 2019 Najpopularniejsze imiona dla chłopców w Warszawie to: 1. Jan (1027) 2. Aleksander (711) 3. Jakub (687) 4. Franciszek (667) 5. Stanisław (635) 6. Antoni (632) 7. Adam (554) 8. Szymon (510) 9. Ignacy (474) 10. Mikołaj (469) Mniej popularne imiona dla dziewczynek i chłopców Tuż poza czołową dziesiątką wśród najczęściej...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj