Wyniki
Laureaci
Chcę testować
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
netflix po ukraińsku
Kaspars Grinvalds, pixelliebe/Adobe Stock
Aktualności

Netflix w Polsce dodał ukraińską wersję dubbingu. Nie tylko do bajek

Miły gest Netflixa – na polskiej platformie udostępnia produkcje w języku ukraińskim. Każde działanie, które pomoże dzieciom uchodźców i im samym oderwać myśli od wojny i trudnej sytuacji, jest na wagę złota. Sprawdź, co można już w Polsce oglądać po ukraińsku.

Gdy do Polski ruszyła fala uchodźców z Ukrainy, a w niej głównie kobiety z dziećmi, Polacy wystosowali do Netflixa prośbę, aby w polskiej platformie pojawiły się ukraińskie wersje bajek dla dzieci. Netflix zareagował błyskawicznie. Ukraińcy przebywający w Polsce mogą oglądać w swoim ojczystym języku nie tylko bajki, ale i seriale i filmy. Takich produkcji jest już na platformie kilkadziesiąt, a będzie ich więcej.

Przejrzeliśmy Netflix w poszukiwaniu konkretnych tytułów dostępnych także w wersji ukraińskiej. Oto listy tytułów oraz instrukcje, jak przeglądać treści dostępne po ukraińsku oraz jak zmienić odtwarzaną wersję językową.

Spis treści:

Najpopularniejsze koty z bajek. Czy twoje dziecko zna je wszystkie? A ty?

Bajki i filmy dla dzieci po ukraińsku

Nie wymieniamy tu wszystkich tytułów, ale te najbardziej popularne wśród dzieci. Niżej przeczytasz, jak wyszukać inne tytuły bajek i filmów.

Bajki i filmy dla dzieci po ukraińsku:

 • Barbie, Dolphin Magic
 • Dzieciak Rządzi: Znowu w grze (sezony od 1 do 4)
 • Enola Holmes – film dla młodzieży
 • Filuś i Kubuś (sezon 1)
 • Gofcia i Mochi
 • Harmidom – film
 • He-Man i Władcy Wszechświata
 • Klaus
 • My Little Pony
 • Mistrzowie Spinjitzu
 • Ohana: Najcenniejszy skarb – film
 • Park Jurajski: Obóz Kredowy (sezony od 1 do 4)
 • Pokemon – podróże.
 • Pokemon – Sekrety dżungli
 • Na ratunek – film
 • The Umbrella Academy (sezon 1 i 2)
 • Wyprawa na księżyc
 • Wysoka Dziewczyna (1 i 2)
 • Vivo

Filmy i seriale dla dorosłych po ukraińsku

Poniżej tylko niektóre z produkcji z poszerzającej się stale listy tych dostępnych w Polsce także po ukraińsku. Warto regularnie sprawdzać, o jakie tytuły poszerzana jest oferta dla ukraińskich odbiorców:

 • Bridgertonowie
 • Czarne lustro
 • Dom z papieru
 • Gambit królowej
 • Ginny & Georgia
 • Mindhunter
 • Nie patrz w górę
 • Ozark
 • Oszust z Tindera
 • Stranger Things
 • The Crown

Jak wyszukać produkcje w wersji ukraińskiej

Wyszukać już można wszystkie bajki, seriale i filmy, dla których dostępne są aktualnie wersje ukraińskie. Przejdź na stronę Netflixa do wyboru wersji dubbingu lub napisów i w górnym menu wybrać dźwięk albo napisy ukraińskie. Poniżej ukaże się lista tytułów. Po kliknięciu w wybraną produkcję zacznie się ona odtwarzać w języku ukraińskim.

Istnieje też możliwość stworzenia profilu wyświetlającego się w języku ukraińskim, co bardzo ułatwi poruszanie się po serwisie osobom ukraińskojęzycznym. Dokonuje się tego w opcji zarządzania profilami. W edycji wybranego profilu trzeba z rozwijanego menu wybrać język ukraiński. Zrobione.

Przeczytaj też:

dzieci z Ukrainy potrzebują pomocy
Adobe Stock
Aktualności
Dzieci z Ukrainy potrzebują pomocy! Trwa zbiórka pieniędzy. Czy możliwa jest adopcja?
W Ukrainie trwa wojna. Giną ludzie, wiadomo już o setkach rannych. Coraz więcej Ukraińców opuszcza swoje domy i szuka schronienia gdzie indziej. W dramatycznej sytuacji są także podopieczni Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Ukrainie. Te dzieci naprawdę potrzebują pomocy!

W związku z przewidywaniami eskalacji konfliktu w Ukrainie już wcześniej została zorganizowana ewakuacja 99 dzieci i ich rodziców zastępczych z obwodów ługańskiego i kijowskiego w bezpieczniejsze miejsce (okolice Lwowa). 78 dzieci i ich opiekunów nie chciało jednak opuszczać swoich domów – podczas bombardowań razem z pracownikami SOS schronili się w schronach. Jak będzie wyglądała ich najbliższa przyszłość? Dramatyczna przyszłość? Zdaniem ekspertów Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Ukrainie wojna w Ukrainie dotknie 2,9 miliona osób. Te mniej optymistyczne prognozy wskazują, że liczba ta może wzrosnąć nawet do 8 milionów rannych i ok. 2 milionów przesiedlonych. W związku z tym SOS Wioski Dziecięce w Ukrainie starają się pozyskać środki, by udzielić pomocy poszkodowanym dzieciom i ich rodzinom.  W Ukrainie znajdowało się 98 000 dzieci w pieczy instytucjonalnej, 64 000 w pieczy rodzinnej. Zazwyczaj te rodziny prowadzone były przez samotne matki, rzadziej małżeństwa. To właśnie im najbardziej potrzebna jest pomoc.  „Potrzebujemy dla nich transportu, jedzenia, leków, a w wielu przypadkach bezpiecznego schronienia, pomocy psychologicznej” – alarmuje Serhii Lukashov, Dyrektor Krajowy SOS Wiosek Dziecięcych w Ukrainie. Gdy dojdzie do eskalacji konfliktu, ogromna liczba dzieci będzie potrzebowała pomocy. „W przypadku ataku na pełną skalę szacujemy, że aż 16 000 ukraińskich dzieci z pieczy zastępczej będzie potrzebowało natychmiastowej pomocy” – dodaje.  Pomoc dla ukraińskich dzieci SOS Wioski Dziecięce w Polsce zadeklarowały chęć przyjęcia ukraińskich rodzin. Utworzona została także zbiórka pieniędzy, by pomóc ukraińskim dzieciom i ich opiekunom. Zbiórki takie utworzone zostały na całym świecie, również w Polsce. Ty również możesz pomóc. Link do zbiórki: sosdzieciukrainy.org...

„Zdjęcie, które powinien zobaczyć cały świat”: dzieci z sierocińca w ukraińskim schronie
Adobe Stock/Antipina, Twitter/ArmedForcesUkr
Aktualności
„Zdjęcie, które powinien zobaczyć cały świat”: ukazuje brutalną rzeczywistość dzieci w Ukrainie
Śpią na materacach, kocach i prowizorycznych łóżkach, otoczone zimnymi murami schronu. Ukrywają się przed wojną. Tak od kilku dni wygląda rzeczywistość dzieci z sierocińca w miejscowości Kropywnycki w centralnej Ukrainie.

Na profilu ukraińskich sił zbrojnych na Twitterze opublikowano fotografię dzieci z domu dziecka i ich opiekunek chroniących się przed inwazją Rosji. Siedzą ciasno w maleńkim pomieszczeniu, przy świetle żarówki. Dzieci, które w swoim krótkim życiu wycierpiały tak wiele – nie doświadczyły miłości rodziców – teraz cierpią jeszcze bardziej. Fotografię podpisano słowami: „Zdjęcie, które powinien zobaczyć cały świat”. Ukazuje przerażające realia, do których doprowadziło szaleństwo Putina. Wojna zabiera dzieci Z informacji opublikowanych przez UNICEF wynika, że wojna w Ukrainie stanowi bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia i życia aż 7,5 mln ukraińskich dzieci. Tych, które z powodu choroby nie mogą uciekać i muszą skrywać się w podziemiach szpitali; tych, które uciekają z matkami poza granice własnego kraju; tych, którymi nie ma się kto zaopiekować, które nie mają z kim uciec.   Po czterech dniach rosyjskiej inwazji mówiono o 14 ofiarach śmiertelnych wśród dzieci. W ciągu ostatnich 48 godzin ataki przybrały na sile – ostrzeliwane są kolejne miasta, a w nich – obiekty cywilne. Z każdą godziną bilans ofiar może się zmieniać – w każdej chwili brutalność rosyjskiej armii może zabić kolejne dziecko. Dlatego takie zdjęcia jak to powinien zobaczyć cały świat.   Фото, яке має побачити весь світ! Це притулок у спеціалізованому дитячому будинку міста Кропивницький! Там всі діти сироти!!! pic.twitter.com/RyhfreQKd5 — ВОЇНИ УКРАЇНИ🇺🇦 (@ArmedForcesUkr) March 1, 2022 Piszemy też o: W piwnicy największego ukraińskiego szpitala pediatrycznego trwa walka o zdrowie i życie ok. 200 dzieci „W obliczu wojny nie wyprawię córce hucznych urodzin. Przecież to nie wypada” [LIST DO...

Jak pomóc uchodźcom z Ukrainy? Co jest im potrzebne? (+Lista organizacji, którym można zaufać pomagając uchodźcom)
Adobe Stock
Aktualności
Jak pomóc uchodźcom z Ukrainy w Polsce – co jest potrzebne, lista organizacji, którym można zaufać
Jak pomóc uchodźcom z Ukrainy? W Polsce z każdym dniem jest ich coraz więcej. To przede wszystkim matki z dziećmi w różnym wieku. Trudno policzyć, ilu z nas podzieliło się z nimi własnym mieszkaniem, jedzeniem, ubraniami, lekami, pieniędzmi. Podpowiadamy, jak mądrze wspierać ukraińskich uchodźców, by dostali to, czego rzeczywiście im potrzeba.

Wpłaty, wolontariat, dary (żywność, ubrania, leki, środki higieny), mieszkanie, praca, transport. Potrzeby ludzi, którzy uciekają przed wojną i znajdują schronienie w naszym kraju, są ogromne. Zwłaszcza że to do Polski w ostatnich dniach trafiła największa liczba uchodźców z Ukrainy. Jak pomagać, by faktycznie im pomóc? I jak pomagać, by sił na pomaganie starczyło nam na jak najdłużej. Spis treści: Pomoc dla uchodźców z Ukrainy: gdzie szukać informacji Co jest potrzebne uchodźcom z Ukrainy? Lista organizacji działających na rzecz uchodźców z Ukrainy Pomoc dla uchodźców: gdzie szukać informacji? Niemal w każdym polskim mieście i gminie organizowana jest pomoc dla uchodźców. Dlatego zanim zdecydujemy się na formę wsparcia – warto zorientować się w komunikatach samorządów i organizacjach zaangażowanych w działania pomocowe. Gdzie szukać informacji: w Urzędzie miasta lub urzędzie gminy (na ich stronach internetowych lub profilach w mediach społecznościowych, a także bezpośrednio, rozmawiając z pracownikiem samorządu), w szkołach, przedszkolach, zakładach pracy w parafiach, w organizacjach pozarządowych zajmujących się pomocą uchodźcom (listę organizacji publikujemy niżej) wśród znajomych, którzy przyjęli pod swój dach uchodźców z Ukrainy. W twoim najbliższym otoczeniu nie brakuje ludzi, którym możesz zaufać. Nie ryzykuj przekazywania pieniędzy lub darów osobom lub organizacjom, których nie znasz. Co jest potrzebne uchodźcom z Ukrainy? Sytuacja wciąż się zmienia. Przybywa uchodźców, ale też przybywa Polaków, którzy chcą nieść pomoc. Wiele samorządów i innych organizacji pomocowych na bieżąco aktualizuje rodzaj potrzeb osób uciekających z Ukrainy. Na listach najbardziej potrzebnych rzeczy najwięcej jest tych, które szybko się zużywają, takich jak:  pieluchy, środki higieny czy leki na...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Współpraca reklamowa
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
wierszyk o Mikołaju
Święta i uroczystości
Wierszyk o Mikołaju –​ krótkie, łatwe i śmieszne propozycje
Ewa Janczak-Cwil
Co na odporność dla dzieci
Zdrowie
Co na odporność dla dziecka – 6 skutecznych i sprawdzonych metod [oraz 3 produkty z apteki]
Joanna Biegaj
Adwent
Święta i uroczystości
Adwent: co to jest, kiedy się zaczyna i kończy? Zwyczaje i symbole adwentu
Luiza Słuszniak
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
Mikołajki życzenia
Święta i uroczystości
Życzenia na mikołajki 2022 – oryginalne i śmieszne wierszyki
Joanna Biegaj
Co to są roraty?
Święta i uroczystości
Roraty: co to za msza? Kiedy są odprawiane i jak wyglądają?
Luiza Słuszniak
witamina D
Zdrowie
Witamina D – korzyści, normy dla dzieci dzieci i dorosłych, źródła witaminy D
Małgorzata Wódz
sennik dziecko
Aktualności
Sennik: dziecko – znaczenie snów, w których pojawiają się dzieci
Joanna Biegaj
mleko z czosnkiem
Zdrowie
Mleko z czosnkiem – jak działa, na co pomaga, przepisy
Joanna Biegaj
Glukoza w moczu w ciąży
Zdrowie w ciąży
Glukoza w moczu w ciąży – co oznacza, jakie objawy jej towarzyszą?
Ewa Janczak-Cwil
Zabawy mikołajkowe
Święta i uroczystości
Zabawy na mikołajki: gry, konkursy, zabawy ruchowe i inne pomysły mikołajkowe
Joanna Biegaj
Jak wzmocnić odporność?
Zdrowie
Naturalne sposoby na wzmocnienie organizmu u dziecka: zakwas, oxymel, miód i inne
Adrianna Trusiuk
zasiłki dla samotnej matki
Prawo i finanse
Zasiłki dla samotnej matki –​ co przysługuje? Świadczenia, dodatki, zasiłek z MOPS
Małgorzata Wódz
masa solna przepis i ozdoby z masy solnej
Gry i zabawy
Masa solna – jak zrobić idealną masę solną krok po kroku [PRZEPIS]
Magdalena Drab
dekoracje świąteczne, śnieżynka
Święta i uroczystości
Śnieżynki z papieru – 7 wzorów do wycinania
Agnieszka Szumigaj
Wierszyki świąteczne
Święta i uroczystości
Wierszyki świąteczne: krótkie, śmieszne, dla dzieci, życzenia SMS
Milena Oszczepalińska
gorączka u dziecka
Pielęgnacja
Przegrzanie dziecka: objawy, co zrobić, gdy dziecko jest przegrzane
Małgorzata Wódz
list do Mikołaja
Święta i uroczystości
List do św. Mikołaja – 8 wzorów do druku
Magdalena Drab
Tran dla dziecka
Żywienie
Tran dla dziecka –​ jaki wybrać, od kiedy i ile podawać? Wyjaśnia pediatra
Małgorzata Wódz
jak ubierać niemowlę jesienią
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę jesienią – co założyć dziecku na spacer i w domu?
Joanna Biegaj