walka o kurtki w Lidlu
kadr z filmu Sosnowiec Lidl 03.10.2015 Basia!!!dziecko mi zginęło polowanie na kurtki
Aktualności

Nie bierzcie dzieci na polowanie! – walka o kurtki w Lidlu

"Basia!!! Dziecko mi zginęło!" – krzyczy jakaś młoda mama. Kłębiący się wokół tłum nie słyszy. W Lidlu rzucili tanie kurtki.


Film o mamie szukającej zgubionego w sklepie dziecka  powstał  w Sosnowcu, jednak takie sceny zobaczyć można także gdzie indziej.


Na filmie widać  ludzi, którzy bardzo, naprawdę bardzo chcą zdobyć kurtki. Ktoś rzuca cholerą, ktoś inny przepycha się bliżej kosza z towarem. Na podłodze widać porozrzucane zgrzewki napojów, bałagan. Wszyscy chcą tylko jednego: wyjść z kurtką albo kilkoma.

Dziecko zaginęło w sklepie, ale kurtki ważniejsze

A co z zaginionym dzieckiem? Z filmu nie wynika, czy udało się je odnaleźć, ale widać wyraźnie, że nikt się nim nie przejął, nie dołączył do szukającej je matki.
Przeczytaj także: Wyścig mam po promocje czyli coroczna walka w dyskoncie

Jak się czuje dziecko w takim tłumie?

Nie mam pojęcia, czy te kurtki są fajne czy nie i  czy faktycznie ich cena jest aż tak atrakcyjna (pewnie tak).

Wiem natomiast jak się może czuć zgubiony maluch w tłumie.
Wokół niego jest las nóg.
Małe dziecko nie widzi w tłumie ludzkich twarzy. Jeśli zadrze głowę, zobaczy wyłącznie pośladki, a co najwyżej wprawione w ruch łokcie. 
Między regałami w mniej zatłoczonej części sklepu też czuje się bez mamy nieswojo. Są dla niego jak ogromne wąwozy.

Polowania nie są dla dzieci!

Dlatego gorąco namawiam: jeśli traficie na takie sceny przypadkiem, idąc z maluchem na zwykłe zakupy, odwróćcie się na pięcie i idźcie po bułki czy jabłka gdzie indziej. Gdzieś, gdzie nie trzeba się przepychać. A jeśli już chcecie lub musicie brać w tym udział, nie zabierajcie  ze sobą dziecka.

Żadna, nawet najfajniejsza kurtka na świecie,  nie jest warta narażania go na to, że żądny towaru tłum je podepcze. Żadna kurtka nie jest warta jego stresu i łez. Żadna kurtka nie jest warta, by dziecko widziało nas –  rodziców w takiej sytuacji.

Polecamy: Nie zgub mnie, mamo
 

Jak zrobić loki na komunię – instrukcja krok po kroku [WIDEO]

Wychowanie
Nie umie przegrywać
Niektóre kilkulatki, kiedy widzą, że przegrywają, płaczą i denerwują się. Jak postępować z malcem?

Niektóre kilkulatki, kiedy widzą, że przegrywają, próbują wycofać się z gry, inne zaś płaczą i denerwują się. Są także spryciarze, którzy oszukują. Jak postępować z malcem? Zabawy z elementami konkurencji pokazują, jak radzić sobie z frustracją wywołaną porażką. Uczą przegrywać, ale też wygrywać z klasą i szanować przeciwnika. Nasze rady, jak nauczyć dziecko przegrywać • Ucz, jak wygląda pokojowe przegrywanie. Gdy Ty przegrywasz, pogratuluj wygranej zwycięzcy. Uściśnij rękę, pochwal. Tłumacz w prostych słowach, że raz się przegrywa, raz wygrywa. Zobaczysz, że w końcu dziecko to sobie uświadomi. Co nie znaczy, że spokojnie zaakceptuje! • Maluchowi, który z powodu przegranej kopie planszę do gry, trzeba tego zakazać. Postaw sprawę jasno: „Jeśli tak robisz, nie możesz z nami grać.” Jeżeli będziesz konsekwentna, dziecko zrozumie, że takie nerwy tylko pogarszają sprawę. • Nie dawaj wygrywać za każdym razem – dla świętego spokoju. Doraźnie co prawda unikniesz łez, ale takim postępowaniem skrzywdzisz swoją pociechę. Stworzysz nierealny obraz rzeczywistości, gdzie krzykiem można wymusić zwycięstwo. No i nie nauczysz, jak radzić sobie z porażkami. A one są częścią życia i dziecko musi poznać ich smak. • Nie pozwalaj też oszukiwać. Po to są reguły gry, by ich przestrzegać, a wygrana oparta na oszustwie jest nic nie warta. Oszukujące dziecko powinno zawsze to usłyszeć. • Gdy malec w połowie rezygnuje, bo mu nie idzie, wyjaśnij, że tak się nie robi. Powiedz: „Następnym razem, jeśli zaczniemy grę, to trzeba ją dokończyć. Takie są zasady”. • Nie zapominaj przy tym, że uczucie porażki jest rzeczywiście okropne! Ale z Twoją mądrą pomocą dziecko w końcu opanuje tę trudną sztukę. Pozwól okazywać złość Wściekłość i płacz to naturalna reakcja kilkulatka na...

Dziecko w autobusie - kiedy ustąpić miejsce siedzące?
fotolia
Aktualności
"Z takimi dziećmi nie powinno się jeździć porannymi autobusami" - czy ty też tak uważasz?
Małe dzieci, kobiety w ciąży, starsze osoby - lista osób, których nie chcemy w autobusach w godzinach szczytu jest całkiem spora. Dlaczego w komunikacji miejskiej jest taka znieczulica?

Czy powinniśmy ustępować małym dzieciom miejsca siedzące w autobusie ? Mam na myśli dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, dojeżdżające do przedszkoli i szkół. Wśród moich znajomych są różne zdania na ten temat. Część uważa, że nie ma takiej potrzeby – "dzieci mają sporo sił, mogą stać", "jeszcze się nasiedzą". Część – w tym i ja – uważa, że taki mały człowiek, zwłaszcza w zatłoczonej komunikacji miejskiej , jest w znacznie gorszej sytuacji niż pozostali współpasażerowie. Dlaczego? "Takie dzieci nie powinny jeździć porannym autobusem" Ta sytuacja miała miejsce w autobusie w godzinach największego szczytu . Do zatłoczonego autobusu wsiadł mężczyzna z przedszkolakiem (na oko trzylatkiem). Po kilku minutach jazdy, dziecko zgrzane (rodzic nie miał go jak rozebrać), ginące w morzu ludzkich nóg i znieczulicy współpasażerów, którzy wygodnie siedzieli obok, rozpłakało się. Tata próbował go uspokoić, mówić do niego czule, ale to nie pomagało. Przytulić malucha nie mógł, wysiąść z autobusu też nie. Dziecko płakało , a siedząca obok Pani, komentowała głośno, że z takimi dziećmi nie powinno się jeździć porannymi autobusami, że rodzice powinni siedzieć z nimi w domu. Później jeszcze dodała coś o głupich rodzicach małych dzieci, rozciągając swój wywód również na weekendowe spacery po supermarketach itp. Oczywiście nie przyszło jej do głowy, aby ustąpić dziecku miejsca lub wziąć je na kolana. Nie przyszło jej do głowy, że rodzic małego przedszkolaka musi jechać do pracy, a jeszcze wcześniej odwieźć dziecko do przedszkola , więc jazda porannym autobusem to nie wybór, tylko konieczność.  Ona odczuwała dyskomfort z powodu płaczu malca, manifestując głośno swoje niezadowolenie, nie myśląc o tym, że ten maluch w tej chwili robi dokładnie to samo - manifestuje swój dyskomfort, ale...

kurtki zimowe dla dzieci
Adobe Stock
Zakupy
Kurtki zimowe dla dzieci: dla dziewczynki i dla chłopca [WYPRZEDAŻ 4F, Sinsay, Reserved]
Kurtki zimowe dla dzieci muszą chronić przed zimnem i wiatrem, nie mogą być za małe, ale za duże też się nie nadają. Niełatwo kupić dla dziecka kurtkę zimową, która spełnia te wszystkie wymagania. Dlatego sprawdziłyśmy wyprzedaże w popularnych sklepach: m.in. 4F, Sinsay i na Allegro, i wybrałyśmy tanie modele dla dziewczynki i chłopca.

Kurtka zimowa dla dziecka to niełatwy zakup. Po pierwsze: kurtka nie powinna być zbyt cienka, bo pogoda w Polsce bywa kapryśna, a temperatura często spada poniżej zera już jesienią. Po drugie: nawet zimą w ciągu dnia zdarzają się duże różnice temperatur. Kurtka zimowa dla dziecka musi więc zapewnić ciepło w drodze do przedszkola, a potem w południe nie może przegrzać malucha na placu zabaw. Dobrym rozwiązaniem jest cieplejsza kurtka zimowa, pod którą, w zależności od temperatury na dworze, zakłada się dodatkową warstwę. Wybrałyśmy najlepsze okazje, by tanio kupić kurtki zimowe dla dzieci dobrej jakości. Kurtki zimowe dla dzieci: wyprzedaż Warto polować na tanie kurtki zimowe dla dzieci, bo okazji nie brakuje, a ciepła, porządna kurtka to zwykle spory wydatek. Znalazłyśmy najlepsze wyprzedaże i przeceny dziecięcych kurtek na zimę: są wśród nich krótkie kurtki zimowe, płaszczyki oraz długie, ocieplane parki. Dobrze dobierz rozmiar dla dziecka, a możliwe, że kurtka zimowa starczy nawet na dwa sezony. Tanie krótkie kurtki zimowe dla dziewczynek i chłopców Jeśli dziecko jest aktywne, np. jeździ na rowerku, wygodniej będzie mu w krótszej kurteczce. Taki model będzie bardziej praktyczny także wtedy, gdy często jeździcie samochodem. Jednak kurtka zimowa dla dziecka nie może być zbyt krótka, by maluch nie chodził z gołymi plecami. Fajnym rozwiązaniem są modele z nieco dłuższym tyłem. Poniżej najlepsze przeceny wśród krótkich kurtek dla dzieci.   Tanie płaszczyki i parki zimowe dla dzieci Zbyt długa kurtka na zimę nie będzie dla dziecka wygodna, bo może ograniczać ruchy podczas zabawy na świeżym powietrzu. Ale płaszczyk dla dziewczynki lub dłuższa parka zimowa to absolutny must have, jeśli często chodzicie na spacery lub macie daleko do przedszkola.   Kurtki zimowe dla dzieci: jak wybrać? Przed zakupem kurtki...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj