Gigantyczne dziecko
AdobeStock
Aktualności

Prawie nie miała szans na ciążę, a urodziła gigantyczne dziecko

Jeszcze kilka lat temu była przekonana, że nigdy nie zostanie mamą. Dziś o jej dziecku mówią media na całym świecie.


Joy Buckley 12 marca urodziła córeczkę, która ważyła prawie 7 kilogramów. Ale waga maluszka to nie jedyne zaskoczenie dla jego rodziców. Przed laty rodzicom dziewczynki powiedziano, że mają niewielkie szanse na to, że zostaną rodzicami.

Szczęście razy trzy

Siatki centylowe
Narzędzia dla rodziców mamotoja.pl

Jeszcze kilka lat temu lekarze twierdzili, że kobieta raczej nie zostanie mamą. Joy cierpi na zespół policystycznych jajników i choruje na cukrzycę typu 2. Mimo wielu lat prób upragnionej ciąży wciąż nie było. Lekarze obliczyli, że szanse na to, że zostaną rodzicami, wynoszą zaledwie 15 procent, dlatego para zdecydowała się na adopcję. Los okazał się jednak przewrotny. Wbrew przewidywaniom specjalistów, w 2016 roku Joy urodziła zdrowego chłopca, a 12 marca br. na świat przyszła jej córeczka Harper. O tej dziewczynce dziś mówi cały świat.

Mała-wielka rekordzistka

Joy była świadoma, że dziecko przyjdzie na świat duże, ale nie spodziewała się, że jej córeczka wzbudzi takie zainteresowanie. Harper, gdy się urodziła, ważyła aż 6,8 kilograma. Dziewczynka jest najcięższym noworodkiem w historii szpitala w Elmirze. Sprawdzane są także statystyki, czy to nie rekord stanu Nowy Jork.


Lekarze nie chcieli czekać i wykonali cesarskie cięcie w 38. tygodniu ciąży. Mama jest bardzo szczęśliwa, ale i zmęczona, bo sam poród był bardzo ciężki - Czułam się tak, jakby uderzyły mnie dwie ciężarówki. To było dość brutalne. Córka utknęła mi pod klatką piersiową – wspomina Joy.

Po porodzie dziewczynka trafiła na oddział intensywnej terapii w Arnot Ogden Medical Center, lekarze postanowili monitorować poziom cukru i tlenu u noworodka. Specjaliści informują, że tak duże dzieci rodzą się wówczas gdy mama jest wysoka, ma problemy z nadwagą lub też choruje na cukrzycę ciążową.

A w jaki wieku wasze maluszki osiągnęły taką wagę? Napiszcie w komentarzu.

Źródło: washingtonpost.com
 

Zobacz także
największe noworodki

Poznajcie małego giganta urodzonego siłami natury!

Duży noworodek Ksawery

Świętochłowice: Mały gigant przyszedł na świat! Poznajcie Ksawerego

6,6-kilogramowy noworodek z USA

Gigantyczny noworodek urodził się siłami natury

noworodek z rekordową wagą

Rekordowy noworodek - urodzenie tego bobasa to nie lada wyczyn!

Smółka: co to jest, jak wygląda, o czym świadczy brak smółki u noworodka [WIDEO]

Skrajny wcześniak
AdobeStock
Aktualności
Przyszła na świat aż 13 tygodni przed terminem. Mała - wielka wojowniczka!
Szanse na przeżycie miała niewielkie, ale pokazała wszystkim, jak wielka wola życia drzemie w jej maleńkim ciałku.

Czasem powikłania w trakcie ciąży stanowią tak duże zagrożenie dla dziecka i mamy, że lekarze decydują o wcześniejszym jej zakończeniu. W takich sytuacjach, choć jest za wrześnie na poród, lekarze dają więcej szans na przeżycie dziecka poza łonem mamy. Tak było z maleńką Hannah Bella Rodriguez, która urodziła się aż 13 tygodni przed planowanym terminem. Nadzieja umiera ostania Latem tego roku mama dziewczynki - Pena trafiła do szpitala. Serce dziecka biło coraz słabiej i lekarze zdecydowali się na przyspieszenie porodu. Hannah przyszła na świat za pomocą cesarskiego cięcia w 26. tygodniu ciąży . Była tak maleńka, że mieściła się na dłoni dorosłego człowieka. Ważąc zaledwie 0,45 kilograma miała niewielkie szanse na przeżycie, ale zadziwiła cały świat i dała nadzieję innym rodzicom. Na początku października dziewczynka po 104 dniach spędzonych w szpitalu nareszcie wyszła do domu. Obecnie waży 2,4 kilograma i rozwija się prawidłowo. Jest pod stałą opieką lekarzy. Pena jest bardzo wdzięczna za wszystko, co lekarze zrobili dla jej dziecka. Było dużo łez, stres i lęk, ale nigdy nie straciła nadziei. Kobieta podczas konferencji prasowej podziękowała personelowi, który okazał jej rodzinie bardzo dużo wsparcia. Wbrew statystykom Dane dotyczące skrajnych wcześniaków są bezlitosne. Noworodki ważące 400 gramów mają tylko 25 procent szans na przeżycie i około 7 procent szans na rozwój bez przewlekłego uszkodzenia mózgu. Takie niezwykłe historie pokazują jednak, że te maluszki mają ogromną chęć życia i potrafią walczyć, jak mało kto. Choć Hannah urodziła się w 26. tygodniu ciąży była wielkości 22-tygodniowego dziecka. Lekarze byli w szoku widząc jej wolę walki. Źródło: nbcnewyork.com Zobacz także: Gdy się urodził, ważył zaledwie tyle, co puszka Coca-Coli Lepiej urodzić dziecko w 7 czy w 8 miesiącu? Z wcześniakiem w...

Skrajny wcześniak
AdobeStock
Aktualności
Najmniejszy chłopiec na świecie właśnie opuścił szpital
Po 5 miesiącach spędzonych na oddziale intensywnej terapii dzielny maluszek w końcu wyszedł do domu.

Dzieci urodzone przedwcześnie są maleńkie i bardzo delikatne, a jednocześnie mają taką wolę życia jak nikt inny. Wszystkie mamy wcześniaków potwierdzą, jak dzielnie stawiają czoła wszelkim przeciwnościom, jakie są silne podczas wszelkich zabiegów i operacji. To historia kolejnego maluszka, który się nie poddał. Dzielny rekordzista Mama tego maluszka na jednym z rutynowych badań usłyszała, że jej dziecko nie rośnie prawidłowo. Lekarze uznali, że większe szanse na ratunek dziecko będzie miało poza łonem mamy. Chłopiec przyszedł na świat w sierpniu ubiegłego roku w tokijskim szpitalu w 24. tygodniu ciąży. Przy wadze 268 gramów nadal miał niewielkie szanse na przeżycie. Jednak to kolejne dziecko, które pokazało, że statystyki mogą się mylić. Właśnie, po prawie pół roku, opuściło szpital w bardzo dobrej kondycji .         Wyświetl ten post na Instagramie.                       Post udostępniony przez Media Indonesia (@mediaindonesia) Lut 26, 2019 o 10:37 PST Za tym dzielnym okruszkiem, rodzicami i lekarzami daleka droga. Wcześniak wymagał żywienia pozajelitowego oraz respiracji. Obecnie samodzielnie oddycha i jest już normalnie karmiony. Waży 3238 gramów i 20 lutego opuścił szpital po prawie pół roku. – Jestem niesamowicie wdzięczna, że udało się pomóc mojemu dziecku. Szczerze, nie byłam pewna, czy przetrwa – mówi cytowana przez Reutersa matka dziecka. Chłopiec zyskał miano najmniejszego chłopca, który przeżył.   Mali wojownicy Doktor Takeshi Arimitsu powiedział agencji Kyodo, że w przypadku wcześniaków o wadze urodzeniowej poniżej 300 gramów szanse przeżycia są mniejsze niż 50 proc., jednocześnie statystyki są mniej przychylne dla...

Fotolia
Fotolia
Zdrowie
Trzyletnia dziewczynka najmłodszą ofiarą cukrzycy typu 2
Zła dieta, brak ruchu i nadwaga lub otyłość – to główne, poza uwarunkowaniami genetycznymi, czynniki zwiększające ryzyko zachorowania na cukrzycę typu 2. Wszystkie trzy zdiagnozowano u trzylatki, która jest najmłodszym znanym "przypadkiem" tej choroby.

Dziewczynka trafiła do Centrum Medycznego Uniwersytetu Stanowego w Teksasie z klasycznymi objawami cukrzycy : wzmożonym pragnieniem i częstym oddawaniem moczu – podaje portal iflscience.com. Po wstępnych badaniach lekarze wykluczyli jednak cukrzycę typu 1 . Ale już kolejne analizy nie pozostawiały złudzeń – trzylatka ma cukrzycę typu 2. A to oznaczało, że jest najmłodszą na świecie pacjentką, u której zdiagnozowano tę chorobę (dotyczy ona głównie ludzi po 40. roku życia). Pech? Wszak cukrzyca typu 2 jest w znacznym stopniu uwarunkowana genetycznie. A jednak trudno poprzestać na takim stwierdzeniu. Po pierwsze, mimo że predyspozycje do tej choroby są dziedziczone, to wcale nie oznacza, że jest ona nieunikniona! Bardzo ważne są także czynniki środowiskowe . Z badań przeprowadzonych w Stanach Zjednoczonych wynika, że nawet w grupie osób szczególnie zagrożonych cukrzycą, czyli otyłych (aż 90 procent chorych cierpi na nadwagę lub otyłość) i z upośledzoną tolerancją glukozy, zmiana stylu życia powoduje spadek liczby nowych zachorowań aż o 58 procent! Po drugie, trzylatka z Teksasu była wyjątkowo otyła (ważyła 35 kilogramów!). Rozmowa z rodzicami – podobnie jak ich córeczka otyłymi, choć niemającymi cukrzycy – na temat stylu życia rodziny potwierdziła zaś, że jej nawyki żywieniowe są fatalne (dieta zawiera zbyt dużo kalorii i obfituje w tłuszcze), a aktywność fizyczna właściwie nie istnieje.  Poznaj: 23 pomysły na szalone zabawy ruchowe Apel do polskich rodziców Ta historia (zakończona happy endem – po zmianie stylu życia, czyli wprowadzeniu aktywności fizycznej i zdrowej diety o ograniczonej liczbie kalorii dziewczynka schudła 9 kologramów i po pół roku mogła przestać zażywać  leki przeciwcukrzycowe) powinna dać do myślenia wielu polskim rodzicom. Bo przecież to właśnie nasze dzieci  – jak wynika z badań...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
mata na piknik
Pielęgnacja
Jedziecie na piknik? Oto 6 wskazówek, dzięki którym się uda
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Podróże z Marko BeSafe
Rozwój
Oto sposób na przewożenie dziecka 5 razy bezpieczniej niż dotąd!
Partner
Polecamy
Porady
jak ubierać noworodka latem
Noworodek
Jak ubierać noworodka latem, żeby go nie przegrzać?
Małgorzata Wódz
Nowe urlopy dla rodziców
Prawo i finanse
Nowe urlopy dla rodziców w 2022 roku: od kiedy więcej dni wolnych?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Rabarbar w ciąży
Dieta w ciąży
Czy w ciąży można jeść rabarbar? Tak, ale trzeba pamiętać o jednej rzeczy
Luiza Słuszniak
imiona unisex
Imiona
Imiona unisex – jak nazwać dziecko bez wskazywania na płeć? 168 propozycji!
Ewa Janczak-Cwil
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży
Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem
Ewa Janczak-Cwil
bon turystyczny do kiedy
Aktualności
Bon turystyczny 2022 – ważność bonu. Do kiedy można wykorzystać?
Małgorzata Wódz
zapłodnienie
Starania o dziecko
Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia
Magdalena Drab
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu
Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?
Joanna Biegaj
wyprawka noworodka
Niemowlę
Wyprawka dla noworodka na lato: ubranka i rzeczy do szpitala [LISTA ZAKUPÓW]
Małgorzata Wódz
uczulenie na jad pszczeli / uczulenie na jad osy
Zdrowie
Uczulenie na jad pszczeli i jad osy: objawy, co robić i jak przebiega leczenie
Katarzyna Pinkosz
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania
Dieta w ciąży
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania 
Luiza Słuszniak
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
domowe sposoby na komary
Aktualności
Domowe sposoby na komary: co robić, żeby komary nie gryzły?
Joanna Biegaj
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży
Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?
Ewa Cwil
plan porodu
Lekcja 2
Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku
Małgorzata Wódz
pozytywny test ciążowy
Ciąża
Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?
Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży
Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?
Małgorzata Wódz