Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Ola Żebrowska wypowiedziała się na temat aborcji
Instagram/olazebrowska/kolaż mamotoja.pl
Aktualności

„Nie śmiałabym dyktować drugiej kobiecie, co ma zrobić” – Ola Żebrowska wyznała, czego nauczyło ją katolickie wychowanie

Żona Michała Żebrowskiego zdradziła, że pochodzi z dużej rodziny, dla której wartości katolickie zawsze były bardzo ważne. Ma siedmioro młodszego rodzeństwa. To właśnie wychowanie ukształtowało w niej pogląd o tym, że nie można nikomu niczego narzucać.

Aleksandra i Michał Żebrowscy od niecałych trzech miesięcy są szczęśliwymi rodzicami trzech synów. Żona aktora jest aktywną użytkowniczką Instagrama. Co ciekawe, w swoich postach stara się odczarowywać macierzyństwo. Nie pisze o tym, jak jest pięknie i cukierkowo, a zamiast tego pokazuje prawdziwe życie młodej mamy – pozuje w bluzce ubrudzonej mlekiem po tym, jak synowi się ulało, nie ukrywa, że zamiast zdrowych obiadków, zamawia pizzę, bo zwyczajnie nie ma czasu na gotowanie. Ostatnio podzieliła się też swoim przemyśleniem na temat ostatniej decyzji Trybunału Konstytucyjnego, z której wynika, że przeprowadzanie aborcji, gdy istnieje duże ryzyko ciężkich wad płodu, jest niezgodne z Konstytucją. Głos Oli Żebrowskiej jest tym cenniejszy, że, jak sama wyznaje, w jej rodzinie wartości katolickie traktowane są naprawdę poważnie.

Aleksandra Żebrowska uważa, że polski rząd „dał ciała”

Żona Michała Żebrowskiego zdecydowała się na długi wywód, w którym przyznała, że zna różne strony macierzyństwa. Nieobce są jej utrata ciąży, strach o zdrowie nienarodzonego dziecka, czekanie z utęsknieniem na dwie kreski na teście ciążowym. Poza tym pochodzi z dużej katolickiej rodziny, jest najstarszym dzieckiem z ośmiorga rodzeństwa, a sama jest mamą trzech synów.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Aleksandra Żebrowska (@olazebrowska)

Wyjawiła fanom: „Wiem, jak to jest, kiedy przed każdym USG boli Cię brzuch z nerwów, bo znów może się okazać, że nie ma tętna albo że 'to się raczej nie przyjmie'. Siedzieć w tej samej poczekalni z kobietami, które na USG dowiedzą się, czy chłopiec czy dziewczynka, podczas kiedy Twoje USG ma tylko oficjalnie zakwalifikować Cię do zabiegu usunięcia pozostałości ciąży. Nie wiem natomiast, jak to jest podczas takiego badania dowiedzieć się, że Twoje wyczekiwane dziecko nie ma szans na przeżycie ze względu na wrodzone wady płodu, że prawdopodobnie umrze jeszcze w ciąży lub tuż po porodzie”.

Powyższe doświadczenia, w połączeniu z katolickim wychowaniem, przekonały Aleksandrę Żebrowską do tego, że nie ma prawa nikomu narzucać swojego zdania. „Nie śmiałabym dyktować drugiej kobiecie, co ma w takiej sytuacji zrobić. Nie mam prawa nazywać jej ciąży płodem i kazać ją przerwać, tak samo jak nie mam prawa kazać jej płód nazywać dzieckiem, które musi urodzić i patrzeć, jak cierpi. Bo być w ciąży to nie znaczy wesoło hasać z okrągłym brzuszkiem i 'najwyżej oddać' albo pochować maleństwo tuż po porodzie. To trauma, z jaką wiele kobiet nigdy sobie nie poradzi” – napisała. Swoją wypowiedź skwitowała dość ostrym stwierdzeniem: „Po raz kolejny kościół katolicki wraz z polskim rządem dają ciała”.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Aleksandra Żebrowska (@olazebrowska)

Słowa Oli Żebrowskiej wywołały duże poruszenie wśród internautów. Fanki dziękowały jej za te wyważone, mądre słowa, pełne miłości i zrozumienia do drugiego człowieka, bez oceniania i narzucania swojego zdania. „Nie potrafiłam ująć tego w słowa, Pani zrobiła to idealnie” – napisała jedna z fanek. Inna dodała: „Dzięki. Także za to, co podkreśliłaś: katolickie wychowanie może nauczyć, żeby nie dyktować innym, co mają robić. Szkoda, że tak wiele osób tego nie rozumie”.

Źródło: Instagram

Zobacz także:

Czy jesteś za zaostrzeniem przepisów pozwalających na aborcję? [SONDA ULICZNA]

ostre słowa rozenek
instagram/m_rozenek
Aktualności
Mocne słowa Małgorzaty Rozenek na temat wyroku TK. Internauci hejtują: „PROSTACZKA”
Małgosia zamieściła na swoim Instagramie wpis na temat czwartkowego orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego. Żona Radka na wstępie zaznaczyła, że „nie ma siły oraz cierpliwości na konwenanse". Rzeczywiście, Małgorzata nie przebierała w słowach.

Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego poruszyło wielu Polaków. Na temat prawa do przerywania ciąży zaczęły wypowiadać się osoby publiczne. Między innymi Małgorzata Kożuchowska dodała wpis o tym, że „Dawcą życia jest Bóg!" . O swojej prywatnej tragedii opowiedziała również Małgorzata Trzaskowska, wyznając, że straciła ciążę . Teraz głos zabrała Małgorzata Rozenek. Ostre słowa skierowane do Jarosława Kaczyńskiego Małgosia na swoim Instagramie opublikowała mocne słowa w stronę prezesa PIS: „Jedyną c***, którą możesz zarządzać, jest Andrzej Duda”. Kontrowersyjny wpis Gosia zamieściła w sieci kontrowersyjny wpis, odnosząc się do wyroku Trybunały Konstytucyjnego w sprawie aborcji: „Wczoraj zobaczyliśmy, że dotyczy. Kraj, w którym 98% aborcji wykonuje się ze względu na ciężkie i nieodwracalne wady płodu, zabronił nawet tego, skazując kobiety na niewyobrażalne cierpienie. Ponad 70% Polaków jest za aborcją w tym przypadku. Słusznie rozumując, że skazywanie kobiety na donoszenie i rodzenie nieodwracalnie chorych dzieci, które po porodzie czeka tylko pełna męczarni egzystencja i bardzo bolesna śmierć, jest nieludzkie. Tak jak wczorajsza decyzja TK. PIS JESTEŚCIE ODPOWIEDZIALNI ZA #piekłokobiet Kiedyś Was rozliczymy”. Cofnięcie refundacji in vitro Małgorzata przypomniała także decyzję rządu o cofnięciu refundacji in vitro: „To, co wydarzyło się wczoraj, jest naturalną konsekwencją tego, co działo się już wcześniej. Cofnięcie refundacji In vitro był jednym z przygotowawczych kroków”. Hejt w komentarzach Pod postem pojawiło się bardzo dużo pozytywnych komentarzy , kobiety przyznawały Gosi rację i gratulowały odwagi. Małgosia Rozenek odniosła się także do osób, które zamierzają hejtować jej wpis: „I tak katotalibowie, fanatyczni wyborcy PIS, mentalni hejterzy, mizogini i inni... Możecie tu...

Małgorzata Kożuchowska o aborcji
Instagram
Aktualności
Małgorzata Kożuchowska zaskakująco o aborcji: „Dawcą życia jest Bóg!”
Małgosia Kożuchowska wypowiedziała się na temat prawa kobiet do przerywania ciąży. Słowa Kożuchowskiej, znanej z chrześcijańskich poglądów, zaskoczyły fanów.

Małgorzata Kożuchowska zabrała głos w sprawie aborcji. Wyrok Trybunału Konstytucyjnego zakazujący przerywania ciąży w przypadku ciężkich uszkodzeń płodu to dla Kożuchowskiej decyzja krzywdząca kobiety. „Człowiek wyboru musi dokonać sam” − twierdzi aktorka. Małgorzata Kożuchowska o aborcji: jestem bezwzględnie za życiem! Małgosia Kożuchowska nigdy nie kryła, jak ważna w jej życiu jest wiara chrześcijańska. Swoje zdecydowane poglądy wsparte nauką Kościoła katolickiego aktorka zawsze prezentowała bez wstydu, dlatego jej reakcja na zakaz aborcji w Polsce zaskoczyła fanów. Słowa Kożuchowskiej, choć wyważone, są bowiem po części sprzeciwem wobec decyzji TK.  „Jestem bezwzględnie za życiem! Życie jest wartością nadrzędną. Wierzę, że dawcą życia jest Bóg, który jest miłością” − Kożuchowska zaczęła swój wpis w duchu chrześcijańskim. Potem przywołała wspomnienia własnej ciąży i ogromnego strachu, jaki towarzyszył jej podczas kluczowego badania USG . Mimo niepewności Małgosia, korzystając ze swojego prawa wyboru, zdecydowała się urodzić bez względu na jego wynik. „Przed badaniem rozmawialiśmy z mężem, że nawet gdyby coś było nie tak, to dziecko urodzę. Taka była nasza wspólna decyzja. I pamiętam jak dziś tę wielką ulgę, że dziecko jest zdrowe!” − napisała. Kożuchowska przyznała, że sama miała ogromne szczęście urodzić zdrowe dziecko. Jednocześnie jednak szanuje decyzje innych mam i nie chciałaby odbierać im prawa do własnych wyborów. „Bóg dał człowiekowi wolną wolę. I człowiek z tej wolnej woli ma prawo korzystać, ponosząc wszelkie często bardzo bolesne konsekwencje swoich wyborów. Prawo, które odbiera człowiekowi tę wolność (nawet to ustanowione z dobrych intencji) nie rozwiąże problemu. Zawsze człowiek wyboru musi dokonać...

Małgorzata Trzaskowska przyznała się do straty ciąży
Instagram
Aktualności
Gosia Trzaskowska straciła ciążę: „Dramat, marzyłam, żeby zemdleć”
Małgorzata Trzaskowska stanęła po stronie kobiet oburzonych całkowitym zakazem aborcji w Polsce. Jednocześnie Trzaskowska przyznała, że sama w dramatycznych okolicznościach straciła ciążę. „Tylko kobiety, które przez to przeszły, są w stanie to zrozumieć” − napisała.

Małgorzata Trzaskowska straciła ciążę. W szczerych i poruszających słowach opisała, jak kiedyś cierpiała ona i jej nienarodzone dziecko. Jej post to sprzeciw wobec wyroku Trybunału Konstytucyjnego i zapowiedź walki o prawa kobiet. Gosia Trzaskowska straciła ciążę Małgorzata Trzaskowska napisała bardzo szczery post o aborcji na Instagramie, w którym wyjawiła swoją dramatyczną historię sprzed lat. Radość z wyczekiwanej ciąży szybko zmieniła się w strach i bezsilność. Trzaskowska przyznała, że czuła ból nie do zniesienia, a wybór, który jej pozostawiono, to „jedyne ludzkie rozwiązanie”. „To tak straszny ból, że marzysz o tym żeby zemdleć albo być jak najszybciej poddana narkozie. Jedyna myśl, jaka ci towarzyszy, to aby mieć wszystko jak najszybciej za sobą. Aby cierpienie twoje i nienarodzonego dziecka się jak najszybciej skończyło.” Małgosia Trzaskowska jest dziś mamą dwójki zdrowych dzieci. Buntując się wobec zakazowi aborcji ze względu na ciężkie i nieodwracalne uszkodzenia płodu , Trzaskowska walczy także o dobro swojej córki oraz syna w przyszłości. „Nigdy nie pozwolę na to, aby moje dzieci zostały kiedykolwiek pozbawione tego Wyboru.”           Wyświetl ten post na Instagramie.                   Dzisiaj jestem szczęśliwą mamą dwójki dzieci, ale nie zawsze było tak dobrze... Nadzieja i radość na wiadomość o ciąży, potem coraz to gorsze informacje, aż w końcu dramat, brak nadziei, strach, bezsilność i ból - tak straszny ból, że marzysz o tym żeby zemdleć albo być jak najszybciej poddana narkozie. Jedyna myśl, jaka ci towarzyszy, to aby mieć wszystko jak najszybciej za sobą. Aby cierpienie twoje i nienarodzonego dziecka się jak najszybciej skończyło....

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
1000 zł na wakacje
Prawo i finanse
Bon 1000 zł na wakacje: od kiedy bon turystyczny 2023? Nowe informacje
Magdalena Drab
świadectwo z paskiem
Wychowanie
Czerwony pasek na świadectwie — od jakiej średniej? Wymagania i kryteria 2023
Joanna Biegaj
początek roku szkolnego 2023
Newsy
Będą dłuższe wakacje: początek roku szkolnego 2023/2024 został przesunięty
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
Życzenia na Dzień Ojca
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Ojca 2023: od małego i dorosłego dziecka (krótkie, wzruszające, śmieszne)
Joanna Biegaj
ile dać na komunię
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2023: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego?
Maria Nielsen
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
gdzie nad morze z dzieckiem
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Ewa Janczak-Cwil
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Szkarlatyna - co to oznacza
Zdrowie
Szkarlatyna u dzieci: co to za choroba? Przyczyny, objawy i leczenie płonicy
Beata Turska
larwy kleszczy
Edukacja
Larwy kleszczy – jak wygląda larwa kleszcza i czy jest niebezpieczna? [ZDJĘCIA]
Joanna Biegaj
czy można przykrywać wózek pieluchą
Pielęgnacja
Zakrywanie wózka pieluchą to nie sprytna ochrona przed słońcem. Dziecku grozi szpital!
Magdalena Drab
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pas poporodowy
Połóg
Pas poporodowy: kiedy i ile godzin nosić pas brzuszny? [EFEKTY I OPINIE]
Agnieszka Majchrzak
latające kleszcze
Święta i uroczystości
Latające kleszcze – czy strzyżak sarni jest niebezpieczny?
Magdalena Drab
angielskie imiona
Imiona
Angielskie imiona żeńskie i męskie: popularne i ładne (+ ich polskie odpowiedniki)
Joanna Biegaj
uczulenie na słońce
Pielęgnacja
Uczulenie na słońce u dziecka: jak wygląda wysypka od słońca u dziecka? Leczenie, zapobieganie
Małgorzata Wódz