Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Podłączyli go do symulatora porodu, wytrzymał dwie minuty
Adobe Stock/Tik Tok screen
Aktualności

Nie wierzył, że poród boli, więc partnerka podłączyła go do symulatora. Szybko zmienił zdanie

Viralowe nagranie podbija internet. Para pochodząca z Wielkiej Brytanii rozmawiała na temat intensywności bólu porodowego. Mężczyzna był zdania, że nie może być on tak intensywny, jak przedstawia to większość kobiet. Jego partnerka postanowiła przeprowadzić eksperyment, który, jak się okazało, był na tyle skuteczny, że mężczyzna natychmiastowo zmienił zdanie.

Ryan, użytkownik TikToka poddał się specjalnemu testowi – jego dziewczyna podłączyła go do symulatora skurczów porodowych. Shauna zaczęła od niewielkiej intensywności i w dość szybkim tempie zaczęła ją zwiększać. Ryan poprosił, aby dziewczyna nieco przystopowała. „Przestań, nie podoba mi się to!” – krzyczał podczas symulacji. Chociaż mężczyzna z początku wydawał się rozbawiony, zrezygnował z eksperymentu w naprawdę krótkim czasie.

Czy można jeść truskawki w ciąży? Tak, ale nie zawsze! (czy mogą wywołać uczulenie u dziecka?)

„Nigdy więcej!”

Mężczyzna zatytułował filmik „nigdy więcej”. Zrezygnował z eksperymentu po zaledwie dwóch minutach. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się filmiki z symulacjami bólu porodowego czy menstruacyjnego z udziałem mężczyzn. Mało który go wytrzymuje, mimo że symulatory działają powierzchownie i znacznie różnią się od prawdziwego bólu porodowego.

@ryanmoore9216 Never again 😭😭 @shaunnathompson #fyp #labour #pain #hurting ♬ original sound - Ry

Naukowcy przeprowadzili badania dotyczące różnicy w odczuwaniu bólu u kobiet i u mężczyzn. Wyniki są zaskakujące, gdyż wynika z nich, że to mężczyźni są bardziej odporni na ból. Według badań człowiek jest w stanie znieść 45 jednostek bólu. Ból porodowy to podobno aż 57 jednostek bólu, co można porównać do złamania 20 kości w jednym momencie. Należy pamiętać, że ból jest odczuciem bardzo subiektywnym. Dla jednych będzie on nie do wytrzymania, dla drugich będzie znośny. Wiele zależy od nastawienia i ilości przeżytych porodów. 

Źródło: TikTok

Piszemy także o:

ból porodowy
Adobe Stock
O porodzie
Czy poród boli? Do czego można porównać ból porodowy?
To, czy poród boli, zależy od wielu czynników, a najważniejszym z nich jest nastawienie kobiety do porodu. Ból porodowy wywołany jest przez rozciąganie się mięśni, ucisk nerwów w kręgosłupie lędźwiowym, skurcze macicy oraz główka dziecka, która umieszcza się w kanale rodnym. Poród może najbardziej boleć podczas skurczów partych, a bol ten można porównać do ataku kolki nerwowej lub rodzenia kamienia nerkowego.

Strach przed bólem jest potrzebny – chroni przed urazami, których może doznać ciało i dusza. Ale dlaczego boli poród, skoro jego przyczyną nie jest uraz, ale narodziny dziecka? Przedłużenie gatunku nie powinno być przecież bolesnym wydarzeniem. Fakty na temat tego, czy poród boli i jak, ustalamy z dr n. med. Preeti Agrawal, ginekologiem położnikiem  z Integrative Medical Center we Wrocławiu. Spis treści:   Czy poród boli? Co boli podczas porodu Jak boli poród Do czego można porównać ból porodowy Jak boli poród w kolejnych fazach porodu Jak przygotować się do porodu, żeby bolało mniej Czy poród boli? Czytałaś książkę Jürgena Thorvalda „Stulecie ginekologów"? Jest tam taki fragment, w rozdziale o łagodzeniu bólu porodowego, w którym kobieta rodziła naturalnie bez jęków i krzyków. Gdy dziecko przyszło na świat, zapytano ją: czy poród cię nie bolał? Na co ona odpowiedziała: A powinien boleć? To doskonale pokazuje, co ginekolodzy odkryli: odczuwanie bólu porodowego uzależnione jest od tego, jakie oczekiwania wobec przebiegu porodu ma kobieta. Jeśli jest przekonana, że to bardzo bolesne doświadczenie, prawdopodobnie oceni ból porodowy na bardzo duży. Jeżeli natomiast nie będzie przerażona czekającym ją „cierpieniem’’, jest spora szansa, że oceni ból na całkiem znośny. Ból odczuwają mocniej osoby zalęknione, a także te, które czują się niekomfortowo, nie są otoczone opieką, nie mogą liczyć na wsparcie. W sytuacji zagrożenia wydziela się adrenalina, hormon, który może zahamować postępy porodu . Jeśli jesteś dobrze przygotowana do narodzin dziecka, czujesz się bezpiecznie, nic cię nie zaskakuje, masz zaufanie do personelu medycznego i towarzyszących ci osób, ból jest mniejszy . Twój organizm może bez przeszkód wydzielać inny hormon ...

urządzenie do odczuwania bólu porodowego
Facebook/9GAG
Aktualności
Wymyślono sposób, aby mężczyźni poczuli ból porodowy
Teraz mężczyźni mogą sprawdzić, jak boli poród. Pytanie tylko, czy znajdą się chętni.

Ten ból nie ma sobie równych i to z jego powodu tak wiele kobiet boi się porodu . Porównywany jest do bólu menstruacyjnego, który wiąże się z uczuciem rozpierania podbrzusza. Każdą z nas boli inaczej. A co poczułby mężczyzna? Niech poczuje, jak rodziłaś Firma Ultrasound Baby twierdzi, że jest pierwszą na świecie, która oferuje ojcom szansę doświadczenia bólu porodowego, tak aby poczuli się jak ich kobiety podczas porodu. Przez 30 minut chętny/ odważny pan ma nałożone cztery elektrostymulatory na brzuchu i przez siedem minut poddany jest krótkim wstrząsom. Mają one przypominać skurcze porodowe . Ten niewielki okres porównywalny jest do godzin lub nawet dnia skurczów , przez które przechodzi kobieta. "To szansa, żeby mężczyzna pokazał swojej partnerce, jak bardzo jest przy niej i też chce doświadczyć tego, co ona przeżyła " – powiedział przedstawiciel firmy. . "K....boli jak diabli!" Doświadczenie bólu porodowego przez panów kosztuje 33 dolary. Ale czy jest na sali chętny? W sieci pojawiły się komentarze mężczyzn. Jeden przyznał, że jego najlepszy przyjaciel skorzystał z możliwości sprawdzenia bólu porodowego . Co czuł? "Jego odpowiedź brzmiała: k....boli jak diabli!", ale też dodał, że kopnięcie mężczyzn w krocze jest o wiele boleśniejsze. Wielu innych internautów z chęcią podjęła ten wątek także twierdząc, że ból po kopnięciu w męskie jądra nie ma sobie równych. " Tylko kobieta , która kiedykolwiek urodziła dziecko, może zgłębić ból" – odpowiedziała jedna z internautek."Mężczyźni nie byliby w stanie przetrwać takiego bólu" – dodała inna. "Czy wszyscy możemy przestać porównywać uderzenia w jądra z porodem? " – napisała poirytowana internautka. Jej zdaniem, nie da się porównać bólu. "Ból jest różny dla poszczególnych...

poród, poród francuski
Adobe Stock
Poród
Poród francuski boli mniej, a do formy wrócisz w 12 godzin. Na czym polega?
Poród francuski to inaczej poród brzuszny, który trochę przypomina cesarskie cięcie, a trochę poród naturalny – z tą różnicą, że ból porodowy jest zdecydowanie mniejszy. Sprawdź, jak rodzić po francusku i gdzie w Polsce można urodzić w ten sposób.

Poród francuski do niedawna wykonywany był tylko we Francji i Izraelu, ale w kwietniu 2020 roku po raz pierwszy przeprowadzili go także polscy lekarze w Olsztynie. Na czym polega poród brzuszny? Poród metodą FAUCS (French Ambulatory Cesarean Section) to poród przez cesarskie cięcie, który jednak przebiega szybciej, prościej i mniej boleśnie. Pełni entuzjazmu polscy lekarze uczą się przeprowadzania porodów francuskich od specjalistów z Francji. Na czym to polega? Poród francuski: Na czym polega (przebieg) Różnice między porodem francuskim a cesarskim cięciem Kto może rodzić metodą FAUCS Gdzie można tak urodzić? Na czym polega poród francuski? Poród francuski to rodzaj porodu przez cesarskie cięcie , który jednak różni się techniką od tradycyjnej cesarki. W pierwszej fazie porodu brzusznego lekarze wykonują poziome cięcie skóry brzucha rodzącej na 2 cm powyżej kości łonowej i nie naruszają jamy otrzewnej. Nacięcie ma szerokość około 9-11 cm, w zależności od przybliżonej wielkości główki dziecka. Następie wykonuje się pionowe cięcie na linii pępka, tak aby nacięcia utworzyły krzyż (nacięcie macicy jest dużo mniejsze niż w przypadku zwykłego cesarskiego cięcia), a pęcherz rodzącej jest przesunięty w prawą stronę, aby ułatwił dostęp do macicy.  W drugim etapie porodu francuskiego, po 1-cenymetrowym nacięciu mięśniówki macicy i sztucznym pęknięciu błon, następuje wypchnięcie główki dziecka w sposób zbliżony do fizjologicznego – wszystko dzięki współpracy z mamą i odruchowi parcia. Aby wytworzyć odruch parcia podczas porodu brzusznego, kobieta dmucha w specjalny ustnik, nazywany też gwizdkiem. Dziecko przychodzi na świat stopniowo, prawie tak jak w czasie porodu naturalnego!  Po urodzeniu się dziecka, tak jak w przypadku cesarskiego cięcia, zostaje...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
1000 zł na wakacje
Prawo i finanse
Bon 1000 zł na wakacje: od kiedy bon turystyczny 2023? Nowe informacje
Magdalena Drab
świadectwo z paskiem
Wychowanie
Czerwony pasek na świadectwie — od jakiej średniej? Wymagania i kryteria 2023
Joanna Biegaj
początek roku szkolnego 2023
Newsy
Będą dłuższe wakacje: początek roku szkolnego 2023/2024 został przesunięty
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
Życzenia na Dzień Ojca
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Ojca 2023: od małego i dorosłego dziecka (krótkie, wzruszające, śmieszne)
Joanna Biegaj
ile dać na komunię
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2023: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego?
Maria Nielsen
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
gdzie nad morze z dzieckiem
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Ewa Janczak-Cwil
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Szkarlatyna - co to oznacza
Zdrowie
Szkarlatyna u dzieci: co to za choroba? Przyczyny, objawy i leczenie płonicy
Beata Turska
larwy kleszczy
Edukacja
Larwy kleszczy – jak wygląda larwa kleszcza i czy jest niebezpieczna? [ZDJĘCIA]
Joanna Biegaj
czy można przykrywać wózek pieluchą
Pielęgnacja
Zakrywanie wózka pieluchą to nie sprytna ochrona przed słońcem. Dziecku grozi szpital!
Magdalena Drab
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pas poporodowy
Połóg
Pas poporodowy: kiedy i ile godzin nosić pas brzuszny? [EFEKTY I OPINIE]
Agnieszka Majchrzak
latające kleszcze
Święta i uroczystości
Latające kleszcze – czy strzyżak sarni jest niebezpieczny?
Magdalena Drab
angielskie imiona
Imiona
Angielskie imiona żeńskie i męskie: popularne i ładne (+ ich polskie odpowiedniki)
Joanna Biegaj
uczulenie na słońce
Pielęgnacja
Uczulenie na słońce u dziecka: jak wygląda wysypka od słońca u dziecka? Leczenie, zapobieganie
Małgorzata Wódz