fot. screen z youtube.com
Aktualności

Ojciec spełnia niezwykłe marzenie autystycznego syna. Ten film zmusi Cię do refleksji!

Gdy ojciec spełnił marzenie swojego syna chorego na autyzm, obaj nie mogli powstrzymać łez. Podobnie jak wszyscy, którzy obejrzeli nagranie z koncertu...

Rodziny dzieci z autyzmem od wielu lat walczą, by ludzie choć trochę zrozumieli, jak wygląda świat widziany oczami ich ukochanych maleństw. Autyzm dla wielu osób nadal kojarzy się z brakiem okazywania emocji i uczuć. Ten film pokazuje, że nie do końca jest to prawdą...

Luis Vasquez postanowił wybrać się wraz z synem na koncert popularnego zespołu Coldplay. Marzeniem dziecka było posłuchanie na żywo muzyki, dobrze znanej z płyt często puszczanych w domu. Jednym z ich ulubionych utworów jest "Fix you", piosenka napisana przez Chrisa Martina dla jego żony Gwyneth Paltrow, która pogrążona była w żałobie po śmierci ojca. 

"Kiedy te łzy spływają po Twojej twarzy..."

Gdy Coldplay zaczął śpiewać utwór, syn Luisa nie mógł powstrzymać emocji. Wspólnie z ojcem zaczęli śpiewać niezwykle wzruszający tekst piosenki. W chwilę potem, na twarzy obu widać było płynące łzy.

"Kiedy robisz, co w twojej mocy, ale nie osiągasz celu
Kiedy dostajesz to, co chcesz, ale nie to, co potrzebujesz
Kiedy czujesz się taki zmęczony, ale nie możesz spać
Utknąłeś we wstecznym biegu

Kiedy te łzy spływają po twojej twarzy
Kiedy tracisz coś, czego nie możesz niczym zastąpić
Kiedy kogoś kochasz, ale wszystko idzie na marne
Czy mogłoby być gorzej?

Światła zaprowadzą cię do domu
I wzniecą ogień w twoich kościach
A ja spróbuję cię naprawić"

Dzięki takim filmom wrzucanym do sieci, zwykli ludzie mogą choć odrobinę wejść w świat dzieci chorych na autyzm. Zdecydowanie pomaga to zrozumieć,  z czym borykają one na co dzień. Oby więcej rodziców decydowało się na taki wzruszający, ale i niezwykle odważny gest.

Czy znasz podobną historię? Jeżeli tak, podziel się nią z nami!

Obejrzyj także: Jak widzą świat dzieci z autyzmem? Poruszający film.

Czy spinner pomaga na ADHD, czy służy diabłu? [WIDEO]

screen video/Cradled Creations
Aktualności
6 minut – a  przypomni Wam się wszystko. Musicie zobaczyć ten film!
Poród, towarzyszący temu lęk i ból, twarz ukochanego, który ze łzami w oczach przecina pępowinę i zaskoczenie na twarzy starszego dziecka, gdy pokazujemy mu rodzeństwo. Pamiętacie to?

Narodzinom drugiego dziecka towarzyszą emocje podobne do tych z pierwszego porodu. Jest lęk czy wszystko będzie przebiegać dobrze, czy damy radę, czy dziecku nic się nie stanie, czy będzie bolało nas tak jak poprzednio. Jest też radość, że kolejne dziecko już w drodze i nasz maluszek w domu będzie mieć rodzeństwo.  Ten 6-minutowy film pokazuje właśnie to wszystko. Te emocje, pot i łzy . Przyjście na świat małego Teodora było dla jego rodziców wspaniałym przeżyciem, zwłaszcza dla taty. Chwila, kiedy nie może dłużej patrzeć na ból swojej żony i zaczyna płakać, naprawdę  ściska za serce. Od razu przed oczami stają nam twarze naszych mężów/partnerów, którzy dzielnie dotrzymywali nam towarzystwa na sali porodowej.  Zobacz także:  Co czuje mężczyzna w czasie porodu? Zobaczcie koniecznie ten film! Niezwykle poruszający jest także ten magiczny moment, gdy nasze dzieci spotykają się po raz pierwszy. Towarzyszy temu wiele emocji i zdenerwowania, bo chcemy bardzo, by dzieci od razu się zaakceptowały, by poczuły więź. Nie każdy ma szansę nagrać taki cudowny film na pamiątkę. Ja swoje porody pamiętam jak przez mgłę. Gdy jednak zobaczyłam ten film, wiele obrazów pojawiło się w pamięci. Oczy męża, skakanie na piłce, nieśmiałe spojrzenia starszego synka na małe zawiniątko przyniesione do domu.  Dziękuję rodzicom małego Teodora, że podzielili się ze wszystkim tym wspaniałym nagraniem. Życzę tej rodzince wspaniałych i spokojnych chwil. A Ty pamiętasz swój poród? Było podobnie jak na tym filmie? Jazda na porodówkę - co ma robić partner?

autyzm
AdobeStock
Aktualności
"Proszę Was, nie gapcie się wtedy na mnie" – pisze mały chłopiec
Kuba jest zaburzony, a jego zachowanie czasami jest źle odbierane i interpretowane przez jego kolegów. Kuba wtedy cierpi, chociaż może tego nie widać. Kuba ma autyzm.

Chłopiec nie potrafi wprost powiedzieć, co czuje. A czuje bardzo dużo. Na szczęście Kuba potrafi swoje emocje pięknie opisać. Napisał list do swoich kolegów. Byłoby wspaniale gdyby pomogło to Kubie w jego codziennych relacjach z rówieśnikami. Przeczytajmy ten list – może dzięki niemu lepiej zrozumiemy, co czuje dziecko cierpiące na autyzm. Co czuje dziecko z autyzmem, gdy wszyscy na nie patrzą? Koledzy i koleżanki są bardzo ważni dla chłopca. " Lubię Was i myślę o Was często w domu" – wyznał. Ale Kuba cierpi na autyzm i nie potrafi tego wprost im powiedzieć. Komunikuje się za pomocą listów. Kiedy chłopiec czuje się źle lub ma zły humor, zaczyna krzyczeć, biegać, zatykać uszy. Jego koledzy i koleżanki zupełnie nie wiedzą jak się wtedy zachować . Często stoją i patrzą. A to Kubę boli jeszcze bardziej, bo on wstydzi się swojego zachowania. "Ważne jest, aby mi pomagać w trudnych sytuacjach np. kiedy mam zły humor albo źle się czuję. Wtedy głupio się zachowuje – krzyczę, biegam, zatykam uszy. Proszę Was, nie gapcie się wtedy na mnie, bo mi wstyd " – napisał w liście opublikowany w poście na Twitterze Wojtka Kardysia. "Skaczesz, bo musisz, chociaż wiesz, że to głupio wygląda" Kuba w liście opisał też swoją chorobę. Chłopiec zdaje sobie sprawę, że autyzm wywołuje u niego zachowanie, którego on sam nie akceptuje i którego się wstydzi. " Robisz coś innego niż chcesz – np. skaczesz, a nie chcesz skakać. Ale skaczesz, bo musisz, chociaż wiesz, że to głupio wygląda" - pisze w liście. "Dla mnie autyzm jest estetycznym zaburzeniem"- stwierdził. List napisany przez Kubę, ucznia szkoły podstawowej, cierpiącego na #autyzm , który nie mówi - komunikuje się tylko poprzez pismo. Coś pięknego. Brawo Kuba! pic.twitter.com/f8xYBaqLXq — Wojtek Kardyś (@WojtekKardys) 11...

Fotolia
Aktualności
To nie jest tylko Wasz wybór! Decydujecie za nas wszystkich...
Bardzo mocne słowa kieruje ta mama do innych rodziców, w sprawie szczepienia dzieci. Wysłuchajcie jej!

Dla niektórych rodziców kwestia: szczepić, czy nie szczepić, jest ogromnie ważna. Napisano na ten temat miliony tekstów, które dowodzą, że albo szczepienia są groźne dla zdrowia dziecka, albo wręcz przeciwnie. Dla tej mamy, jest to temat ważny, dlatego postanowiła napisać list, w którym wyraża swoje opinie, emocje i spostrzeżenia. Oto on: „Jestem za szczepieniami. Szczepię swoje dzieci według harmonogramu. Nie chcę chorób, które zostały wymazane dzięki żmudnym badaniom i ciężkiej pracy wielu ludzi. Nie chcę, by powróciły epidemie. Ludzie umierają z powodu tych chorób. Co gorsza, dzieci umierają z ich powodu. Malusieńkie dzieci, które są zbyt młode, by same się zaszczepić, a ich życie i zdrowie zależy od innych ludzi. Musicie dokonać właściwego wyboru, kiedy jest na to właściwy moment. Szczepić czy nie szczepić — NIE jest osobistym wyborem. Osobisty wybór nie wpływa na setki, tysiące ludzi, całe społeczności. Dokonanie wyboru, aby nie szczepić, bo boisz się autyzmu, nie jest więc Twoją osobistą sprawą. Karmienie piersią, czy nie jest osobistym wyborem. Do której szkoły poślesz swoje dziecko, jest osobistym wyborem. To, co robisz w domu, jest osobistym wyborem. Chodzenie do kościoła jest osobistym wyborem. Szczepienie nie jest osobistym wyborem! Nawet jeśli wierzysz, że szczepienia są powiązane z autyzmem (a ja nie, bo tak nie jest, istnieje wiele badań, które to udowadniają), wolę autyzm niż śmierć swojego dziecka . Wezmę tę szansę dla moich dzieci. Mogę pracować z autyzmem. Przynajmniej mogę widzieć, jak moje dziecko dorasta. (Zanim ktoś mi powie, że mówię tak tylko dlatego, że nie wiem, co to znaczy mieć dziecko z autyzmem. – mam niepełnosprawne dziecko, więc wiem, co to są szczególne potrzeby). Nie decyduj za mnie. Nie mów, że nie chcesz szczepić i to jest...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
mata na piknik
Pielęgnacja
Jedziecie na piknik? Oto 6 wskazówek, dzięki którym się uda
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Podróże z Marko BeSafe
Rozwój
Oto sposób na przewożenie dziecka 5 razy bezpieczniej niż dotąd!
Partner
Polecamy
Porady
jak ubierać noworodka latem
Noworodek
Jak ubierać noworodka latem, żeby go nie przegrzać?
Małgorzata Wódz
Nowe urlopy dla rodziców
Prawo i finanse
Nowe urlopy dla rodziców w 2022 roku: od kiedy więcej dni wolnych?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Rabarbar w ciąży
Dieta w ciąży
Czy w ciąży można jeść rabarbar? Tak, ale trzeba pamiętać o jednej rzeczy
Luiza Słuszniak
imiona unisex
Imiona
Imiona unisex – jak nazwać dziecko bez wskazywania na płeć? 168 propozycji!
Ewa Janczak-Cwil
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży
Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem
Ewa Janczak-Cwil
bon turystyczny do kiedy
Aktualności
Bon turystyczny 2022 – ważność bonu. Do kiedy można wykorzystać?
Małgorzata Wódz
zapłodnienie
Starania o dziecko
Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia
Magdalena Drab
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu
Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?
Joanna Biegaj
wyprawka noworodka
Niemowlę
Wyprawka dla noworodka na lato: ubranka i rzeczy do szpitala [LISTA ZAKUPÓW]
Małgorzata Wódz
uczulenie na jad pszczeli / uczulenie na jad osy
Zdrowie
Uczulenie na jad pszczeli i jad osy: objawy, co robić i jak przebiega leczenie
Katarzyna Pinkosz
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania
Dieta w ciąży
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania 
Luiza Słuszniak
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
domowe sposoby na komary
Aktualności
Domowe sposoby na komary: co robić, żeby komary nie gryzły?
Joanna Biegaj
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży
Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?
Ewa Cwil
plan porodu
Lekcja 2
Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku
Małgorzata Wódz
pozytywny test ciążowy
Ciąża
Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?
Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży
Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?
Małgorzata Wódz