pierwsze spotkanie prababci i prawnuczki
Scott Martin
Aktualności

Niezwykłe zdjęcie 2-dniowej dziewczynki i jej 92-letniej prababci

Niewiele jest zdjęć, które chwytają za serce tak bardzo jak to. To była magiczna chwila.


pierwsze spotkanie prababci i prawnuczki
Scott Martin


Jest  niedziela.  Zaledwie 2-dniowa Penelope i jej prababcia, Millie, 92-latka z Waszyngtonu spotykają się właśnie po raz pierwszy.  

Patrzą sobie w oczy, są spokojne, pogodne i skupione. Nic nie rozprasza ich uwagi.
Nie wiadomo ile  takich wspólnych chwil im jeszcze zostało, ale wiadomo na pewno, że ta, w której zostało zrobione  zdjęcie, była bardzo piękna.

Niezwykła fotografia prababci i prawnuczki  błyskawicznie podbiła serca  internautów.  W ciągu zaledwie doby obejrzało ją 1,5 miliona osób. Opublikował ją tata malutkiej Penelope, Scott Martin. Dla niego także była to wyjątkowa chwila. 

Zobacz także: Fotograf uchwycił pierwsze chwile po porodzie. Zobacz prawdziwe emocje mam

Smółka: co to jest, jak wygląda, o czym świadczy brak smółki u noworodka [WIDEO]

Winslet i DiCaprio uratowali kobietę
Facebook/Instagram
Aktualności
Leonardo DiCaprio i Kate Winslet uratowali życie młodej mamie
Historia pewnej Brytyjki tak poruszyła aktorów, że postanowili wykorzystać swoją popularność, by walczyć o jej życie i się udało!

Choć od premiery "Titanica" minęło już 20 lat, to ta aktorska para wzbudza nadal wiele emocji. Leonardo DiCaprio i Kate Winslet od lat się przyjaźnią i wspierają, tym razem postanowili zrobić coś dla kogoś innego . Aktorzy wykorzystali popularność oskarowego filmu i wystawili na aukcji "kolację z Jackiem i Rose". Zebrane pieniądze zostały przekazane na leczenie młodej mamy. Dobra i zła wiadomość Brytyjka Gemma Nuttall o złośliwym nowotworze jajnika dowiedziała się, będąc w pierwszych tygodniach ciąży. Zdaniem lekarzy jedynym sposobem na uratowanie kobiety miała być agresywna chemioterapia, która jednocześnie oznaczałby zakończenie ciąży. Kobieta postanowiła, że zrezygnuje z leczenia na rzecz urodzenia dziecka . Jak tłumaczyła, to właśnie dzięki ciąży wykryto u niej raka: "Nie mogę się jej pozbyć. Uratowała mi życie, to dzięki niej wykryto raka. Czułam, że muszę się jej za to odwdzięczyć" - tłumaczyła. Córeczka Gemmy przyszła na świat w 26. tygodniu ciąży przez cesarskie ciecie. Na szczęście maluszek urodził się zdrowy, jednak stan zdrowia młodej mamy bardzo się pogorszył. "Pokazali mi Penelope, po czym szybko ją zabrali. Nie mogłam przeżyć tej cennej chwili trzymania mojego dziecka w ramionach. Byłam zbyt wyczerpana, by tej nocy ją zobaczyć . Dopiero na drugi dzień zabrano mnie do niej na wózku inwalidzkim. Była w inkubatorze, a ja wyciągnęłam rękę i trzymałam ją za rączkę tak długo, jak tylko mogłam. Obie żyłyśmy i tylko to się w tym momencie liczyło" - opowiada kobieta. Przez te kilka miesięcy ciąży nowotwór rozprzestrzenił się również na szyjkę macicy. Świeżo upieczona mama usłyszała, że zostało jej zaledwie 12 miesięcy życia i nic więcej nie da się zrobić. Kobieta, zamiast pogodzić się okrutną diagnozą, postanowiła poszukać innych metod leczenia niż te, które może zapewnić...

4-letnia dziewczynka w bólu walczy z rakiem
Facebook/Afightagainstneuroblastoma
Aktualności
Żadna rodzina nie powinna przechodzić przez to piekło – wstrząsające zdjęcie
"Nie będę was przepraszał, tak wygląda dziecko chorujące na raka w ostatnich tygodnia życia" – pisze tata 4-latki chorującej na neuroblastomę.

Jessica ma 4 lata i choruje na neuroblastomę, nowotwór układu nerwowego występujący tylko u dzieci. Od ponad 12 miesięcy walczy z chorobą, jednak obecnie lekarze dają jej zaledwie kilka tygodni życia... "Mógłbym użyć tysiąca słów, żeby spróbować opisać to zdjęcie..." "To najtrudniejsze zdjęcie, jakie kiedykolwiek zrobiłem" – napisał na Facebooku tata dziewczynki, Andy i opublikował zdjęcie, które poruszyło tysiące osób. W tym czarno-białym zdjęciu Andy uchwycił ból, z którym musi się zmierzyć dziecko chorujące na raka . Emocji widocznych na zdjęciu nie da się opisać żadnymi słowami. "To zdjęcie zostało zrobione w momencie, kiedy my, rodzice, nie mogliśmy dać jej poczucia bezpieczeństwa, kiedy ona nas odpychała, by w samotności przyjąć ten piekący ból. Niestety, dla nas, dla jej rodziny, to nie był rzadki widok. Teraz to codzienność, widzimy to regularnie, każdego dnia, każdej nocy, coraz częściej. To prawdziwa twarz raka, naczynia krwionośne mojej dziewczynki wystają spod jej skóry, łza płynie po policzku, jej ciało jest sztywne, a twarz wykrzywia ból. [...] Błagam was, jako ojciec ze złamanym sercem, dla mojej córki jest już za późno, ale dziecięcy rak musi być wyleczony. Żadna rodzinna nie powinna przechodzić przez to piekło" – napisał pod zdjęciem Andy.   Co to jest neuroblastoma? Neuroblastoma jest rzadkim nowotworem współczulnego układu nerwowego występującym u niemowląt i małych dzieci. Nie wiadomo, co jest przyczyną jej powstawania. Jej objawy zależą od miejsca, w którym nowotwór występuje i się rozprzestrzenia. To choroba trudna do zdiagnozowania – przypomina inne choroby, a objawy nie są jednoznaczne. Żadne dziecko nie powinno cierpieć tak, jak Jessica... Podziwiamy jej walkę z chorobą. Mamy nadzieję, że ostatnie tygodnie życia spędzi otoczona miłością i ciepłem....

7 miesięczne dziecko utonęło
Image Source: Shutterstock
Aktualności
Niemowlę utopiło się w wannie! Jak do tego doszło?
Nie zapominajcie drodzy rodzice, że wanna może  być dla małego dziecka tak samo niebezpieczna jak… morze, basen, czy ocean!

Niebezpieczeństwa czyhają na nasze maluchy cały czas . Place zabaw , schody, obce zwierzęta, nawet wysokie krzesła. Wszystko może stać się śmiertelną pułapką, jeżeli rodziców nie będzie w pobliżu. W tym przypadku, tragedii można było zdecydowanie uniknąć! Gdyby nie nadmierne i złudne poczucie bezpieczeństwa mamy, być może nic by się nie stało. Chwila nieuwagi To miała być zwykła, wieczorna kąpiel. Mama do wanny wsadziła dwoje dzieci, 2-letnią córeczkę i 7 miesięcznego synka. Młodsze dziecko korzystało ze specjalnego siedziska do wanny, dzięki któremu mogło zarówno utrzymywać ciało w pozycji siedzącej, jak i bawić się pływającymi wokół zabawkami. Prawdopodobnie nic by się nie stało, gdyby mama nie zdecydowała się opuścić na chwilę łazienki. Twierdzi że zbiegła tylko na chwilę piętro niżej, gdy usłyszała przeraźliwy krzyk  2-letniej córeczki. Gdy wbiegła do łazienki, zobaczyła synka leżącego pod wodą . Jego twarz była cała zanurzona i maluch nie oddychał. Dowiedz się: Jak reanimować małe dziecko? Pierwsza pomoc Mama próbowała ratować dziecko, wezwała też pogotowie. Niestety pomimo reanimacji, dziecka nie udało się uratować. Jak w ogóle mogło dojść do takiej tragedii? Dlaczego kobieta zostawiła dwójkę małych dzieci w wannie bez opieki? Nie zostawiaj dzieci nawet na chwilę! Dziś pogrążona w żałobie i smutku matka mówi, że zawiodło ją złudne poczucie bezpieczeństwa. Dziecko było w siedzisku przyklejonym na przyssawkę do wanny, woda sięgała mu zaledwie do pępka , a nigdy wcześniej nie zdarzyło mu się wpaść do wody. Tym razem dziecko najprawdopodobniej sięgając po zabawkę, musiało przechylić się na tyle mocno, że całe siedzisko odkleiło się od wanny i dziecko po prostu wpadło twarzą do wody. Trudno wymagać od dwulatki, by pilnowała niemowlaka i nie wiadomo też, po ilu sekundach zareagowała na to,...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj