Nelson Tawny
Nelson Tawny
Aktualności

Niezwykły gest – starsza para pomaga samotnej matce

To jedna z tych sytuacji, które przywracają wiarę w ludzkość. Starsze małżeństwo pomogło matce z 4 dzieci i teraz mówią o tym tysiące ludzi. Co się stało?

Tawny Nelson jest samotną matką. Ma 4 córki w wieku 6 tygodni, 2, 5 i 9 lat. Ma też stary samochód, którego stara się nie używać, dopóki nie jest to absolutnie konieczne. Czasami jednak musi pojechać do sklepu albo załatwić jakąś sprawę. Właśnie tak było tego dnia, kiedy wszystko poszło nie tak. Swoją historię opowiedziała Frankowi Sommervilleowi - spikerowi amerykańskiej stacji KTVU, który opisał ją na swoim facebooku. W ciągu kilku godzin zareagowało na nią 30 tys. ludzi, a kolejne 11 tys. podało dalej.

 

Jesteś samotną matką? Radź sobie sama

 

Tawny razem z córkami dojechała do sklepu. Ledwo działający samochód nie sprawiał wtedy żadnych problemów, ale gdy wróciły z zakupów, już nie mogła go odpalić. Akumulator nie działał, a na dodatek lał rzęsisty deszcz. Mama czwórki nie miała przy sobie telefonu ani rodziny w pobliżu, po którą mogłaby zadzwonić. Była zdana na łaskę obcych osób. Okazało się, że to bardzo przykra sytuacja, bo przez ponad 2 godziny prosiła klientów sklepu o pomoc przy odpaleniu auta bez rezultatu.
 

Podeszła do ponad 20 osób i nikt nie zareagował! Nie prosiła o pieniądze ani nawet o pożyczenie komórki. Chciała tylko, żeby ktoś pomógł jej odpalić auto. W tym czasie jej 4 córki siedziały w samochodzie. „Wszyscy mnie ignorowali. Nawet nie mówili „nie”. Zachowywali się tak, jakbym nie istniała”. To rozwścieczające, jak ludzie potrafią potraktować człowieka w potrzebie. Nawet nie odmawiają, oni po prostu udają, że nie widzą! To zwłaszcza przykre, gdy w grę wchodzą dzieci.

Niespodziewana pomoc


Po tym wszystkim Tawny i wszystkie jej córki poddały się i siedziały w samochodzie, płacząc. Nagle ktoś zapukał w szybę. Był to starszy, ok. 75-letni mężczyzna, który trzymał w ręku butelkę wody, ciasteczka i pieczonego kurczaka. „Proszę to zjeść i nakarmić dzieci, młoda damo” - powiedział. „Zamówiłem samochód, za chwilę będzie tu też moja żona i zabierze was do domu”.
 

Tak właśnie się stało. Następnego dnia mężczyzna wrócił do domu Tawny z mechanikiem, który naprawił jej samochód. Kiedy chciała zapłacić, mechanik powiedział, że zrobił to już tamten mężczyzna. Kazał jej też przekazać, że jedyną zapłatą, jaką od niej chce jest, aby „wciąż była taką niesamowitą mamą”.
 

Nelson nie wie, kim był mężczyzna, ale podejrzewa, że to jakiś święty. Para, która pomogła jej tamtego dnia pod sklepem, zmieniła jej życie. „Na nowo uwierzyłam w ludzi i to w momencie, w którym naprawdę byłam bliska załamania” - mówi.

Bycie rodzicem bywa naprawdę ciężkie. Czasami wystarczy jednak słowo uznania nawet od obcej osoby i od razu jest łatwiej dotrwać do 18. urodzin dzieci. Albo przynajmniej do momentu, kiedy pójdą spać.

Czytaj też: 8 rzeczy, które wkurzają nas latem (a i tak z własnej woli je robimy)

Redaktorka Mamotoja.pl o śnie swoich córek: zaakceptuj fakt, że dzieci są różne

Żona rodziła, nie opłacił parkingu
Fb Damian Michałowski
Aktualności
Nie zapłacił za parking, bo żona rodziła. Co znalazł za wycieraczką?
Czy w Polsce są jeszcze życzliwi ludzie? Przekonaj się!

„Jestem w szpitalu. Moja żona RODZI! Kupię bilecik, przestawię samochód najszybciej jak to tylko możliwe!  PROSZĘ O WYROZUMIAŁOŚĆ!” Tak brzmi napis na karteczce, którą pan Damian umieścił za szybą auta. Z notatki domyślamy się, że mężczyzna zawiózł żonę do szpitala, ale nie zdążył opłacić miejsca parkingowego. Gdy wrócił, zaskoczenie jego było tak duże, że sfotografował to, co zobaczył i zamieścił na Facebooku z komentarzem: "Polsko, nie brakuje Ci życzliwości i dobrych ludzi!". Okazuje się bowiem, że w międzyczasie ktoś kupił za niego bilet parkingowy i włożył go za szybę. „Patrzę dalej, a za wycieraczką opłacony bilecik parkingowy - ktoś go kupił i tam włożył!”     Prosił o wyrozumiałość, a dostał akt życzliwości, który zachwycił internautów. W ciągu zaledwie 17 godzin post zyskał 69 tysięcy polubień, ponad 3 tysiące udostępnień i prawie 500 komentarzy. Pojawiły się głosy zdziwienia, jak to możliwe, że mężczyzna zdążył napisać kartkę, a nie miał czasu, by kupić bilet parkingowy. Przyczyn może być wiele. Nas zaskoczyło wyjaśnienie jednej z mam, która tłumaczy, że są mężowie wożący taką karteczkę już kilka tygodni przed spodziewanym terminem porodu żony, dlaczego? W Polsce ciężko znaleźć miejsce parkingowe, parkingi przyszpitalne są często płatne, parkometr może być daleko, przyszły tata może nie mieć przy sobie drobnych, znamy też takich, co z roztargnienia zapominali całego portfela, gdy wieźli swoje żony do porodu (jeden nawet zapominał żony, wsiadając do samochodu z torbami do porodu:) ).  Niezależnie od przyczyn pozostawienia kartki, daje ona wiarę w bezinteresowną chęć pomocy drugiemu człowiekowi - "Polsko, nie brakuje Ci życzliwości i dobrych ludzi!" Zobacz też: Wstrząsający raport NIK z kontroli polskich porodówek!  

Dziecko utknęło w samochodzie
Fotolia
Aktualności
Matki są niewidzialne? Nikt nie pomógł kobiecie, której dziecko utknęło w aucie
„Nikt mi nie chciał pomóc. Prosiłam, błagałam choćby o kilka sekund uwagi. Żadnej reakcji” – opowiada mama chłopca. Ludzka znieczulica nie ma granic!

Do sytuacji doszło w Warszawie przy ulicy Mokotowskiej. Pani Monika przez przypadek zatrzasnęła synka w samochodzie, z kluczykami i telefonem. Niedawno pisaliśmy o podobnej historii, wtedy roztrzęsionej matmie pomogli policjanci. Pani Monika nie miała tyle szczęścia – prosiła przechodniów o pomoc, nikt nawet się nie zatrzymał. "Spieszyli się do pracy" – opowiada rozgoryczona. Dziecko w samochodzie i nikt nie reaguje Pani Monika wracała z synkiem z zakupów. Posadziła 2,5-latka w foteliku samochodowym , zakupy, telefon i klucze położyła na przednim siedzeniu. Zamknęła drzwi, żeby obejść pożyczony od brata samochód. Gdy pociągnęła za klamkę, drzwi były zamknięte. "Nie miałam pojęcia, że samochód wyposażony jest w taki system, który natychmiast blokuje wszystkie drzwi, jeśli na przednich siedzeniach nie ma pasażera" – wyjaśnia. Brat i mąż pani Moniki byli w okolicy. Wystarczyłby jeden telefon, żeby w kilka minut dotarli na miejsce i uwolnili uwięzionego chłopca. Zdenerwowana Monika zaczęła zaczepiać przechodniów. Ludzie mijali ją bez słowa, zanim zdążyła wyjaśnić sytuację. W międzyczasie udało jej się odsunąć nieco szybę, wiedziała, że jej dziecku nic nie zagraża. Zauważyła kobietę myjącą okna w budynku obok. Poprosiła, by popilnowała przez kilka minut dziecka, a ona pobiegnie po męża. Bała się, że jeśli zostawi dziecko w samochodzie , stanie mu się krzywda lub ktoś powiadomi policję. Nagle zauważyła starszego mężczyznę, który podał jej przez okno stacjonarny telefon. "Jaki to jest absurd! Uratował nas... telefon stacjonarny! Podczas gdy wszyscy, którzy mnie mijali w centrum Warszawy, mieli przy sobie komórki" – żali się Monika. Ludzka znieczulica czy matki są niewidzialne? Czasem brak reakcji może kosztować kogoś życie. Synkowi pani Moniki nic się nie stało, ale strach pomyśleć, do jakiej...

Dwie dziewczynki zatrzaśnięte w aucie
StockAdobe
Aktualności
Dwie dziewczynki spędziły 15 godzin w zamkniętym samochodzie, bo ich matka poszła na imprezę!
19-latka zostawiła malutkie córki w wieku roku i dwóch lat w zatrzaśniętym aucie, a sama poszła się bawić. Pewnie domyślacie się, jak skończyła się ta historia...

Dwie dziewczynki – jedna w wieku dwóch lat, druga roku zostały zostawione same sobie na całą noc , bez jedzenia, picia i dostępu do świeżego powietrza, bo ich matka postanowiła pójść na imprezę i nie zabierać dzieci ze sobą. Kiedy wróciła do nich rano, dziewczynki były już nieprzytomne. Mimo reanimacji, nie udało się przywrócić im życia. Zostawiła dzieci w aucie, bo nie chciała zabierać ich na imprezę 19-letnia mieszkanka hrabstwa Kerr County znajdującego się w stanie Teksas postanowiła wybrać się na imprezę. Mimo że była matką dwóch dziewczynek – rocznej i dwuletniej – i nie miała ich z kim zostawić, nie chciała rezygnować z zabawy. Wymyśliła więc, że zostawi dziewczynki w aucie zaparkowanym pod domem , w którym odbywała się impreza. Być może liczyła na to, że córki będą spały i nawet nie zauważą jej nieobecności… Nie przyszło jej do głowy, że w zatrzaśniętym samochodzie, w którym dzieci nie miały dostępu do świeżego powietrza i picia, może zdarzyć się tragedia. Niestety, gdy wróciła do środka następnego dnia rano , po 15 godzinach od zostawienia córek, zastała je nieprzytomne. Świadkowie słyszeli krzyki dobiegające z auta Dziewczynki podobno głośno krzyczały w samochodzie i były widziane przez świadków – osoby mieszkające w sąsiedztwie. Zgłaszali to nawet kobiecie i sugerowali, by zabrała dzieci z auta, ale ta nie zwracała na nich uwagi. Dlaczego więc sami nie pomogli dziewczynkom? Być może nie wiedzieli, jak zareagować albo nie chcieli się nadmiernie wtrącać. Zdumiewające jest to, że w trakcie imprezy do auta wszedł 16-letni kolega matki dziewczynek, urządził w nim sobie kilkugodzinną drzemkę, po czym opuścił pojazd, nie zwracając uwagi na pozostawione w nim dzieci. Bezmyślność nastoletniej matki spowodowała śmierć jej córek Kiedy kobieta zobaczyła, że dziewczynki są nieprzytomne,...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj