Wyniki
Laureaci
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
niemowlę
Fotolia
Aktualności

Porwali jej dziecko! Mogło to spotkać każdą z nas

Na dworze zimno, maluszek śpi ciepło opatulony w wózeczku, a ty musisz tylko na chwilę wejść do sklepu. Może zostanie na zewnątrz? Przecież widzę go przez szyby? – zastanawiasz się. Dla tej mamy chwila nieuwagi zakończyła się stratą dziecka.

Miała tylko 18 lat i wczesne macierzyństwo nie było dla niej łatwe. Tego feralnego grudniowego dnia córeczka była bardzo marudna. Na przystanku zagadnęła ją sympatyczna młoda kobieta. Rozmawiały przez chwilę. Nieznajoma zapytała, czy może na chwilę wziąć na ręce malutką.

Nie potrafiła odmówić

Kiedy trzymała już w ramionach, powiedziała, że dziecko potrzebuje zmiany pieluszki. - Widzę, że jesteś zmęczona. Przewinę ją – zaproponowała. Mama początkowo była niechętna. Ale nie czuła się tego dnia dobrze. W końcu przystała na propozycję nowej znajomej, a ta skierowała się w stronę łazienki. Matka już nigdy nie zobaczyła swojej córeczki.

Eleanor Williams ma dziś 53 lata, a jej córeczka April miałaby 35 lat. Dramat rozegrał się na dworcu autobusowym na przedmieściach Waszyngtonu w 1983 roku.

- Poszła przewinąć April. I nigdy więcej jej nie widziałam - opisuje matka. Jej koszmar trwa już tak wiele lat i jak mówi nie ma dnia, aby o tym nie myślała. - Obwiniam się w każdej minucie życia – wyznaje. Chciała o tym wszystkim zapomnieć, chciała się nawet zabić. Przy życiu zatrzymała ją tylko troska o swoje kolejne dzieci.

Wzbudziła w niej zaufanie

Ta tragedia powróciła po tylu latach, gdyż zarówno Eleonor, jak i policja liczą na to, że nagłośnienie tej sprawy to jedyna szansa na odnalezienie zaginionej April. W czasach jej porwania, informacja o poszukiwaniach nie mogła dotrzeć do takiej rzeszy ludzi jak dziś, w dobie internetu.

Eleonor nie raz musiała się zmierzyć z komentarzami pod swoim adresem. Jak mówi, ludzie często dziwili się, że oddała swoje dziecko obcej kobiecie. Jak mogła? Sama Eleanor nie potrafi dziś tego zrozumieć. Wtedy obca kobieta wzbudziła w niej zaufanie...

"18 lat- młodziutka dziewczyna, nie wiadomo w jakim domu wychowywana? Może nie była asertywna, zupełnie nie umiała odmawiać, była grzeczna. Z jakiegoś powodu ta kobieta do niej podeszła, na pewno ja obserwowała i widziała w niej ofiarę" – pisze Esada.

"Wszyscy automatycznie myślą o najgorszym, ale czytałem o przypadkach, gdzie kobiety porywały niemowlęta z powodu niespełnionego instynktu macierzyńskiego i opiekowały się potem nimi jak rodzone matki" – zastanawia się Pavvka.

Eleanor miała 18 lat. Jak mówi, była naiwna i ufna. Zgodziła się. Ta decyzja do dziś kładzie się cieniem na jej życiu.

Pamiętajmy o tym, aby nasze maluszki nigdy nie zostawiać bez naszej opieki lub bliskich nam osób.

A wy co sądzicie na ten temat? Podzielcie się swoim zdaniem w komentarzach.

Źródło: gazeta.pl

Zobacz też:

Jak bezpiecznie układać dziecko?

Królowa Letizia
ONS
Mama
Królowa Hiszpanii – z początku niechciana, przekonała do siebie cały naród
Początki miłości niekiedy bywają trudne, jednak uczucie potrafi przezwyciężyć wszystko. Tak było w przypadku hiszpańskiej królowej Letizii oraz jej męża Felipe.

Gdy Letizia poznała Felipe, był on księciem Asturii (prowincji położonej w północnej Hiszpanii nad Zatoką Biskajską). Natomiast ona pochodziła z niearystokratycznej rodziny. W jej żyłach nie płynęła królewska krew, nie była też osobą głęboko wierzącą. Jako rozwódka i dziennikarka nie była idealną kandydatką na małżonkę - na żonę kogoś tak ważnego jak książę.  Książe i dziennikarka? Poznali się u wspólnego znajomego. Potem ich drogi krzyżowały się przy różnych uroczystościach i telewizyjnych relacjach. Zawsze służbowo. Dopiero potem zaczęli spotykać się , jednak starali się być dyskretni. Po wyjeździe do Ameryki Południowej w 2003 roku nie mieli wątpliwości, co do swojego uczucia. Zakochany Felipe wbrew sprzeciwu rodziców oraz zwolenników hiszpańskiej monarchii, poślubił ukochaną. Wiedział, że jej życie może stać się koszmarem; że będzie wytykana jej przeszłość. Początki związku  Pierwsze miesiące były dla Letizii bardzo ciężkie. Ze względu na małżeństwo m usiała zrezygnować z kariery zawodowej , na której jej bardzo zależało. Ludzie, którzy nie mogli pogodzić się z jej pochodzeniem byli bezlitośni i uszczypliwi. Media wysuwały nieprawdziwe oskarżenia, m.in. o anoreksję, o depresję. Niektórzy pisali nawet, że nosi zbyt wysokie obcasy . Najtrudniejsze jednak okazało się przekonanie rodziców Felipe, co do słuszności swojej decyzji. Juan Carlos - ojciec Felipe - nie rozumiał, dlaczego jego syn chce poślubić kogoś, kto nie ma odpowiedniego statusu społecznego . Po jakimś czasie, gdy Letizia urodziła pierwszą córkę - Eleanor, plotki ustały, a emocje opadły.    Z tej samej planety Nie zważając na brak aprobaty, Letizia oraz jej mąż, starali się prowadzić normalne życie. Nie zależało im na blichtrze, wystawnym życiu, unikali sesji zdjęciowych w magazynach . ...

Wyjęcie dziecka z brzucha mamy - cesarskie cięcie
Jeremy Joubert/ exxpectations.com
Poród naturalny
Matka asystuje przy swoim porodzie przez cesarskie cięcie? To możliwe w Australii
Czy matka może asystować przy swoim porodzie przez cesarskie cięcie i wyciągnąć dziecko ze swojego brzucha? W Australii jest to możliwe.

Pierwszą kobietą, która asystowała przy swoim porodzie była 41-letnia Gerri Wolfe. W grudniu 2014 r. trafiła do szpitala z powodu komplikacji ciążowych. Dowiedziała się, że musi urodzić swoje dzieci (była w ciąży bliźniaczej) w 36. tygodniu ciąży . Miała to być jej piąta z kolei cesarka (Geri miała już dziewięcioro dzieci). Poprzednie zabiegi zapamiętała jako "sterylne, chirurgiczne i bezosobowe". Chciała to zmienić. Udało jej się przekonać lekarza prowadzącego, by mogła asystować przy swoim porodzie . Gdy przeszła całą konieczną procedurę (musiała dokształcić się z zakresu położnictwa inwazyjnego oraz założyć jałowe rękawice), mogła dotknąć (jako pierwsza) i wyjąć swoje dzieci, a gdy lekarze zszywali ją, ona przez cały czas tuliła swoje maluchy.  Wyczyn Geri powtórzyły jeszcze dwie kobiety. Lekarze zastanawiają się, czy nie wprowadzić tego typu porodu do procedur szpitalnych .  Zobacz także:   Kiedy wykonuje się cięcie cesarskie? Jak wygląda przygotowanie do takiego zabiegu? Przed zabiegiem cesarskiego cięcia mama, podobnie jak lekarze, musi w specjalnym roztworze wysterylizować swoje ręce i ramiona.   Następnie zakładane są jej specjalne, długie rękawice. Pacjentka kładzie się na stole operacyjnym.   Gdy wszystko jest przygotowane do zabiegu, chirurg rozcina powłoki brzuszne i macicę, a następnie - na jego sygnał - mama sięga w dół brzucha i ze wskazówkami położnika wyjmuje dziecko , przenosząc je na swoją nagą pierś.   Gdy lekarze, zajmują się zszywaniem pacjentki, matka i dziecko mogą cieszyć się swoją bliskością. Dziecko nie jest odbierane matce (w celu zmierzenia i zważenia) zaraz po porodzie.  Wszystkie matki, które brały udział w takim porodzie, zgodnie twierdzą, że było to jedno z najbardziej ciekawych (i najpiękniejszych) doświadczeń w...

Fotolia
Mama
Cudowną nianię mam
Troskliwa, czuła, pomocna, doradzi w każdej trudnej sprawie. Taką nianię znaleźć niełatwo. Im się udało!

Jest jak członek rodziny, przyszywana ciocia lub babcia. Troskliwa, czuła, pomocna, doradzi w każdej trudnej sprawie. Taką nianię znaleźć niełatwo. Przekonały się o tym nasze bohaterki. Jeszcze w szpitalu, zaraz po porodzie, Ewa prosiła zaprzyjaźnioną pielęgniarkę o pomoc w szukaniu niani . Niby miała jeszcze całe pięć miesięcy do powrotu do pracy, ale wiedziała, że znalezienie opiekunki nie jest łatwe. Gdy dostała wiadomość, że świetna niania już niedługo sprowadzi się do Warszawy, postanowiła na nią cierpliwie poczekać. I dobrze zrobiła, bo pani Janina od razu jej się spodobała. – Ujęła mnie swoim ciepłem i tym, że na spotkanie przyszła z wnuczką. I z zaangażowaniem mówiła o dziewczynce , którą opiekowała się wcześniej – opowiada Ewa. – Poczułam, że mogę powierzyć jej moją córeczkę. Dziś dwuipółletnia Honoratka traktuje panią Janinę jak przyszywaną babcię. – Nie mamy problemów z porannymi rozstaniami – mówi Ewa. Już o siódmej rano Honoratka siada u babci Jasi na kolanach. – Dostaję buziaka na pożegnanie – uśmiecha się Ewa. A niania z Honoratką planują, dokąd pójdą dziś na spacer. Zaufać intuicji Mniej szczęścia miała Beata. Na poszukiwania miała trzy miesiące. Pierwsza niania bez uprzedzenia wyjechała za granicę. Został jej wtedy miesiąc do powrotu do pracy. Wspólnie z mężem rozwiesili ogłoszenia na okolicznych przystankach autobusowych. Odpowiedziało dwanaście pań. – Były różne – śmieje się Beata. – Jedna oglądała widoki z balkonu, inna mówiła tylko o zapłacie, a w ogóle nie zainteresowała się dzieckiem. A kolejna... po prostu nieładnie pachniała. Trzynasta (nomen omen) była pani Hania. Spodobała się i Beacie, i... Mikołajowi. Od razu wyciągnął do niej rączki. Referencje nie były potrzebne, Beata zaufała intuicji. – Ciocia Hania przytulała małego,...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
Bon turystyczny przedłużenie
Aktualności
Bon turystyczny przedłużony: będzie obowiązywał również w sezonie zimowym 
Joanna Biegaj
Opieka na dziecko 2 dni
Prawo i finanse
2 dni opieki na dziecko: kiedy zgłaszać pracodawcy urlop opiekuńczy
Milena Oszczepalińska
życzenia na dzień chłopaka
Aktualności
Życzenia na Dzień Chłopaka: rymowanki, wierszyki, mądre cytaty
Joanna Biegaj
Ile trwa katar u dziecka
Zdrowie
Ile trwa katar u dziecka: katar wirusowy i bakteryjny. Ile trwa nieleczony katar?
Ewa Janczak-Cwil
Imiona aniołów: lista anielskich imion dla chłopców i dziewczynek
Aktualności
Imiona aniołów: lista anielskich imion dla dziewczynek i chłopców
Luiza Słuszniak
Pomysły na Dzień Chłopaka w szkole
Aktualności
Pomysły na Dzień Chłopaka w szkole: jak zorganizować obchody, jakie prezenty przygotować?
Joanna Biegaj
Ciasto na dzień chłopaka z kremem i owocami
Przepisy
Ciasto na Dzień Chłopaka: przepis. Spraw pyszną niespodziankę!
Adrianna Trusiuk
Dzień chłopaka i Dzień mężczyzny: czy to samo święto?
Święta i uroczystości
Dzień Chłopaka i Dzień Mężczyzny: czy to jest to samo święto?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
Zabawy na Dzień Chłopaka: fajne i śmieszne aktywności dla dzieci
Gry i zabawy
Zabawy na Dzień Chłopaka: fajne i śmieszne gry i zabawy dla dzieci
Sylwia Arlak
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2022: ile dni, ile płatny, wniosek, dokumenty
Magdalena Drab
upoważnienie do odbioru dziecka ze szkoły
Edukacja
Jak napisać upoważnienie do odbioru dziecka ze szkoły [WZÓR]
Joanna Biegaj
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pielęgnacja niemowlaka
Aktualności
Najważniejsze zasady pielęgnacji niemowlaka (rady położnej)
Joanna Biegaj
upoważnienie do odbioru dziecka z przedszkola
Edukacja
Upoważnienie do odbioru dziecka z przedszkola: jak je napisać, kto może zostać upoważniony? 
Joanna Biegaj
skierowanie do lekarza
Zdrowie
Do jakiego specjalisty potrzebne jest skierowanie?
Magdalena Drab
Kaszka kukurydziana
Dieta
Kaszka kukurydziana dla niemowlaka – jak zrobić i od kiedy warto ją podać? [PRZEPIS]
Adrianna Trusiuk
Najlepsze książki dla 5-latka
Wychowanie
Książki dla 5-latków. Jakie wybrać, by zachwycić dziecko?
Luiza Słuszniak
wierszyk dla nauczyciela przedszkola
Przedszkolak
Wierszyk dla nauczyciela przedszkola: propozycje, które sprawdzą się też jako życzenia
Joanna Biegaj