Maluszek cudem przeżył
Facebook/Lisa Hough
Aktualności

Noworodek został odłączony od aparatury podtrzymującej życie. Dziecko cudem przeżyło!

Gdy wszyscy stracili nadzieję, że dziecko przeżyje, a lekarze zdecydowali o odłączeniu go od aparatury – zdarzył się cud. Ten mały chłopczyk jest dowodem na to, że nigdy nie można tracić wiary!

Maluszek przyszedł na świat w 36. tygodniu ciąży. Podczas porodu nie wystąpiły komplikacje, puls chłopca był silny. Wszystko jednak zmieniło się, gdy był już na świecie – serce chłopczyka nagle się zatrzymało. Lekarze ułożyli go wtedy w ramionach jego mamy. Serce maluszka znowu zaczęło bić, jednak jego tętno później ponownie spadło. Karson Jax został podłączony do urządzeń, które podtrzymywały go przy życiu. Lekarze rozpoczęli diagnostykę chłopca.

Czy podczas upałów można mocno podkręcać klimatyzację, żeby dziecko się nie pociło?

Odłączenie maluszka od aparatury

Lekarze przeprowadzili szereg testów i badań u noworodka. „Wszystko wskazuje na to, że chłopiec cierpiał na dwa bardzo rzadkie schorzenia, które nie są ze sobą powiązane” – powiedziała babcia chłopca w rozmowie z „Good Inside”. Lekarze podejrzewają rzadkie schorzenie genetyczne powodujące gromadzenie się glicyny w tkankach i płynach ustrojowych. Zdaniem specjalistów było to krwawienie w lewym płacie skroniowym wraz z rozpoznaniem nieketonowej hiperglicynemi (NKH).

Specjaliści za zgodą rodziny zdecydowali się na odłączenie chłopca od urządzenia, które w sztuczny sposób podtrzymywało go przy życiu. Gdy rodzina Karsona modliła się za niego i zaczęła się z nim żegnać, zdarzył się cud – chłopiec zaczął samodzielnie oddychać, a jego tętno i poziom tlenu ustabilizowały się. Karson zaczął też przełykać ślinę i kaszleć. Maluszek zachowywał się zupełnie inaczej, niż przewidzieli to lekarze.

Chłopczyk jest bardzo silny!

Kilka tygodni po odłączeniu od aparatury chłopczyk wrócił do domu. Jego waga jest prawidłowa, tętno oraz oddech również. Poziom glicyny znacząco spadł, co jest niesamowite. Karson jest silny, a jego postępy zaskakują lekarzy, choć przed maluszkiem jeszcze naprawdę długa droga w powrocie do zdrowia.

Źródło: www.godupdates.com

Piszemy też o

 

Britney Spears poroniła: napisała o stracie ciąży
screen Instagram/Britney Spears
Aktualności
Britney Spears poroniła. „Straciliśmy nasze cudowne dziecko na wczesnym etapie ciąży”
Przed Britney Spears i jej narzeczonym Samem Asghari trudny czas. Piosenkarka poinformowała, że straciła ciążę. Zaledwie kilka tygodni temu dzieliła się swoją radością z fanami…

Britney Spears i jej narzeczony Sam Asghari wydali oświadczenie, w którym poinformowali, że piosenkarka straciła ciążę. „To druzgoczący czas dla każdego rodzica”, przyznaje para. Britney Spears straciła ciążę Piosenkarka nie kryła radości, że po raz kolejny zostanie mamą. Przyznała, że w pierwszej ciąży mierzyła się z depresją okołoporodową, jednak kilkanaście lat temu nie mówiło się o zdrowiu psychicznym ciężarnych. Tym razem postanowiła otwarcie opowiadać o emocjach towarzyszących jej w ciąży. Podzieliła się również bolesną informacją, że poroniła. „Być może powinniśmy byli poczekać z wyjawieniem informacji o ciąży, ale byliśmy przepełnieni radością i chcieliśmy podzielić się dobrą nowiną” – czytamy w oświadczeniu pary. W dalszej części Britney Spears i Sam Asghari poinformowali, że łączące ich uczucie jest siłą, którą pozwala im przetrwać, a oni nie zamierzają rezygnować z marzenia o powiększeniu rodziny. Życzymy im dużo siły i spokoju w tym trudnym czasie. Utrata ciąży zwykle jest bardzo bolesnym doświadczeniem, jednak zdarza się o wiele częściej, niż można przypuszczać – ok. 10-15 proc. ciąż kończy się poronieniem (niektóre statystyki mówią o 15-20 proc. samoistnych poronień). Ryzyko utraty ciąży wzrasta wraz z wiekiem ciężarnej (Britney Spears skończy w tym roku 41 lat). Z uwagi na to ryzyko wiele par decyduje się informować o ciąży dopiero po ukończeniu pierwszego trymestru – gdy szanse na utrzymanie ciąży znacząco wzrastają.         Wyświetl ten post na Instagramie                       Post udostępniony przez Britney Spears (@britneyspears)...

pomylono zarodki
JustLife, Corona Borealis/Adobe Stock
Aktualności
Para pozywa klinikę in vitro. Twierdzi, że wszczepiono jej cudzy zarodek
W zeszłym roku para z USA dowiedziała się, że po kilku nieudanych próbach zajścia w ciążę wreszcie się udało – zarodek się przyjął, kobieta była w ciąży z córeczką. Niestety badania genetyczne wykluczyły to, aby płód był spokrewniony z którymkolwiek z rodziców.

Po tym, jak okazało się, że w klinice zaimplantowano kobiecie nie niej zarodek, para zdecydowała się na usunięcie ciąży w 6. miesiącu. Teraz niedoszli rodzice pozywają klinikę, w której leczyli się z niepłodności i poddali zapłodnieniu in vitro . Chcą też wiedzieć, co stało się z ich własnym zarodkiem. Błąd ludzki czy błąd testu? O sprawie dotyczącej pary z Massachusetts napisał „The Washington Post”. Ciąża kobiety przebiegała prawidłowo, jednak w związku z procedurami obowiązującymi przy procedurze in vitro rutynowo wykonano badania genetyczne w celu wykluczenia chorób genetycznych. Przy tej okazji okazało się, że płód nie może być dzieckiem pary , która otrzymała zarodek. Specjaliści z ośrodka, gdzie dokonano sztucznego zapłodnienia, przekonywali rodziców, że dziecko jest ich potomkiem, a testy się mylą, gdyż kobieta w związku z chorobą zawiera dwa zestawy DNA. Rodzice nie uwierzyli lekarzom i postanowili przerwać ciążę. Rozstrzygnie sąd Para złożyła w zeszłym miesiącu pozew przeciwko klinice i jej specjalistom twierdząc, że doszło do błędu i że klinika zataiła przed przyszłymi rodzicami, że lekarz odpowiedzialny za procedurę in vitro w przeszłości już dopuścił się podobnego błędu . „Każdy z tych błędów był powodem niewyobrażalnego cierpienia fizycznego i psychicznego, a także doprowadziły do terminacji ciąży” – napisano w pozwie. Nie ujawniono też parze, co stało się z ich zarodkami i czy zostały wszczepione innej kobiecie. Źródło: The Washington Post Piszemy też o: BMW zmiażdżyło wózek z noworodkiem. „Nikogo celowo nie zabiłem” Gonił z nożem matkę zastępczą Rosyjscy żołnierze zgwałcili ciężarną

cudowne dziecko urodzone 2 lutego 2022
magicphotography/Adobe Stock, screen FB
Aktualności
Cudowne anielskie dziecko – nie tylko dlatego, że ma wyjątkową datę urodzenia!
Rodzice i lekarze mówią o cudownym dziecku urodzonym 2.02.2022 o godzinie 2:22 w sali nr... 2! Judah Grace Spear przyszła na świat w Alamance Regional Medical Center w Burlington w USA mimo tego, że jej mama miała nie móc zajść w ciążę.

Mama dziewczynki, Aberil Spear, przeszła chłoniaka Hodgkina. Aby zwalczyć chorobę, została poddana leczeniu, które zdaniem lekarzy miało jej uniemożliwić posiadanie dziecka. Choroba pozbawiła kobietę odporności, a terapia dramatycznie zmniejszyła szansę na ciążę. Mała Judah Grace jest więc cudem nie tylko ze względu na wyjątkową datę i godzinę narodzin. Wymodlona anielska córeczka Rodzina kobiety modliła się o cud, o to, by mogła zajść w ciążę, donosić i urodzić zdrowe dziecko. Te modlitwy spełniły się w osobie Judah Grace. „"Judah" oznacza "chwałę", to imię, które doskonale pasuje do jej historii”, wyjaśnił w mediach pracownik szpitala. Babcia dziecka, Kristi Engelbrecht, zdradziła, że walka z rakiem Aberli trwała sześć lat, aż do 2020 roku. Powiedziała też: „Judah jest przypomnieniem wszystkiego, co dobre, dotrzymania Bożych obietnic i wspólnoty jednoczącej się dla wzajemnego dobra”. Mała Judah Grace ma naprawdę wyjątkową datę urodzenia: wtorek, a więc drugi dzień tygodnia, 2 lutego 2022 o godzinie 2:22, w dodatku poród odbył się w sali numer 2. Data narodzin dziewczynki jest wyjątkowa z jeszcze jednego powodu – jest palindromiczna (tak samo czyta się ją wprzód i wspak). Źródło: scotishdailyexpress.com Piszemy też o: Nowe informacje o stanie zdrowia synka Joanny Opozdy Ukrainka zaczęła rodzić w autobusie. Pomogli policjanci Znęcali się nad adoptowanymi dziećmi

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
mata na piknik
Pielęgnacja
Jedziecie na piknik? Oto 6 wskazówek, dzięki którym się uda
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Podróże z Marko BeSafe
Rozwój
Oto sposób na przewożenie dziecka 5 razy bezpieczniej niż dotąd!
Partner
Polecamy
Porady
jak ubierać noworodka latem
Noworodek
Jak ubierać noworodka latem, żeby go nie przegrzać?
Małgorzata Wódz
Nowe urlopy dla rodziców
Prawo i finanse
Nowe urlopy dla rodziców w 2022 roku: od kiedy więcej dni wolnych?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Rabarbar w ciąży
Dieta w ciąży
Czy w ciąży można jeść rabarbar? Tak, ale trzeba pamiętać o jednej rzeczy
Luiza Słuszniak
imiona unisex
Imiona
Imiona unisex – jak nazwać dziecko bez wskazywania na płeć? 168 propozycji!
Ewa Janczak-Cwil
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży
Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem
Ewa Janczak-Cwil
bon turystyczny do kiedy
Aktualności
Bon turystyczny 2022 – ważność bonu. Do kiedy można wykorzystać?
Małgorzata Wódz
zapłodnienie
Starania o dziecko
Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia
Magdalena Drab
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu
Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?
Joanna Biegaj
wyprawka noworodka
Niemowlę
Wyprawka dla noworodka na lato: ubranka i rzeczy do szpitala [LISTA ZAKUPÓW]
Małgorzata Wódz
uczulenie na jad pszczeli / uczulenie na jad osy
Zdrowie
Uczulenie na jad pszczeli i jad osy: objawy, co robić i jak przebiega leczenie
Katarzyna Pinkosz
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania
Dieta w ciąży
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania 
Luiza Słuszniak
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
domowe sposoby na komary
Aktualności
Domowe sposoby na komary: co robić, żeby komary nie gryzły?
Joanna Biegaj
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży
Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?
Ewa Cwil
plan porodu
Lekcja 2
Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku
Małgorzata Wódz
pozytywny test ciążowy
Ciąża
Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?
Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży
Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?
Małgorzata Wódz