Ewa Chodakowska
Edipresse Polska/R. Wilczyński
Aktualności

Nowy magazyn "Be active" już w czerwcu na rynku

Już w czerwcu 2015 r. na rynku zadebiutuje nowy miesięcznik Be Active. Dietetyka&Fitness. Redaktor naczelną jest Ewa Chodakowska. Koncepcja magazynu łączy tematykę zdrowego odżywiania, fitnessową oraz lifestylową.

"Be active" dedykowane jest kobietom  w wieku 18-35 lat, zainteresowanym aktywnym trybem życia, przywiązującym szczególną wagę do zdrowia we wszystkich jego aspektach. To również odpowiedź na potrzeby czytelniczek, które świadomie podchodzą do kwestii odżywiania i w odpowiedzialny oraz holistyczny sposób chcą o siebie zadbać.  Znajdą w nim one wiele ciekawych artykułów na temat m.in. aktywności fizycznej i racjonalnej diety, napisanych bliskim  i koleżeńskim językiem oraz wspartych radami ekspertów i badaniami naukowymi.

Redaktor naczelna Ewa Chodakowska

Unikalny charakter pisma gwarantuje osoba redaktor naczelnej – autorytet, a zarazem bardzo popularna i lubiana ekspertka w dziedzinie fitness i zdrowego stylu życia. Ewa Chodakowska osiągnęła spektakularny sukces zachęcając kobiety do ćwiczeń fizycznych  i zdrowego odżywiania. Jej profil na Facebooku śledzi ponad 1,5 miliona fanów. Jest także autorką bestsellerowych książek oraz programów treningowych, w których motywuje, radzi i dzieli się swoim profesjonalnym doświadczeniem. Prowadzi również własny program telewizyjny Be Active (Kuchnia+).
 

Ewa Chodakowska
Edipresse Polska/R. Wilczyński

Na zdjęciu: Ewa Chodakowska – Redaktor Naczelna miesięcznika Be Active. Dietetyka & Fitness nowego magazynu Edipresse Polska z mężem Lefterisem Kavoukis. Foto: Edipresse Polska/R. Wilczyński.


Be Active ma całkowicie oryginalną i innowacyjną koncepcję. Jej autorkami są Ewa Chodakowska oraz Ewa Janczak-Cwil – zastępca naczelnej, doświadczona trenerka i była redaktor miesięcznika Shape

 

„Be active” odpowiedzią na potrzeby czytelniczek

Przygotowanie nowego pisma poprzedziły wnikliwe badania rynku czytelniczek pism o zdrowym stylu życia oraz samego magazynu.
„Widzimy, że w ofercie rynkowej brakuje magazynu, który jak Be Active. Dietetyka&Fitness promuje aktywność fizyczną i zachęca do dbania o siebie, jednocześnie nie skazując czytelniczki na wieczne diety odchudzające, bądź zbyt ambitne zadania sportowe. Be Active. Dietetyka&Fitness to zdrowe podejście do życia, wsparte autorytetem, wiedzą i wielkim doświadczeniem trenerki wszystkich Polek - Ewy Chodakowskiej.” –  mówi Ewa Redel-Bydłowska, członek zarządu Edipresse Polska SA.

 

 

 

Ewa Chodakowska
Edipresse Polska/R. Wilczyński

Na zdjęciu w  środku: Ewa Chodakowska – Redaktor Naczelna miesięcznika Be Active. Dietetyka & Fitness nowego magazynu Edipresse Polska z mężem Lefterisem Kavoukis; po prawej stronie Zbigniew Napierała – Prezes Edipresse Polska, Jacek Wyżykiewicz – Hochland, Beata Okrój-Rozbiewska i Marta Byra – Quality PR; po lewej stronie Danuta Jakubowska – Lekam, Edyta Kordowska – Dyrektor Biura Reklamy magazynów platformy poradnikowej & healthy Edipresse Polska. Foto: Edipresse Polska/R. Wilczyński.

Magazyn pojawi się na rynku już w czerwcu z ceną  7,99 zł i będzie ukazywał się w cyklu miesięcznym.

 

 

Świętuj drugie urodziny magazynu Be Active z Ewą Chodakowską! [WIDEO]

zdrowy maluch
Patronaty
Roślinna rewolucja na talerzach maluchów!
Wiosną bieżącego roku Ministerstwo Zdrowia i Instytut Żywności i Żywienia wydały opinię na temat pozytywnego wpływu diety wegetariańskiej na zdrowie dzieci na każdym etapie ich rozwoju.

W konsekwencji tej decyzji powstał „Zdrowy maluch ” to pierwsze kompendium, które pomoże wszystkim rodzicom dzieci w wieku od 6 miesięcy do 3 lat odpowiednio skomponować jadłospis oparty na produktach roślinnych i nabiale. Wszyscy rodzice troszczą się o zdrowie swoich dzieci, między innymi odpowiednio je odżywiając i dostarczając im składników pokarmowych niezbędnych do prawidłowego wzrostu i rozwoju. Zdrowy maluch to poradnik, dzięki któremu skomponowanie diety odpowiedniej dla małego dziecka lub jej smaczne wzbogacenie o bardzo zdrowe produkty, jak warzywa i owoce, stanie się łatwe i przyjemne. Z tej książki rodzice dowiedzą się także, co można przygotowywać dzieciom i od kiedy bezpiecznie podawać surowe owoce i warzywa. W pierwszej części książki autorki opisują produkty, które można wprowadzić do diety dziecka w wieku od 6 miesięcy do 3 lat. Drugą część stanowią jadłospisy wraz z przepisami dostosowanymi do wieku dziecka. Całość uzupełniają fotografie przedstawiające gotowe potrawy, które przekonują nie tylko o walorach zdrowotnych, ale także estetycznych proponowanych potraw. Zdrowy maluch zyskał uznanie wśród dietetyków. Dr n. med. Aneta Czerwonogrodzka-Senczyna z Zakładu Żywienia Człowieka (Warszawski Uniwersytet Medyczny) napisała: (…) to apetyczny i praktyczny poradnik dla wszystkich osób, dla których prawidłowy rozwój dzieci jest ważny, a więc także dla lekarzy pediatrów i dietetyków . To niezwykle inspirująca książka, a jednocześnie w stu procentach poparta naukowo lektura obowiązkowa dla każdego rodzica, dla którego zdrowie dziecka jest najważniejsze. O autorach: Magdalena Sikoń –twórca i redaktor naczelna portalu „Wegemaluch.pl”. Jest autorką wielu artykułów promujących wegetarianizm i aktywność ruchową. W 2012 roku przygotowała i opublikowała petycję w...

piękna, bo zdrowa akcja społeczna
Materiały prasowe
Patronaty
Drogie Panie, Wasze zdrowie! #ZDROWIEPAŃ – Gala Finałowa
W czwartek, 13 czerwca w Global Expo, odbyła się uroczysta Gala podsumowująca X edycję Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej "Piękna, bo Zdrowa". Podczas uroczystości zostały wręczone statuetki oraz podziękowania firmom, instytucjom oraz mediom zaangażowanym w kampanię.

Uroczystą galę poprowadził duet: Katarzyna Pakosińska oraz Sambor Czarnota. Obecni byli Ambasadorzy tegorocznej kampanii: Andrzej Piaseczny i Łukasz Konopka, którzy wraz z Samborem Czarnotą na samym początku uroczystości odczytali wzruszające wyznania trzech kobiet, które musiały zmierzyć się z nowotworem. Muzycznymi gwiazdami wieczoru byli: Andrzej Piaseczny oraz Edward Hulewicz – Ambasador Specjalny, który zaśpiewał m.in. hymn kampanii „Za zdrowie Pań”. Na Gali pojawiły się również Ambasadorki z lat ubiegłych oraz takie Gwiazdy jak: Joanna Moro, Edyta Jungowska, Nicole Sochacki-Wójcicka, Agnieszka Mrozińska, Jaga Hupało, Aleksandra Mikołajczyk, Maja Hirsch, Ewa Mielnicka,  Paula ‘Curly’ Kucharska, Oliwa Argenstein, Beata Orbik oraz Sebastian Dziubiel. Tegoroczna edycja ogólnopolskiej kampanii odbyła się pod hasłem - "Drogie Panie, Wasze zdrowie!" #ZdrowiePań - celem komunikacji było dowartościowanie kobiet oraz ukazanie im powodów, dla których one i ich zdrowie są ważne. Ida Karpińska, prezes Ogólnopolskiej Organizacji Kwiat Kobiecości, podczas trwania gali podsumowującej kampanię wręczała Partnerom statuetki Kwiatu Kobiecości - z kwiatkiem, który jest symbolem raka szyjki macicy w Polsce, i dziękowała wszystkim za wielkie zaangażowanie w akcję. Laureaci statuetek Kwiatu Kobiecości 2019 r. : Advalue Amica S.A. BOEHRINGER INGELHEIM POLSKA BROWN SUGAR Centrum Medyczne POLMED SA GLOBAL EXPO IQS Jaga Hupało Born to Create Miasto Stołeczne Warszawa Prouvé Radio Kolor Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych – marka Bella VOLVO Trucks Polska Warszawska Szkoła Reklamy WP Kobieta Specjalne podziękowania za wsparcie merytoryczne otrzymała Rada Ekspertów kampanii w składzie: Prof. dr hab. n. med. Mariusz Bidziński Psycholog-psychoonkolog Milena Dzienisiewicz Dr n. med....

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj