Przemysław Czarnek - plan dla szkół
Adobe Stock / Instagram
Aktualności

Nowy plan oświatowy: Przemysław Czarnek chce ucnotliwiać dzieci, zwłaszcza dziewczynki

Przemysław Czarnek podpisał dokument, który wyznacza nowe kierunki w polityce oświatowej. Najbliższy rok szkolny ma upłynąć pod hasłami kształtowania wśród dzieci postaw prorodzinnych i „właściwego” wychowania dziewczynek.

Minister edukacji zamierza poprzez szkołę zaszczepiać w dzieciach cnoty społeczne i przygotowywać do życia w rodzinie. Szczególny nacisk kładzie przy tym na właściwe wychowanie dziewczynek, bo zdaniem jego doradców kobiety są dziś „duchowo zepsute”. By to zmienić, potrzebne jest „ugruntowanie dziewcząt do cnót niewieścich”.

Co pyli w lipcu: lista roślin i okresy pylenia [WIDEO]

Nowy plan oświatowy: koniec z „moralnym zepsuciem kobiet”!

Przemysław Czarnek podpisał dokument w zeszłym tygodniu, dotarła do niego „Gazeta Wyborcza”. W dokumencie opisano kierunki i cele polityki oświatowej w najbliższym roku szkolnym 2021/2022. Najważniejsze z nich to „wspomaganie przez szkołę wychowawczej roli rodziny” oraz „kształtowanie właściwych postaw szlachetności, zaangażowania społecznego i dbałości o zdrowie”. Szczególnie istotne ma być też organizowanie dla dzieci zajęć wychowania do życia w rodzinie. O tym, co konkretnie stoi za tymi hasłami, mówił gazecie „Nasz Dziennik” dr Paweł Skrzydlewski, doradca ministra edukacji.

„Musimy za wszelką cenę podporządkować wszystkie treści, które są w edukacji, dobru człowieka” – tłumaczył, podkreślając, że rozwijanie pożądanych cnót jest możliwe tylko w rodzinie opartej na monogamicznym związku kobiety i mężczyzny. A kluczową rolę w budowaniu polskiej rodziny odgrywa jego zdaniem wychowanie dziewczynek, które powinno oznaczać wtłaczanie ich w stereotypowe role matek i żon:

„Dziś obserwujemy w kulturze bardzo niebezpieczne zjawisko moralne, także religijne, pewnego zepsucia duchowego kobiety polegającego na rozbudzeniu w kobiecie pychy, która się przejawia próżnością, zainteresowaniem wyłącznie sobą, egotyzmem, zwalczaniem obiektywnego porządku na rzecz widzenia siebie”.
 


Zobacz też:

krótkie spodenki w szkole
Adobe Stock
Aktualności
Dziewczynki nie mogą nosić krótkich spodenek, bo... prowokują chłopców? BZDURY!
To dziewczynki są odpowiedzialne za zachowania swoich kolegów w szkole, bo ich ciała to obiekty seksualne – taki przekaz otrzymują uczniowie niektórych polskich podstawówek. Czy nauczyciele, którzy piętnują wygląd swoich uczennic, powinni mieć obowiązkowe szkolenia z kultury gwałtu?

Zrobiło się cieplej, więc dzieci zakładają do szkół krótkie koszulki, szorty i sukienki. Ale nie wszystkim wolno ubierać się odpowiednio do pogody. Dziewczynki z niektórych podstawówek są zmuszane do zakrywania ciała. Kto tu powinien się wstydzić? Zakaz noszenia szortów: dlaczego obowiązuje tylko dziewczynki? Krótkie spodenki i bluzki na ramiączkach przeszkadzają nauczycielom i rzekomo rozpraszają nastoletnich chłopców. To dlatego w niektórych szkołach pojawiły się komunikaty zakazujące nadmiernego odsłaniania ciała, nawet w upały. Ale zakaz dotyczy tylko dziewczynek! W polskich szkołach wciąż panuje seksizm, a seksualizacja dzieci trwa w najlepsze. „Pamiętam, że w równoległej klasie, do której chodziła moja przyjaciółka, na godzinie wychowawczej dziewczyny musiały stawać wszystkie pod tablicą i podnosić ręce do góry. Jeśli którejś bluzka podjechała do góry tak, że widać było pępek, była odsyłana do domu, żeby się przebrała. True story. Chłopcom nie mierzono długości ubrań ani nie musieli stawać pod tablicą, by zostać publicznie ocenieni” – relacjonują internauci. „Wczoraj pani od polskiego zrobiła awanturę o to, że dziewczyny miały krótkie spodenki pomimo tego, że w ostatnim tygodniu ciągle było 26-28°C. Powiedziała, że po szkole, w domu możemy ubierać się, jak chcemy, ale do szkoły w długich spodniach, mimo że chłopaki mogą nosić krótkie spodnie”. „Jeżeli czyjś ubiór ROZPRASZA część uczniów, to zdaje się, że trzeba popracować nad umiejętnością skupiania uwagi u tych osób”.           Wyświetl ten post na Instagramie.                       Post udostępniony przez Anna Wiatrowska (ona/jej) (@queerowyfeminizm)...

przyszłość dla dziewczynek
Adobe Stock
Aktualności
Polskie dziewczynki czują się głupie i brzydkie. Tłamszą je rodzice i szkoła (RAPORT)
Dziewczynki od najmłodszych lat uczy się pilności, posłuszeństwa i tłumienia emocji. Wymaga się wiele, zarówno w domu, jak i w szkole, jednocześnie cały czas przeciwstawiając je chłopcom – zdolniejszym i bystrzejszym. Efekt? Już 10-latki czują się głupie, brzydkie i bezużyteczne.

Małe dziewczynki nie wierzą w siebie, ograniczają swoje aktywności i nie rozwijają zainteresowań. Od małego wmawia się im, że są mniej inteligentne od chłopców i muszą więcej pracować, choć i tak nie osiągną tak dobrych wyników w szkole i w pracy jak płeć przeciwna. Szokujący raport „Przyszłość dla dziewczynek” to obowiązkowy temat do przemyśleń dla rodziców – nie tylko córek! Głupie i brzydkie – dlaczego robimy to naszym córkom? Tak skandaliczne przekonania wtłacza się dziewczynkom do głów już od maleńkości. Robią to rodzice, rówieśnicy i szkoła. Nieważne, że często nieświadomie – skutki i tak najboleśniej odczuwają (i będą odczuwać w przyszłości) nasze córki. Co polskie dziewczynki myślą same o sobie? Wychowywane wśród stereotypów sądzą, że są mniej inteligentne od chłopców, muszą się bardziej starać i więcej uczyć, powinny być zawsze przygotowane do lekcji, pilne i obowiązkowe (w przeciwieństwie do chłopców, którym bardziej się pobłaża). W stereotyp przypisujący „wrodzoną” inteligencję chłopcom wierzą już 6-latki – wynika z raportu „Przyszłość dla dziewczynek” Fundacji „Kosmos dla dziewczynek”. „Grzeczna” dziewczynka jest spokojna i posłuszna, nie okazuje emocji, na wszystko reaguje w wyważony sposób (nawet gdy dzieje jej się krzywda). Dziewczynki powinny być też wszechstronne i perfekcyjne we wszystkim, co robią. Nauki ścisłe nie są dla nich, to domena chłopców. Najlepiej jak one skupią się na swoim wyglądzie, a gdy już to robią, okazuje się, że i tak daleko im do niedoścignionego „ideału”. Dziewczynki się odchudzają, stroją i ukrywają „niedoskonałości”. Już 10-latki zaczynają postrzegać się jako zbyt grube!  Krzywdzące stereotypy podtrzymują sami rodzice. Bystry łobuziak...

najpiękniejsza dziewczynka świata
Instagram
Aktualności
Thylane Blondeau, najpiękniejsza dziewczynka świata: dziś wygląda zupełnie inaczej!
W wieku 10 lat wzięła udział w kontrowersyjnej sesji zdjęciowej dla magazynu „Vogue” i zyskała miano najładniejszej dziewczynki na świecie. Dzisiaj wciąż pracuje jako modelka, ale z wizerunku niewinnego dziecka niewiele zostało. Jak teraz wygląda Thylane Blondeau?

Thylane Blondeau rozpoczęła karierę modelki w wieku zaledwie 4 lat. Oryginalną urodą przyciągnęła uwagę mediów i projektantów mody. Jej kariera potoczyła się błyskawicznie. Dziś najpiękniejsza dziewczynka świata ma 20 lat i już nie przypomina tamtego dziecka. Thylane Blondeau, najpiękniejsza dziewczynka świata – dziś ma 20 lat Początkom kariery Thylane Blondeau towarzyszyła atmosfera skandalu. Gdy 10-letnia modelka zapozowała do zdjęć dla magazynu „Vogue” w skąpych strojach i pełnym makijażu, redaktor naczelną oskarżono o seksualizację dzieci i zwolniono z pracy. Mimo kontrowersyjnej sesji dziewczynka pozostała jednak jedną z najpopularniejszych dziecięcych modelek. Szybko okrzyknięto ją też najładniejszym dzieckiem na świecie.           Wyświetl ten post na Instagramie.                       Post udostępniony przez  Swedish Thylaner. 🦋 (@thylanearmy)   Afera nie zaszkodziła Thylane, a dziewczynka świetnie odnalazła się w branży modowej. Do dziś współpracuje z największymi domami mody na świecie. A tak 20-letnia Thylane Blondeau wygląda dzisiaj, gdy przygotowuje się do kolejnej sesji zdjęciowej. Wydoroślała i w ogóle nie przypomina już tamtego uroczego dziecka, prawda?           Wyświetl ten post na Instagramie.                       Post udostępniony przez Thylane 🦋 (@thylaneblondeau) Zobacz też: Najbardziej znana mała Miss: "Miałam nieszczęśliwe dzieciństwo" Czy pozwalać córce na strojenie się? Tego nigdy nie rób –...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
mata na piknik
Pielęgnacja
Jedziecie na piknik? Oto 6 wskazówek, dzięki którym się uda
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Podróże z Marko BeSafe
Rozwój
Oto sposób na przewożenie dziecka 5 razy bezpieczniej niż dotąd!
Partner
Polecamy
Porady
jak ubierać noworodka latem
Noworodek
Jak ubierać noworodka latem, żeby go nie przegrzać?
Małgorzata Wódz
Nowe urlopy dla rodziców
Prawo i finanse
Nowe urlopy dla rodziców w 2022 roku: od kiedy więcej dni wolnych?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Rabarbar w ciąży
Dieta w ciąży
Czy w ciąży można jeść rabarbar? Tak, ale trzeba pamiętać o jednej rzeczy
Luiza Słuszniak
imiona unisex
Imiona
Imiona unisex – jak nazwać dziecko bez wskazywania na płeć? 168 propozycji!
Ewa Janczak-Cwil
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży
Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem
Ewa Janczak-Cwil
bon turystyczny do kiedy
Aktualności
Bon turystyczny 2022 – ważność bonu. Do kiedy można wykorzystać?
Małgorzata Wódz
zapłodnienie
Starania o dziecko
Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia
Magdalena Drab
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu
Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?
Joanna Biegaj
wyprawka noworodka
Niemowlę
Wyprawka dla noworodka na lato: ubranka i rzeczy do szpitala [LISTA ZAKUPÓW]
Małgorzata Wódz
uczulenie na jad pszczeli / uczulenie na jad osy
Zdrowie
Uczulenie na jad pszczeli i jad osy: objawy, co robić i jak przebiega leczenie
Katarzyna Pinkosz
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania
Dieta w ciąży
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania 
Luiza Słuszniak
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
domowe sposoby na komary
Aktualności
Domowe sposoby na komary: co robić, żeby komary nie gryzły?
Joanna Biegaj
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży
Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?
Ewa Cwil
plan porodu
Lekcja 2
Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku
Małgorzata Wódz
pozytywny test ciążowy
Ciąża
Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?
Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży
Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?
Małgorzata Wódz