Obrzydliwe słowa radnego PIS i wuefisty
Adobe Stock
Aktualności

Wuefista i radny PiS upokarzał i obrażał dzieci. Tłumaczyć musi się nauczycielka, która zgłosiła sprawę

W szkole podstawowej w Myślenicach dochodziło do nadużyć. Nauczyciel (a zarazem radny PiS) kierował do uczniów obrzydliwe słowa, jednak kuratorium nadal nie pociągnęło go do żadnej odpowiedzialności.

Radny PiS, a zarazem wuefista uczący w szkole podstawowej w Myślenicach dopuszczał się skandalicznego zachowana w stosunku do swoich uczniów. Całą sprawę opisała „Gazeta Wyborcza”.

Nauczyciel zwracał się do uczniów w następujący sposób: „Możecie wypiąć biodra, wypiąć siura, a jak nie macie, to chłopcy mogą wam pokazać”,  „Gdzie się łajdaczyłyście w zeszły weekend?”,  „Macie być w moim zasięgu wzroku, bo jeszcze z dzieckiem wrócicie”, „Każdy facet to pijak, dziwkarz i krętacz, i za to nas kochacie”,  „Wychodzą mi ładne dzieci... Gdyby była inna sytuacja, to kto wie... Jak coś, to możecie się do mnie zgłosić” – mówił do dziewczynek.

Uczniowie podczas lekcji byli także upokarzani przez nauczyciela: „Jesteście upośledzeni”, „Nadajcie się do szkoły specjalnej, w każdym mieście jest taka szkoła”,  „Biegacie jak banda pedałów”.

To niedorzeczne zachowanie nauczyciela nigdy nie powinno mieć miejsca. Przykro jest nam cytować te okropne słowa kierowane do uczniów, którym bezwzględnie należy się szacunek. 

Czy dziecko może nie chodzić do szkoły, tylko uczyć się w domu? - film

Co z konsekwencjami?

Uczniowie poskarżyli się nauczycielom. W październiku ubiegłego roku do dyrektora placówki wpłynęły dwa pisma w tej sprawie od nauczycieli. W listopadzie dyrektor szkoły zawnioskował w Małopolskim Kuratorium Oświaty o to, by podjęło ono odpowiednie kroki w tej sprawie i wszczęło wobec wuefisty postępowanie dyscyplinarne. Przedstawiciele kuratorium zareagowali dopiero po siedmiu tygodniach – wtedy właśnie po raz pierwszy zjawili się w szkole w związku z zaistniałą sytuacją.

Choć zostało wszczęte postępowanie wyjaśniające – sprawa nadal nie została wyjaśniona. Nauczyciel aktualnie przebywa na urlopie zdrowotnym. Małopolska kurator oświaty Barbara Nowak nie spieszy się z wyciągnięciem odpowiednich konsekwencji wobec radnego PiS.

Do kuratorium została jednak wezwana jedna z nauczycielek, która złożyła skargę na wuefistę i to właśnie ona musi się tłumaczyć. „Wezwanie dotyczy postępowania wyjaśniającego w związku z zarzutami popełnienia czynów uchybiających godności zawodu nauczyciela” – napisało kuratorium w liście skierowanym do nauczycielki. 

Źródło: Gazeta Wyborcza

Piszemy też o

 

Policjanci uratowali 2-letniego Antosia
Adobe Stock/screen Facebook/Policja Lubin
Aktualności
Lubin: policjanci uratowali dziecko. Podczas zajęć z pierwszej pomocy, które właśnie prowadzili w przedszkolu!
Troje policjantów właśnie prowadziło zajęcia na temat pierwszej pomocy na przedszkolnym placu zabaw. W pewnym momencie usłyszeli krzyk kobiety – stała na ulicy, trzymając na rękach bezwładne dziecko. W jednej chwili przerwali zajęcia. Przeskoczyli płot i żywopłot, by ratować 2-letniego Antosia, który umierał.

Chłopiec tego dnia był pod opieką babci. Pani Krystyna w pewnym momencie zobaczyła, że z jej wnuczkiem dzieje się coś złego. Z nieznanych przyczyn Antoś dostał drgawek, przestał oddychać, gałki oczne „uciekały” mu do góry. Babcia najpierw ratowała go sama Przerażona kobieta próbowała sama udzielić wnukowi pomocy. „Zaczęłam go oklepywać po buzi, polewać zimną wodą, dmuchać mu w usta, ale to nie dawało żadnych rezultatów” – mówiła dziennikarzom z TVN24. Wtedy uświadomiła sobie, że wcześniej widziała radiowóz, który stał przy pobliskim przedszkolu. Nie zastanawiając się ani chwili dłużej, wybiegła z Antosiem z domu. Policjanci wiedzieli, co robić Na widok kobiety z nieprzytomnym dzieckiem na rękach, która wołała o pomoc, policjanci natychmiast ruszyli na ratunek. Nawet nie pomyśleli, by wyjść furtką, a przeskoczyli żywopłot, by jak najszybciej rozpocząć udzielanie pomocy. Zaczęli od ustalenia stanu, w jakim było dziecko. „Ustaliliśmy, że chłopiec ma płytki, ale bardzo nieregularny oddech i podobnie było z tętnem. Nie koncentrowaliśmy się na resuscytacji, ale na udrożnieniu dróg oddechowych” – powiedział asp. Krzysztof Pawlik, z KPP w Lubinie. Kiedy okazało się, że Antoś nie ma w buzi żadnych przedmiotów, które mogłyby blokować dopływ tlenu – położyli go w bezpiecznej pozycji. Chwilę potem na miejscu była karetka pogotowia. Wielkie brawa od przedszkolaków Karetka zabrała Antosia do szpitala. Mimo że chłopiec odzyskał przytomność, miał wysoką gorączkę (ok. 40 st.). Gdy karetka odjechała, policjanci wrócili do przedszkolaków, by kontynuować zajęcia. Nawet nie przypuszczali, że maluchy powitają ich jak bohaterów. Cała grupa maluchów długo i głośno biła brawo. Pod postem lubińskiej policji pojawiło się mnóstwo pięknych komentarzy:...

Egzekucja w szkolnym przedstawieniu
Adobe Stock/screen Facebook/Alina Czyżewska
Aktualności
Teatrzyk szkolny: dzieci z Ukrainy odgrywają scenę EGZEKUCJI. Wcielają się w rolę rosyjskich oprawców
Alina Czyżewska, aktorka i działaczka społeczna, alarmuje: w jednej ze szkół podstawowych w województwie kujawsko-pomorskim ukraińskie dzieci, w ramach przedstawienia szklonego, odgrywają makabryczne sceny. Urzędnicy nabierają wody w usta.

Do zdarzenia doszło w szkole podstawowej w Królikowie (gmina Szubin, woj. kujawsko-pomorskie). Grono pedagogiczne postanowiło zrealizować spektakl, na który została zaproszona śmietanka lokalnych władz. Nie byłoby w tym nic specjalnie dziwnego, gdyby nie fakt, że tematem przewodnim inscenizacji jest wojna, a ukraińskie dzieci miały ogrywać sceny egzekucji, wcielając się w rosyjskich żołnierzy. Trauma wojenna Jak zauważa Alina Czyżewska, „nawet filmy zawierające sceny śmierci, makabryczne, mają ograniczenia wiekowe (…). Dodatkowo z niejasnych powodów w spektaklu stygmatyzuje się dzieci ukraińskie i je traumatyzuje. Wydaje się, jakoby dzieci zostały użyte do zaspokajania ambicji dorosłych. Jako aktorka pragnę podkreślić, że profesjonalni aktorzy (pomijając fakt, że są dorosłymi osobami i wybrały w wolny sposób ten zawód), pracując nad scenami obciążającymi emocjonalnie, przygotowują się do tego w szczególny sposób, korzystając z narzędzi, które posiedli w toku studiów i nauki zawodu. Nakazywanie tak małym dzieciom odgrywania takich scen, jest czynieniem szkody dzieciom i naruszaniem ich dobra”. O wyjaśnienie poprosiła dyrekcję szkoły, kuratorium oświaty i burmistrza. Nie doczekała się odpowiedzi. Jest zmiana decyzji. Po fakcie Na stronie Muzeum Ziemi Szubińskiej można zobaczyć zdjęcia ze szkolnego przedstawienia, które odbyło się w kwietniu. Również w mediach społecznościowych szkoły pojawił się obszerny wpis relacjonujący obchody uczczenia pamięci ofiary zbrodni katyńskiej. „Czy tylko mi się to wydaje chore, że dzieciom, dla zadowolenia władz i innych dorosłych na stołkach, serwuje się traumy i stygmatyzowanie? Patrząc na zdjęcia i na tę widownię, na dzieciaki użyte do uświetniania dnia i realizowania agendy dorosłych, czuję obrzydzenie”, Alina Czyżewska nie kryje oburzenia. Co ważne, zgodę na udział...

Polskie przedszkole przestrzega przed Huggy Wuggy
Pixabay.com/screen Facebook Publiczne Przedszkole Przystań Elfów
Aktualności
Przedszkole ostrzega rodziców przed Huggy Wuggy: niebezpieczny trend dotarł już do Polski
Na początek mały test: zapytaj swoje dziecko, czy wie, kim jest Huggy Wuggy. Jeśli odpowiedź będzie twierdząca – czas na poważną rozmowę. Dlaczego ten niebieski stwór jest tak groźny?

Huggy Wuggy to niebieski stworek znany z popularnej w ostatnim czasie gry komputerowej. Choć gra przeznaczona jest dla dorosłych, dzieci i nastolatkowie dobrze znają tę postać – przede wszystkim z dość drastycznych filmików zamieszczanych na YouTubie i TikToku, ale nie tylko. Maluchy – jak się okazuje również w polskich przedszkolach – pokochały przytulankę Huggy Wuggy. Problem w tym, że niebieski potworek przytula… żeby zabijać. Huggy Wuggy: polskie dzieci go uwielbiają. Rodzice, reagujcie! Już kilka tygodni temu brytyjska policja przestrzegała rodziców przed Huggy Wuggy – po tym, jak nauczyciele w jednej ze szkół podstawowych zauważyli najmłodszych uczniów „bawiących się” w zabawę inspirowaną grą. Teraz do rodziców apeluje dyrekcja Przedszkola Publicznego Przystań Elfów w Ząbkach. Na profilu przedszkola na Facebooku pojawiła się informacja, że nauczyciel znalazł u jednego z przedszkolaków niebieską maskotkę z krwawym uśmiechem i ostrymi zębiskami. Maluchy zostały zapytane, czy wiedzą, kim jest Huggy Wuggy – entuzjastyczne „tak” szczerze przeraziło pracownice i pracowników placówki. Dlatego też powstał obszerny post, w którym personel przedszkola zwraca się do rodziców z prośbą, by kontrolowali to, co ich dzieci robią w sieci i nie pozwalali im na dostęp do treści, które promują przemoc. Poniżej znajdziecie post zamieszczony na profilu przedszkola. A my dołączamy do apelu: „Kontrolujmy treści, które docierają do naszych dzieci. Pozwólmy im się prawidłowo rozwijać. Nie niszczmy ich świata. Chrońmy je przed tym, przed czym chronić możemy, dopóki nie będą w stanie ochronić się sami”. Piszemy też o: Mama „wytatuowała” rocznego synka i teraz się broni: „Mówią mi, że mój syn skończy w kryminale” To, co Ola Żebrowska...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
cytaty na urodziny
Cytaty i przysłowia
Mądre i piękne cytaty na urodziny –​ 22 sentencje urodzinowe
Joanna Biegaj
Ile dać na Chrzest?
Święta i uroczystości
Ile wypada dać na chrzciny w 2022 roku? – kwoty dla rodziny, chrzestnych i gości
Luiza Słuszniak
gdzie nad morze z dzieckiem
new badge ranking small
Niemowlę
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Hanna Szczesiak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki (urlop na dziecko) – wszystko, co trzeba wiedzieć o nowym urlopie
Joanna Biegaj
pesel po 2000
Prawo i finanse
PESEL po 2000 - zasady jego ustalania
Agnieszka Majchrzak
hiszpańskie imiona
Imiona
Najczęściej nadawane hiszpańskie imiona - ich znaczenie oraz polskie odpowiedniki
Joanna Biegaj
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2022: ile dni, ile płatny, wniosek, dokumenty
Magdalena Drab
przedmioty w 4 klasie
Aktualności
Jakie są przedmioty w 4 klasie szkoły podstawowej w roku szkolnym 2022/2023? [LISTA]
Ewa Janczak-Cwil
300 plus
Prawo i finanse
300 plus 2022 – dla kogo, kiedy składać wniosek?
Małgorzata Wódz
na komary dla niemowląt
Zdrowie
Co na komary dla niemowląt: co wolno stosować, czego unikać?
Ewa Janczak-Cwil
urwany kleszcz
Zdrowie
Urwany kleszcz: czy usuwać główkę kleszcza, gdy dojdzie do jej oderwania?
Ewa Janczak-Cwil
Bon turystyczn atrakcje dla dzieci
Czas wolny
Bon turystyczny – atrakcje dla dzieci, za które można płacić bonem
Ewa Janczak-Cwil
300 plus dla zerówki 2021
Aktualności
300 plus dla zerówki w 2022 roku – czy Dobry Start obejmuje sześciolatki?
Joanna Biegaj
rekrutacja do liceum
Wychowanie
Jak wygląda rekrutacja do liceum 2022/2023? Jak dostać się do dobrego liceum?
Joanna Biegaj