Mama uratowała synka osłaniając go własnym ciałem
gofundme.com/jennifersmiracle
Aktualności

Ocaliła syna, osłaniając go własnym ciałem. Tylko matka to zrozumie!

Miłość matki do dziecka nie zna granic. Heroiczna postawa tej mamy uratowała jej 8-miesięcznego synka.

Przez media opisywana jest jako "ludzki kokon". Poznajcie historię Jennifer, która ocaliła życie synka, osłaniając go własnym ciałem podczas upadku z 10-metrowego mostu.

Instynkt macierzyński nie zawodzi

Jennifer Duncan, mama 15-miesięcznego Daniela, jechała autostradą w mieście Waco w Teksasie. Doszło do karambolu i Jennifer uderzyła w samochód jadący przed nią. Wyjęła synka (wtedy 8-miesięcznego) z fotelika i stanęła na poboczu, by bezpiecznie poczekać na pomoc. Gdy w stojące samochody wjechał jeszcze jeden pojazd, jeden z samochodów uderzył w Jennifer i Daniela, spychając ich z 10-metrowego mostu, na którym doszło do zderzenia. Jennifer otuliła synka swoim ciałem, dzięki czemu chłopiec przeżył upadek bez jakichkolwiek obrażeń.

Jennifer przejęła na siebie całą siłą uderzenia. Złamała miednicę i kilka kości kręgosłupa, doznała poważnych obrażeń wewnętrznych, a zmiażdżoną nogę trzeba było amputować. W ciągu siedmiu miesięcy Jennifer przeszła czternaście operacji, a dziś zbiera pieniądze na zakup protezy i dalszą rehabilitację.
 


W rozmowie z reporterką News 25 Channel Jennifer przyznała, że dzięki temu, co zrobiła, jej synek żyje. Chociaż nie jest jej łatwo, musi zrobić wszystko, żeby odzyskać sprawność i być dobrą mamą dla swojego dziecka.

Dla nas Jennifer jest superbohaterką. Prawdopodobnie każda mama zachowałaby się podobnie, gdyby była na jej miejscu. Instynkt macierzyński to niesamowita siła, która zawsze podpowie, jak się zachować, by ocalić swoje dziecko. Przyznajcie, miłość mamy do dziecka nie zna granic!

Czytaj także: Heroiczna postawa matki po wypadku samochodowym

Źródło: www.inspiremore.com

Jak podnosić niemowlę – 2 techniki i instrukcja na filmie

Sarah Boyle z synkiem, dzięki któremu odkryła, że choruje na raka
Facebook/Sarah Boyle
Karmienie
"Mój synek nie chciał jeść z mojej piersi i tym samym uratował mi życie!"
Gdy mama podawała synkowi pierś, malec nie chciał jeść i zaczynał płakać. Okazało się, że kobieta choruje na rzadki nowotwór piersi.

26-letnia Sarah Boyle karmiła synka piersią. Gdy podawała mu prawą pierś, Teddy zaczynał płakać. Po wizycie u ginekologa okazało się, że Sarah choruje na rzadki nowotwór piersi i wymaga natychmiastowego leczenia. Karmienie piersią ratuje życie „Mój lekarz powiedział mi, że karmienie piersią pomaga w budowaniu więzi pomiędzy matką a dzieckiem. W moim przypadku było czymś więcej – ocaliło mi życie” – wyznała Sarah. „Powiedział mi, że nigdy nie widział czegoś takiego. Że mam szczęście, że karmiłam piersią, w innym wypadku moja choroba mogłaby nie zostać wykryta”. Sarah zauważyła u siebie guzek w styczniu 2013 roku. Badanie wykazało, że guzek nie jest złośliwy i nie wymaga leczenia. W lutym 2016 roku urodziła synka. Choć przez pierwsze miesiące chętnie jadł, po pewnym czasie zaczął płakać, gdy tylko Sarah podawała mu prawą pierś. Zaniepokojona poszła do lekarza. Okazało się, że to rak. Sarah natychmiast rozpoczęła chemioterapię. Przyznała, że choć utrata włosów była smutnym doświadczeniem, wśród najbliższych czuje się pewnie i wie, że jest kochana niezależnie od tego, jak wygląda. W przyszłości planuje podwójną mastektomię. Cieszy się, że dzięki synkowi udało jej się wykryć chorobę. „Czułam, że Teddy próbował mi coś powiedzieć. To był instynkt macierzyński” – przyznała Sarah.  Musicie przyznać, że Sarah miała wiele szczęścia. To niezwykłe, że dzięki synkowi odkryła chorobę! Zobacz także:   WHO potwierdza: karmienie piersią chroni przed rakiem Samobadanie piersi: jak je poprawnie zrobić [RYSUNKI] Dlaczego kobiety boją się badania piersi? Źródło: mirror.co.uk

Mama zapina córeczkę w bezpiecznym foteliku samochodowym
Fotolia
Aktualności
Sprawdź, jak bezpłatnie wymienić fotelik samochodowy na nowy!
Od maja trwa akcja norweskiej firmy BeSafe, polegająca na wymianie powypadkowych fotelików na nowe. Co zrobić, żeby otrzymać fotelik?

Firma BeSafe od maja tego roku prowadzi akcję polegającą na wymianie powypadkowych fotelików samochodowych na nowe. Wystarczy niewielka stłuczka, żeby podzespoły fotelika uległy osłabieniu, zmniejszając tym samym bezpieczeństwo dziecka. Zmniejsz liczbę ofiar To dorośli odpowiadają za bezpieczeństwo dziecka w samochodzie. Według statystyk policji za rok 2015, w Polsce miało miejsce aż 820 wypadków drogowych z udziałem dzieci w wieku 0-14 lat. W wypadkach zginęło 70 z nich, a 3078 doznało obrażeń. Pamiętaj, że odpowiednio dobrany fotelik to podstawa bezpiecznego podróżowania samochodem! Jeśli chcesz zwiększyć bezpieczeństwo malucha w samochodzie, wybieraj wyłącznie foteliki skierowane tyłem do kierunku jazdy.  Dzięki przeprowadzonym crash testom wiadomo, że podczas zderzenia czołowego samochodu jadącego z prędkością 50 km/h szyja dziecka, podróżującego przodem do kierunku jazdy, jest poddawana obciążeniu ok. 300 kg. Kręgi szyjne mogą się złamać już przy obciążeniu 130 kg! W fotelikach montowanych tyłem do kierunku jazdy , obciążenie nie przekracza 80 kg. Jak dostać fotelik? Na szczęście od początku akcji wymieniliśmy tylko dwa foteliki. W przypadku 15-miesięcznego Jasia Kulczyckiego doszło do poważnej kolizji, w wyniku której samochód nadawał się wyłącznie do kasacji, ale dzięki fotelikowi dziecku nic się nie stało. Od maja podróżuje w nowym foteliku – mówi Janusz Musioł, właściciel firmy MARKO, dystrybutora produktów BeSafe. A by wymienić fotelik, wystarczy dostarczyć zdjęcia dokumentujące kolizję wraz ze zdjęciem fotelika oraz potwierdzenie zdarzenia wydane przez policję. Wymiana dotyczy nawet stłuczki – dodaje. Jeśli twoje dziecko jeździ w powypadkowym foteliku, weź udział w akcji! Czytaj także: Nie sadzaj dziecka w foteliku przodem do kierunku jazdy! źródło: materiały prasowe MARKO/Be Safe

Nakarmiła piersią porzucone niemowlę
Aktualności
Uratowała życie porzuconego noworodka – nakarmiła go piersią
Instynkt macierzyński obcej kobiety uratował życie temu porzuconemu niemowlęciu. Zachowałabyś się podobnie?

Młoda mama znalazła na ulicy pudełko, w którym było... porzucone niemowlę . Dziecko płakało. Młoda kobieta bez zastanowienia, kierując się instynktem macierzyńskim, przystawiła niemowlę do własnej piersi .  To niezwykle wzruszające zdjęcie pokazuje Chinkę, która karmi niemowlę znalezione w kartonowym pudełku. 26-letnia Wei, młoda mama, wracając z pracy, usłyszała płacz niemowlęcia. Doskonale znała ten odgłos, bo podobnie płakało jej dziecko. W pobliżu nie było jednak żadnej matki z dzieckiem. Płacz dobiegał bowiem z pudełka leżącego na ulicy, w którym było kilkudniowe niemowlę.   Krzyczące głodne maleństwo natychmiast uspokoiło się, gdy Wei przystawiła je do piersi. Tuliła dziecko w ramionach do przyjazdu policji. Zgromadzony wokół tłum zaczął fotografować kobietę. Jedna z tych fotografii trafiła do internetu i bardzo szybko zyskała ogromną popularność. Młoda bohaterka została okrzyknięta:"najwspanialsza matką".  Bohaterskie zachowanie czy instynkt macierzyński? A może to i to? Zachowałybyście się podobnie? Piszcie w komentarzach. Zobacz też policjantkę, która zdobyła się na podobny bohaterski czyn.

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko
Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!
Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka
Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem
Partner
Polecamy
Porady
imiona dla dzieci, imiona amerykańskie
Imiona
Imiona amerykańskie – żeńskie i męskie, stare, rzadkie i popularne
Magdalena Drab
Życzenia na Dzień Dziecka
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Dziecka 2022: wierszowane, wzruszające, śmieszne, poważne
Milena Oszczepalińska
bon turystyczny do kiedy
Aktualności
Bon turystyczny 2022 – ważność bonu. Do kiedy można wykorzystać?
Małgorzata Wódz
zapłodnienie
Starania o dziecko
Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia
Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży
Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem
Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse
Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]
Małgorzata Wódz
Podróż kleszczowy
Poród naturalny
Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka
Ewa Janczak-Cwil
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu
Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?
Joanna Biegaj
co jeść w ciąży
Dieta w ciąży
Co jeść w ciąży, a czego lepiej unikać? Lista produktów
Małgorzata Wódz
plan porodu
Lekcja 2
Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku
Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek
Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)
Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży
Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?
Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża
Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?
Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży
Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?
Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja
Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?
Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny
Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?
Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu
Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?
Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży
Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!
Joanna Biegaj