X edycja konkursu Bizneswoman Roku
Adobe Stock
Aktualności

Znasz wyjątkową kobietę, która wspiera matki? Zgłoś jej kandydaturę do nagrody!

Mamy możliwość zgłoszenia kandydatur i zagłosowania na kobiety działające na rzecz mam. Wesprzyjmy się i oddajmy swój głos w X jubileuszowej edycji konkursu Bizneswoman Roku – możemy to zrobić do 20 listopada!

Fundacja Sukces Pisany Szminką organizuje jubileuszową X edycję konkursu Bizneswoman Roku, w którym nagradza kobiety zmieniające rzeczywistość społeczną. Kandydatki można zgłaszać do 20 listopada.

Błaszczyk, Chmielewska laureatkami konkursu

To bardzo prestiżowy konkurs, którego dotychczasowymi laureatkami były takie wielkie osobowości jak: Ewa Błaszczyk, założycielka kliniki „Budzik” pomagająca wyjść dzieciom ze śpiączki, siostra Małgorzata Chmielewska z „Chleba życia” wspomagająca bezdomnych oraz Magdalena Prokopowicz, która przerwała tabu na temat raka (prezeska Fundacji Rak’n’Roll).
 

Zobacz także
Ewa Błaszczyk

Nadzieja dla córki Ewy Błaszczyk! Czeka na eksperymentalny zabieg z Japonii

Jurek Owsiak WOŚP

5 powodów, by grać z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Już po raz 29.!

11666070_537695453038204_7718530338816454571_n.jpg

Macierzyństwo wiele ma twarzy – każda jest piękna! - zdjęcia

mama, dziecko, niemowlę

Czy jesteś dobrą mamą? Quiz z niespodziankąNie ma z góry narzuconej listy osób pretendujących do tytułu. Możesz wysłać dowolną kandydaturę i nie musi to być postać z pierwszych stron gazet. Kandydatki mogą zgłaszać się samodzielnie lub zostać nominowane przez osoby trzecie, które doceniają zaangażowanie i pracę działaczek. Mogą to być osoby działające lokalnie, o których działalności wie jeszcze niewiele osób, jak i te znane publicznie ze swojego zaangażowania.

Patronat Anny Lewandowskiej

Kalendarz rozwoju niemowlaka
Narzędzia dla rodziców mamotoja.pl

Tegoroczna edycja zyskała wyjątkowe wsparcie w postaci Anny Lewandowskiej, która patronuje kategorii „Działalność społeczna”. Lewandowska, będąc utytułowaną sportsmenką i influencerką jest doceniana za swoją działalność na rzecz motywowania kobiet do zmiany stylu życia na zdrowszy, jest także Prezesem Olimpiad Specjalnych. Od lat angażuje się we wspieranie osób potrzebujących pomocy.

„To bardzo ważne, żeby głośno mówić o tych, którzy potrzebują pomocy lub wsparcia, czasami motywacji lub wskazania kierunku albo dobrego słowa. Warto pamiętać o tym, że każdy z nas może tej pomocy kiedyś potrzebować” - tłumaczy Anna Lewandowska. „Każda inicjatywa niosąca za sobą pozytywne efekty jest niezwykle ważna. Dlatego postanowiłam wesprzeć kategorię +Działalność społeczna+. Jest mi bardzo bliska” – dodała Anna Lewandowska.

- Uważam również, że tych, którzy chcą pomagać i robią to na co dzień, także należy wspierać. Trzeba ich umacniać, by pomagali nadal i mieli na to siły – podkreśliła.

To już X edycja konkursu

Zgłoszenia lub nominacji w 5 kategoriach otwartych można dokonać poprzez formularz on-line na stronie www.bizneswomanroku.pl. Statuetki dla Bizneswoman roku zostaną wręczone na X jubileuszowej gali połączonej z balem charytatywnym 2 marca 2019 roku.

Konkurs Bizneswoman Roku od 10 lat nagradza sukcesy kobiet w biznesie, nauce i kulturze i nagłaśnia je na skalę ogólnopolską. Przed uczestniczkami otwiera możliwości rozwoju, pozyskania partnerów biznesowych oraz inwestorów. Jako pierwszy konkurs tego typu, nagradza także mężczyzn wspierających kobiety i politykę różnorodności. Wszystko po to, aby przyczynić się do wzmocnienia roli kobiet w życiu gospodarczym Polski.

- Kobiety, które działają na rzecz potrzebujących stają przed podwójnie trudnym zadaniem. Z jednej strony muszą budować świadomość wagi problemu, który rozwiązują. Z drugiej, cały czas muszą pozyskiwać środki, partnerów, fundusze, by móc realnie pomagać. Dlatego kategoria „Działalność społeczna” zajmuje szczególne miejsce w naszym konkursie – mówi Olga Kozierowska, prezeska Fundacji Sukcesu Pisanego Szminką.

Zapraszamy do naszej internetowej szkoły rodzenia: 
 


Źródło: materiały prasowe

Zobacz też:

„Dzieci z Alleppo nie stanowią zagrożenia terrorystycznego. To są sieroty i trzeba im pomóc” – apeluje prof. Alicja Chybicka

Gyncentrum
Klinika Gyncentrum
Starania o dziecko
Przebadają płodność mieszkanek Śląska
W Katowicach rusza właśnie pierwsza w regionie akcja profilaktyczna, która pomoże kobietom w diagnostyce płodności. Akcja pod hasłem „Zdrowa Mama”, dzięki której młode panie będą mogły skorzystać z bezpłatnych badań i konsultacji jest realizowana przez Fundację Gyncentrum odbywa się pod patronatem redakcji Babyonline.pl

Diagnozuj swą płodność W woj. śląskim rusza kampania profilaktyczno-edukacyjna „ Zdrowa Mama! ”, której celem jest zachęcenie kobiet do wykonywania badań oceny płodności . W ramach akcji realizowanej przez Fundację Gyncentrum w Katowicach, młode kobiety będą miały okazję poddać się bezpłatnym badaniom poziomu hormonów . To pierwszy tego typu projekt profilaktyczny w regionie. Szacuje się, że problem niepłodności w Polsce dotyka ponad 20 proc. par starających się o dziecko. W ramach kampanii „Zdrowa Mama!” każda z pań będzie mogła bezpłatnie się przebadać i sprawdzić, jakie ma szanse na naturalne poczęcie dziecka . Zgłaszając się na badania będzie można wykonać nieodpłatnie oznaczenie stężenia hormonów AMH, FSH, LH i estradiolu . - Są to proste badania polegające na pobraniu i analizie krwi, które pozwalają na zdiagnozowanie przyczyn, które mogą leżeć u podstaw problemu z zajściem w ciążę. Kobiety objęte kampanią, oprócz analizy poziomu hormonów, będą mogły także skonsultować wyniki ze specjalistami zajmującymi się leczeniem niepłodności - mówi dr n. med. Dariusz Mercik ginekolog z Fundacji Gyncentrum. Na badania proszą młode panie Akcja kierowana jest do kobiet w wieku 25-40 lat, które od pewnego czasu bezskutecznie próbują zajść w pierwszą ciążę , mają problemy z poczęciem kolejnego dziecka lub chcą potraktować to badanie profilaktycznie, poznając lepiej swoje ciało i możliwości. Oprócz bezpłatnych badań, panie będą mogły skorzystać z darmowych indywidualnych konsultacji ginekologicznych uzyskanych wyników. Specjaliści dokładnie je przeanalizują, a w razie ewentualnych nieprawidłowości doradzą, w jaki sposób można ten problem rozwiązać - zapowiada organizator akcji. Czytaj także: Co drugi facet ma problem, żeby zostać ojcem - niepokojąca diagnoza na Śląsku     Jak się zgłosić i...

Fundacja Szczęśliwe Macierzyństwo, badania USG w ciąży
materiały prasowe
Patronaty
Szczęśliwa mama, szczęśliwe dziecko 2013
Rusza VII edycja bezpłatnych badań i konsultacji dla kobiet w ciąży.

Ciąża to wyjątkowy moment w życiu kobiety, a my jesteśmy po to, aby pokazać jak świadomie czerpać z niego jak najwięcej radości. Chcemy, aby każda kobieta czuła się doceniona i pewna swoich codziennych kroków. Na naszych bezpłatnych corocznych spotkaniach poszerzamy wiedzę kobiet o ciąży i macierzyństwie. Propagujemy zdrowy styl życia, zachęcamy do regularnych badań. W tym roku startuje VIII edycja bezpłatnych badań i konsultacji dla kobiet w ciąży “Szczęśliwa mama, szczęśliwe dziecko”. Po latach zdobywania zaufania u kobiet i ich rodzin nareszcie trafimy do szerszego grona odbiorców. Będziemy aż w 19 miastach. Po raz kolejny z naszych bezpłatnych badań pod okiem rzetelnych ekspertów  skorzysta mnóstwo przyszłych mam. Cele : Ochrona zdrowia mamy i dziecka Poszerzenie wiedzy na temat zdrowia , pielęgnacji i rozwoju dziecka Przygotowanie do świadomego macierzyństwa Bezpłatne badania USG, USG 4D W ramach spotkań bezpłatnie oferujemy: Badania USG - jak co roku dysponujemy 2 gabinetami USG, USG 4D. Porady ekspertów – zapraszamy kobiety do skorzystania z porad  ekspertów m.in.: położnej, pielęgniarki rodzinnej, konsultanta laktacyjnego, douli, fizjoterapeuty, dietetyka, psychologa, ekspertów szkól rodzenia. Prezentacja instruktażu pierwszej pomocy pediatrycznej - Chcemy uświadomić rodzicom potrzebę nauki pierwszej pomocy pediatrycznej, właściwego reagowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia ich dzieci. Prezentacja bezpiecznej kąpieli niemowlęcia – to czas szczególny zarówno dla dziecka, jak i rodziców. To nie tylko czynność higieniczno-pielęgnacyjna, ale czas na bliskość i budowanie kontaktu. Podczas eventów zaprezentujemy techniki bezpiecznej kąpieli, tatusiowie będą mieli okazję poćwiczyć na fantomach. Prezentacja instruktażu masażu - Dotyk jest naturalną formą wyrażania uczuć wobec...

Anna Lewandowska
ons
Aktualności
Anna Lewandowska Influencerką Roku w konkursie Bizneswoman Roku 2017!
Nagrody Bizneswoman Roku rozdane! Influencerką Roku została Anna Lewandowska, a Kobietą Sztuki Katarzyna Kozyra. Kogo nagrodzono i wyróżniono w pozostałych kategoriach?

Gala wręczenia nagród w IX edycji konkursu Bizneswoman Roku. Statuetki i wyróżnienia zostały wręczone w dziewięciu kategoriach: Liderka w Korporacji, Moja Firma, Start-up Roku, Pomysł na Biznes, Kobieta w Nowych Technologiach, Nauka i Biznes oraz Male Champion of Change, w której po raz pierwszy nagrodzeni zostali mężczyźni działający na rzecz różnorodności i wspierania kobiet. W głosowaniu internautów wyłoniono Influencerkę Roku. Przyznano także nagrodę Grand Prix Kobieta Sztuki. Poznaj nazwiska laureatek i laureatów tej prestiżowej nagrody.  Zwyciężczynie konkursu Bizneswoman Roku 2017 Do tej edycji konkursu Bizneswoman Roku zgłoszono ponad 260 kandydatek! Po wnikliwej analizie zgłoszeń w poszczególnych kategoriach jury wyłoniło laureatki w następujących kategoriach: Influencerka Roku  Influencerką Roku w konkursie Bizneswoman Roku 2017 została Anna Lewandowska . W głosowaniu internetowym na portalu Sukces Pisany Szminką zdobyła 35 proc. wszystkich głosów internautów. Nagrodę odebrała bardzo wzruszona mama Ani.   W uzasadnieniu werdyktu napisano: inspiruje kobiety do zmiany stylu życia i większego dbania o siebie . Na swoim blogu i w mediach społecznościowych, które śledzi ponad 3 miliony osób, radzi jak zmotywować się do wysiłku, pokonać wyzwania, zbudować pewność siebie. Pokazuje, że każda z nas może być mistrzynią.  Sprawdź, jaki talent sportowy ma córka Ani Lewandowskiej!     Dziękuję bardzo wszystkim osobom, które oddały na mnie swój głos.❤️❤️ Dziękuję bardzo za otrzymaną nagrodę w IX Edycji konkursu „Sukces Pisany Szminką” w kategorii Influencenka Roku 💋 💋💋💋 #annalewandowska #hoba #healthyplanbyann #bizneswoman #motivation Post udostępniony przez Anna Lewandowska (@annalewandowskahpba) Mar 1, 2018 o 11:23 PST Kobieta Sztuki Nagrodę Grand Prix...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
cytaty na urodziny
Cytaty i przysłowia
Mądre i piękne cytaty na urodziny –​ 22 sentencje urodzinowe
Joanna Biegaj
Ile dać na Chrzest?
Święta i uroczystości
Ile wypada dać na chrzciny w 2022 roku? – kwoty dla rodziny, chrzestnych i gości
Luiza Słuszniak
gdzie nad morze z dzieckiem
new badge ranking small
Niemowlę
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Hanna Szczesiak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki (urlop na dziecko) – wszystko, co trzeba wiedzieć o nowym urlopie
Joanna Biegaj
pesel po 2000
Prawo i finanse
PESEL po 2000 - zasady jego ustalania
Agnieszka Majchrzak
hiszpańskie imiona
Imiona
Najczęściej nadawane hiszpańskie imiona - ich znaczenie oraz polskie odpowiedniki
Joanna Biegaj
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2022: ile dni, ile płatny, wniosek, dokumenty
Magdalena Drab
przedmioty w 4 klasie
Aktualności
Jakie są przedmioty w 4 klasie szkoły podstawowej w roku szkolnym 2022/2023? [LISTA]
Ewa Janczak-Cwil
300 plus
Prawo i finanse
300 plus 2022 – dla kogo, kiedy składać wniosek?
Małgorzata Wódz
na komary dla niemowląt
Zdrowie
Co na komary dla niemowląt: co wolno stosować, czego unikać?
Ewa Janczak-Cwil
urwany kleszcz
Zdrowie
Urwany kleszcz: czy usuwać główkę kleszcza, gdy dojdzie do jej oderwania?
Ewa Janczak-Cwil
Bon turystyczn atrakcje dla dzieci
Czas wolny
Bon turystyczny – atrakcje dla dzieci, za które można płacić bonem
Ewa Janczak-Cwil
300 plus dla zerówki 2021
Aktualności
300 plus dla zerówki w 2022 roku – czy Dobry Start obejmuje sześciolatki?
Joanna Biegaj
rekrutacja do liceum
Wychowanie
Jak wygląda rekrutacja do liceum 2022/2023? Jak dostać się do dobrego liceum?
Joanna Biegaj