Micah Duncan oddała prawie 60 litrów mleka do Banku Mleka Kobiecego
www.ksat.com
Aktualności

Oddała do banku kobiecego mleka prawie 60 litrów pokarmu! Miała ważny (i wzruszający) powód

Micah oddała do banku mleka prawie 60 litrów pokarmu. Wszystko dzięki swojemu synkowi, który przeszedł na świat już w 25. tygodniu ciąży.

Micah, młoda mama z Teksasu, oddała do banku mleka aż 60 litrów pokarmu – i ustanowiła dzięki temu nowy rekord. Ilość mleka, jaką Micah przekazała do banku, jest naprawdę imponująca! O wiele ważniejszy jest jednak powód, dla którego to zrobiła. 

"Nie sądziłam, że to się wydarzy"

Synek Micah, Cash, urodził się w 25. tygodniu ciąży przez cesarskie cięcie. Był tak malutki, że mama nie mogła go trzymać, tym bardziej karmić piersią. "Nie mogłam go trzymać, nie mogłam go nawet dotknąć, nic nie mogłam" mówi Micah. Lekarze uprzedzali, że chłopczyk może mieć problemy ze ssaniem i być może nie będzie w stanie samodzielnie pić z piersi mamy. Aby nie stracić laktacji, młoda mama postanowiła odciągać pokarm do butelek. Odciągała pokarm regularnie, co 2 godziny, by po powrocie Casha do domu móc karmić go odciągniętym mlekiem.

Cash był w szpitalu przez 3 miesiące. Ku zdziwieniu lekarzy i samej mamy, po powrocie do domu, chłopiec bardzo szybko zaczął pić mleko z piersi. Wtedy Micah postanowiła, że zgromadzone zapasy (prawie 60 litrów pokarmu!) przekaże do banku mleka. Tym samym ustanowiła nowy rekord – jednorazowo przekazała największą ilość mleka w historii banku!

Dzięki Micah, dzieci, których mamy nie mogą karmić piersią, będą mogły odżywiać się w najbardziej wartościowy sposób!

Podoba nam się determinacja młodej mamy. Co myślicie o samej idei banku mleka? Korzystałyście z usług takich banków, a może same oddawałyście mleko?

Czytaj także: Czy karmienie piersią cudzego dziecka jest oburzające?

Przełomowe odkrycie dotyczące składu mleka matki [WIDEO]

niemowlę wygina się do tyłu
Fotolia
Karmienie
Karmienie dziecka gdy mama wraca do pracy
Często młode mamy wracają do pracy po urlopie macierzyńskim. Warto wtedy utrzymać karmienie piersią.

Coraz częściej młode mamy muszą wracać do pracy tuż po urlopie macierzyńskim. Warto wtedy utrzymać karmienie piersią. Podpowiemy Ci, co jeszcze możesz zrobić, by maluszkowi niczego nie zabrakło. Nawet jeśli musisz spędzać w firmie wiele godzin dziennie, zrób wszystko, by utrzymać karmienie piersią . W tej sytuacji to dla Twojego maleństwa najlepsze rozwiązanie. Odciąganie pokarmu Jeśli nie możesz karmić dziecka w godzinach pracy (mało z nas ma to szczęście, że pracuje blisko domu), musisz odciągać pokarm . Rób to w ustronnym miejscu (to skandal, że zazwyczaj jedynym takim miejscem jest toaleta), używając odciągacza lub ściągając mleko ręcznie do wyparzonego naczynia (szklanego lub z atestowanego plastiku, koniecznie z zakrętką). Do pracy zabierz także tetrową pieluszkę, chusteczki i wkładki laktacyjne, by nie zabrudzić ubrania pokarmem. W sklepach z akcesoriami dla niemowląt można też kupić torby wyposażone we wszystko, czego będzie potrzebować karmiąca i pracująca mama. Odciągnięte mleko przechowuj w specjalnych torebkach i wstawiaj do lodówki (może być turystyczna). Po powrocie do domu naczynie z pokarmem powinno trafić do chłodziarki (jeśli dziecko ma go wypić następnego dnia). Może tam stać do 5 dni, w zamrażalniku do 2 tygodni, a w osobnej zamrażarce nawet – 3 miesiące. Rytm karmienia Warto przygotować dla opiekunki plan dnia malucha (spisz go i powieś w widocznym miejscu). Dziecko przyzwyczaja się do pewnego rytmu, który daje mu poczucie bezpieczeństwa. Układ karmień maleństwa może wyglądać na przykład tak (pory posiłków zależą od tego, kiedy malec jest głodny): 1. Karmienie piersią przed wyjściem mamy do pracy. 2. Pokarm mamy podawany łyżeczką lub butelką. 3. Zupka jarzynowa lub kaszka. 4. Pokarm mamy. 5. Karmienie piersią po powrocie mamy z pracy. 6. Karmienie piersią przed snem. 7. Karmienia nocne. By...

Wcześniak
Fotolia
Wcześniak
Znamy najlepszy lek dla wcześniaka
Mleko mamy, nawet z banku kobiecego mleka, jest dla wcześniaka lepsze niż mleko modyfikowane - jednoznacznie twierdzi Światowa Organizacja Zdrowia. W szpitalach mamy powinny mieć zagwarantowany dostęp do sprzętu laktacyjnego i pomoc w karmieniu piersią. Często takiego wsparcia nie mają.

Jeśli urodziłaś wcześniaka , zrób wszystko, by karmić piersią . Jeśli nie masz pokarmu, to lepiej dla dziecka będzie, jeśli dostanie pokarm innej mamy (z banku kobiecego mleka ) niż mleko modyfikowane – tak twierdzą nie tylko propagatorzy karmienia piersią, ale też lekarze i Światowa Organizacja Zdrowia. Niestety z karmieniem piersią wcześniaków i wspieraniem karmiących mam nie jest w Polsce najlepiej, o czym świadczy najnowszy raport "Opieka neonatologiczna na Mazowszu". Podobnie jest w innych regionach Polski. Banki kobiecego mleka: pomoc dla wcześniaków Dla wcześniaków mleko mamy jest lekiem (a ok. 30 proc. wcześniaków ma poważne problemy zdrowotne), dlatego tak ważne jest, by mama karmiła dziecko piersią, a jeśli to jest niemożliwe - żeby wcześniak dostał mleko innej mamy z banku kobiecego mleka. Do banku mogą oddawać mleko kobiety, które mają go za dużo dla swojego dziecka. Mleko jest poddawane procesowi pasteryzacji, by było bezpieczne dla innego dziecka. Obecnie w Polsce banki kobiecego mleka istnieją już w Warszawie, Rudzie Śląskiej, Toruniu. Kolejne banki (w Warszawie i Krakowie) mają powstać w 2014 roku. Co powinien zapewnić każdy szpital mamie wcześniaka Nie w każdym szpitalu jednak działa bank kobiecego mleka, nie wszystkie więc wcześniaki mogą z niego korzystać. W każdym szpitalu jednak każda mama wcześniaka powinna mieć zapewnione wsparcie w karmieniu piersią. Co powinien zapewnić szpital mamie wcześniaka? Dostęp do czystego sprzętu laktacyjnego Warunki do odciągania i przechowywania mleka Pisemną instrukcję dotyczącą zasad i higieny odciągania oraz transportu i przechowywania pokarmu. Pomoc wykwalifikowanej położnej lub doradcy laktacyjnego. Warunkiem powodzenia karmienia piersią wcześniaków jest też pobyt mamy wraz z dzieckiem na oddziale. Ważne jest też przestrzeganie procedur zawartych w standardach...

Mama z niemowlakiem i butelką mleka
Fotolia
Aktualności
Już działa trzeci Bank Mleka Kobiecego w Polsce!
Banki Mleka Kobiecego oferują pomoc mamom, które nie mogą karmić noworodków piersią. W Krakowie otwarto pierwszą tego typu placówkę w Małopolsce, trzecią w Polsce!

Mleko matki to najbardziej uniwersalny pokarm, który całkowicie pokrywa zapotrzebowanie niemowlaka na składniki odżywcze . Jest dobrze zbilansowane i lekkostrawne, to pierwsza szczepionka , która chroni malucha przed bakteriami i wirusami. Dlatego też cieszy nas, że właśnie został uruchomiony kolejny Bank Kobiecego Mleka. Banki pomagają wcześniakom Mleko matki jest pierwszym pokarmem, a mleko z banku drugim w kolejności dla noworodka. Bank mleka wyrówna szanse dla dzieci, które nie mogą być karmione mlekiem przez własne mamy – mówi dr Beata dr Beata Rzepecka-Węglarz ze Szpitala Położniczo-Ginekologicznego Ujastek, który opiekuje się krakowskim bankiem. Pokarm znajdujący się w bankach mleka jest dokładnie badany. Mleko podawane noworodkom musi być najwyższej jakości, tylko wtedy może być lekarstwem dla wcześniaków.  Przekaż pokarm do banku Bank Mleka Kobiecego Ujastek to jednostka, która odpowiada za gromadzenie pokarmu, jego badanie, pasteryzowanie, przechowywanie i przekazywanie potrzebującym noworodkom . Już teraz bank zachęca mamy do oddawania nadwyżek mleka i czeka na pokarm od mam, które są już honorowymi dawczyniami mleka. Czytaj także:  Czy mleko mamy może być trucizną?! Ta kobieta oddała do banku mleka prawie 60 litrów pokarmu! Zobacz, co ta mama znalazła w mleku przygotowanym da dziecka źródło: rmf.fm

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj