Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
spanie z otwartą buzią nie jest zdrowe
Adobe Stock
Aktualności

Twój maluch śpi z otwartą buzią? Nie mamy dla ciebie dobrych informacji

Dziecko śpiące z otwartą buzią, może mieć poważne problemy zdrowotne.

Będąc rodzicami, zwłaszcza malutkich dzieci czasami wręcz obsesyjnie sprawdzamy, czy nasze dzieci oddychają podczas snu. Faktem, że maluch śpi z otwartą buzią, nie przejmujemy się za bardzo. A chyba powinniśmy. Zobacz czym to grozi!

Deformacje żuchwy, wydłużenie twarzy, problemy z nauką

Oczywiście każdy z nas czasem oddycha przez usta, np. gdy mamy katar. Ale w tej sytuacji chodzi o spanie dziecka z otwartą buzią przez dłuższy czas. Spanie z szeroko otwartymi ustami może być sygnałem, że dziecko cierpi na bezdech senny. Jest to stosunkowo powszechny stan, w którym ściany gardła odprężają się i zwężają podczas snu, zakłócając normalne oddychanie.

Gdy usta są otwarte, język nie spoczywa w odpowiednim miejscu, co może powodować deformacje w jamie ustnej i żuchwie. Z czasem może to prowadzić do nieprawidłowego wzrostu i rozwoju twarzy. Długotrwałe oddychanie przez usta może spowodować:
 

  • wydłużenie twarzy,
  • stłoczenie, ścieranie i zaciskanie zębów,
  • próchnicę,
  • choroby dziąseł,
  • infekcje gardła.


Spanie w ten sposób obniża także jakość snu, co przekłada się na:
 

  • wyhamowanie wzrostu i rozwoju dziecka,
  • problemy behawioralne,
  • kłopoty w szkole.

Dziecko z ADHD?

Zakłócony sen może prowadzić do problemów behawioralnych u dzieci i często jest mylony z zespołem nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi (ADHD) , gdyż w obu przypadkach występują podobne objawy. Dziecko ma problemy z koncentracją uwagi, jest nadruchliwe i impulsywne.

 

Zobacz także
ADHD, objawy ADHD, nadpobudliwość psychoruchowa, deficyt uwagi, dziecko z ADHD, złe zachowanie, trudne dziecko, agresja

Jak wychowywać dziecko z ADHD?

zapytajnik3.jpg

Płacz i bezdech

niemowlę śpi

Usypianie dziecka – 4 metody z poradników dla rodziców

integracja sensoryczna

Czy twoje dziecko ma kłopoty z integracją sensoryczną? Zrób test!Opublikowane w czasopiśmie "Pediatrics" w 2012 roku badania profesor medycyny rodzinnej i społecznej Karen Bonuck z Albert Einstein College of Medicine w Nowym Jorku, pokazały jakie skutki niesie spanie z otwartymi ustami. Na podstawie analizy snu 11 tys. osób, profesor wykazała, że osoby chrapiące, oddychające przez usta lub z bezdechem sennym miały o 40-100 proc. więcej zachowań przypominających ADHD niż osoby bez problemów ze snem.

Zgłoś się! Rozdajemy 1000 opakowań mleka następnego NAN OPTIPRO® Plus 2 HM-O!

Jeżeli zauważyłaś, że twój maluch śpi z otwartymi ustami, nie bagatelizuj tego. Idź z dzieckiem do lekarza. Wczesna interwencja pomoże zapobiec skutkom ubocznym, które mogą wpływać na zdrowie i dobre samopoczucie dziecka zarówno teraz, jak i w przyszłości. Napiszcie w komentarzach, czy wasze dzieci śpią z otwartą buzią? 

Zapraszamy do naszej internetowej szkoły rodzenia:
 


Źródło: fakt 

 


Zobacz też:

 

 

 

SIDS, czyli zespół nagłej śmierci łóżeczkowej. Co to jest i do kiedy występuje?

Jak się leczy ADHD?
AdobeStock
Zdrowie
Jak sie leczy dzieci z ADHD?
Jeszcze w latach 50-tych dzieci z ADHD uważane były za krnąbrne i złośliwe. Dziś już wiadomo, jak im pomóc.

ADHD to zespół nadpobudliwości psychoruchowej z zaburzeniami uwagi i koncentracji. U dzieci objawia się m.in.: słabą koncentracją, ponadprzeciętną ruchliwością, gadatliwością, łatwym denerwowaniem się, dokuczaniem innym dzieciom, problemami z zasypianiem. Problem tkwi nie w złym charakterze, lecz w genach, budowie mózgu, stężeniach różnych substancji chemicznych w organizmie. Czy ADHD to sfabrykowane zaburzenie? Gdy pod koniec życia prof. Leon Eisenberg, twórca terminu ADHD, w wywiadzie dla niemieckiego pisma "Der Spiegel" wyznał, że "ADHD jest cudownym przykładem sfabrykowanej dolegliwości ". Świat wstrzymał oddech, a wielu rodziców i specjalistów zaczęło mieć wątpliwości. Eisenbergowi chodziło jedynie o to, że lekarze zbyt łatwo "przypinają" dzieciom łatkę ADHD , zamiast ustalić, czy istnieją powody psychospołeczne, które mogą prowadzić do problemów behawioralnych przypominających ADHD. Zdaniem specjalisty także zbyt szybko w grę wchodzi farmakologia. Więc jak pomóc dzieciom, które rzeczywiście mają objawy nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi? Jak leczyć ADHD? W leczeniu ADHD wykorzystywane są dwie metody: oddziaływania terapeutyczne oraz farmakoterapia. Podstawą leczenia jest nadanie życiu osoby dotkniętej ADHD pewnej ścisłej struktury. By to osiągnąć, korzysta się z terapii indywidualnej, terapii rodzinnej, terapii par bądź też grupowej. Każda z nich daje zupełnie inny rezultat. Do form leczenia zaburzeń ADHD zalicza się: terapię behawioralną (zwaną modyfikacją zachowania, czyli wygaszanie złych nawyków, a wzmacnianie dobrych), nauczanie wyrównawcze (dodatkowe zajęcia, podczas których dziecko nabywa nowych nawyków, np. umiejętności organizowania pracy własnej), terapię mowy i języka (głównie praca z logopedą), terapię zajęciową (nacisk na prawidłowy rozwój motoryczny dziecka),...

Czy dwulatki potrzebują drzemki w ciągu dnia?
Fotolia
Aktualności
Czy dwulatki potrzebują drzemki w ciągu dnia? Odpowiedź cię zaskoczy!
Gdy nadchodzi czas drzemki, przez godzinę próbujesz uśpić swojego malca... Okazuje się, że nie jest to takie łatwe, bo on może już tego nie potrzebować.

Czas popołudniowej drzemki : dla połowy rodziców czas odpoczynku i relaksu, nadrabiania zaległości w pracy, sprzątania, prania i dopijania porannej kawy. Dla drugiej połowy to walka z dzieckiem, frustracja i problemy z położeniem malca spać wieczorem. Według amerykańskiej organizacji National Sleep Foundation niektóre dzieci po 2. roku życia nie potrzebują drzemki w środku dnia. Czy dzieci potrzebują drzemki w ciągu dnia? Według National Sleep Foundation maluchy w wieku od 3 do 5 lat potrzebują 10-13 godzin snu w trakcie doby. Czy pora dnia ma dla nich znaczenie? Okazuje się, że ok. 2. roku życia dzieci potrzebę snu zaspokajają w nocy i popołudniowe drzemki mogą zakłócić ich dobowy rytm, a to może prowadzić do rozdrażnienia, problemów emocjonalnych, a nawet otyłości . Zobacz też: Kalendarz rozwoju dziecka Profesor Karen Thorpe z Politechniki Queensland potwierdza tę tezę i zauważa, że rodzice często myślą, że czas drzemki w ciągu dnia uzupełni braki snu nocą, jednak to tak nie działa. Kiedy maluch przestaje potrzebować drzemek, czyli po 2. roku życia, kładzenie go spać w ciągu dnia zaburza jego dzienny rytm . "Kiedy dzieci przestają potrzebować snu w ciągu dnia, zmuszając je do drzemki, zakłócamy ich rytm i zmniejszamy ilość snu w nocy" – mówi profesor Thorpe. Podkreśla jednak, że każde dziecko jest inne i chociaż zazwyczaj po 2. roku życia dzieci przestają potrzebować drzemek, każdy przypadek jest inny. Ile lat miały wasze maluchy, kiedy zrezygnowały z popołudniowych drzemek? Czytaj także:   Jak uśpić niemowlę w 75 krokach? Płaczemy ze śmiechu! Źródło: kidspot.com.au

niemowlę wygina się do tyłu
Jordi Mora/Adobe Stock
Zdrowie
Niemowlę wygina się do tyłu, pręży się - co to znaczy?
Gdy niemowlę wygina się w łuk, czy to podczas leżenia czy noszenia, rodzice zaczynają się zastanawiać, czy z dzieckiem nie dzieje się coś niedobrego. Warto być czujnym i konsultować z lekarzem wszystkie wątpliwości. Ale nie wszystkie pozornie niepokojące zachowania dziecka świadczą o chorobie.

Czasami niemowlę wygina się do tyłu, robi mostki, pręży się, odchyla głowę w tył podczas snu lub noszenia. Na szczęście nie zawsze te lub podobne zachowania zaobserwowane u dziecka są spowodowane nieprawidłowościami. Wyjaśniamy, kiedy trzeba zachować czujność? Spis treści: Niemowlę wygina się do tyłu – przyczyna Niemowlę odchyla głowę do tyłu podczas noszenia Dziecko śpi z głową odchyloną do tyłu Inne niepokojące zachowania Niemowlę wygina się do tyłu – przyczyna Niejedno dziecko, zwłaszcza w pierwszych miesiącach życia, podczas płaczu pręży się i odgina głowę do tyłu. Wygina się tak bardzo, że gdyby je wtedy położyć na plecach, praktycznie by stanęło na głowie. Wygląda to dziwnie, jednak nie świadczy o żadnych problemach z rozwojem. Gdy jednak zauważymy, że w chwilach odprężenia niemowlę wygina się w literę C , odchylając głowę i tułów do tyłu, bądźmy czujni. Przyjmowanie takiej pozycji może świadczyć o nieprawidłowym napięciu mięśniowym . Czasami towarzyszy temu niesymetryczne układaniegłowy dziecka. Jeśli w 8-12. tygodniu niemowlę ma tendencję do niesymetrycznego układania głowy i wygina się do tyłu, warto skonsultować się z lekarzem lub fizjoterapeutą specjalizującym się w terapii niemowląt. Kiedy szukać pomocy: gdy dziecko często wygina się do tyłu (niemowlę wygina się w literę C), najczęściej skręca głowę w jedną stronę, długotrwale i asymetrycznie układa głowę, podczas aktywności (kiedy nie śpi) układa się asymetrycznie (widoczna jest asymetria w ułożeniu kończyn, jeden bok ciała wydaje się skrócony). Niemowlę odchyla głowę do tyłu podczas noszenia Nieprawidłowa opieka nad niemowlęciem bardzo często nasila jego problemy z napięciem mięśniowym. Dla dziecka, które ma wzmożone napięcie...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
1000 zł na wakacje
Prawo i finanse
Bon 1000 zł na wakacje: od kiedy bon turystyczny 2023? Nowe informacje
Magdalena Drab
świadectwo z paskiem
Wychowanie
Czerwony pasek na świadectwie — od jakiej średniej? Wymagania i kryteria 2023
Joanna Biegaj
początek roku szkolnego 2023
Newsy
Będą dłuższe wakacje: początek roku szkolnego 2023/2024 został przesunięty
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
Życzenia na Dzień Ojca
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Ojca 2023: od małego i dorosłego dziecka (krótkie, wzruszające, śmieszne)
Joanna Biegaj
ile dać na komunię
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2023: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego?
Maria Nielsen
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
gdzie nad morze z dzieckiem
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Ewa Janczak-Cwil
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Szkarlatyna - co to oznacza
Zdrowie
Szkarlatyna u dzieci: co to za choroba? Przyczyny, objawy i leczenie płonicy
Beata Turska
larwy kleszczy
Edukacja
Larwy kleszczy – jak wygląda larwa kleszcza i czy jest niebezpieczna? [ZDJĘCIA]
Joanna Biegaj
czy można przykrywać wózek pieluchą
Pielęgnacja
Zakrywanie wózka pieluchą to nie sprytna ochrona przed słońcem. Dziecku grozi szpital!
Magdalena Drab
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pas poporodowy
Połóg
Pas poporodowy: kiedy i ile godzin nosić pas brzuszny? [EFEKTY I OPINIE]
Agnieszka Majchrzak
latające kleszcze
Święta i uroczystości
Latające kleszcze – czy strzyżak sarni jest niebezpieczny?
Magdalena Drab
angielskie imiona
Imiona
Angielskie imiona żeńskie i męskie: popularne i ładne (+ ich polskie odpowiedniki)
Joanna Biegaj
uczulenie na słońce
Pielęgnacja
Uczulenie na słońce u dziecka: jak wygląda wysypka od słońca u dziecka? Leczenie, zapobieganie
Małgorzata Wódz