Olga Frycz chce posłać dziecko do żłobka
screen/Instagram toja_mama
Aktualności

Olga Frycz o otwarciu żłobków: „Hela będzie stała pierwsza pod drzwiami"

Aktorka jest zadowolona, że można już posyłać dzieci do żłobków i przedszkoli. Skorzystała z takiej możliwości pierwszego dnia ich otwarcia?

Od środy 6 maja część żłobków i przedszkoli wznowiła swoją działalność i można do nich zaprowadzać dzieci. Decyzja rządu o ich otwarciu wywołała bardzo wiele słów krytycznych ze strony rodziców, pracowników placówek, służb medycznych. Olga Frycz jest odmiennego zdania i jest zadowolona z kontrowersyjnej decyzji rządu.

„Jestem pierwszą mamą, która wyraziła chęć posłania dziecka"

Jak tylko rząd ogłosił kolejny etap odmrażania gospodarki w związku z pandemią koronawirusa i możliwość ponownego otwierania żłobków i przedszkoli, Frycz wyznała, że jej córka jak najszybciej powróci do placówki.

Aktorka zamieściła wówczas na InstaStories filmiki, w których wyznała, że jak najszybciej skorzysta z takiej możliwości. Aby poznać zdanie fanek, przygotowała na swoim profilu ankietę w tej sprawie. Dowiedziała się jednak z niej, że aż 70 procent jej obserwatorek nie podziela jej entuzjazmu. Większość internautek opowiedziała się za pozostawieniem dzieci w domach w sytuacji, gdy nadal trwa epidemia koronawirusa.

Skąd u Frycz takie pozytywne podejście do posyłania dziecka do żłobka w czasach epidemii? W wywiadzie dla portalu ofeminin.pl aktorka przyznała, że na izolacji społecznej traci wiele jej córeczka. „Jest mi po prostu szkoda, że Helena przez zamknięcie żłobków nie ma kontaktu z rówieśnikami, dlatego tak entuzjastycznie zareagowałam na wiadomość, że od 6 maja placówka ma zostać otwarta" – powiedziała.

W swoim pozytywnym nastawieniu Frycz była zdecydowanie odosobnioną mamą. „Dyrektor placówki, do której chodzi Helena, powiedział, że jestem pierwszą mamą, która wyraziła chęć posłania dziecka w tym momencie" – zdradziła.

„Nie chcę odpocząć od córki"

Aktorka odpowiedziała również na zarzuty, sugerujące, że przemawia przez nią egoizm i chce wysłać dziecko do przedszkola, aby zająć się własnymi sprawami i mieć czas dla siebie.

„To nie jest tak, że chciałabym posłać ją do żłobka, żeby 'odpocząć'. Nasza córka ma dwa domy i zajmujemy się nią na zmianę z takim samym zaangażowaniem, mam więc możliwość odpocząć, pobyć chwilę sama ze sobą i skupić się na swoich sprawach" – wyjaśniła.

Są rodzice, którzy nie mają wyjścia

Aktorka zaznaczyła, że jest w uprzywilejowanej sytuacji i może być z dzieckiem w domu. A nie wszyscy mają taki komfort. „A co z rodzicami, którzy będą musieli wrócić do pracy?" – zapytała.

Córka Frycz nie poszła do żłobka

Mimo zapowiedzi, jak najszybszego powrotu córki do żłobka, aktorka nie wysłała jej do placówki 6 maja. Ze względów technicznych i przez remont żłobka, do którego uczęszcza Helenka, Frycz pośle córkę do placówki dopiero na początku czerwca.

Frycz to entuzjastka żłobków

Olga Frycz posłała córeczkę do żłobka, jak tylko dziewczynka skończyła roczek, we wrześniu 2019 roku. Zanim to zrobiła,  na swoim Instagramie pytała się fanki m.in. o to, ile miały miesięcy ich dzieci, kiedy poszły do placówki, czy już samodzielnie chodziły i na ile godzin dziennie zostawały w żłobkach.
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

O żłobki zapytałam moich sąsiadów, którzy obstawiają wszystkie możliwe miejsca w okolicy. Do państwowego nie miałam szans się dostać więc odpuściłam,chociaż ten najbliżej domu ma super opinie. Na spotkanie z kierowniczką żłobka, który poleciły mi moje sąsiadki umówiłam się telefonicznie,przyjechałam, pogadałam,zostałam oprowadzona po wszystkich pomieszczeniach i zapytałam czy mogłabym przyprowadzać Helenę z początkiem września czyli nie cały miesiąc przed jej pierwszymi urodzinami. Yes !!! 🙌🏻👍🏻👌🏻Zostałam poinformowana o tygodniowej adaptacji.Dwie godzinki z moim dzieckiem i z innymi dziećmi i ich rodzicami w żłobku, na jednej sali dla maluszków przez tydzień 🤭 o ooooł 🙄🤭Zakodowałam sobie w głowie, że Helena do żłobka pójdzie 2.09.2019. Pod koniec sierpnia zadzwoniła dla mnie Pani Kierowniczka z pytaniem„Gdzie jest Helenka ?” No w domu. O ranyyyy zapomniałam, że mam ją adaptować. Pani kierowniczko-mamy cygańskie dziecko.Kocha dzieci. Kocha dorosłych. Niczego i nikogo się nie boi. Uśmiecha się do każdego i nie ma problemu z tym, że NIE MA MNIE PRZY NIEJ .Mogę ją tak bez adaptacji ???Mogłabym tę opowieść pisać w nieskończoność, ale nie ma sensu. Nigdy nie miałam ani krzty wątpliwości, że Helena w żłobku odnajdzie się rewelacyjnie.Nie miałam lęku, żadnego strachu. Poprosiłam tylko żeby „ciocie” nie nosiły jej na rękach(w trosce o ich i o mój kręgosłup) i poinformowałam,że Helcia w ciągu dnia zasypia póki co w wózku, że na smutki najlepsze jagódki i że lubi tańczyć.Odwożę ją do żłobka codziennie z uśmiechem.Jestem totalnie spokojna, że ma wspaniałe i troskliwe opiekunki dbające o to, żeby czuła się najlepiej. Moje dziecko jest zadowolone a ja mam czas żeby chwile odpocząć i popracować. A to, że aktualnie Helcia jest przeziębiona to już inna sprawa ... 🤷🏼‍♀️ jesień idzie... nie ma na to rady. Oczywiście, jak dziecko jest chore, to pracuje się trochę wolniej ale i tak uważam, że praca w domu to przywilej. Gorzej mają te Kobiety, które mają umowę o pracę (albo etat, nie wiem bo się nie znam ) i które w ciągu roku mają 60dni wolnego na chore dzieci. Nie ważne czy mają 1,2 czy piątkę dzieciaków. Generalnie podziwiam wszystkie mamy a żłobki uważam że są okej 🙌🏻❤️

Post udostępniony przez Olga Frycz (@toja_mama)


Aktorka nie żałuje swojej decyzji. Pochwaliła się, czego nauczyła się córeczka dzięki żłobkowi. „Organizacji w grupie, zabaw grupowych. Tego, że należy się dzielić. Przebywając ze starszymi dziećmi, nauczyła się dużo mówić" – powiedziała dla ofeminin.pl. Aktorka liczy też na to, że dzięki pomocy pań ze żłobka szybciej i łatwiej uda się jej odpieluchować dziecko.

Źródło: Instagram, ofeminin.pl

Zobacz także: 

Szczepienia – przed jakimi chorobami chronią? [WIRTUALNE WARSZTATY]

więcej porodów z powodu koronawirusa
Adobe Stock
Związki i seks
Będzie wysyp porodów w listopadzie i grudniu
Bardzo dużo kobiet przychodzi teraz do ginekologów, aby potwierdzić ciążę. Wygląda więc na to, że koronawirus i przymusowe pozostawanie w domach zaowocuje wzrostem liczby urodzin w końcówce roku.

Wnioski takie wyciągają położne, które mają kontakt zarówno ze świeżo upieczonymi mamami, jak i z ginekologami. Przymusowa izolacja w domach z powodu epidemii koronawirusa sprzyja zacieśnianiu więzi i bliskości. Kochające się pary mogły ten czas wykorzystać na seks. Zbliżenia te najprawdopodobniej zaowocują zwiększoną liczbą porodów w końcówce roku, mimo że lekarze odradzają zachodzenie w ciążę w czasach epidemii . Jednak ciąża nie zawsze jest wynikiem celowej prokreacji... Większa liczba ciąż – co tak naprawdę oznacza? Nie ma na ten temat żadnych badań ani statystyk. Być może nigdy ich nie poznamy. Jednak obserwacje położnych o zwiększonej liczbie kobiet potwierdzających ciążę dają do myślenia. Ile z tych ciąż jest wynikiem celowych starań o dziecko? Ile z nich to skutek przemocy domowej i utrudnionego dostępu do lekarzy i środków antykoncepcyjnych ? Ile z nich jest przyczyną radości, a ile przyczyną zmartwienia, strachu i niepewności o przyszłość? UNFPA prognozuje, że półroczne ograniczenie możliwości swobodnego wychodzenia z domów może przyczynić się na całym świecie do siedmiu milionów niechcianych ciąż i 31 milionów przypadków przemocy ze względu na płeć. Inna organizacja, MSI, szacuje, że trzymiesięczne restrykcje w dostępie do opieki zdrowotnej mogą skutkować na całym świecie trzema milionami niechcianych ciąż, 2,7 milionami aborcji przeprowadzanych w niebezpiecznych warunkach i 11 tysiącami okołoporodowych przypadków śmiertelnych. Z pewnością większość tych przypadków dotyczyć będzie kobiet w krajach najuboższych. Jednak trudno oczekiwać, że liczba niechcianych ciąż i nielegalnych aborcji nie wzrośnie w krajach, w których dostęp do środków antykoncepcyjnych jest utrudniony. Niestety do nich zalicza się także Polskę , która uważana jest za kraj z najgorszym dostępem do antykoncepcji w Europie. Koronawirus...

Anna Lewandowska urodziła drugie dziecko
Instagram/annalewandowskahpba/kolaż mamotoja.pl
Aktualności
Anna Lewandowska urodziła! Radosną nowiną podzielił się Robert
Rodzina Lewandowskich znów się powiększyła. 3-letnia Klara właśnie została starszą siostrą. Jak czuje się Ania i nowo narodzone maleństwo?

O drugim porodzie Anny Lewandowskiej mówiło się już od jakiegoś czasu. W mediach nie brakowało plotek, że trenerka urodziła już jakiś czas temu, a posty, które pojawiały się w ostatnich dniach, były przygotowane wcześniej i publikowali je jej współpracownicy. Tę teorię miała potwierdzać jedna rzecz, której Ania nie przewidziała. Otóż celebrytka od kilku tygodni bardzo aktywnie udzielała się na TikToku, na którym jak na razie nie ma opcji planowania postów na późniejsze daty. I o ile do tej pory Ania wrzucała filmiki regularnie, niemal codziennie, to przez ostatnie dni jej konto pozostawało nieaktywne. Teraz wiemy już na pewno – Anna i Robert powitali już swoje drugie dziecko, a Klara jest w końcu dumną, starszą siostrą! Drugie dziecko Lewandowskich właśnie przyszło na świat Choć Ania z wielką radością dzieliła się z fanami zdjęciami rosnącego brzuszka, przez całą ciążę nie wyjawiła żadnego szczegółu na temat drugiego maleństwa, które nosiła pod sercem. Nie zdradziła ani jego płci, ani planowanego terminu porodu. O tym, że popularna para spodziewa się drugiej dziewczynki , powiedziała mama Roberta. Natomiast o jej narodzinach poinformował sam Robert na swoim profilu na instagramie. Druga córka Lewandowskich przyszła na świat dokładnie 2 dni po 3. urodzinach Klary . Piłkarz wrzucił bardzo podobne zdjęcie, jak 3 lata temu. Zobaczcie:         Wyświetl ten post na Instagramie.                   Hello little one 💖 welcome to the world Laura! Well done Mummy @annalewandowskahpba Post udostępniony przez Robert Lewandowski (@_rl9) Maj 6, 2020 o 2:01 PDT Robert zdradził, jakie imię wybrali dla drugiej córeczki Piłkarz pochwalił się zdjęciem z drugą córką i zaspokoił przy okazji...

Szczepionka na koronawirusa będzie w Polsce obowiązkowa. Minister Zdrowia składa deklarację
adobe stock
Aktualności
Szczepionka na koronawirusa będzie w Polsce obowiązkowa. Minister Zdrowia składa deklarację
Ministerstwo Zdrowia zapowiedziało, że dołoży wszelkich starań, aby szczepionka na koronawirusa była w Polsce obowiązkowa. Wciąż jednak nie wiadomo, kiedy powstanie.

Od początku światowej walki z pandemią koronawirusa zarówno lekarze, jak i naukowcy podkreślają, że dopiero opracowanie szczepionki skutecznie opanuje jego rozprzestrzenianie. Zagraniczni eksperci ostrzegają jednak, że jej pojawienie się nie jest wcale pewne, a minister Szumowski wyraża obawy, że duga fala epidemii nastąpi jesienią: „Nie mam danych, żeby we wrześniu sytuacja epidemiologiczna miała być lepsza. Przeciwnie. Jesień napawa mnie obawą, bo może dojść do drugiej fali epidemii, co przy sezonowej grypie będzie bardzo ryzykowne” – poinformował polityk. Szczepionka na koronawirusa będzie obowiązkowa Minister Zdrowia Łukasz Szumowski już zapowiedział obowiązkowe szczepienia przeciw koronawirusowi. Jak wyjaśnił, nie może pozwolić na to, aby sposobem na uodpornienie się przeciw wirusowi było przechorowanie COVID-19. „Takie darwinistyczne podejście, że przechorujmy wszyscy i będziemy odporni, prowadzi do tego, że umierają najsłabsi. Nie mogę do tego dopuścić "  – zapowiedział szef resortu zdrowia w wywiadzie dla Wirtualnej Polski. W rozmowie z Rzeczpospolitą potwierdził swoje słowa: „Poczekajmy jeszcze z ostatecznymi decyzjami do pojawienia się i efektu działania szczepionek, ale tak będę rekomendował” – dodał. Minister zdrowia przypuszcza, że powrót do normalności po epidemii koronawirusa może potrwać nawet dwa lata. Zdaniem szefa Resortu Zdrowia dopiero szczepionka może być gwarantem powrotu do pełni normalności: „Powrót do normalności może nastąpić za półtora roku do dwóch lat. Na powrót do normalnego życia musimy poczekać, aż będzie  szczepionka ” – poinformował. Jedynie szczepionka nas uratuje... Przyjęta przez polski rząd strategia ograniczenia kontaktów między ludźmi w celu zastopowania rozprzestrzenia się koronawirusa, zmniejszyła tempo...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
mata na piknik
Pielęgnacja
Jedziecie na piknik? Oto 6 wskazówek, dzięki którym się uda
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Podróże z Marko BeSafe
Rozwój
Oto sposób na przewożenie dziecka 5 razy bezpieczniej niż dotąd!
Partner
Polecamy
Porady
jak ubierać noworodka latem
Noworodek
Jak ubierać noworodka latem, żeby go nie przegrzać?
Małgorzata Wódz
Nowe urlopy dla rodziców
Prawo i finanse
Nowe urlopy dla rodziców w 2022 roku: od kiedy więcej dni wolnych?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Rabarbar w ciąży
Dieta w ciąży
Czy w ciąży można jeść rabarbar? Tak, ale trzeba pamiętać o jednej rzeczy
Luiza Słuszniak
imiona unisex
Imiona
Imiona unisex – jak nazwać dziecko bez wskazywania na płeć? 168 propozycji!
Ewa Janczak-Cwil
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży
Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem
Ewa Janczak-Cwil
bon turystyczny do kiedy
Aktualności
Bon turystyczny 2022 – ważność bonu. Do kiedy można wykorzystać?
Małgorzata Wódz
zapłodnienie
Starania o dziecko
Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia
Magdalena Drab
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu
Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?
Joanna Biegaj
wyprawka noworodka
Niemowlę
Wyprawka dla noworodka na lato: ubranka i rzeczy do szpitala [LISTA ZAKUPÓW]
Małgorzata Wódz
uczulenie na jad pszczeli / uczulenie na jad osy
Zdrowie
Uczulenie na jad pszczeli i jad osy: objawy, co robić i jak przebiega leczenie
Katarzyna Pinkosz
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania
Dieta w ciąży
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania 
Luiza Słuszniak
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
domowe sposoby na komary
Aktualności
Domowe sposoby na komary: co robić, żeby komary nie gryzły?
Joanna Biegaj
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży
Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?
Ewa Cwil
plan porodu
Lekcja 2
Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku
Małgorzata Wódz
pozytywny test ciążowy
Ciąża
Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?
Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży
Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?
Małgorzata Wódz