pampers - pokój dla mam Otwock
mat. prasowe Pampers
Aktualności

Pobyt w szpitalu będzie dla dziecka mniej stresujący

To możliwe dzięki nowo otwartemu Pokojowi dla Mam, który znajduje się w Powiatowym Centrum Zdrowia w Otwocku, gdzie mamy będą mogły przebywać ze swoimi pociechami.

W tym roku 1 czerwca był absolutnie wyjątkowym dniem, nie tylko dlatego, że swoje święto obchodziły wszystkie maluchy. To właśnie w Dzień Dziecka w Powiatowym Centrum Zdrowia w Otwocku nastąpiło uroczyste otwarcie Oddziału Pediatrycznego, który przeszedł generalny remont. Obok niego stworzono także wyjątkowy Pokój dla Mam, dzięki któremu mali pacjenci będą mogli być blisko ukochanej osoby podczas całego procesu leczenia. Nasza redakcja miała zaszczyt uczestniczyć w tym wspaniałym wydarzeniu.

Psychologia zdrowia

Wszyscy lekarze zgodnie przyznają, że stan psychiczny pacjenta ma niebagatelne znaczenie w całym procesie leczenia. Nie tylko wiara w szybkie wyzdrowienie, lecz także komfort i poczucie bezpieczeństwa pozwalają szybciej wrócić do pełni sił. Pobyt w szpitalu jest trudnym i stresującym wydarzeniem szczególnie dla dzieci. W sytuacji hospitalizacji noworodków, niemowląt i najmłodszych dzieci bliski kontakt z mamą ma ogromne znaczenie, gdyż jest dużym wsparciem w tym trudnym czasie i pomaga szybciej wrócić do zdrowia. Dlatego też bardzo istotnym elementem przebudowy i modernizacji Oddziału Pediatrycznego w naszym szpitalu było zaaranżowanie odrębnej przestrzeni przeznaczonej dla mam naszych najmłodszych pacjentów – mówi Jolanta Amilkiewicz, Ordynator Oddziału Pediatrycznego Powiatowego Centrum Zdrowia w Otwocku. Nowe miejsce, w którym czasem trzeba spędzić wiele tygodni bez ukochanych zabawek i dobrze znajomej domowej przestrzeni, a także zazwyczaj konieczna rozłąka z rodzicami mogą generować u dziecka dodatkowy stres oraz lęk przed nieznanym. O ile w przypadku niektórych chorób pobytu w szpitalu nie da się uniknąć, o tyle dyskomfort związany z rozstaniem z mamą można by łatwo wyeliminować. Według badania TNS Polska przeprowadzonego na zlecenie firmy Procter & Gamble1 przeważająca większość Polaków (90%) jest zdania, że rodzice powinni mieć możliwość przebywania w szpitalu  z dzieckiem w trakcie całej hospitalizacji. Według zdecydowanej większości społeczeństwa (92%) obecność rodziców lub najbliższych w szpitalu w dużym stopniu wpływa pozytywnie na przebieg hospitalizacji dzieci oraz szybkość ich powrotu do zdrowia. Niestety w wielu placówkach dla mam, które chciałyby czuwać przy swoim dziecku, zwyczajnie nie ma miejsca. Ciasne korytarze i niewygodne taborety to jedyne, na co może liczyć rodzic. Blisko połowa (49%) respondentów badania TNS Polska, którzy mają dzieci do 18. roku życia, doświadczyło sytuacji, w której zmuszeni byli nocować przy łóżku dziecka na karimacie, w fotelu lub na krześle, lub też spotkali się z takimi sytuacjami w swoim najbliższym otoczeniu wśród rodziny czy znajomych. Na szczęście teraz w Powiatowym Centrum Zdrowia w Otwocku w wyniku współpracy marki Pampers i Fundacji Polsat przy Oddziale powstał specjalny Pokój dla Mam. Dzięki temu mamy, których dzieci przebywają w szpitalu, będą mogły towarzyszyć swoim pociechom w komfortowych warunkach i całą swoją uwagę poświęcić dziecku. Ten pokój to pierwsza realizacja marki Pampers będąca częścią nowego projektu „Wspólnie dbamy o bobasy”.

Fundacja Polsat i Pampers dbają o maluchy i ich mamy

Pokój dla Mam przy Oddziale Pediatrycznym w Powiatowym Centrum Zdrowia w Otwocku został zrealizowany we współpracy marki Pampers z Fundacją Polsat. Celem akcji jest wspieranie zdrowego i szczęśliwego rozwoju maluchów poprzez tworzenie specjalnych przestrzeni przyjaznych i odpowiadających na potrzeby małych dzieci i towarzyszących im w tym procesie osób. W ramach akcji „Wspólnie dbamy o bobasy” marka Pampers planuje realizację kolejnych Pokojów dla Mam oraz inne działania mające na celu wspieranie mam w trosce o zdrowy i szczęśliwy rozwój dzieci. Specjalnie zaaranżowana przestrzeń pozwoli mamom na zadbanie o swoje podstawowe potrzeby, dzięki czemu będą mogły w pełni skupić uwagę na swoich pociechach. W Pokoju dla Mam znajdują się cztery łóżka oraz szafy do przechowywania rzeczy osobistych. W pomieszczeniu został zaaranżowany aneks kuchenny i łazienka z prysznicem oraz pralko-suszarką, ufundowaną przez firmę MSLGROUP. Dodatkowo do dyspozycji mam są produkty codziennego użytku firmy Procter&Gamble, w tym płyn do mycia naczyń Fairy, szampony i odżywki Pantene, pasty do zębów Blend-a-Med, podpaski Always,  produkty do prania Ariel i Lenor oraz odświeżacze powietrza Ambi Pur.
 

pampers - pokój dla mam Otwock
mat. prasowe Pampers


Marka Pampers już od ponad 55 lat dba o zdrowy i szczęśliwy rozwój milionów maluchów oraz wspiera ich rodziców na całym świecie. Specjalna przestrzeń stworzona z myślą o mamach przy oddziałach pediatrycznych jest bardzo istotna, zwłaszcza w przypadku noworodków i małych dzieci, dla których obecność mamy jest szczególnie ważnym czynnikiem powrotu do zdrowia. Cieszymy się, że możemy wspierać mamy i ich dzieci nie tylko poprzez oferowanie innowacyjnych produktów, ale również dzięki tak niestandardowym realizacjom, jak ten nowo otwarty Pokój dla Mam – mówi Mariola Mirek, Kierownik do spraw komunikacji marki Pampers.

Nowy Oddział Pediatryczny dla małych pacjentów

Budowa Pokoju dla Mam odbyła się w ramach remontu Oddziału Pediatrycznego w Powiatowym Centrum Zdrowia w Otwocku, który jest pierwszą gruntowną renowacją przeprowadzoną od początku istnienia szpitala. Działania, w które zaangażowała się Fundacja Polsat, objęły całościową modernizację Oddziału – remont izby przyjęć, sali chorych, korytarzy, pokojów lekarskich i pielęgniarskich, gabinetu zabiegowego, łazienek, w tym utworzenie sześciu nowych, wymianę instalacji wodno-kanalizacyjnej i CO. Koszt całej renowacji wyniósł około 1 miliona złotych. Z opieki szpitala korzysta około 120 000 mieszkańców Otwocka i przynależnych gmin. Rocznie na Oddziale hospitalizowanych jest około 1000-1200 dzieci, zarówno tych najmłodszych, od pierwszych miesięcy życia, jak i starszych. Oddział Pediatryczny w Powiatowym Centrum Zdrowia w Otwocku często hospitalizuje  dzieci, które trafiły do Instytutu "Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka", ale z powodu braku miejsc nie zostały przyjęte lub zostały skierowane na badania diagnostyczne z długim terminem oczekiwania.
 

pampers - pokój dla mam Otwock
mat. prasowe Pampers


Fundacja Polsat od 20 lat czyni nieprzerwanie wysiłki, aby poprawić sytuację zdrowotną najmłodszych pacjentów w Polsce. Organizuje duże, ogólnopolskie kampanie, z których dochód przeznaczany jest na zakup sprzętu medycznego do szpitali i placówek zdrowia, opiekujących się dziećmi. Tym razem Fundacja zaangażowała się w generalny, pierwszy od momentu powstania szpitala, remont Oddziału Pediatrycznego  w Powiatowym Centrum Zdrowia w Otwocku, poprawiając warunki hospitalizacji najmłodszych pacjentów – komentuje Krystyna Aldridge-Holc, Prezes Fundacji Polsat.

Zajrzyj też na: www.pampers.pl
 

1Badanie zrealizowane przez TNS Polska w dniach 8-13 kwietnia 2016 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie ogółu dorosłych Polaków.

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
życzenia na andrzejki
Święta i uroczystości
Życzenia na andrzejki i wierszyki andrzejkowe – 21 propozycji
Joanna Biegaj
lektury klasa 6
Edukacja
Lektury do 6 klasy szkoły podstawowej – lista lektur szkolnych po zmianach 
Joanna Biegaj
obcięte dofinansowanie dla szkoły w chmurze
Edukacja
Szkoła w Chmurze – cena może wzrosnąć?
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
życzenia urodzinowe dla córki
Święta i uroczystości
Życzenia urodzinowe dla córki: piękne, wzruszające, mądre, od mamy i od taty
Joanna Biegaj
Przysłowia o nauce
Cytaty i przysłowia
Mądre przysłowia o nauce i wiedzy – 40 motywujących sentencji
Joanna Lechowicz
zgoda na samodzielny powrót dziecka ze szkoły
Uczeń
Zgoda na samodzielny powrót dziecka ze szkoły [WZÓR]
Joanna Biegaj
wpływ telewizji na rozwój dziecka
Wychowanie
Wpływ telewizji na rozwój dziecka – negatywne i pozytywne skutki oglądania telewizji
Aneta Grinberg
Alimenty z funduszu
Prawo i finanse
Alimenty z funduszu: co trzeba zrobić, żeby otrzymać pieniądze? Nowe przepisy
Agnieszka Majchrzak
dziecko ciągle choruje
Zdrowie
Dziecko ciągle choruje: nawracające zapalenie oskrzeli i infekcje gardła [CO ROBIĆ?]
Magdalena Drab
Przedszkolaki powinny się bawić, a nie ciągle uczyć
Edukacja
Przedszkolaki coraz częściej potrafią czytać i pisać, ale mają zaburzenia sensoryczne. Gdzie tkwi błąd?
Milena Oszczepalińska
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
Pełne szpitale RSV
Aktualności
Lekarz mówi wprost: dziecko z RSV i z dusznością umrze, jeśli nie trafi do szpitala
Ewa Janczak-Cwil
morfologia u dzieci
Zdrowie
Morfologia u dzieci – jak czytać wyniki krwi [NORMY]
Ewa Janczak-Cwil
jak odpieluchować dziecko
Pielęgnacja
Odpieluchowanie dziecka: kiedy i jak to zrobić? Sprawdzone sposoby
Małgorzata Wódz
znieczulenie podpajęczynówkowe
Poród naturalny
Znieczulenie podpajęczynówkowe najczęściej stosowane podczas cesarskiego cięcia [zalety i wady]
Agnieszka Majchrzak

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA